Související zápas

FOSFA HC Lvi Břeclav
HC Brumov-BylniceFOSFA HC Lvi Břeclav
2:7
ne 16. 1. 2022 17:00 @ Brumov-Bylnice, Arena, Krajská liga mužů Jižní Moravy a Zlína, 19. kolo

Lvi v Brumově nezaváhali a vezou do Břeclavi další 3 body.

Zlepšený herní projev z minulého utkání i hattrick Michala Gabrišky pomohly k výhře Lvů na Brumovem.

Zápas v Brumově byl zpočátku vyrovnaný, avšak postupem času Lvi prokazovali herní převahu a konečný výsledek hovoří jednoznačně lépe pro Břeclav.

Průběh utkání

Utkání na studeném brumovském zimním stadionu začalo vyrovnaně. Hra se přelévala z jedné strany na druhou, brankáři však drželi čistá konta. V 15.minutě dostali hosté nabídku přesilové hry, Lvům se však nedařilo dostat do své hry a početní převahu nezvládli využit. Zdálo se, že úvodní třetina skončí bez branky, avšak 36 vteřin před koncem úvodní části se prosadil střelec Michal GABRIŠKA, který "gólem do šatny" otevřel skóre utkání a malinko uklidnil svůj tým.

Do druhé třetiny Lvi vstoupili s vedením na hokejkách, ale domácí zvládli dorovnat. V čase 24:25 se prosadil zkušený Matula, který má tuto sezónu starty také ve druhé lize. Důležitá byla rychlá odpověď Břeclavských hráčů o kterou se do dvou minut postaral Marek NEŠPOR (asistence: Abazaj, Svoboda). Lvi tak znovu o branku vedli. Chvíli za polovinou utkání se podruhé prosadila břeclavská desítka, Michal GABRIŠKA, který navýšil náskok svého týmu. (asistence: Zháňal, Čápek) Chvíli poté začal hlavní rozhodčí Ivan Čuňočka rozdávat tresty a hra se dostala do počtu 4 na 3 s výhodou pro Břeclav. Otevřená hra Lvů sedla, jelikož zvládli přidat čtvrtý gól zápasu. Přihrávku obránce Marka Göndora využil Vojtěch SVOBODA. Tato branka vyhnala mladého domácího brankáře A. Žižku, kterého nahradil jen o rok starší P. Hanáček . Další branku přítomných pět desítek diváků již nevidělo.

Po druhé přestávce měli domácí poslední šanci na dorovnání zápasu. V čase 48:06 však Kristián LOKAJ navýšil náskok na 5:1. Asistoval mi Richard Garčic. Definitivní tečku udělala 49. minuta, kdy se Lvi prosadili hned 2x. 49:17 Michal GABRIŠKA završil hattrick. Gólovou přihrávku vyslal ze své hole kapitán Marek Papp. O deset vteřin později se pak prosadil Richard GARČIC. (asistence Libor Kocúr). Stav 7:1 již rozhodl o vítězi utkání. Domácí se přesto nevzdávali a necelé tři minuty před koncem zvládli využít přesilovou hru a zásluhou mladého ruského útočníka Giantsintova, který taktéž přišel z druhé ligy, korigovali na konečných 7:2.

Lvi si tak pozápasovou večeři, kterou hostí domácí tým, vychutnali s vítěznou náladou. Důležité tři body do tabulky zajistili ztrátu jediného bodu na čtvrtou Kroměříž, která má však odehráno o zápas více, než Břeclav.

Hodnocení

Brankář Josef Michálek (HC Lvi Břeclav)

"V Brumově jsme odehráli na malém kluzišti náročný zápas. Celý zápas byl z naší strany vlažný, nemohli jsme se do něj dostat. Štěstí bylo, že jsme z minima dokázali díky našim přesným střelcům vytěžit maximum. Vítězství se nerodilo lehce, ale odvezli jsme si důležité tři body a to je hlavní."

Fotky

I z venkovního utkání pro vás máme fotky. Zápas svým objektivem zachytil Vladimír Svoboda:

Příští zápas odehrají Lvi opět venku, když se v sobotu 22.1.2021 vypraví na brněnské Hokejové Haly, kde se v 17:00 utkají s nováčkem sezóny, Technikou Brno.