Související zápasy

FOSFA HC Lvi Břeclav

Vítězný týden. Neprohrála žádná z kategorií.

Poslední listopadový týden vyšel Lvům na jedničku. 7. a 9. třída, dorost, junioři, ale také muži a ženy slavili vítězství. Břeclav o víkendu neprohrála.

Nejmladší z břeclavských Lvíků, kteří se tento týden dostali do zápasu byli naši čtvrťáci posílení o brankáře a pár hráčů ze třetí třídy. Tým neohrožených se v neděli vydal do Kuřimi. Dvě skupinky Břeclaváků se utkaly ve 12 hodin se Znojmem. Druhý zápas čekal jeden tým Boskovice a druhé družstvo pak domácí Kuřim.

Pátá třída sehrála jižanské derby, jelikož Fosfa arénu navštívil Hodonín. Ve 13:30 padl na led první puk a Lvíci i malí Drtiči započali vzájemný hokejový souboj.

Mezi žákovskými kategoriemi hrály sedmáci a deváťáci. Obě třídy měly na programu hned dvě víkendová utkání. Venku i doma. Již tradičně začali mladší. Se stejným soupeřem se pak utkaly také devítky.

7. třída se v sobotu vydala do Kroměříže. Domácí vlétli do zápasu jako uragán a po ve třetí minutě se již radovali z náskoku 3:0. Zápas však zdaleka nebyl rozhodnut. Do konce první třetiny Lvi zvládli stáhnout na rozdíl jediné branky a to díky trefám Michaloviče a Boška. Druhá dvacetiminutovka byla více v režii Lvů, kteří zvládli přidat do sítě domácích dvě slepené branky. Druhou trefu přidal Bošek. Do vedení pak svůj tým poslal Špaček. Stav po druhé třetině 4:3. V 46. minutě Procházka pojistil náskok Lvů a zdálo se, že by se skóre již nemuselo pohnout. Hanáci však v 54. minutě dotáhli opět na rozdíl jediné branky. Zdálo se, že závěrečné drama ukončil David Doležal, který vsítil šestou branku Lvů, Kroměříž však necelé tři minuty před koncem zápasu opět dotáhla. Závěr si ale Lvi pohlídali a mohli tak slavit vítězství za plný počet bodů.

Góly Lvů: 2x Bošek, Michalovič, Špaček, Procházka, Doležal

Druhý zápas čekal naše sedmáky hned v neděli, kdy na domácím ledě přivítali Vsetín. Zápas začal lépe pro Valachy, kteří se zvládli prosadit již ve druhé minutě. Do konce první části však bylo zásluhou Procházky srovnáno. Úvod druhé třetiny vyšel lépe opět hostům, kteří opět do druhé minuty zvládli prostřelit břeclavského brankáře. Náskok zelenožlutým vzal až Tomáš Dvořák, který dvěma brankami poslal Lvy poprvé v zápase do vedení. Do šaten se tedy po čtyřiceti minutách odcházelo za stavu 3:2 pro Břeclav. Nejvíce gólů a také nervů přinesla poslední perioda. Ve 48. minutě Vsetín srovnal a odstartoval tak napínavý závěr. V čase 51:08 se hosté dostali do vedení. 49 vteřin však stačilo Janu Boškovi na dorovnání. Valaši, ale nepolevovali a když na ukazateli času byly samé pětky, poslal Němec Vsetín opět do těsného náskoku 5:4. Za necelé dvě minuty však Erik Zhejbal opět srovnal a dodal tak větší naději týmu Lvů. Necelé dvě minuty před koncem utkání poslal Strnádel Břeclav opět do vedení. Radost domácí střídačky ale zmařil útočník hostů Němec, který svým druhým gólem, pouhých 11 vteřin před koncem zápas dorovnal. Napínavé utkaní tak skončilo remízou 6:6.

Góly Lvů: 2x Dvořák, Procházka, Bošek, Zhejbal, Strnádel

9. třída v sobotu v Kroměříži začala ve dvě hodiny. Utkání odstartovalo opatrněji, než u jejich mladších spoluhráčů. Brankový účet se otevřel až v 10. minutě a byl to břeclavský Jaroslav Prchal, který zaznamenal první bod zápasu. O pět minut a šest vteřin později, se Lvi radovali podruhé, když Ondřej Ruml po nahrávce Prchala zvyšoval na 2:0. V čase 16:23 přidal třetí branku hostů Branislav Šťastný a stala se tak přesně opačná situace jako u sedmé třídy. Skóre v první třetině bylo 3:0, v tomto případě však pro Břeclav. Můžeme domýšlet, jak vypadala přestávka v šatně domácích. Kroměříž však do druhé části vlétla naplno a po 43 vteřinách také těžila první brankou. Na ni Lvi zvládli odpovědět do pár minut, kdy na 4:1 navyšoval Alex Marek. Poté se však štěstí na hokejkách drželo domácích, kteří do konce třetiny zvládli přidat další dvě branky a zápas srovnat na malinký rozdíl jediné branky. Do třetí periody tak Lvi nastupovali s těsným náskokem 4:3. Ten jim také již vydržel a tak po šedesáti minutách mohli zvedat ruce nad hlavu a radovat se z důležitého vítězství a dalších 3 bodů do tabulky.

Góly Lvů: Prchal, Ruml, Šťastný, Marek

Nedělní utkání mělo rozjezd ještě opatrnější. Po první třetině mohli oba brankáři odcházet spokojeni, jelikož skóre bylo 0:0. To se změnilo úvodem druhé části, kdy v čase 22:23 Dominik Meissner otevřel skóre utkání. O tři minuty později se Lvi radovali podruhé, kdy Jakub Lorenc navýšil vedení Lvů. 16 vteřin před polovinou zápasu se Břeclav, stejně jako v Kroměříži, dostala do tříbrankového vedení. Branku vstřelil Šimon Veselský. Bohužel také v tomto zápase po třetí brance přišla odpověď soupeře. V tomto případě to netrvalo ani minutu, kdy vynikající Jakub Hájek poprvé v zápase inkasoval. Druhá třetina tak skončila za stavu 3:1. Do třetí periody šli Lvi naplno a v čase 41:02 přidal druhý gól Jakub Lorenc. Nutno ocenit také Ondřeje Rumla, který si připsal již třetí přihrávku tohoto utkání. Vsetín jakoby se probral až v závěru. 5 minut před koncem snížil na 4:2. Další branku pak hosté přidali pouhých 25 vteřin před koncem. Více toho však nestihli a na Lapač se tak vraceli s nepořízenou. Zato břeclavští deváťáci si připisují třetí vítězství v řadě a odlepili se tak od dna tabulky. Aktuálně se s mírným náskokem nachází na 6. místě.

Góly Lvů: Meissner, Lorenc, Veselský, Lorenc

Dorost se v neděli odpoledne vydal do Uherského Hradiště, kde v rámci bojů vyšší nadstavbové skupiny vyzval místní tým.

Utkání mělo pozvolný rozjezd a skóre se dlouho drželo na nule. Byli to Lvi, kdo otevřel skóre utkání, když se v čase 17:16 prosadil Mathias Žac. Náskok hostům však příliš dlouho nevydržel, protože Hradiště na odpověď čekalo jen 11 vteřin. Skóre po první třetině tak bylo vyrovnané 1:1. Ve druhé části se zdálo, že lepším týmem jsou Lvi, byly to však domácí, kdo vsítil třetí branku tohoto utkání. Hradiště se tak v 31. minutě dostalo do těsného náskoku 2:1. Břeclav se ale nenechala rozhodit, plnila si svoji hru a ještě do konce třetiny zásluhou Tristana Konobejla srovnala na 2:2. Přes šest desítek diváků sledovalo vyrovnanou třetí třetinu. Domácí měli šance, v závěru dokonce dva samostatné úniky. Se všemi pokusy si však poradila jednička našeho dorostu David Padělek. Lvi se dostali do vedení v 50. minutě, kdy pálil Alex Marek. Závěr pak pojistil Kristian Burian, který upravil skóre na konečných 4:2 pro svůj modrožlutý tým.

Góly Lvů: Žac, Konobejl, Marek, Burian

Právě šikovný brankář Lvů, David Padělek, nám zhodnotil zápas:

Dnes jsi svůj tým dobrým výkonem dovedl k výhře. Jak jsi se cítil a jak by jsi zhodnotil utkání?

"Tak myslím si že Uherské Hradiště byl jeden z těch slabších soupeřů. Nastoupilo proti nám hodně kluků ročníku 2007. Od nás to zase nebyl nejlepší výkon. Poté co jsem se bavil s brankářem Ostrohu, říkal že pro něj to byl jeden z nejlepších zápasu. V první a druhé třetině jsme prohrávali na střely a zbytečně jsme gólmanovi stříleli do břicha, ale ve třetí už jsme se trochu probrali a dali gól na 3:2. Čtvrtý gól dával už Kiko Burian do prázdné.
Cítil jsem se dost dobře, ale stále si myslím že je toho hodně co zlepšovat a snad mi v příštím zápase pomůžou kluci a štěstí a dosáhnu konečně na čisté konto v nástavbě."

Junioři jeli na Led Uherského Ostrohu. Proti předposlednímu týmu tabulky museli Lvi potvrdit roli papírového favorita z posledního zápasu, ve kterém zvítězili až v nájezdech. Břeclavští však věděli, že soupeře nesmí podcenit.

Utkání začalo v klasickém tempu a již od začátku to byli Lvi, kteří měli více ze hry. 13 vteřin před desátou minutou otevřel skóre utkání Patrik Kunc (A: Ambrož). Zdálo se, že Lvi přidají další branky nebo z první třetiny odejdou minimálně s vedením. Štěstí však nebylo na našich čepelích. Domácí dokonce v závěru zvládli proměnit samostatný únik a tak bylo skóre po první třetině vyrovnané 1:1. Do druhé části týmy vstoupily podobně jako do té předchozí. Hosté byli více na puku a vyvíjeli tlak na branku Ostrohu. Po chybné rozehrávce v obranném pásmu to však byli domácí, kteří se dostali do vedení. Tento gól jakoby však Lvy probral ze zimního spánku. Za dvě minuty si připisuje druhou branku utkání Patrik Kunc (opět po nahrávce Zdeňka Ambrože). V čase 28:16 posílá svůj tým do vedení Tomáš Havelka (A: Kunc). Ve 34. minutě pak vedení svého týmu navyšuje Jiří Mácha (A: Abazaj). I přes nepříznivý začátek a výborně chytajícího brankáře domácích Adama Běhala tak druhá třetina končí 4:2 pro Břeclav. Naději na srovnání berou Lvi svému soupeři hned v úvodu třetí části, kdy 16 vteřin po siréně završuje hattrick přesnou střelou po ledě Patrik Kunc (A: Schweitzer). Poslední branku utkání přidává Tomáš Havelka (A: Ambrož), který skóre upravuje na 6:2. Závěr se v poměrném klidu dohraje a Lvi se tak radují z dalšího vítězství.

Góly Lvů: 3x Kunc, 2x Havelka, Mácha

Utkání zhodnotil Richard Kruták. Náš odchovanec, který sezónu započal ve vyšší juniorské lize v dresu Přerova. Za Břeclav letos nastoupil již podruhé a bude i nadále k dispozici trenérům naší juniorky.

"Dnešní zápas bych pro nás zhodnotil pozitivně, až na začátek zápasu, ten jsme nezačali úplně nejlíp. Když jsme dali první gól, začali jsme dělat chyby, díky kterým jsme dostali hned 2 góly. Na druhý gól jsem ale reagovali včas a tak jsme skóre vyrovnali. Naše tempo jsme díky tomu navýšili a začali jsme se více tlačit do soupeřovy brány. Dokázali jsme tak druhou třetinu odehrát s náskokem o 2 góly. Do třetí třetiny jsme šli s jasným cílem, ukázat kdo je ten lepší. Dokázali jsme zvýšit skóre ještě o 2 góly. S náskokem o 4 góly jsme tak dokázali zápas v klidu dohrát."