Související zápas

FOSFA HC Lvi Břeclav
TECHNIKA HOCKEY BRNOFOSFA HC Lvi Břeclav
4:5
po 31. 1. 2022 18:30 @ Brno, Hokejové haly dětí a mládeže, Krajská liga mužů Jižní Moravy a Zlína, 20. kolo

Za pět dvanáct. Gabriška rozhodl zápas v samostatném nájezdu 9 vteřin před koncem!

Lvi zlepšeným výkonem a zvládnutým závěrem, především v podání trestného střílení Michala Gabrišky, odváží z Brna všechny 3 body.

Brankou v první a poslední minutě Břeclav rozhodla o zisku důležitých tří bodů.

Průběh utkání

Utkání započalo lépe pro naše Lvy, kteří si vedení na své hokejky vzali již během první minuty. V čase 0:51 otevřel skóre utkání Libor KOCÚR. Asistovali mu Radek Zháňal a Michal Gabriška. Přítomní diváci mohli sledovat bojovný výkon. Střetnutí pátého proti sedmému však v první třetině více branek nepřineslo. Do šaten tak odcházeli mírně spokojenější Lvi v čele s brankářem Josefem Michálkem, který držel čisté konto.

Začátek druhé třetiny byl však stejně rychlý jako ta první. Technice stačilo 26 vteřin, aby srovnala skóre utkání. První branku svého týmu vstřelil také hráč s číslem 97 Tomáš Račický. Domácí se dostali do tempa a udeřili na Břeclav, která jakoby chvílemi byla ještě v šatně. Čas 21:50 přinesl druhou branku Techniky, která se tak dostala do vedení. Branku vstřelil Filip Kúst. Rychlé góly byly tento zápas v kurzu a Lvi nezůstali pozadu. Klíčová byla 27. minuta. Nejdříve Kristián LOKAJ proměnil přesilovou hru (asistence Tadeáš Zugar). O patnáct vteřin později pak Michal GABRIŠKA poslal svůj tým do vedení. Přihrával mu Radek Zháňal. I přes nepříznivý začátek tak druhá dvacetiminutovka skončila stejným poměrem jako ta minulá. Lvi si do své šatny odnášeli těsný jednobrankový náskok 3:2.

Začala třetí třetina a hokejisté od Dyje opět rychle inkasovali. V čase 41:44 překonal břeclavského maskovaného muže Pavel Tomaník. Stav byl tedy opět vyrovnaný. Chvíli před 50. minutou se domácí dostali podruhé v tomto zápase do vedení. David Karpíšek zakončoval souhru svých spoluhráčů. Lvi se však nenechali rozhodit a trpělivě si šli za svým cílem. V čase 53:43 vzal trenér Hökl oddechový čas, což přineslo své ovoce. Bez vteřiny 6 minut před koncem utkání již bylo opět srovnáno. Michal Gabriška vybídl Vojtěcha SVOBODU, který svoji příležitost zvládl na výbornou. Za stavu 4:4 hra plynula a zdálo se, že o vítězi bude muset rozhodnout až prodloužení. V šibeničním čase 59:51 byl Michal Gabriška Lukášem Pospíšilem podražen a hlavní rozhodčí s ohledem na situaci nařídil trestné střílení. S heslem "Nech bože dá" se břeclavská desítka vydala na brankáře Tichona a GABRIŠKA nezaváhal. Stav byl tedy 5:4 a do konce zbývalo jen 9 vteřin. Technika zkusila hru bez brankáře, avšak marně. Břeclav se může radovat z výhry za všechny tři body.

Hodnocení

Michal Gabriška (HC Lvi Břeclav)

"Po sobotní prohře jsme si řekli, že k zápasu musíme přistupovat zodpovědně. Do Brna jsme jeli pouze se čtyřmi obránci. Museli jsme dát dva útočníky do obrany. Radim Juránek a Marek Nešpor si však roli obránců odehráli s přehledem. Taky si po zápase od spoluhráčů mohli vychutnat zasloužený potlesk za jejich parádní výkony. Zápas se odehrával ve vysokém tempu a hrálo se od první minuty nahoru a dolu. Jsme moc rádi za 3 body."

Fotky

I z venkovního utkání pro vás máme fotky od Kamily Krutákové:

Příští zápas odehrají Lvi na domácím ledě! V sobotu 5.2. od 17:00 náš A-tým čeká poslední domácí zápas základní části. Všechny Vás moc zveme na utkání proti kvalitnímu soupeři z Boskovic.