51_20230903_162436.jpg
263_20220124_103746.jpg

Jaký byl Lví měsíc LEDEN? Odložené zápasy, Pojď hrát hokej a spousta hokejových úspěchů

Pestrý měsíc měli nejmenší Lvíčci, starší kategorie musely zápasy odkládat. Junioři i třídy žáků se posunuli do nadstavby. Měli jsme zástupce na MMČR výběru krajů a mohli jsme slavit první branku v extralize. K tomu samozřejmě nechybělo pořádné množství zápasů napříč všemi kategoriemi. Pojďme si shrnout, jaký teda byl ten Lví měsíc LEDEN.

Nejmenší naděje

Přípravka se tento měsíc rozhodně nenudila. Její klasický režim středečního a víkendových tréninků zpestřilo hned několik akcí. Nejdříve se nejmenší Lvíčátka vydala do Mikulova, kde si v době krasobruslařských závodů a tedy nepřístupného ledu v Břeclavi, zkusila, jaké to je trénovat pod otevřeným nebem. Trénink na mikulovském venkovním ledu měl mezi dětmi veliký úspěch. Následně v sobotu 29.1. proběhl další ročník oblíbené náborové akce Pojď hrát hokej. Během vydařeného dopoledne plného zábavy se registrovalo 24 nových hokejových nadějí. "Dnešní akce Pojď hrát hokej, se vyvedla. Za mě jako svazového trenéra velká spokojenost." Uvedl spokojený Radim Lenkovič.

1. a 2. třída měla v lednu pouze jeden turnaj. Na naše Lvíčky v něm čekaly hned 4 zápasy, které malí hokejisté, rozděleni do týmů, se zápalem odehráli. Týmy Komety, Blanska a Kuřimi zajistily hezké zápasy našich budoucích hokejových hvězd. Koncem měsíce se pak první a druhá třída představila v rámci Týdne hokeje, kde kluci a holky na ukázkovém tréninku předvedli co se již naučili.

3. třída měla zápasový program nabitější. Také tato kategorie dělala trenérům radost. Nejdříve na domácím turnaji v rámci soutěžních zápasů vyzvali týmy Komety Brno a Rytířů Blansko. "Oba týmy, si myslím, že do zápasu dali vše a užili si ho..." hodnotil trenér Göndör třetí lednovou sobotu. Další zápasy zavedly naše Lvíčky do  Vyškova. V zápasech s Technikou a Vyškovem trenéři vyzdvihovali oba brankáře a také duo ze druhé třídy, které se mezi staršími kamarády rozhodně neztratilo.

Také 4. třída měla dva zápasové dny. Jelikož kategorie ročníkově u sebe, které hrají jednou za 14 dní, mají zápasové dny vždy v jiný týden, mohou se kluci navzájem doplňovat. Tento systém nahrává odměňování těch nejpoctivějších a nejšikovnějších, tím, že si mohou zahrát se staršími. Ani kategorie čtvrtého ročníku není vyjímkou a pokud je v sestavě místo, (tak aby hráli všichni, kteří sem ročníkově patří) dostanou prostor také mladší.  

Nejdříve se Lvíci vydali do Vyškova, kde se utkali s místním týmem a brněnskou Technikou. "Ve Vyškově jsme odehráli vyrovnaná utkání a s předvedou hrou jsem spokojený." Zhodnotil sobotu trenér Radim Lenkovič. Další zápasy zavedly Břeclav do Brna, kde se naši hokejisté utkali s brněnskými Warriors a Kometou. Ačkoliv v těchto zápasech měli převahu soupeři, nemůže se upřít bojovnost a nabité zkušenosti pro mladší hráče.

5. třída už do zápasů vletěla každý týden. Výsledky se nepočítají, proto mnoho statistik nemáme. Lvi však vyzvali postupně Blansko, Vyškov, Kometu Brno a Zastávku u Brna. Proti Blansku a Zastávce hráli Lvíci doma a můžeme říci, že naši malí hokejisté měli ze hry více. Stejně tak i tref do soupeřovi branky. Utkání ve Vyškově bylo vyrovnané, Kometa pak měla v domácím prostředí převahu. Celkově však tento měsíc trenér hodnotí pozitivně.

  Žákovské kategorie

  6. třída měla úspěšný měsíc. Odehrála celkem 4 zápasy a z toho Lvíci hned 3x slavili výhru. Všechny zápasy byly vyrovnané a také bohaté na góly. Nejdříve v neděli 9.1. o gól porazili Bobry z Valašského Meziříčí v zápase, kde padlo celkem 19 branek. Příští týden Lvi velmi těsně podlehli Kroměříži poměrem 5:4. Hned druhý den si však spravili chuť, když o tři branky přestříleli Blansko. Také v tomto skoro basketbalovém zápase diváci viděli 19 branek. Následovala týdenní pauza a následně domácí utkání s Vyškovem, které Břeclav vyhrála 10:6. Hned pět Branek v tomto utkání zaznamenal šikovný Pavol Strnádel. 

  Šesťáci se po odehraných sedmi zápasech nachází na děleném třetím až šestém místě tabulky. S osmi body jim aktuálně náleží šesté místo pouze na základě skóre, které je 45:58.

  7. třída měla v lednu ve svém kalendáři 3 zápasy. Nejdříve se Lvům podařilo na domácím ledě překonat Techniku. Výjezd Na Lapač se bohužel nevydařil, avšak pondělní zápas, který se odehrál v pondělí 24.1. nabídl napínavý souboj, ze kterého se radovali naši hokejisté. Znojemské Orly udolali 8:7. 

  Sedmáci se po čtyřce odehraných zápasů nachází v samém středu nadstavbové tabulky. Ze třetího místa sahají po Vsetínu, který má náskok tří bodů a o zápas více. Skóre Lvů pak činí poměr 18:32.

  8. třída začala leden aktivně. Od 16. dne však měla zápasové volno. I přes to během dvou víkendů stihli Lvi odehrát 3 zápasy, ze kterých brali 6 bodů. V neděli 9.1. si na domácím ledě poradili s Bobry výsledkem 5:2. Další víkend začal ne příliš povedeným výjezdem do Kroměříže, avšak skončil opět na vítězné vlně. v Blansku naši nasázeli 8 branek a těšili se z výhry. O vyrovnanosti týmu svědčí fakt, že 8 branek vstřelilo 7 borců. Tato statistika je běžná pro většinu utkání starších žáků. 

  Nadstavbová tabulka našim osmičkám vychází. Po šesti zápasech mají Lvi na svém kontě 12 bodů a drží se na druhém místě devítičlenné tabulky. Skóre je pak kladné 48:34.

  9. třída odehrála také 3 utkání. Dvě z nich byla se Vsetínem a také dvě z nich bohužel neskončila bodovým ziskem. První dva víkendy patřily Valachům. Oba týmy zvládly zápas na svém domácím ledě a tento měsíc pro ně skončil zápasovým poměrem 1:1. Nutno však podotknout, že střetnutí Na Lapači skončilo prohrou Lvů o jediný gól. Příští týden měla většina kategorií volno. Na břeclavském zimáku se konaly závody krasobruslařek. Deváťáci tak svůj zápas se Zlínem odehráli již v úterý. Utkání po škole však Lvům příliš nesedlo a z výhry se radovali Berani. Od 18.1. tak měli břeclavští hokejisté zápasové volno. 

  Deváťáci mají aktuálně v nadstavbě odehrané čtyři zápasy. Se skóre 16:19 mají na svém kontě 3 body.

  Dorost se nenudil, juniorka nadstavbu nezahájila

  Dorost rozhodně nezahálel. Stal se jedinou kategorií, která měla zápas každý týden. Celkově se Lvi vypořádali s pěti zápasy, ze kterých si připsali 12 bodů.

  Měsíc zahájili dvoukolem, kdy hned v pondělí 3.1. přivítali na domácím ledě Uherské Hradiště. Zápas vysoce ovládli a se dvanácti góly na hokejkách se koncem týdne, tedy v neděli, vydali do Frýdku- Místku. V hale Polárce bylo utkání značně vyrovnanější, avšak výsledek 4:3 hovoří lépe pro Lvy. Další týden se farmářský tým třineckých ocelářů vydal do Břeclavi. Frýdek ani ve druhém utkání neuspěl a Břeclav tak potvrzovala roli favorita skupiny "O postup". Další týden byl u této kategorie divočejší. Lvi se z Prostějova vrátili s nezdarem. "Zápas máme natočený a rozhodčí budeme vetovat." Uvedl ihned po zápase rozhořčený trenér Lukáš Hökl, který obviňuje sudí z hrubého ovlivnění utkání nesportovní cestou. Poslední lednový týden se Lvi utkali znovu s Jestřáby. Prostějov tentokrát dostal nadílku 7:1 a Břeclav si tak obhájila 1. místo tabulky, které by jim zajistilo baráž o postup do nejvyšší dorostenecké ligy.

  Juniory čekalo posledních 5 zápasů základní části. Úvodem měsíce podlehli lídrovi skupiny Třebíči, avšak o dva dny později si spravili chuť ve Znojmě. Další týden měli Lvi jasný cíl. Z následujících tří zápasů musí získat 3 body. To se jim povedlo ihned v úterý, když vycestovali do Valašského Meziříčí, které vyloupili 8:2 a zajistili si tak postup do vyšší nadstavby, druhé části regionální ligy juniorů. Více v samostatném článku. Následně do konce týdne, již bez tlaku na body a výsledky, Břeclav dohrála zbylé utkání s Prostějovem a Kroměříží.  Ve 25 zápasech základní části si Lvi připsali 53 bodů a ze druhého místa tak postupovali do další části sezóny. Nadstavbu však doposud nezahájili. Následující 3 zápasy se museli z důvodu nemocí a nařízených karantén odložit. Junioři tak na nový start sezóny stále čekají. "Tak nadstavbu jsme nezahájili kvůli nedostatku hráčů schopných hrát. V dnešní době je to složité. Někteří kluci ze školy padli do karantény. Někteří byli i pozitivní a do toho ještě nějaké zranění. Ale utkání nemůžeme odkládat do nekonečna, tak příští víkend už budeme muset hrát pokud půjde tým aspoň nějak poskládat." Uvedl trenér juniorů Filip Hrbatý

  Reprezentace a výběry

  Reprezentace, jak ji známe, začíná od patnácti let. Pro mladší hokejisty funguje projekt VTM (výchova talentované mládeže), který sleduje nejšikovnější kluky z kraje. Třetí lednový týden se konalo Mládežnické mistrovství České republiky výběru krajů. V Děčíně a Litoměřicích se týmy, rozděleny do dvou skupin, samozřejmě podle krajů, utkali v turnaji klasického formátu. V Jihomoravském výběru nechyběl náš trenér Libor Kocúr, coby člen realizačního týmu, ale především Ondřej Ruml. Ondřej se ukázal v zápasech pod hledáčkem mládežnických reprezentačních trenérů a dostal jako odměnu za své dosavadní výkony, jedinečnou příležitost říct si o svoji hokejovou budoucnost. JM kraj skončil po turnaji v děčínské skupině na konečném 4. místě. Naše mladému hokejistovi Ondrovi gratulujeme!

  Aspoň v jedné větě tu musíme zmínit také Dalimila Mikysku, který vstřelil premiérový gól v Tipsport extralize LH, kdy se prosadil v dresu Karlových Varů - Gratulujeme!


  Muži a Ženy

  Muže čekalo hned 5 zápasů základní části.

  3 z nich skončily cennou výhru, naopak ve dvou podlehli. 

  Do prvního lednového utkání vstoupili muži hned ve čtvrtek 6.1. V Uherském Hradišti se ji zdálo, že je utkání rozhodnuto, Lvi však ukázali modrožluté srdíčko a utkání zvládli během posledních devíti minut srovnat. V prodloužení se po třech minutách radovali domácí. "Jsem moc rád, že za stavu 0:3 se dokážeme semknout jako tým a zápas vyrovnat. Je vidět, že když držíme při sobě, je síla našeho týmu veliká." uvedl po utkání dvoubrankový Michal Gabriška. Na zlepšený výkon A-tým navázal ihned v sobotu, kdy na domácím ledě překvapil favorita. Uherský Ostroh překonal v prodloužení Radek Zháňal, který v pozápasovém rozhovoru nezapomněl poděkovat všem divákům za perfektní kulisu. Příští neděle zavedla Lvy do Brumova-Bylnice, který přejeli pohodlně poměrem 7:2. Michal Gabriška zaznamenal hattrick. V sobotu 29.1. Muži trochu překvapivě vyhořeli v Blansku, kde ztratili dvoubrankové vedení a podlehli Dynamiters 7:2. "Těžko se mi hledají slova... možná je to potřebná facka, která nás nastartuje a my mohli projít prvním kolem play-off a dostat se co nejdál..." uvedl po zápase zklamaný Bronislav Čápek. Také moravské KHL se nevyhnuly komplikace spojené s korona virem. A-tým byl nucen odložit jeden zápas. Jeho dohrávka se konala poslední lednový den, kdy v pondělí 31.1. Břeclav vyjela do Brna. Ve velmi napínavém střetu rozhodovaly poslední vteřiny. Michal Gabriška proměnil trestné střílení v čase 59:51 a zajistil tak svému týmu výhru v základní části.

  Po dvaceti zápasech základní části mají muži skóre 87:90 a s 32 body se nachází na pátém místě tabulky.

  Mimo hokejovou stránku se také A-tým v polovině měsíce vydal do útulku v Bulharech, kde hráči navázali na podporu z minulých let.

  Na Ženy čekaly dva zápasy. V neděli 16.1. do Břeclavi přijely Rytířky z Blanska. Utkání mělo po celých 60 minut jednoznačný průběh, který nikoho nenechal na pochybách, kdo je lepším týmem. Skóre 24:0 mluví za vše. Poslední lednový víkend pak měly Lvice vycestovat do Valašského Meziříčí. Utkání se však muselo odložit. Nyní mají ženy odehráno 7 zápasů a s 18 body se nachází na 2. místě sedmičlenné tabulky. Na první Valašky mají zápas k dobru a ztrátu tří bodů.

  A jak vypadal Lví měsíc leden na našem webu?

  Každé úterý ráno vycházela pravidelná rubrika týdenních souhrnů mládežnických zápasů

  10.1.2022 - Žáci nezaváhali ...

  17.1.2022 - Týden ve znamení zápasů ...

  24.1.2022 - Týden nejmenších Lvíků...

  31.1.2022 - Další odložená utkání...

  Podrobný report dostal také každý zápas A-týmu mužů

  6.1.2022 - Utkání v Uherském Hradišti

  9.1.2022 - Utkání s Uherským Ostrohem

  14.1.2022 - Utkání v Brumově

  29.1.2022 - Utkání v Blansku

  31.1.2022 - Utkání v Brně

  A nechyběly také ohlédnutí za zápasy žen

  14.1.2022 - Zápas s Blanskem

  Začátkem měsíce jsme bohužel museli informovat o zrušení letošního hokejového plesu

  5.1.2022 - Ples se ruší

  A-tým opakovaně podpořil útulek v Bulharech

  15.1.2022 - A-tým v útulku

  A v prvním měsíci nového roku proběhla náborová akce Pojď hrát hokej

  12.1.2022 - Přijďte na Pojď hrát hokej

  29.1.2022 - Plno nových Lvíčků

  Ukázali jsem vám také tréninky přípravky pod otevřeným nebem

  23.1.2022 - Přípravka trénovala v Mikulově 

  A Junioři oslavili postup do vyšší nadstavby ligy

  18.1.2022 - junioři budou hrát o postup