51_20230903_162436.jpg
238_20211201_233018.jpg

Jaký byl Lví měsíc LISTOPAD? Pochvaly, spousta zápasů a chuť vítězství.

Je tu další měsíční souhrn. Projedeme samozřejmě výsledky zápasů, ale také události, které se jinde nepsaly.

Mládež

Nejmenší Lvíčátka

Přípravka slaví úspěch v podobě počtu nových malých hokejistů. "Velmi mě těší, že se dostáváme na počty, které jsme v přípravce měly před pandemií. Když nebudu brát seznam na papíru, ale praxi, znamená to, že na ledě můžeme znovu praktikovat zaběhlý systém, kdy děti rozdělíme do tří skupinek v obou třetinách a uprostřed. Od začátku sezóny jsme využívali pouze jednu třetinu, nyní už je dostatek dětí, aby zaplnily obě. Po čtyřech měsících, co někteří opět chodí pravidelně na led, jsou také vidět obrovské pokroky."

Zaběhli se také Lvíci v první a druhé třídě, když již všichni poznali, jak probíhá opravdový zápas. V listopadu naše mladé naděje čekaly zápasy v Blansku a ve Znojmě.

3. třída měla zápasový měsíc také nabitý. Utkání v kategorii je čeká každých 14 dní. V listopadu se třeťáci podívali do Blanska a jednou hráli také v Břeclavi. Díky propojenosti kateogií si však Lvíci zahrají i více. Koho hokej baví a je šikovný, dostane možnost i mezi staršími, což je mezi dětmi veliká prestiž a výzva.

Čtvrťáci mají obdobný zápasový systém. Zápasy však hrají v opačný týden, než jejich mladší kolegové. V jedenáctém měsíci naše lvíky čekalo "derby" v Hodoníně a výjezd do Kuřimi.

Pátá třída hraje už každý týden. Ačkoliv výsledky se ještě oficiálně nepočítají, připravují se hokejisté na "dospělý" systém hokeje.

První víkend čekal břeclavské hokejisty domácí souboj s Vyškovem. Následoval domácí boj s Kometou. Další týden zavedl náš výběr neohrožených za Orly do Znojma a nakonec jsme doma přivítali Hodonín.

Žáci v závěru našli recept na vítězství

Mezi 6. a 9. třídou evidujeme zdaleka nejvíce zápasů. Samozřejmě také zde se soupisky hráčů prolínají a mladší dostávají šanci mezi staršími.

6. třída odehrála čtyři zápasy. Podařilo se porazit sousedy z Hodonína. Zlín, Ostroh a Uherský Brod už ale ne. 

7. třída se zapotila nejvíce. V pěti utkáních zaznamenali Lvi tři těsné prohry s Technikou, Kometou a také Zlínem. Poslední týden se však povedl, kdy za plný počet bodů vyloupili Kroměříž a remizovali se Vsetínem.

8. třída sehrála tři zápasy. Nejdříve přejela Hodonín, poté během jednoho víkendu družstvo nestačilo na Uherské Hradiště a Brod.

9. třída hraje podobně jako sedmáci. Na Lvy čekaly čtyři zápasy. První zápas měsíce nezahájili břeclaváci nejlépe, když podlehli Kometě. Při výjezdu do Zlína si však spravili chuť a přivezli plný počet bodů. Také zbylé dva zápasy dopadly na jedničku. Vítězství se nerodila lehce a napínavé zápasy skončily s rozdílem jediné branky. V sobotu 27.11. Lvi porazili Kroměříž. Hned v neděli pak domů s prázdnou poslali Vsetín.

Deváťáci jezdí na zápasy společně se sedmáky samozřejmě jako tým autobusem. První zápas odehrají vždy mladší. Čekání si devítky ideálně krátí na týmovém obědě, který devátá třída absolvuje před každým venkovním zápasem. Kluci se tak, jako praví profíci, připraví na utkání a především utuží kolektiv.

Dorostence a juniory pochválilo vedení

Dorost a juniorka prožívá nejlepší sezónu za poslední roky. 

Dorostenci ovládli základní část. Skončili na prvním místě a zajistili si tak postup do skupiny "o postup" Jejich cesta tedy může vyvrcholit postupem do extraligy. 

V nadstavbové části začali Lvi na výbornou. Nejdříve porazili Orlovou výsledkem 5:2 a poslední listopadový víkend sebrali další tři body na ledě Uherského Hradiště.

Junioři jsou stále v základní části, kterou proplouvají jako nůž máslem. V listopadu nepocítili chuť prohry. Nejdříve doma porazili Český Těšín, následující víkend Třetí Opavu a o dva dny později také Nový Jíčín nadílkou deseti branek. Poslední neděli v měsíci pak Lvi přivezli 3 body z Uherského Ostrohu.

Ze zápasu s Opavou vám nabídneme i video záznam, který je jinak neveřejný. Mají ho k dispozici pouze členové šatny a teď také čtenáři tohoto článku.

Právě u juniorů stojí také za zmínku, že tým je poskládaný kompletně z břeclavských hráčů. 

Po zápase obou kategorií, na který se členové výkonného výboru klubu podívali, přišli předseda pan Klimovič, hospodář Padělek a tajemník Veselský do šatny a osobně mladým hokejistům poděkovali za úspěšné výsledky a vzornou reprezentaci. Oznámili benefity, které si kluci vybojovali. Na dorostence a juniory tak čeká například lepší zázemí v podobě nové šatny, u juniorů rozšíření realizačního týmu, dárek v podobě suplementů a mnohé další. Proslov všech tří představitelů vedení byl oceněn skupinovým potleskem všech hráčů.

"Je to hezké gesto. Kluci ocenili, že osobně přišli do šatny, s tím že si všímají našich úspěchů. O odměnách a dárku ani nemluvím. Letos tu máme opravdu profi podmínky. Od pásek na hokejky, přes dobrou šatnu až po další příjemné novinky, které přibily. Jsme za to rádi a snad nezakřiknu, když přiznám, že nás to pořádně namotivovalo. Všichni se teď cítíme dobře a máme chuť na sobě ještě více pracovat". Zaznělo ze šatny Lvů.

Reprezentace

Reprezentační Lev nám není cizí. Pravidelné starty v národním dresu si připisují Adam Veselský a Tereza Vališová.

Druhý listopadový týden se Tereza Vališová zúčastnila s reprezentačním výběrem žen U18 turnaje v rakouských Alpách. České juniorky zde zapsaly tři výhry, když si postupně poradily s reprezentací Norska, Německa a Rakouska a převzaly tak vítězný pohár.
„Je to pro mě obrovská zkušenost hrát za osmnáctku. Jsem ráda za šanci, kterou mi jako jedné z nejmladších trenéři v této sezoně dali, a to ať už Roman Heindl nebo Dušan Andrašovský, který jej vystřídal. Navíc v Rakousku některé holky vlivem různých okolností hrát nemohly, takže jsme hrály na pět beků a dostala jsem tak velký icetime. V týmu se navíc cítím moc dobře. Většinu holek už znám z mého působení v šestnáctce.“

Adam Veselský, který tuto sezónu nastupuje za Jihlavu, je stále také v hledáčku reprezentačních trenérů. S nároďákem se podíval na akci v Sokolově. Koncem měsíce pak absolvoval Skills kemp v Novém Jíčíně.


A-týmy mužů a žen

Ženy měly v listopadu dva zápasy. Každý bod je důležitý. Ženský tým má totiž nejvyšší ambice v tabulkovém postavení.

Nejdříve se Lvice utkaly s Uničovem, který na břeclavském ledě porazily poměrem 6:2. Více detailů najdete v zápasovém reportu.

Druhé utkání zavedlo břeclavský tým do Brna, kde se koncem měsíce postavily Valkýrám. Vyrovnané utkání skončilo opět vítězně pro Břeclav.

Po pěti zápasech se Břeclav nachází na druhém místě tabulky 1. ligy žen. Stejně jako Uničov i Valašské Meziříčí mají na svém kontě 12 bodů.

Muže čekal měsíc domácích zápasů. V nabitém programu, kdy odehráli celkem pět utkání se hned čtyřikrát představili v břeclavské Fosfa aréně. Listopad byl také speciální jižanským dvojkolem, kdy do Břeclavi dvakrát přijel Hodonín. Celkem si A-tým připsal do vyrovnané tabulky 9 bodů, které získával střídavě. Nejdříve podlehl s Hodonínem, poté fotbalovým výsledkem a vychytanou nulou juniorského brankáře Kirila Dymshakova zvítězil v Boskovicích. Doma si vyšlápl na Uherské Hradiště, avšak o týden později ztratil dobře rozehraný zápas s Hodonínem. V posledním utkání měsíce pak Lvi porazili Techniku.

Po dvanácti zápasech se břeclavský A-tým nachází na 4. místě tabulky. S dvaceti body a skóre +3. Tak aktuálně Höklova družina plní předsezónní cíl, kterým bylo play-off se začátkem na domácím ledě.


Tento měsíc se však staly také neradostné události, spojené s omezením vstupu na zimní stadion. Může nás těšit, že dětí se opatření nijak nedotkla. Na ledě vše probíhá za naprosto běžných podmínek. Jediné omezení pocítí rodiče a právě ty prosíme o pochopení a respektování nařízení, které náš klub, který si pouze pronajímá prostory zimního stadionu, jenž patří městu, jednoduše musí plnit. Pokud chceme umožnit co nejběžnější sportování našim hráčům, je nezbytné, dodržovat nutné minimum.

Na našem břeclavském zimáku však evidujeme také velmi příjemnou událost a tou je bufet pod tribunou, jenž je k dispozici rodičům a divákům všech mládežnických i seniorských kategoríí.
A jak vypadal měsíc listopad na našem webu?

Zápasy naší mládeže neunikly týdenním souhrnům

1.11.2021 - Úspěšný týden...

8.11.2021 - Povedený týden...

14.11.2021 - Týden nejmenších Lvíčků

21.11.2021 - Juniorka i nadále stoprocentní...

30.11.2021 - Vítězný týden

U dorostenců jsem slavili postup

10.11.2021 - Dorostenci míří do skupiny o postup do extraligy

Zápasy odehrál také A-tým mužů

7.11. Zápas s Hodonínem

14.11. Zápas v Boskovicích

18.11. Zápas s Uherským Hradištěm

22.11. Zápas s Hodonínem

29.11. Zápas s brněnskou Technikou

Utkání jsme shrnuli i u žen

14.11. Zápas s Uničovem

28.11 Zápas s Valkýrami

Vyzpovídali jsme naši Kamilu Krutákovovu

15.11. Rozhovor a Kamilou Krutákovou

Vzhledem k aktuální situaci jsme museli také informovat o zpřísněných podmínkách pro vstup na náš zimní stadion. Článek je průběžně aktualizovaný

11.11. Podmínky pro vstup na ZS