Související zápasy

FOSFA HC Lvi Břeclav

Další odložená utkání. V odehraných zápasech však Lvi napříč kategoriemi nepoznali prohru.

Máme za sebou poslední lednový týden. Nakonec se odehrálo pouze 6 zápasů. Zbytek se musel odložit a bude se dohrávat později. Můžeme však říci, že z odehraných utkání si tento týden všichni Lvi odváží 100% úspěšnost. Pojďme si shrnout, jak tento Lví týden vypadal.

3. třída byla na mistrovském turnaji minihokeje ve Vyškově. Celkově si Lvíci připsali dvě výhry, jednu remízu a jednu prohru

Úvodní minuty turnaje až do jeho konce patřily našemu týmu. Už po 48 vteřinách Lvi prostřelili vícekrát brankaře Vyškova, což přineslo pro celý zbytek utkání velmi příznivé potěšení z předvedené hry. Překvapivé vedení vydrželo po celou dobu utkání. Znovu fanoušci a rodiče mohli vidět parádní představení od našich mladých nadějí. V utkáních bylo vidět řada pěkných kombinací, herní činnosti jednotlivců a také vstřelených branek.

Vyškov-Břeclav zásahy brankářů 30-16.

V dalším duelu slavili Lvi znovu. Vícebrankový náskok našich mladých nadějí zajistili v dalším zápase s Technikou Brno. Trenéři si chválili zejména druháčky Andreje Turčana a Olivera Michaloviče, kteří těžili z předvedených nahrávek a kombinací. Velmi kvalitní výkon předvedli také náši brankáři Petr Dvořáka a Jakub Horníček

Technika - Břeclav zásahy brankářů 33-8

5. třída doma smetla Zastávku u Brna.

Na domácím ledě se tento víkend představila naše 5. třída proti Zastávce u Brna, kde opět v utkání dominovala. V letošní sezoně podává tato třída velmi vyrovnané a kvalitní výkony, což vyvrcholilo vítězstvím vánočního břeclavského turnaje. Do nového roku vstoupili Lvi opět vítězstvím s Blanskem a těsnou prohrou s favoritem turnaje Kometou Brno. Tento víkend, ale opět navázala na vítěznou vlnu, když si poradila po třetinách 4:1,3:0, 4:1 se Zastávkou u Brna. "Výhodou našeho mužstva jsou velmi vyvážené výkony většiny hráčů. V dnešním utkání zaslouží pochvalu také náš brankář Jan Vožda." Doplnil trenér Turčan.

Břeclav – Zastávka u Brna zásahy brankářů 14-26

*Za podklady a fotky děkujeme T. Turčanovi

6. třída zakončovala týden. V neděli do Fosfa arény přijel Vyškov. Utkání přineslo zvrat hned v první třetině, kdy Břeclav během jedné minuty změnila stav zápasu z 0:0 na 3:0 pro svůj prospěch. První dvě branky přidal v čase 14:06 a 14:25 Pavol Strnádel. O 31 vteřin později navyšoval Matyáš Černý. Vyškov však ukázal bojovnost a zápas nevypustil. Začátkem 16. minuty zvládl korigovat na 3:1. Hostům vyšel lépe také vstup do druhé třetiny, kdy se rychle prosadili a posunuli skóre na kontaktních 3:2. Velmi důležitý byl další gól, který se povedlo vstřelit Lvům. Konkrétně Eriku Zhejbalovi. Vyškov se však opět nenechal rozhodit a dokázal srovnat skóre utkání na 4:4. Zdálo se, že třetí třetina začne právě za tohoto nerozhodného stavu, Matyáš Černý však gólem do šatny 30 vteřin před sirénou poslal Lvy opět do vedení. V úvodu třetí části Lvi navýšili na 6:4, kdy Pavol Strnádel završil hattrick. V čase 47:27 MBK vstřelil pátý gól a opět sahal po srovnání. Závěr zápasu pak přinesl velikou podívanou. 5 minut před koncem Matěj Domanský další brankou uklidnil svůj tým. O dvě minuty později se prosadilo duo Smaženka - Strnádel. Vyškov ještě zahrozil šestou brankou v 58. minutě avšak úplný závěr jen potvrdil zaslouženou výhru. V čase 59:21 Strnádel opět proměnil přihrávku Smaženky a připsal si tak již pátý bod v tomto zápase. 19 vteřin před koncem stanovil konečné skóre 10:6 Tomáš Dvořák. Lvi tak z nedělního utkání získali zasloužené 3 body.

Góly Lvů: 5x Strnádel, 2x Černý, Zhejbal, Domanský, Dvořák

7. třída ihned zpočátku týdne na domácím ledě vyzvala Orly ze Znojma. Utkání začali lépe Lvi, kteří se zásluhou Erika Zhejbala prosadili již ve 2. minutě. I přes rychlé vedení však zápas neprobíhal zcela dle představ a Znojmu se chvíli před polovinou třetiny podařilo srovnat. V čase 14:59 Tomáš Dvořák vrátil Lvům vedení, kdy se mu podařilo překonat brankáře hostů O. Slavíka. Po první třetině byl stav tedy příznivější pro Lvy, kteří drželi těsné vedení 2:1. Druhá dvacetiminutovka začala lépe pro Orly, kteří z úvodu opět srovnali. Další branka patřila zase Lvům a Znojmo po chvíli opět dorovnalo. Za dvanáct vteřin však bylo vedení Břeclavi zpět. Rychlou odpověď si připsal Jan Bošek. Stav 4:3 však zdaleka nebyl konečný. Domácím se podařilo ještě dvakrát prosadit a do šaten tak odcházeli s náskokem 6:3. V poslední třetině Znojmo zvládlo vstřelit čtyři branky za sebou a velikým obratem si vzít vedení na svoji stranu. Posledních 7 minut však Lvi zvládli, když nejdříve srovnával Adrian Abazaj a v čase 59:34 v napínavém závěru Erik Zhejbal završil hattrick a rozhodl o výhře svého týmu. Lvi tak ukořistili cenné vítězství 8:7.

K zápasu se vyjádřil trenér Radim Lenkovič:

"Začátek zápasu byl z naší strany hodně vlažný, moc se nám nedařilo v bruslení a v kombinaci. Po dvou třetinách jsme vedli 6:3, ale v poslední třetině se soupeři povedlo vyrovnat. Naštěstí jsme ještě dokázali zápas strhnout na naši stranu a vyhrát 8:7."

Dorostence čekal nakonec pouze jeden zápas a to v sobotu na domácím ledě.

Zápas měli naši Lvi celých 60 minut pod kontrolou. Pohodlný náskok si vytvořili již v první třetině. Ačkoliv byl úvod vyrovnanější, závěr první části byl na hokejkách domácích. V čase 14:17 otevřel Marcus Kósa skóre utkání, když poprvé v zápase překonal brankáře Kroupu. V 15. minutě navyšoval Hugo Zálesňák, který zužitkoval přihrávku Žace. Tříbrankový náskok završil více než dvě minuty před koncem Kamil Drábek, kterému nahrával Zálesňák. Do druhé třetiny vstoupili Lvi s pohodlným náskokem. Prostějov však byl odhodlán utkání zvrátit a v čase 23:19 V. Čermák korigoval na 3:1. Kdyby se hostům podařilo vstřelit i druhou branku, mohlo by to znamenat drama, avšak Lvi s Davidem Padělkem v bráně nic takového nedopustili. Druhá třetina skončila 4:1, kdy pouhých 5 vteřin před koncem periody mladý Alex Marek ve hře čtyři na čtyři překonal prostějovského maskovaného muže. Třetí třetina měla rychlý start.  Již po minutě Lvi navýšili na 5:1, když Lukáš Suchyňa proměnil přihrávku Marka. O čtyři minuty později Kamil Drábek přidal druhou branku zápasu a posunul skóre na 6:1. Tečku za výsledkem udělal Martin Polzer, který do dvou minut přidal poslední branku utkání a definitivně tak rozhodl o třech bodech pro svůj tým. Ve výsledkově rozhodnutém závěru dostal šanci v bráně Lvů mladý Ondřej Putin, který si svými výkony řekl o místo mezi dorostenci. Bez tlaku skrze výsledek předvedl posledních deset minut pěkný výkon bez inkasované branky.

Po zápase nám ohlas poskytl dvoubrankový Kamil Drábek"Zápas byl dle mého mnohem lepší než předchozí v Prostějově. Hráli jsme mnohem lépe a nenechali jsme se stáhnout, za mě poněkud surovou hrou Prostějova. Přestože byl výkon z naší strany lepší, nebyl úplně stoprocentní. Byly tam určité chyby, které bychom mohli do příštího zápasu zlepšit a zaměřit se na ně. Ale v každém případě jsem s výsledkem spokojený a věřím že se bude dařit i nadále v dalších utkáních. Děkuji za možnost vyjádřit se k tomuto zápasu."

Druhý zápas měl dorost naplánovaný na neděli. Domácí utkání s Warriorem se však neuskutečnilo.

Junioři měli na programu dva zápasy v podobě klasického dvoukola pátek a neděle. Obě utkání však musela být odložena. Lvi tak ani tento týden nadstavbu nezahájili.