Související zápasy

FOSFA HC Lvi Břeclav

Týden nejmenších Lvíčků.

Prvňáčci a druháci hráli oba víkendové dny, 4. i 5. třída v neděli. Ve starších kategoriích měli zápas už jen šesťáci a dorost. Zbytek měl zápasové volno.

Mezi nejmenšími Lvíčky hráli všichni s výjimkou třetí třídy. Začneme tedy od nejmladších.

První a druhá třída hrála v sobotu i v neděli. V sobotu vyjela Lvíčátka do Blanska, kde se děti utkaly s Vyškovem a následně s Kuřimí. Druhý den další dva týmy nejmenších břeclavských nadějí vycestovaly do Znojma. Družstva "modráků" i "červeňáků" se nejdříve utkala s Technikou a na druhé straně rozděleného hřiště se Zastávkou u Brna. Po rychlé pauze na oběd pak s oběma výběry domácího Znojma.
"Naši malincí hokejisté makali. Měli náročný víkend, nevypustili však jediné střídaní. Veliká pochvala patří všem třem golmánkům. Také u hráčů jsou vidět veliké pokroky. Co trénujeme, se pomalu projevuje v zápasech. Výsledky se u této kategorie opravdu neřeší. Některé zápasy jsme vyhráli, jiné prohráli. Těší mě ale hokejové pokroky, které naši Lvíčci dělají." doplnil trenér Michal Martinčík

Čtvrťáci
se ve složení dvou družstev vydali do blízkého Hodonína. V zápasech padlo spoustu branek, více do sítě domácích. Také u této kategorie se více než skóre řeší herní projev a především bojovnost, se kterou mohou být rodiče i trenéři spokojení.

Pátá třída
se doma postavila favorizované Kometě Brno. Současnou situací značně oslabená sestava se snažila modrobílé lavině vzdorovat, zápas však skončil basketbalovým výsledkem.

Mezi žákovskými kategoriemi jsme tento týden měli jediný zápas. 6. třída v sobotu vyzvala na domácím ledě zlínské Berany. Hosté byli posílení o fanoušky s bubnem a dresy. I přes velikou podporu to byl právě Zlín, který jako první lovil puk z brány. Ještě do konce první periody však získali nad Lvi náskok 5:1. Také druhou část začal soupeř domácích lépe a postupně navýšil na 8:1. Nepříznivé skóre Lvi jednou trefou korigovali. Ve třetí třetině a především v závěru celého zápasu padlo branek nejvíce. Celkový výsledek 14:4 tak vyzněl lépe pro PSG Berany Zlín.
Góly Lvů: 2x Skoupý, Domanský, Doležal

Dorost zahájil skupinu "O postup". První zápas s Tigers Zlín musel být na žádost soupeře odložen. Důvod v aktuální době asi ani není potřeba psát. V neděli však Lvi odcestovali do vzdálené Orlové.

Zápas začal od první vteřiny a do poloviny druhé minuty už Lvi zvedali ruce nad hlavu. Skóre otevřel Kristián Burian. Vedení jim však příliš dlouho nevydrželo, když v čase 5:08 domácí dorovnali. Nerozhodný stav však trval pouhé tři minuty a deset vteřin. Adam Szabó poslal Lvy opět do vedení. Druhá třetina začala klidněji. Chvíli před polovinou zápasu se za Lvy prosadil Alex Marek. 53 vteřin před koncem pak náskok 4:1 zařídil Dušan Unzeiting. Poslední část se domácí pokoušeli o snížení a 24 vteřin po začátku dotahovali na kontaktních 4:2. Poslední tečku však zařídil Matyáš Bohatý, který pečetil výhru břeclavských dorostenců 5:2.

Góly Lvů: Burian, Szabó, Marek, Unzeiting, Bohatý

Pozápasový ohlas nám poskytl hlavní trenér Lukáš Hökl:

"Dnešní zápas byla pro nás jedna velká neznámá. Nevěděli jsme jaký soupeř bude. Soupeř disponuje hráči, kteří hrávali za Vítkovice a určitá kvalita byla znát. Do zápasu jsme šli velmi dobře a nabuzení s cílem odvést 3 body a to se nám podařilo. Soupeř byl hodně aktivní a nepříjemný v napadání a po první prohře, kterou měla Orlová v Prostějově, tak bylo vidět ze chtějí dnes vyhrát, ale naštěstí náš tým se nenechal strhnout jejich hrou a drželi jsme si svou hru. Výsledek 2:5 pro nás byl zasloužený. Teď nás čeká domácí zápas proti Frýdku-Místku a znovu nás čeká další velká neznámá. Už teď se připravujeme na další zapas."