Související zápas

FOSFA HC Lvi Břeclav
FOSFA HC Lvi BřeclavSHKM Hodonín
3:8
so 6. 11. 2021 17:00 @ Břeclav, FOSFA ARÉNA, Krajská liga mužů Jižní Moravy a Zlína, 9. kolo

Břeclavští Lvi v jižanském derby nestačili na Hodonín.

Břeclavské hráče už déle trápí špatná práce v obraném pásmu. Dnes se k tomu přidala i nepovedená produktivita v zakončení.

V sobotu bylo na břeclavském stadionu opravdu hlučno, o což se postaraly oba tábory fanoušků, kteří tvořili atmosféru utkání. Hlavně břeclavští fanoušci se ukázali jako správní sportovní fanoušci, když celou dobu fandili slušně - nenadávali druhému týmu a svým fanděním hnali svůj tým dopředu.

Průběh zápasu

Od první minuty se začalo hrát hodně útočně a oba týmy se hned v prvním střídání dostaly do zajímavých střel. V tomto duchu se hrálo až do deváté minuty, kdy se podařilo hodonínským otevřít brankový účet a to brankou Jiřího SEDLÁKA. Ve dvanácté minutě se podařilo náskok navýšit Petru PEŠOVI, který nejdřív z mezikruží střílel, což ještě Josef MICHÁLEK kryl, ale z dorážky už se nemýlil. Už to vypadalo, že po první třetině se půjde do kabin za stavu 2:0 pro Hodonín, když se ve dvacáté minutě dostal do brejku domácí Michal GABRIŠKA a snižoval stav na 2:1.

Druhá třetina byla tou, která definitivně rozhodla o osudu utkání. Nejdříve ve dvacáté čtvrté minutě zvyšoval Tom POLÁK. Dále ve třicáté minutě Ľubomír VAŠKOVIČ a ve třicáté třetí minutě Aleš DUFEK. Tento gól z brankoviště odehnal břeclavského brankáře Josefa MICHÁLKA a do brány se postavil mladý brankář z Ruska Kirill DYMSHAKOV. Za stavu 5:1 pro hostující se zdálo, že je o zápasu definitivně rozhodnuto, ale ve třicáté osmé minutě se o snížení postaral opět Michal GABRIŠKA. Ke konci třetiny dostali ještě domácí nabídnutou přesilovku, která se půlila i do třetí třetiny, ale tu se bohužel nepodařilo využít. Takže hosté po druhé třetině vedli o tři branky.

Na začátku třetí třetiny se podařilo břeclavským snížit a zároveň tím dokonal HATTRICK Michal GABRIŠKA,  když se z rohu dostal s pukem až před branku a zasunul za ležícího Jakuba ZOLLPRIESTRA. Třetí gól byl pro břeclavské hráče jako nádech do hry a na hostujících byl vidět strach o výsledek. Lvi si za stavu 5:3 pro Hodonín vytvořili několik vyložených příležitostí, ale ty se jim bohužel nepodařilo proměnit. Naopak ve čtyřicáté sedmé minutě se podařilo uklidnit hostující brankou Michalu CRLÍKOVI a v tomto duchu už se dohrávalo utkání. Na konečných 8:3 se ještě podařilo brankami dokonat v padesáté první minutě Aleši DUFKOVI a v padesáté osmé minutě Jakubu SAJDLOVI.

Hodnocení trenérů

Ohlas trenéra Lukáše HÖKLA (HC Lvi Břeclav)

"Dnešní zápas se nám vůbec nevydařil. Naše hra byla bez pohybu a bez chuti vyhrát či bojovat. Našlo se tam sice pár jedinců, kteří chtěli zápas vyhrát a snažili se hru strhnout, ale bohužel se bavíme jen o pár jedincích a hokej je kolektivní sport, kde je potřeba aby pracovali všichni a ne jen pár kluků. Po první třetině jsme šli do kabiny za stavu 1:2 a řekli jsme si, že je potřeba přidat na bruslení a celkovém pohybu, ale druhá třetina probíhala, jako bychom si řekli "pojďme prohrát". Naštěstí se nám podařilo ke konci druhé třetiny snížit stav z 1:5 na 2:5. Ve třetí třetině jsme začali malinko bruslit a přidali na důrazu a snížili jsme stav na 3:5 a byli jsme zpět ve hře. Vytvořili jsme si velké příležitosti na další snížení, ale nešťastným nahozením od modré jsme inkasovali šestou branku a mužstvo do konce zápasu už hrálo odevzdaně. Soupeř zaslouženě dnes vyhrál a potvrdil roli favorita na postup do 2. ligy. Po zápase jsem řekl klukům pár vět, kde jsem zdůraznil, že tréninky budu zaměřené na bruslení a podobně. Určitě budeme nucení udělat pár změn v sestavě a i systémové věci začít už pomalu zapracovávat do zápasu a ne, že budeme hrát na náhodu. V dnešním utkání se naskytla příležitost pro mladého brankáře z Ruska, který se připojil k Břeclavi před měsícem a ukázal své kvality a řekl si minimálně o zapojení do dalších zápasů. Další věc, která mě dnes mrzela je, že si na dnešní zápas našli cestu další fanoušci a tribuny byly mile obsazené fanoušky a my jsme předvedli špatný hokej. Pevně doufám a věřím, že na další utkání přijdou znovu a my budeme mít šanci fanouškům z Břeclavi ukázat, že kluci hokej umí hrát a příjemně pobavit fanoušky. Čekají nás ještě těžké zápasy, ale není na co čekat a je potřeba zase začít sbírat body do tabulky a posouvat se nahoru."

Michal KUBA (SHKm Hodonín)
"Dneska přišlo na řadu derby. Je to prestižní utkání, jak mezi hráči, tak mezi fanoušky. V těchto zápasech nikdy neplatí postavení v tabulce. Břeclav dobře bruslí, hraje do těla a je houževnatá, nikdy nic nevzdá do poslední minuty, což se ukázalo i dnes. Kluky jsme na takovou hru připravovali a myslím, že jsme se s tím popasovali dobře. Až tedy na pár chyb, kdy se necháváme strašně strhnout hrou a zapomínáme na bránění. Ale vyplívá to z našeho stylu hry, kdy se do útočné hry ve třetině zapojuje všech pět hráčů, kteří se tlačí do zakončení. Dali jsme góly po krásných akcích a od začátku do konce jsme si šli pro vítězství. Chtěl bych poděkovat našim fanouškům, kteří přijeli v hojném počtu a byli opět fantastičtí!"

Fotky

Fotky z objektivu naší dvorní fotografky Kamily Krutákové:

Fotoalbum ZDE

Odkaz na fotky od fotografa Vladimíra Svobody:

Fotky z derby nesmí chybět také od Davida Kordy:

Fotogalerie ZDE

Příští zápas odehrají Lvi opět na ledě Boskovic a to v sobotu 13.11. Utkání startuje v 17:00!