Související zápas

FOSFA HC Lvi Břeclav
HC Uherské HradištěFOSFA HC Lvi Břeclav
4:3
čt 6. 1. 2022 18:00 @ Uherské Hradiště, Městský zimní stadion, Krajská liga mužů Jižní Moravy a Zlína, 17. kolo

Lvi se nikdy nevzdávají. A-tým zvládl srovnat utkání v Uherském Hradišti

Tři branky během posledních deseti minut dovedly zápas v Uherském Hradišti do prodloužení. V nadstaveném čase byli úspěšnější domácí

První zápas roku 2022 nabídl vyrovnaný závěr, ve kterém břeclavští Lvi ukázali bojovnost. Z Uherského Hradiště áčko veze cenný bod.

Průběh utkání

Malinko netradičně ve čtvrtek se uskutečnilo, v rámci 17.kola KHL, utkání mezi domácím Hradištěm a Břeclaví.

Do utkání vstoupil lépe červeno bílý tým domácích. V čase 9:34 otevřel skóre utkání Martin ČERVENKA. Lvi se snažili zvednout hru a srovnat, puk však na hokejkách Břeclavských přeskakoval a nahrávkám chyběla přesnost. V první třetině necelá stovka diváků městského zimního stadionu další branku neviděla a do šaten se tak odcházelo za stavu 1:0 pro domácí.

Druhá třetina začala od prvního vhazování. Bohužel Lvi prohloubili ztrátu, když se minutu a vteřinu po siréně podruhé prosadil M. ČERVENKA. Skóre utkání se tak z úvodu třetiny posunulo na 2:0. Břeclav na úvodní trefu zápasu stále čekala, jelikož se nedařilo překonat brankáře Kašpárka. Zdálo se, že druhá třetina skončí výsledkem, který se určil hned v úvodu, avšak v posledním střídání Hradiště ve vlastním oslabení udeřilo. 23 vteřin před koncem druhé části se domácím podařilo potřetí překonat brankáře Michálka. Do šaten tak Lvi odcházeli s tříbrankovou ztrátou.

Do třetí třetiny Lvi vstoupili opět naplno. Tým od Dyje již neměl co ztratit a se zajištěnou obranou se pořádně opřel do útoku. I když se čas rychle krátil, Lvi se nevzdávali. První gólová radost přišla necelých 9 minut před koncem utkání. Richard Garčic nahrál puk na Kristiána LOKAJE, který překonal domácího brankáře. "Čestný" gól břeclavské hokejisty nakopl. O osudu utkání rozhodl Michal GABRIŠKA, který do minuty snížil na 3:2 a dal svému týmu reálnou naději na body (asistence Papp, Zháňal). Lvi chytli druhý dech a šli si za srovnáním. Bojovnost a modrožluté srdíčko zařídilo své. V čase 58:25 Michal GABRIŠKA v početní výhodě svojí druhou trefou zápasu srovnal na 3:3. (asistence Kocúr, Průdek). Zdánlivě rozhodnuté utkání se tak najednou vyrovnalo a dospělo až do prodloužení.

Náhlá smrt trvala přesně tři minuty. Bohužel však dopadla lépe pro domácí tým, který zásluhou Filipa Weintritta, jenž vstřelil svůj druhý gól zápasu, získal druhý bod a také status vítěze zápasu.

Z dramatického závěru tak Lvi vytěžili alespoň bod do vyrovnané tabulky.

Hodnocení

Útočník Michal Gabriška  (HC Lvi břeclav)

"Zápas se od začátku odehrával ve vysokém tempu. Hra byla nahoru dolů se spoustou zakončení. Bohužel jsme v této třetině dostali gól.
Do druhé třetiny jsme šli s tím, že musíme zápas co nejdříve vyrovnat. To se nám nepodařilo i přes to, že jsme měli více ze hry. Vypracovaných šancí bylo spoustu, ale bohužel jsme je nedokázali proměnit a navíc jsme dostali další 2 góly.
Do třetí třetiny jsme šli za stavu 0:3. Věděli jsme, že pokud chceme nějaké body, musíme dát co nejdříve gól. To se nám podařilo v půlce třetiny. A do konce zápasu jsme dokázali vyrovnat. Třetí třetinu jsme byli jasně lepším týmem. A jsem moc rád, že za stavu 0:3 se dokážeme semknout jako tým a zápas vyrovnat. Je vidět, že když držíme při sobě, je síla našeho týmu veliká."

Fotky

Fotky máme také z venkovního zápasu. Zápas svým objektivem zachytila Kamila Krutáková

Příští zápas odehrají Lvi již tuto sobotu 8.1. 2022 na domácím ledě. V rámci 18. kola ligy vyzvou Uherský Ostroh. Utkání startuje v 17:00 a všechny Vás zveme!