Související zápasy

FOSFA HC Lvi Břeclav

Žákovské kategorie doma nezaváhaly! Dorost na prvním místě. Juniorům stačí na postup jediná výhra.

Máme za sebou další hokejový týden, který se obzvláště vydařil. Žákovské kategorie mají 100% úspěšnost. Dorost také nezaváhal a juniorku dělí od pokročení do skupiny o postup do ligy jediná výhra. Na tu mají ještě tři zápasy. Mezi nejmladšími hrála 4. a 5. třída.

4. třída se v sobotu vypravila do Vyškova. Na tamním mladém zimním stadionu břeclavští hokejisté odehráli zápasy s místním týmem Vyškova a brněnskou Technikou.
"Ve Vyškově jsme odehráli vyrovnaná utkání a s předvedou hrou jsem spokojený."
Zhodnotil sobotu trenér Radim Lenkovič

5.třídu čekalo po úspěšném Vánočním turnaji první mistrovské utkání. V neděli na domácím ledě Lvíci odehráli s Blanskem vyrovnané utkání a vstoupili do Nového roku vítězstvím.

Mezi žákovskými kategoriemi jsme zaznamenali po jednom domácím zápase v každé třídě.

6. třída se v neděli utkala doma s Valašským Meziříčím. Utkání divákům nabídlo přestřelku, kdy padlo celkem 19 branek. Přitom v první třetině byla vstřelena jediná branka a to z úvodu, kdy se ve třetí minutě prosadili hosté. Brankový účet se otevřel až ve druhé třetině, kdy Lvi 18 vteřin po začátku srovnali na 1:1 a následně se do pár minut dostali do těsného vedení, kdy si druhou branku připsal Tomáš Dvořák. Bobři se však také prosadili a druhá perioda tak skončila výsledkem 6:4. Třetí třetina začala stejně bláznivě jako skončila minulá. Během prvních deseti minut si oba týmy připsaly po třech přesných trefách. Následně se ještě jednou prosadili Lvi a dvakrát Bobři. I přes vyrovnaný závěr, ve kterém i hosté vzali oddechový čas, Břeclavští zvládli utkání udržet a berou tak výhru za plný počet bodů.

Góly Lvů: 2x Dvořák, 2x Procházka, Vymyslický, Král A., Zhejbal, Černý, Skoupý, Domanský

7. třída se již v sobotu utkala s brněnskou Technikou. V utkání Sov proti Lvům měli naši hokejisté navrch. Nejdříve se v šesté minutě prosadil Strapina, který poslal svůj tým poprvé do vedení. Ještě než skončila první třetina překonal brněnského brankáře Alexej Hoďovský. Lvi tak do šaten odcházeli s náskokem 2:0. Ve druhé části Lvi pokračovali v mírné převaze, kterou ukazovali v první periodě. V čase 23:53 Matyáš Procházka navýšil náskok na 3:0, avšak Sovy se nevzdaly. Do minuty vstřelila Technika kontaktní branku. Ještě než skončila druhá třetina bylo málem srovnáno. Necelé tři minuty před sirénou dotáhl brněnský Michalčík na 3:2 a Lvi přišli o pohodlný tříbrankový náskok. Ve třetí třetině se dlouho hrálo vyrovnaně. Oba týmy si vytvářely nebezpečné šance. O utkání rozhodla 53. minuta, kdy se Lvi zvládli dvakrát rychle po sobě prosadit a definitivně tak rozhodnout o osudu zápasu. Branky zaznamenal Strnádel a Špaček. Břeclav se tak po 60 minutách mohla radovat z vítězství 5:2 a plného počtu bodů.

Góly Lvů: Strapina, Hoďovský, Procházka, Strnádel, špaček

Ze zápasu pro vás máme také pár fotek od Michala Martinčíka

Osmáci se stejně jako jejich mladší spoluhráči utkali v neděli na domácím ledě s Bobry z Valašského Meziříčí. První třetina vyrovnaného utkání příliš bohatá na góly nebyla. Jedinou trefu do sítě zaznamenali naši břeclavští Lvi. V 10. minutě přihrávku Dominika Meissnera proměnil Sebastian Hájek. Do druhé třetiny tak Lvi vstoupili s lehkým náskokem 1:0. Tento stav však příliš dlouho nevydržel, protože v prostřední části padly celkem 4 branky. Nejdříve ve 24. minutě navyšoval vedení Lvů Dominik Meissner. Do dalších tří minut zajistil tříbrankový náskok Marek Harnach. Do minuty odpověděli také Bobři, za které se úvodní trefou prosadil Jelínek. Během druhé části se však ještě prosadilo duo Harnach-Meissner, které svému týmu zajistilo opět tříbrankový náskok. Poslední třetina začala za stavu 4:1. ve 47. minutě Meziříčí podruhé překonalo břeclavského brankáře, avšak Richard Osička pátým gólem pojistil výhru břeclavského týmu. Zápas tedy skončil naší výhrou poměrem 5:2.

Góly Lvů: 2x Meissner, Hájek, Harnach, Osička

9. třída doma hostila poslední tým tabulky, kterým je Vsetín. Utkání začalo dle papírových předpokladů. Lvi zásluhou Branislava Šťastného ve 4. minutě otevřeli skóre utkání. Než uběhly další čtyři minuty, bylo skóre již 2:0, jelikož přesilovou hru využil Jaroslav Prchal. V 15. minutě byl překonán také břeclavský brankář Putin, který doposud držel čisté konto.  Valach Zezulka snížil ztrátu svého týmu na rozdíl jediné branky. Ještě než skončila první třetina vedli Břeclavští znovu o dvě branky. Marek Alex, který si připsal v tomto zápase 4 body, se stal autorem třetího břeclavského gólu. Druhá třetina vyšla lépe Valachům, kteří zvládli herně vyrovnaný zápas dorovnat také výsledkově. v rozmezí necelých čtyř minut dvěma trefami posunuli skóre na 3:3. Břeclav nechala střelecké štěstí v šatně. Tam si ho kluci vyzvedli před nástupem do třetí třetiny. 9 vteřin po začátku poslal Lvy zpět do vedení Jakub Lorenc. Za 6 minut a 50 vteřin navýšil náskok Ondřej Ruml. v čase 48:51 pak Richard Osička vzal Vsetínským veškeré naděje. Sedmý břeclavský gól vstřelil znovu Ondřej Ruml. Zelenožlutí zvládli v samém závěru korigovat výsledek, nic už však nezměnili na výhře břeclavského týmu, který mohou těšit další tři body do tabulky.

Góly Lvů: 2x Ruml, Šťastný, Prchal, Marek, Lorenc, Osička

Dorostence čekaly tento týden dva zápasy, v první a poslední den týdne.

V pondělí 3.1. Lvi doma vyzvali Uherské Hradiště. Utkání začalo poměrně aktivně. Aktuálně tabulkově poslední Hradiště inkasovalo již ve čtvrté minutě. O úvodní gól se zasloužil Richard Rusnák. Do dvou minut však bylo vyrovnáno, když se za tým hostů prosadil Peterka. Hra se malinko uklidnila až srovnala. Do kabin však přeci jen Lvi odcházeli s náskokem. V čase 14:21 poslal svůj tým do vedení Marek HujelaDruhá část již byla kompletně v režii domácích. Ihned z úvodu se prosadil Kamil Drábek. Po čtyřech minutách na 4:1 navyšoval Hugo Zálesňák. Hradiště na břeclavský tým nemohlo najít recept ani v druhé polovině zápasu. V čase 33:16 modrožlutý náskok navyšoval Mathias Žac. Do šaten již Lvi odcházeli klidnější, s náskokem 5:1. Ve třetí třetině domácí nepolevili, právě naopak.  Po čtyřech minutách se radoval Adam Szabó. Od padesáté minuty utkání hosté jakoby rezignovali. Během posledních deseti minut rozhozený tým inkasoval hned šest branek. Prosadili se Polýnek, Suchyňa, Zapletal, druhým gólem na 10:1 navyšoval Szabó. Následně pak v posledních dvou minutách ještě Kósa a sedm vteřin před koncem završil hattrick Szabó. Lvi si tak vzali tři body za pohodlné vítězství 12:1

Góly Lvů: 3x Szabó, Rusnák, Hujela, Drábek, Zálesňák, Žac, Polýnek, Suchyňa, Zapletal, Kósa

V neděli se dorostenci vydali do Frýdku-Místku. V hale Polárce se Lvům vydařil vstup do utkání, který pravděpodobně rozhodl celé odpoledne. Patrik Polýnek poslal Lvy do vedení už po dvou minutách. Vteřinu před pátou minutou pak už Lvi vedli o dvě branky. Přihrávku Lukáše Koubka zakončoval do sítě Adam Szabó. Poté se hra malinko brankově uklidnila. Břeclav měla náskok a domácí se probrali z vlažného začátku. Do konce první třetiny jsme tak již branku neviděli. Ve druhé třetině Lvi úspěšně zvládli oslabení a v čase 32:31 Kristian Burian další brankou zvýšil náskok na 3:0. Náš brankář David Padělek zůstával i nadále stoprocentní. Zcela jiná byla třetí část zápasu. Lvi zůstali v šatně i během prvních dvou minut, jelikož domácí vsítili kontaktní branku. 9 minut před koncem hosté zásluhou Alexe Markaodskočili znovu o tři branky a mohlo se zdát, že se utkání v klidu dohraje. Domácí ale nic nevzdávali. Za dvanáct vteřin opět snížili náskok na 4:2. Zápletka přišla v čase 54:41, kdy Bortoli napotřetí v zápase překonal břeclavského brankáře a v závěru tak bylo skóre o jediný gól. Frýdek v závěru zkusil i hru bez brankáře, čísla na světelné tabuli se však již nepohnula a Břeclav si tak pohlídala výhru za plný počet bodů a do Břeclavi zpět přivezla vítězství 4:3 a obhájené první místo nadstavbové tabulky.

Góly Lvů: Polýnek, Szabó, Burian, Marek

Junioři měli klasické dvojkolo pátek-neděle

Koncem pracovního týdne na domácím ledě přivítali lídra soutěže, který letos nezaznamenal prohru v základní hrací době, Třebíč.
Utkání zahájili lépe Lvi, kteří zvládli otevřít skóre utkání. V šesté minutě Adam Abazaj dobrou prací v před brankovém prostoru proměnil nahrávku od Juřičky a Schweitzera. Hra Břeclavských byla lepší a více času Lvi trávili v útočné třetině. Tlaku chybělo jen více střel na bránu. Třebíč zvládla srovnat, když se v deváté minutě Z. Vedral dostal před bránu domácích a z úhlu odrazem o pravý růžek branky poslal puk do sítě. Břeclav měla více ze hry, avšak byla to Třebíč, kdo se ještě před koncem třetiny zvládl dostat do vedení. Opět Vedral a opět trefou o levou rohovou spojnici, necelé dvě minuty před koncem první třetiny navyšoval na 2:1 pro Horáckou Slavii. Druhá třetina přinesla aktivní hokej, dlouho se však držel bezbrankový čas. Lvům se nepodařilo využít přesilovou hru. Zato hosté početní výhodu potrestali. V čase 28:39 Z. Vedral tečoval puk před břeclavským brankářem a završeným hattrickem poslal svůj tým do dvoubrankového náskoku. Více se v druhé části nestalo. Poslední perioda začalo opět bez branek. Krátce před padesátou minutou však přišel nádech domácích. Dominik Havlát, Michal Jurica a na konci mladý Marek Zapletal, který vstřelil druhý gól břeclavského týmu. O dvě minuty později, konkrétně v čase 51:52 se Třebíči podařilo znovu odskočit o dvě branky. Po nahrávce zpoza branky následovala prudká střela z před brankového prostoru, se kterou si brankář Martinčík ještě poradil. Vyražený kotouč však po strkanici v brankovišti, kdo jiný než třebíčský čtyřbrankový Vedral dotlačil za brankovou čáru. Stav utkání 4:2. Tři minuty a dvě vteřiny před koncem břeclavští trenéři odvolali brankáře a pustili se do power-play. Tu se 67 vteřin před sirénou podařilo využít. Kunc, Schweitzer a Dominik Koubek dobrou prací v útočném pásmu a před brankovém prostorou zvládli dotáhnout na kontaktních 4:3. Závěrem Břeclavští znovu odvolali brankáře, závěrečný nápor se i s dávkou smůly však nepodařilo proměnit a všechny tři body tak bere doposud neporažena Třebíč.

Góly Lvů: Abazaj, Zapletal, Koubek

V neděli se juniorka vydala do Znojma. Zápas v Nevoga aréně začal lépe pro hosty, kteří začali naplňovat tabulkové předpoklady. Znojmo však zvládalo vzdorovat a vytvářet si také nebezpečné šance. I přes to to byli Lvi, kdo otevřel brankový účet. V šesté minutě zaúřadoval elitní první útok, na jehož konci stál Zdeněk Ambrož. Do konce první části to však byla jediná branka. O těsný náskok Lvi přišli ihned v úvodu druhé třetiny, kdy dobrým cloněním před brankou Znojemský obránce Böhm srovnal skóre obou týmů. Orli se malinko zvedli, avšak Lvi se nenechali rozhodit. Po dvou minutách se opět prosadil první útok břeclavských odchovanců, který tentokrát zakončil Patrik Kunc. Ve 27. minutě pak opět Kunc uklidnil svůj tým brankou na 3:1. Branková show však zdaleka nekončila. V čase 28:58 Albert Schweitzer využil chybnou rozehrávku brankáře Hrstky a posunul skóre utkání na 4:1. Znojmo vystřídalo brankáře. Ve druhé polovině druhé třetiny se Znojmo dostalo opět na kontakt, když chumel před bránou prostřelil Machala. O tři a půl minuty později skóre opět upravil třetí z břeclavské první formace Tomáš Havelka. Do dvou minut se však opět prosadili domácí, kteří z dobře zvládnutého vhazování minutu a deset vteřin před koncem periody upravili skóre na 5:3. Třetí třetina rozhodla o vítězi. Další branku vyrovnaného utkání mohlo přidat Znojmo, které dostalo šanci nájezdu. Brankář Martinčík však tento pokus zneškodnil. Následně zaúřadoval Tomáš Havelka, který uklidnil hokejky svého týmu další, šestou brankou. V čase 51:32 Lvi přidali sedmý gól do znojemské sítě, když Havelka završil svůj hattrick. Ke konci třetiny rozhodnutého zápasu břeclavští trenéři prostřídali své brankáře. Martinčíka nahradil Bartek, který si připsal zvládnuté trestné střílení, 4 zákroky a jednu inkasovanou branku. Lvi tak za výhru 7:4 berou důležité tři body do tabulky končící základní části.

Nyní juniory čekají tři zápasy. Pokud alespoň jeden z nich vyhrají, podaří se jim stát se druhým týmem, který se dostane do skupiny o postup do ligy.

Góly Lvů: 3x Havelka, 2x Kunc, Ambrož, Schweitzer

Víkend zhodnotil také trenér juniorů Filip Hrbatý:
"Proti favorizované Třebíči kluci vstoupili do utkání s nasazením a od začátku jsme hráli, jak bych si to představoval. Bohužel jsme soupeře pouštěli do hry našimi chybami. Ve druhé třetině jsme ztratili tempo a Třebíč se dostala ke své jednoduché, ale účinné hře. Ve třetí třetině už bych řekl, že jsme byli zase lepším týmem, ale už se nám podařilo i přes hromadu šancí vstřelit jen jeden gól.
Se Znojmem byl průběh, řekl bych, opačný. Kluci věděli, že hrajeme se slabším soupeřem a taky tak vypadala naše hra. Paradoxně jsme Znojmu v našem obraném pásmu dovolili daleko víc než proti silné Třebíči. Zápas jsme i přes komplikace zvládli.
Klukům bych chtěl poděkovat za nasazení v obou zápasech.
Až si ještě sedne vše na co se soustředíme na tréninku a ustálíme trochu naše výkony, tak věřím, že sezóna může dopadnout velice úspěšně."