Související zápasy

FOSFA HC Lvi Břeclav

Týden ve znamení zápasů. Mládež sehrála celkem třináct utkání. Jak to vše dopadlo?

Máme tu nový týden a to znamená nový týdenní souhrn mládežnických zápasů. Hráli nejmenší Lvíci, šest zápasů měli také žákovské kategorie a po čtyřech pak dorost s juniorkou. Slavili jsme výhry, ale také museli překousnout prohry. Jak zápasy probíhaly se můžete mrknout v novém článku.

3. třída v sobotu v Břeclavi přivítala týmy Komety Brno a Rytířů Blansko. Lvíci, jako obvykle rozdělení do dvou týmů, odehráli na domácím ledě výborné zápasy plné snahy a hokejového nasazení. Po sobotním dopoledni nám pár slov řekl trenér jedné ze dvou skupinek, Marek Göndör: "Skupinku kterou jsem dnes vedl musím pochválit. Kluci odmakali oba dva zápasy a povedlo se jim oba dva zápasy vyhrát. Dnes nastoupili proti Kometě Brno a to dvakrát. Byl to hezký hokej nahoru a dolů. Oba týmy, si myslím, že do zápasu dali vše a užili si ho..."

5. třída se v sobotu vydala do Vyškova, kde naši malí Lvíci odehráli vyrovnané utkání. Začátek zápasu neznal vítěze, jelikož první dvě třetiny skončily herní vyrovnaností a jak již za sezónu víme, tato soutěž oficiálně nepočítá výsledky. Poslední třetinu byl úspěšnější domácí tým. Jinak ale s předvedenou hrou může být trenér Lenkovič spokojený.

6. třída měla na programu o víkendu hned 2 zápasy. Sobotní kolo se sehrálo na zimním stadionu v Kroměříži. Do utkání vstoupil lépe domácí tým, který skóroval ve třetí minutě. V úvodním dějství se vstřelili další dvě branky. Prvně zvýšil gólový rozdíl domácí tým, který uskočil na rozdíl dvou branek, ale vzápětí akce břeclavského týmu, kterou zakončoval Šimon Lisoň skončila také brankou. Na obou stranách se týmy dopustily vyloučení, ale nestálo to ani jednoho gól. Druhá třetina patřila Lvům. Do soupeřovi branky dostali hned dva góly. Do poslední dvacetiminutovky vstupovali Lvi na straně vítězného týmu. Prozatím vedli nad Kroměříží 4:2. Bohužel zápas neskončil, jak v poslední třetině započal. Kroměříž aktivně bruslila a po pár minutách snížila brankový rozdíl. Po třech minutách následovala další akce a domácí srovnali. V posledních minutách byl břeclavský hokejista vyloučen za hrubost, následkem čehož vstřelila Kroměříž další gól. Domácí se ujali vedení. V posledních sekundách byl sice soupeř vyloučen za podražení, ale to už nepřineslo Lvům kýženou branku. Celkový stav po 3 třetinách byl 5:4. Vítězství si vzali hráči z Kroměříže.

Góly Lvů: Lisoň, Kaňa, Vymyslický, Skoupý

Hlavní trenér Radim Juránek:
"Hráli jsme v 11 hráčích. Bohužel jsme brzo prohrávali 0:2, kluci se ale zvedli a otočili na 4:2. Bohužel ve třetí třetině klukům trošku došly síly a zápas jsme prohráli. Problém byl hlavně v koncovce, kde jsme několikrát netrefili úplně odkrytou branku."

V neděli se utkali proti sobě Blansko a naši mladší žáci. Lépe započalo Blansko, které do deseti minut vedlo 4:0 a mohlo se zdát, že zápas je již rozhodnut. Druhá polovina utkání však již patřila Lvům. V čase 20:27 dotahovali na 4:2 a na konci druhé třetiny již Břeclav měla těsný náskok 7:6. Zápas byl vyrovnaný a bohatý na góly na obou stranách. Utkání se rozhodovalo až ve druhé polovině zápasu, kde dokázali Lvi nasázet soupeři další 4 branky a nakonec se radovali z vítězství 11:8.

Na výhře se bodově podíleli zejména Tomáš Dvořák, Erik Zhejbal a Matyáš Černý, kteří všichni tři zaznamenali hattrick.

Góly Lvů: 3x Dvořák, 3x Zhejbal, 3x Černý, Doležal

"V neděli mladší žáky v Blansku doplnilo pár kluků ze 7. třídy a na hře se to výrazně projevilo. Trošku déle nám trvalo než jsme se dostali do zápasu, ale nakonec jsme si pohlídali výhru, která mohla být ještě výraznější, kdybychom proměnili jasné gólové šance."

Sedmáky čekal zápas v sobotu ve Zlínském kraji na zimním stadioně ve Vsetíně. Vedení se ujal v první dvacetiminutovce Valašský klub, kterému se povedlo dostat přes břeclavského brankáře čtyřikrát. Od začátku utkání bylo vidět, že soupeř bude náročný. I v další třetině se nepodařilo Lvům snížit brankový rozdíl, naopak se ještě zvýšil. Domácí tým vstřelil za sebou další tři branky. Svou sílu předváděl i v poslední třetině, kde svoje skóre opět navýšil. Břeclavským hráčům se konečně podařilo v závěrečné třetině soupeře přehrát a vstřelit branku, o kterou se postaral Pavol Strnádel. Branka vstřelena sice byla, ale euforii to na konci zápasu už nepřineslo. Tresty byly na obou stranách dva a neměly výrazný vliv na zápas. Jak už celý zápas napovídal, vítězným týmem se stal Valašský tým, kterému Lvi podlehli 12:1.

Gól Lvů: Strnádel

Hlavní trenér Libor Kocúr:
"Soupeř nás přehrál po všech stránkách a zaslouženě vyhrál. Máme na čem stále pracovat."

Starší žáky taky čekal v sobotním zápase kroměřížský klub. Skóre otevřel v první minutě soupeř. Následoval střelecký koncert. Tři branky vstřelil domácí tým a Lvi rychlou protiakcí vstřelili také gól. Do svých statistik si přesnou trefu zapsal Martin Hrabě. V následující dvacetiminutovce se dlouho na další branku nečekalo. Ve 20. minutě zvýšil náskok kroměřížský hokejista. Góly tedy ve třetině vůbec nechyběly. Za další minutu si připsal soupeř další dva góly. Břeclav pouze jednou trefou Pavla Švandelky v polovině zápasu korigovala. V poslední třetině se žádná změna nekonala. Domácí tým zpečetil své vítězství dalšími třemi brankami. Před koncem zápasu bylo o vítězi tedy jasno. V 50. minutě se podařilo Lvům a Damiánovi Osadskému překonat kroměřížské obránce a gólmana. Hanáci se však po skvělém výkonu radovali z vítězství nad Lvy 10:3.

"V Kroměříži jsme nezvládli začátek a od toho se odvíjel celý zápas. Po několikáté jsme před zápasem upozorňovali na vlažné vstupy do utkání a opět jsme po pěti minutách prohrávali 0:2. V první minutě a půl na začátku druhé třetiny jsme inkasovali dokonce 3x. Hodně času na ledě dostali kluci na hraně soupisky, bohužel ne všem se zápas podařil."

V neděli se osmákům dařilo. Postavili se stejnému soupeři jako šestá třída, Blansku. V první třetině utkání nastala gólové přestřelka, kdy padlo celkem 6 branek. Lépe z první části vyšli Lvi, kteří vedli 4:2. Druhá třetina byla gólová pouze z úvodu, kdy Lvi přidali dvě rychlé branky, na kterou Rytíři reagovali jednou trefou. V závěrečné třetině se definitivně rozhodlo o vítězi utkání. I přes snahu soupeře vyrovnat skóre v závěru utkání, Blansko ale ze tří branek vyrovnání nevytěžilo. Lvi dokázali rychle odpovědět dvěma góly. Naši hokejisté si tak odvezli vítězství 6:8.

Góly Lvů: 2x Meissner, Helešic, Doležal, Veselský, Prchal, Slovák, Jedlička

"Starší žáky v Blansku také doplnili kluci z 9. třídy a de facto rozhodli zápas. První pětka každé střídání dělala soupeři problémy a vstřelila většinu našich branek. Pár sporných situací ve třetí třetině ze zápasu udělalo menší drama, ale výhra byla zasloužená. Věřím, že na výhry navážeme ve zbývajících zápasech sezóny."

V posledním sobotním zápase se utkala devátá třída se Vsetínským klubem. Zápas byl od úvodního dějství na obou stranách vyrovnaný. V úvodu souboje dvou týmů se prosadil vsetínský hráč, který otevřel skóre utkání. Dlouho byla hra bez další branky. Ve druhé polovině zápasu se začalo přitvrzovat. Své šance dokázal využít soupeř ve dvacetiminutovce hned dvakrát. Lvi však také, kdy dva body zapsali Prchal a Hájek. Utkání se mělo rozhodnut v závěrečné třetině. V čase 49:15 se soupeř dostal do dvoubrankového vedení. V závěru utkání Lvi ještě zabojovali a Tomáš Doležal dokázal snížit náskok Valašského klubu. Stále jim ale k vyrovnání chyběl jeden gól. Toho se už nedočkali i přes vyloučení jednoho z hráčů soupeře. Zápas skončil pro břeclavské hráče porážkou 4:3, ale bojovnost na ledě byla u břeclavských hráčů nepřehlédnutelná.

Góly Lvů: Prchal, Hájek, Doležal

Hlavní trenér Libor Kocúr:
"Sehráli jsme vyrovnaný zápas. Spoustu vyložených šancí jsme neproměnili. Soupeř byl v tomto směru produktivnější. Musím kluky pochválit, že zápas v 11 hráčích odmakali. Musíme i nadále pracovat na zakončení."

Dorostence čekal ve své kategorii jediný zápas. V sobotu ve Fosfa aréně přivítali Frýdek-Místek.

Utkání začalo lépe pro domácí Lvy, kteří se zásluhou mladého Alexe Marka prosadili již v páté minutě. Jinak však přítomní diváci mohli sledovat vyrovnaný zápas. Břeclavským se nedařilo hrát svoji klidnou hru a pouštěli hosty do šancí. Výborného Davida Padělka překonal chvíli před koncem první části Jan Muroň, který tím vyrovnal stav utkání na 1:1. Do druhé třetiny Břeclav vletěla lépe. Ihned první střídání proměnil Kamil Drábek, který také asistoval u první branky. Další gól na sebe nenechal dlouho čekat, postaral se o něj Hugo Zálesňák, který v čase 23:22 navýšil na 3:1. Kontakt pak Frýdku vzal Adam Szabó, který si ve 26. minutě připsal již třetí bod a ke dvěma asistencím přidal také branku. Stav utkání tím posunul na 4:1. Červenobílým se podařilo v polovině utkání využít přesilovou hru, avšak do patnácti vteřin Lvi odpověděli další brankou, kterou přidal starší žák Ondřej Ruml. Poslední přesná trefa druhé třetiny padla opět do brány hostů. Jakuba Váňu překonal Lukáš Suchyňa, který v čase 34:44 posunul číslici na světelné tabuli na hodnotu 6. Třetí třetina začala za stavu 6:2 a 10 minut tak také vydržela. Celkově devátou branku utkání přidal Jan Muroň, který završil hattrick a stal se také jediným střelcem Frýdku-Místku. Vteřinu před 55. minutou se prosadil Marek Zapletal, který posunul svůj tým do čtyřbrankového náskoku. Poslední tečku za zápasem udělal Martin Baláž, který v čase 58:07 upravil konečné skóre na výsledek 8:3 pro Břeclav.

Lvi tak suveréně potvrdili formu a první místo nadstavbové tabulky.

Góly Lvů: Marek, Drábek, Zálesňák, Szabó. Ruml, Suchyňa, Zapletal, Baláž

Utkání zhodnotil hlavní trenér dorostenců Lukáš Hökl a také útočník Lukáš Suchyňa

Lukáš Hökl:

"Dnešní zápas nebyl jednoduchý, Frýdek-Místek má svou kvalitu a ambice probojovat se do skupiny o boj do 1.ligy. Je to tým, který má odehráno nejvíce zápasu v prodloužení a na to jsem kluky upozorňoval, aby nepodceňovali soupeře. Každý zápas, který hrajeme, se soustředíme, abychom dělali co nejméně chyb. Výsledkově to vypadá jako jednoznačný zápas, ale zápas ve Fr. Místku, kde jsme vyhráli 3:4 byl z naší strany lepší, než dnes. Každý zápas je jiný a je potřeba pracovat krok po kroku a jít si za cílem. Teď nás čekají další dva zápasy se stejným soupeřem. Jedna dohrávka a jeden normální hrací zápas z Prostějovem. Na konci měsíce nás čeká nepříjemný soupeř, Warriors Brno.

Lukáš Suchyňa:

Myslím si, že dneska to nebyl zas tak špatný zápas. První třetina byla ale z naší strany otřesná. V druhé jsme si začali nahrávat a pár gólů tam spadlo. A ve třetí už jsme to dotáhli do konce a máme důležité 3 body.

Junioři
se již v úterý odpoledne vydali do Valašského Meziříčí k zápasu, který mohl rozhodnout o dalším průběhu jejich sezóny.

Utkání začalo vyrovnaně, avšak již od začátku měli břeclavští hráči lehčí převahu. Utkání se přehouplo na stranu našeho týmu chvíli po polovině první třetiny, kdy nejlepší střelec ligy Zdeněk Ambrož využil přihrávku šikovného dorostence Žace a otevřel skóre utkání. Důležitý pak byl gól Šimona Juřičky, který do necelé minuty navýšil na 2:0. Dvě rychlé branky hosty malinko uklidnily a do šancí se začali dostávat také Bobři, avšak poctivá obrana podpořená brankářem zvládala likvidovat všechny pokusy o dorovnání. Ještě před koncem první dvacetiminutovky se Lvi dostali do klidu, když opět Zdeněk Ambrož navyšoval na 3:0 (asistence Jurica, Čaněk). Druhá třetina začala za stavu 3:0. Lvi však tento stav nepodcenili a s vervou šli po důležité výhře od prvních vteřin. Ihned první střídání proměnil útočník první formace Zdeněk Ambrož, který propálil brankáře Marka. Do dvou minut navyšoval Patrik Kunc. Za pozornost určitě stojí, že Kunc si z první třetiny odnesl rozdrcený článek malíčku (což však v tu chvíli nevěděl a s omotaným a zaledovaným prstem zápas dohrál) . V čase 25:20 Zdeněk Ambrož navýšil dosavadní hattrick a poslal svůj tým Lvů do vedení 5:0. V čase 28:15 se poprvé prosadili také domácí. Přesilovou hru 5 na 3 zužitkoval M. Urban, který uklízel do prázdné brány. Do konce první třetiny již další branka nepadla. Po čtyřiceti minutách byl stav zápasu tedy 6:1. Do poslední periody vstoupili lépe domácí, kteří hráli až do poslední chvíle naplno. Necelé čtyři minuty po začátku se tečí prosadil T. Mošnička. Lvi se však nenechali rozhodit a do dvou minut opět učinili rozdíl skóre o pět branek. Dominik Koubek skvěle zužitkoval přihrávku Ambrože. Poslední tečku přidal Adam Abazaj, který ve 46. minutě upravil skóre na konečných 8:2.

Lvi tak brali 3 body do tabulky základní části, které jim v celkovém součtu již dvě kola před koncem skupiny zajistily postup do nadstavby o postup do ligy.

Góly Lvů: 4x Ambrož, Juřička, Kunc, Koubek, Abazaj

V pátek čekalo kategorii nejstarších mládežníků domácí utkání s Prostějovem. Již bez tlaku na body se utkání břeclavským hráčům rozjelo dle představ. Už v 5. minutě Břeclav vedla. Šimon Juřička proměnil přihrávku Máchy. Přesně v patnácté minutě se skóre navýšilo, když dorostenec Matthias Žac překonal brankáře Dubského. Převahu domácího týmu v úvodní třetině potvrdil Tomáš Havelka, který již za 35 vteřin přidal další přesnou trefu a po asistenci Kunce a Ambrože zvládl navýšit na 3:0. Do druhé třetiny vstoupili Lvi již pohodlněji naladěni. Téměř celá druhá část byla bez branky. Prostějov dostal v polovině utkání přesilovou hru, nezvládl ji však využít. Jediná trefa, která rozvlnila brankovou síť přišla v čase 38:43, kdy Dan Píchal snižoval náskok Lvů. Skóre utkání po dvou třetinách tak bylo 3:1. Třetí třetina nezačala pro Břeclaváky nejlépe. Do čtyř minut se hosté, opět zásluhou Píchala, dostali na rozdíl jediné branky. Do minuty však kontaktní rozdíl vzal Filip Janoštiak, který navýšil náskok Lvů. Do dalších dvou minut pak Šimon Juřička svoji druhou brankou uklidnil svůj tým. O další dvě minuty domácí dostali nabídku přesilové hry. Početní výhody udělil hlavní rozhodčí Jan Pavel v tomto zápase pouze dvě. Po jedné každému týmu. Lvi na nic nečekali a za 8 vteřin přesilovku proměnili. Nahrávku Alberta Schweitzera proměnil Jiří Mácha. Skóre na světelné tabuli již ukazovalo 6:2. V tuto chvíli břeclavští trenéři prohodili brankáře. Šanci ukázat se, dostal nadaný dorostenec David Padělek, který střídal Bartka. Znojmo se dostalo trochu více do hry a po pár dobrých zákrocích mladého brankáře se Jestřábům podařilo přidat třetí branku. Jejím autorem se stal hráč číslo 19 Eklund Nils-Olof Osian. Třešničku na vítězný zápas přidal Mathias Žac, který minutu a 22 vteřin před koncem utkání navýšil na konečných 7:3.

Góly Lvů: 2x Juřička, 2x Žac, Havelka, Janoštiak, Mácha

Utkání zhodnotil břeclavský trenér brankářů Miroslav Foukal:

"Dnešní výkon byl rozpačitý, lehkovážný v koncovce. Z prostějovského brankáře uděláme gólmana do nároďáku. Pochytal toho hodně, jinak by bylo rozhodnuto daleko dřív. V zápase dostal šanci po dlouhé době Richard Bartek a nezklamal. Do branky se dostal i dorostenec David Padělek a ukázal pár dobrých zákroků."

V neděli se Lvi vydali do Kroměříže, kde na ně jako obvykle, čekal velmi rychlý začátek. Poslední zápas základní části již bodově o nic nešlo, příležitost tedy dostala spousta dorostenců a sestava byla velmi pozměněna.

Utkání nezačalo dobře, jelikož již dvou minut Lvi inkasovali první branku. Srovnání přišlo v čase 10:54, kdy zaúřadovalo dorostenecké trio Drábek-Žac- Szabó. Poslední jmenovaný srovnal skóre utkání. Bohužel do minuty Břeclav znovu ztrácela. Do konce první třetiny se prosadili opět Hanáci, kdy M. Kocáb navyšoval náskok na 3:1. Druhá třetina byla brankově chudší, ačkoliv Lvi měli spíše sestupnou tendenci výkonu, inkasovali jedinou brankou a to ve 28. minutě. V polovině zápasu došlo také k vystřídání břeclavských brankářů, kdy Richarda Bartka nahradil dorostenec David Padělek. Mladý brankář již v této třetině za svá záda nepustil žádný puk. To samé se však dá říci i o maskovaném muži na protější straně. Druhá dvacetiminutovka tak skončila 4:1. Třetí třetina patřila kapitánovi domácích, který zaznamenal hattrick. Nejdříve navýšil vedení svého týmu ve 43. minutě. Na to přišla rychlá odpověď z hole Alexandra Doláka, kterému asistoval J. Čaněk. Avšak do dvou minut Kroměříž opět odskočila o čtyři branky. Definitivní tečku za zápasem udělalo kroměřížské céčko 36 vteřin před koncem, kdy upravilo skóre na konečných 7:2.

Góly Lvů: Szabó, Dolák

Utkání zhodnotil dorostenec Adam Szabó:

"Myslím, že dnešní zápas z naší strany mohl být lepší. První třetina byla vyrovnaná. Ve 2. třetině jsme už trošku povolili. A 3. třetina už byla odevzdaná. Mrzí mě neproměněné šance celého týmu a doufám, že příště bude výkon lepší a dotáhneme zápas do vítězného konce."