Opustil nás dlouholetý člen našeho klubu, bývalý hráč, trenér, vedoucí mužstva, rozhodčí a místopředseda HC Lvi Břeclav Robert Veselský.
Odešel příliš brzy, ve věku pouhých 47 let.
Robert byl člověkem, pro kterého byl hokej životem. Našemu klubu věnoval mnoho let, nespočet hodin práce, energie i srdce. Ať už jako hráč, trenér, vedoucí mužstva, rozhodčí nebo funkcionář, vždy mu záleželo na tom, aby se břeclavský hokej posouval dál.
Za vše, co pro HC Lvi Břeclav i pro hokej udělal, mu patří naše upřímné poděkování. Jeho odchod je pro nás obrovskou ztrátou.
Prosíme všechny o tichou vzpomínku.
Naše myšlenky jsou s jeho rodinou, přáteli a všemi, kteří ho měli rádi.
Čest jeho památce. 🏒🖤
Na břeclavském turnaji ženských reprezentací U17 se v druhém dubnovém týdnu představí i odchovankyně klubu HC LVI BŘECLAV Verča Padělková, nyní hájící barvy rakouského klubu ze Štýrského Hradce.
Verča prošla bývalým mládežnickým klubem v Břeclavi od přípravky až po seniorský tým Lvic. Před touto sezónou se rozhodla vyzkoušet zahraniční cestu a vydala se rozvíjet kariéru do Rakouska.
Veve, gratulujeme a přejeme spoustu úspěšných zákroků!
#spolujakolev #lvicebreclav #breclav #ceskyhokej #zenskyhokej
V sobotu bylo na břeclavském stadionu opravdu hlučno, o což se postaraly oba tábory fanoušků, kteří tvořili atmosféru utkání. Hlavně břeclavští fanoušci se ukázali jako správní sportovní fanoušci, když celou dobu fandili slušně - nenadávali druhému týmu a svým fanděním hnali svůj tým dopředu.
Průběh zápasu
Od první minuty se začalo hrát hodně útočně a oba týmy se hned v prvním střídání dostaly do zajímavých střel. V tomto duchu se hrálo až do deváté minuty, kdy se podařilo hodonínským otevřít brankový účet a to brankou Jiřího SEDLÁKA. Ve dvanácté minutě se podařilo náskok navýšit Petru PEŠOVI, který nejdřív z mezikruží střílel, což ještě Josef MICHÁLEK kryl, ale z dorážky už se nemýlil. Už to vypadalo, že po první třetině se půjde do kabin za stavu 2:0 pro Hodonín, když se ve dvacáté minutě dostal do brejku domácí Michal GABRIŠKA a snižoval stav na 2:1.
Druhá třetina byla tou, která definitivně rozhodla o osudu utkání. Nejdříve ve dvacáté čtvrté minutě zvyšoval Tom POLÁK. Dále ve třicáté minutě Ľubomír VAŠKOVIČ a ve třicáté třetí minutě Aleš DUFEK. Tento gól z brankoviště odehnal břeclavského brankáře Josefa MICHÁLKA a do brány se postavil mladý brankář z Ruska Kirill DYMSHAKOV. Za stavu 5:1 pro hostující se zdálo, že je o zápasu definitivně rozhodnuto, ale ve třicáté osmé minutě se o snížení postaral opět Michal GABRIŠKA. Ke konci třetiny dostali ještě domácí nabídnutou přesilovku, která se půlila i do třetí třetiny, ale tu se bohužel nepodařilo využít. Takže hosté po druhé třetině vedli o tři branky.
Na začátku třetí třetiny se podařilo břeclavským snížit a zároveň tím dokonal HATTRICK Michal GABRIŠKA, když se z rohu dostal s pukem až před branku a zasunul za ležícího Jakuba ZOLLPRIESTRA. Třetí gól byl pro břeclavské hráče jako nádech do hry a na hostujících byl vidět strach o výsledek. Lvi si za stavu 5:3 pro Hodonín vytvořili několik vyložených příležitostí, ale ty se jim bohužel nepodařilo proměnit. Naopak ve čtyřicáté sedmé minutě se podařilo uklidnit hostující brankou Michalu CRLÍKOVI a v tomto duchu už se dohrávalo utkání. Na konečných 8:3 se ještě podařilo brankami dokonat v padesáté první minutě Aleši DUFKOVI a v padesáté osmé minutě Jakubu SAJDLOVI.
Hodnocení trenérů
Ohlas trenéra Lukáše HÖKLA (HC Lvi Břeclav)
"Dnešní zápas se nám vůbec nevydařil. Naše hra byla bez pohybu a bez chuti vyhrát či bojovat. Našlo se tam sice pár jedinců, kteří chtěli zápas vyhrát a snažili se hru strhnout, ale bohužel se bavíme jen o pár jedincích a hokej je kolektivní sport, kde je potřeba aby pracovali všichni a ne jen pár kluků. Po první třetině jsme šli do kabiny za stavu 1:2 a řekli jsme si, že je potřeba přidat na bruslení a celkovém pohybu, ale druhá třetina probíhala, jako bychom si řekli "pojďme prohrát". Naštěstí se nám podařilo ke konci druhé třetiny snížit stav z 1:5 na 2:5. Ve třetí třetině jsme začali malinko bruslit a přidali na důrazu a snížili jsme stav na 3:5 a byli jsme zpět ve hře. Vytvořili jsme si velké příležitosti na další snížení, ale nešťastným nahozením od modré jsme inkasovali šestou branku a mužstvo do konce zápasu už hrálo odevzdaně. Soupeř zaslouženě dnes vyhrál a potvrdil roli favorita na postup do 2. ligy. Po zápase jsem řekl klukům pár vět, kde jsem zdůraznil, že tréninky budu zaměřené na bruslení a podobně. Určitě budeme nucení udělat pár změn v sestavě a i systémové věci začít už pomalu zapracovávat do zápasu a ne, že budeme hrát na náhodu. V dnešním utkání se naskytla příležitost pro mladého brankáře z Ruska, který se připojil k Břeclavi před měsícem a ukázal své kvality a řekl si minimálně o zapojení do dalších zápasů. Další věc, která mě dnes mrzela je, že si na dnešní zápas našli cestu další fanoušci a tribuny byly mile obsazené fanoušky a my jsme předvedli špatný hokej. Pevně doufám a věřím, že na další utkání přijdou znovu a my budeme mít šanci fanouškům z Břeclavi ukázat, že kluci hokej umí hrát a příjemně pobavit fanoušky. Čekají nás ještě těžké zápasy, ale není na co čekat a je potřeba zase začít sbírat body do tabulky a posouvat se nahoru."
Michal KUBA (SHKm Hodonín) "Dneska přišlo na řadu derby. Je to prestižní utkání, jak mezi hráči, tak mezi fanoušky. V těchto zápasech nikdy neplatí postavení v tabulce. Břeclav dobře bruslí, hraje do těla a je houževnatá, nikdy nic nevzdá do poslední minuty, což se ukázalo i dnes. Kluky jsme na takovou hru připravovali a myslím, že jsme se s tím popasovali dobře. Až tedy na pár chyb, kdy se necháváme strašně strhnout hrou a zapomínáme na bránění. Ale vyplívá to z našeho stylu hry, kdy se do útočné hry ve třetině zapojuje všech pět hráčů, kteří se tlačí do zakončení. Dali jsme góly po krásných akcích a od začátku do konce jsme si šli pro vítězství. Chtěl bych poděkovat našim fanouškům, kteří přijeli v hojném počtu a byli opět fantastičtí!"
Fotky
Fotky z objektivu naší dvorní fotografky Kamily Krutákové: