Související zápasy

FOSFA HC Lvi Břeclav

Týden nejmenších Lvíků. Juniorka musela zápas odložit. Dále hrál jen dorost a 9. třída

Tento týden se hrálo nejvíce mezi nejmenšími. Volno měla jen 3. třída. Naopak mezi žáky se utkali pouze v týdnu deváťáci. Dorost měl také po jednom utkání a junioři museli start nadstavby odložit. Pojďme si uplynulý týden shrnout.

1 a 2. třída vycestovala do Hodonína. Na každého Lvíčka čekaly hned tři po sobě jdoucí zápasy. Naše malé naděje se utkaly se dvěma týmy Komety, družstvem Blanska a Kuřimi. "Děti čekala náročná neděle, kdy hrály 3 zápasy s minimální pauzou. Po dnešku ale můžeme být určitě spokojení. Kluci a holky byli celou dobu na ledě hlavami ponoření v zápasech. Většinou své soupeře přehrávali. U vyrovnaných zápasů zase nevypustili jediné střídání. Bavili se hokejem a to je u 1.,2. třídy to hlavní..." Dodal trenér Michal Martinčík.

4. třída se v neděli vydala do Brna. V 8:00 startoval zápasy s brněnskými týmy Warriors a Kometa. Sestava Lvíků byla značně omlazena "Možnost zahrát si dostali mladší kluci ze 3.třídy." Doplnil šéftrenér Radim Lenkovič. Výsledky se nepočítají, herní převahu však měli soupeři. S více jak polovinou mladších hráčů se však jedná o velikou zkušenost pro naše malé hokejisty.

Také 5. třída se v neděli vypravila do Brna. Jen o hodinu později, na druhé ploše hokejových hal u Lužánek, startoval zápas Břeclavi a Komety Brno. Domácí měli větší přesnost na hokejkách a dokázali vstřelit více branek. S předvedenou hrou svých svěřenců byl však trenér Lenkovič spokojený. "Kluci odehráli slušný zápas. I když všechny třetiny prohráli s výkonem můžu být spokojený." Komentoval po skončení zápasu.

9. třída v úterý po škole na domácím ledě přivítala Zlín. Do utkání vstoupili lépe Berani, kteří se prosadili již po dvou minutách. Lvům se nedařilo najít na soupeře recept a první dvacetiminutovku prohráli poměrem 3:0. Zlín se prosadil v 11. a 19. minutě. Do druhá třetiny měli naši hokejisté opět špatný vstup. Minutu po začátku hosté navýšili na 4:0. Blížilo se k polovině zápasu, když se radovali také Lvi. V čase 28:55 Dominik Meissner zužitkoval přihrávku Rumla. Bohužel čtyřbrankový náskok si Zlín vzal do minuty zpět. Do dalších dvou minut se skóre utkání posunulo již na 6:1. Vydařenější byla poslední část, kterou Lvi zvítězili poměrem 1:0. V čase 42:44 korigoval náskok soupeře Alex Marek. Skóre 6:2 se nakonec stalo konečným a Lvi tak z tohoto utkání odchází bez bodů.

Góly Lvů: Meissner, Marek

K utkání se vyjádřil hlavní trenér Libor Kocúr: "V zápase nám soupeř odskočil během dvou třetin o pět branek. Dělali jsme spoustu chyb. Chyběl nám větší tlak do zakončení. Třetí třetina už byla podle našich představ."

Dorost v sobotu večer zamířil do Prostějova, kde se ve večerních hodinách utkal s místními Jestřáby.

Utkání začalo aktivně. Dopomohla tomu přesilová hra, kterou domácí dostali již ve třetí minutě. Lvi ale oslabení ubránili a o pár minut později dokonce otevřeli skóre utkání. Prvním střelcem večera se stal Kamil Drábek, kterému přihrával Adam Szabó. Do konce první třetiny se však více nestalo a Lvi si tak do šaten odnášeli těsný náskok. Druhá třetina začala přesně opačně. Ihned z úvodu měli Lvi dvě minuty početní převahy, branku však nevstřelili. Oproti tomu domácím se v čase 24:34 podařilo z hole Čermáka srovnat. Více branek však nepadlo. Hra z hokejového hlediska nebyla nejpohlednější, avšak nízký nerozhodný výsledek nechával účastníky zápasu napjaté. Třetí třetina byla velmi specifická. Lvi z posledních dvaceti minut 16 strávili na trestné lavici. Ačkoliv se jim ve vlastním oslabení podařilo prosadit a ve 48. minutě se dostali do vedení, když si druhou branku připsal Kamil Drábek (asistence Kristian Burian). Přítomní diváci asi nebyli s děním na ledové ploše příliš spokojení. O hokeji se příliš mluvit nedalo, zápas byl velmi ovlivněný emocemi obou týmů. K vidění byly zákroky, které bychom v lize dorostu příliš vidět neměli. 48 trestných minut, které během poslední části hlavní rozhodčí rozdal pak poukazují na ne zcela hezký závěr. V 53. minutě se domácím v přesilové hře podařilo srovnat. V závěru Prostějov navýšil a konečným výsledkem 3:2 si vzal veškeré body.

K zápasu se ihned po skončení vyjádřil hlavní trenér břeclavského dorostu Lukáš Hökl:

"Zápas jsme nezačali ale vůbec dobře! Soupeř hrál tvrdě a za hranou faulu a rozhodčí nechal hru plynout v režii ne hokeje, ale řežby. Třetinu jsme sice vyhráli, ale z naší hry jsme nebyli vůbec spokojeni. Druhá třetina se nesla ve stejném duchu jako první a dokonce se neřešilo že Prostějov hraje v 6 hráčích 2x po sobě. Do třetí třetiny jsme nastoupili s odhodláním že zápas vyhrajeme a že nebudeme řešit jejich zákeřné fauly na kolena, hlavy apod. Jenže rozhodčí si hru převzal pod svá křídla a vylučovalo se na naši straně jako na páse. Když jsme dali gól v oslabení na 2:1 začalo kouzlo rozhodčích, kteří nás už zápas nenechali dohrát v pěti hráčích. 8 vyloučeni ve třetí třetině je vizitka, jak to asi vypadalo.
Tihle pánové ukázali jak se hokej dá řídit i jinak a nesportovně!
Rozhodčí: HR: Jiří Kašík — Martin Doležel, Michal Zedník.
Určitě tato jména, která byla v zápase, budeme vetovat a žádat potrestání. Je nám jasné, že se s výsledkem nic nedá udělat, ale určitě nenecháme tuto záležitost jen tak vyšumět a budeme žádat trest pro rozhodčí jak stopkou tak i finanční!  Zápas máme natočený a veškeré video budeme předávat na komisi rozhodčích.

Tímhle bych chtěl pogratulovat ne soupeři, ale rozhodčím, že zápas vyhráli."

Junioři měli na programu první kolo nadstavby. Dle prvotního rozlosování měli Lvi zamířit do Žďáru nad Sázavou. Rudé plameny však nakonec nahradila Třebíč. Utkáni se ale nakonec z důvodu rozsáhlé marodky obou týmů po vzájemné domluvě odložilo.