Související zápasy

FOSFA HC Lvi Břeclav

Žáci odehráli poslední ligové zápasy sezóny 2021/22, malí Lvíčci si naposledy užili ledu.

Junioři i dorostenci již mají sezónu kompletně za sebou. Všechny čtyři žákovské kategorie čekaly finální zápasy, jenž se budou počítat do konečných tabulek soutěží. Nejmladší Lvíčci od 1. do 5. třídy sehráli ještě poslední zápasy, ať už v rámci soutěže nebo jen přátelské. Poslední týdenní souhrn sezóny je zde.

1.a 2. třída má již soutěž pro letošní sezónu za sebou. Malí Lvíci se však ještě poslední březnový den, tedy ve čtvrtek 31.3. v podvečer, vypravili do Uherského Ostrohu, kde s místním týmem sehráli přátelské utkání.

Totožný program měla také 3.třída. I tato kategorie již má všechny "ligové zápasy" za sebou. Spolu s mladšími kamarády se však ve čtvrtek vypravili do Uherského Ostrohu a ještě před mladšími Lvíky zde také sehráli přátelské utkání.

Ten samý týden stihli třeťáci také velký mezinárodní turnaj v Novém Jíčíně.  Ve finálové skupině se utkali s týmy Hoba Bratislava, Košice, Třinec, Opava a Vyškov. Naši šikovní Lvíčci udatným výkonem zvládli celý turnaj, se čtyřbodovým náskokem, vyhrát a do Břeclavi tak vezou zlatý pohár.

4. třída měla zápas i v novém měsíci. Lvíci se vypravili do Kuřimi, kde se ukázali ve svém posledním ostrém utkání v této kategorii. Příští sezónu čeká malé hokejisty již hokej na celé hřiště.

Ani pátá třída ještě nemohla odjet na posezónní dovolenou. V neděli 3.4. se Lvíci vypravili do Rosic, kde se utkali s týmem Zastávky u Brna. Také pro tuto kategorii to znamená poslední mistrovské utkání aktuálního hokejového ročníku. V příští sezóně již Lvíci nastoupí v lize žáků.

6. třída sehrála utkání ještě v sobotu. V Břeclavi již tento den nebyl led, je tedy jasné, že utkání se hrálo na půdě soupeře, kterým byl Vyškov. Duel začal od prvních minut, jelikož domácí se prosadili již ve 2. minutě a to v přesilové hře. Lvi se dočkali srovnání v 9. minutě, kdy překonal mladého brankáře Kratochvíla Matěj Kaňa. První třetina však skončila lépe pro domácí, kteří se ještě trefou ve 13. minutě dostali do vedení. Druhá třetina byla na góly nejbohatší. Lvi se dokázali dostat do vedení. Tři rychlé branky v rozmezí tří minut však překlopili výsledek zpět na stranu Vyškova. Závěr druhé části vyšel lépe Lvům, kteří postupně dotáhli a pár minut před koncem se dokonce dokousali zpět k vedení. Hattrick završil Tomáš Dvořák. Skóre po čtyřiceti minutách tak ukazovalo 5:6 pro Břeclav. Do třetí třetiny Lvi vkročili ve zlepšeném tempu z minulých minut. Ve 41. minutě Matěj Strapina navýšil náskok svého týmu na 5:7. V čase 50:40 bylo divoké skóre 7:8 a Břeclav stále hájila těsný náskok. Posledních deset minut se však našim Lvům nepovedlo dle představ. Vyškov záhy dorovnal a v čase 58:48 a následně 59:49 překlopil vítězství na svoji stranu. Konečný výsledek 10:8 tak určuje body domácím.

Góly Lvů: 3x Dvořák, 2x J. Bošek,  M. Kaňa, Skoupý, Strapina

7. třída v pondělí na domácím ledě vyzvala brněnskou Techniku. Utkání začalo jak nejlépe mohlo. Ihned z první akce se prosadil Alexej Hoďovský. Po pár střídáních už to bylo 2:0. Z úvodu třetí minuty se prosadil Matyáš Procházka. Velmi povedený start naladil oba týmy a Technika již neměla tolik sebevědomí. Hned první přesilovou hru, kterou Technika našim nabídla, Lvi využili. V čase 16:32 druhý jmenovaný z dua Procházka - Strapina navyšoval na 3:0. Za tohoto stavu také skončila první třetina. Do druhé části Lvi nevstoupili ideálně, když téměř 4 minuty v kuse hráli v početní nevýhodě. Jakmile však oslabení vyprchala a hráči našli zpět své tempo, padl i čtvrtý gól. Postaral se o něj kapitán a a jeho asistent. Nahrávku Zhejbala zužitkoval Pavol Strnádel. Do třetí třetiny vstupovali mladí hokejisté za stavu 4:0 pro Břeclav. Skóre se posunulo hned po dvou minutách, kdy pojišťoval David Doležal. Do minuty šestým góle určil vítěze kapitán Erik Zhejbal. Technika i přes rozhodlý stav bojovala až do posledních minut a nakonec neodjížděla s prázdnou. "Čestnou branku" minutu a půl před koncem vsítil kapitán hostů F. Komínek. Na konečné skóre 6:1 to však nemělo vliv.

Góly Lvů: Hoďovský, Procházka, Strapina, Strnádel, Doležal D, Zhejbal

8. třída v pondělí hostila na svém zimáku Vyškov. Utkání začalo v rychlém tempu a již v prvním střídání padla branka o kterou se postaral kapitán Ondřej Ruml. Lvi se rozjeli jak vlak a ve čtrnácté minutě ukazovalo skóre na světelné tabuli 4:0.  Vyškov odpověděl v 15. minutě, kdy v přesilové hře korigoval na tříbrankový rozdíl. Do druhé části Lvi vlétli stejně povedeně a již v prvním střídání si připsali branku. Bruslařský klub na ni odpověděl do dvou minut, kdy se skóre upravilo na 5:2, od té chvíle však led patřil jen a pouze Lvům. První lajna domácího týmu měla na ledě prostoru více než snad potřebovala a během druhé dvacetiminutovky zvládl tým od Dyje vstřelit celkem 12 branek. Do třetí třetiny se vstupovalo za stavu 16:2. Lvi přidali z úvodu další dvě rychlé branky. Vyškov díky snaze odpověděl ve 43. minutě, Lvi však pokračovali v kanonádě. Číslice 20 se ukázala více než deset minut před koncem a autorem této branky se stal Richard Osička. Utkání ze strany Lvů ukončil autor první branky, tedy kapitán Ruml, jenž se stal autorem posledních dvou branek. I přes konečný výsledek 22:4 to byli hosté, kdo jako poslední překonal brankáře soupeře. 22 vteřin před koncem si připsal druhou branku kapitán Z. Pour. Konečné skóre však vypovídá o všem.

Góly Lvů: 6x Ruml, 4x Meissner, 4x Osička, 2x Švandelka, 2x Kaňa F, Jedlička, Hurnický, Veselský Š, Doležal T

Speciálně pro tento zápas jsme také všem hráčů, spočítali kanadské body:

Ruml 14, F. Kaňa 7, Š. Veselský 6, Osička 5, Meissner 4, Hurnický 3, T. Doležal 3, Jedlička 2, Švandelka 2, J. Helešic 2

8. třída se stala autorem úplně posledního mistrovského zápasu našeho klubu v této sezóně. Na břeclavském zimním stadionu tou dobou již pár dní nebyl led. Utkání startovalo ve Vyškově v 11:15. Po minulém utkání Lvi měli zajisté vysoké očekávání, opak se však stal pravdou. Na první branku čekali diváci 17 minut a 5 vteřin. Byla to Břeclav kdo se dostal do vedení. Autorem prvotní trefy se stal Roman Jedlička. Netrvalo to však ani minutu a bylo srovnáno. První třetina tak možná trochu nečekaně končila za stavu 1:1. Do druhé části vstoupili lépe domácí, kteří se ve 24. minutě dostali do vedení. Lvi pár minut nemohli najít odpověď, střed zápasu se však povedl. Ve 30. minutě kapitán Jakub Lorenc srovnával. O necelé dvě minuty později Martin Špaček poslal náš tým zpět do vedení. Vyškov nenašel odpověď a do šaten si tak Břeclav nesla těsný náskok 3:2. Třetí třetina byla na branky nejbohatší. Lvům se podařilo z úvodu navýšit brankou Šimona Veselského, domácí se však udrželi na kontakt trefou ve 45. minutě. V čase 53:46 břeclavský tým uklidnil Jaroslav Prchal. Velmi důležitá pak byla branka, která přišla o přesně o 40 vteřin později. J. Lorenc pojistil vedení na 6:3. Vyškov ještě zahrozil gólem v 58. minutě. Kapitán Lvů však v 30 vteřin před koncem završil hattrick a nedovolil tak žádné nepříjemnosti. Zároveň se stal autorem poslední ligové branky klubu pro tuto sezónu a velmi symbolicky tak dovedl svůj tým k výhře 7:4.

Góly Lvů: 3x Lorenc, Jedlička, Špaček, Š. Veselský, Prchal

9. třída v úterý sehrála domácí utkání proti Zlínu. Zápas začal aktivně, avšak vyrovnaně. Zlín dostal ve 2. minutě nabídku přesilové hry, tu ale nevyužil. Přeci je to byli Berani, kdo otevřel skóre utkání. Bylo to až ke konci první třetiny, konkrétně v čase 17:33. Zlínský střelec D. Kos následně završil nepovedený závěr první části, když pouhé 2 vteřiny před koncem přidal svůj druhý gól. Do šaten tak Břeclav odcházela s dvoubrankovou ztrátou. Můžeme si domyslet, co proběhlo v šatně, vstup do druhé třetiny se však povedl. V čase 21:32 Sebastian Hájek dotahoval na 2:1. Asistenci si připsal Roman Jedlička. K úplnému srovnání přispělo vyloučení Zlína. V početní výhodě skóroval Dominik Meissner. Vypadalo to, že za stavu 2:2 i druhá třetina skončí, Lvům však opět nevyšel závěr třetiny. Jednu minutu a 59 vteřin před sirénou se Zlín dostal zpět do vedení. Třetí třetina byla velmi vyrovnaná. Pro naše deváťáky to byl poslední ligový zápas sezóny a nikdo samozřejmě nechtěl prohrát. Zlom přišel až v 53. minutě. Zlín byl poslán do čtyř. Místo srovnání však přišla ledová sprcha. A. Paták zvládl ve vlastním oslabení vsítit čtvrtou branku hostů. Zlín se dostal na koně a závěr si již pohlídal. Konec utkání byl již jednostranný a konečný výsledek tak vypadá nejspíše hůře něž samotný zápas. 2 minuty před koncem L. Plšek využil přesilovou hru a svojí druhou branku navýšil rozdíl o tři branky. 34 vteřin před koncem asistent zlínského kapitána D. Kos završil hattrick a určil tak konečné skóre 6:2.

Góly Lvů: Hájek S, Meissner