Související zápas

FOSFA HC Lvi Břeclav
Dynamiters Blansko HKFOSFA HC Lvi Břeclav
7:3
so 29. 1. 2022 17:00 @ Blansko, Zimní stadion, Krajská liga mužů Jižní Moravy a Zlína, 21. kolo

Lvi se z Blanska vracejí s prázdnou

Lvi si nezvládli pohlídat výborný start a slibné vedení ztratili.

Utkání v Blansku zpočátku odpovídalo tabulkovým předpokladům, konečný výsledek však hovoří jasně o převaze domácích, kteří urputně bojují o play-off.

Průběh utkání

Zápas začal velmi rychle. Brankový účet se otevřel již ve druhé minutě. Branku zaznamenal Michal GABRIŠKA, kterému přihrával kapitán Marek Papp. V první třetině Lvi museli bránit dvě oslabení pět na čtyři, domácí však na úvodní trefu stále čekali. Žádná další branka ve vyrovnané první třetině však nepadla a do šaten blanenského zimního stadionu se tak odcházelo za těsného stavu 1:0.

Úvod druhé třetiny vyšel ještě lépe, než u první. Skórovat se tentokrát podařilo již po dvou minutách a dvou vteřinách. Navýšení náskoku na 2:0 zařídil Richard GARČIC (asistence Kristián Lokaj a Libor Kocúr). O osudu zápasu rozhodlo deset minut ve druhé třetině. Lvi jakoby zaspali. Blansko se nejdříve v čase 28:58 zásluhou Kubíčka dostalo na kontakt. Srovnání přišlo o minutu a půl později z hole Šmahela. Následně opět po minutě a půl Berka poslal Dynamity poprvé v utkání do vedení. Blansko dostalo šanci na navýšení již na konci 32. minuty v podobě přesilové hry. Břeclav však zvládla početní nevýhodu ubránit. V 37. minutě proběhlo vyloučení na stranách obou týmů (za hrubost). Hra 4 na 4 vyhovovala více domácím, kteří dokázali odskočit na nepříjemných 4:2. Po druhé třetině tak Lvi do šaten neodcházeli spokojení.

Na Lvy čekala poslední dvacetiminutovka a také poslední možnost na srovnání či obrat. Bohužel domácí opět udeřili. V čase 45:43 si Miroslav Berka připsal svoji druhou branku utkání a dal svému týmu větší naději na vítězství. Pro Lvy již byla situace více než nepříjemná. O dvě minuty později mohli přítomní diváci sledovat potyčku u hostující střídačky. Do pěstního souboje jeden na jednoho se pustili Kubíček a obránce Bronislav Čápek. Břeclavská #29 zvítězila, nic to však nezměnilo na nevyhovujícím výsledku. Necelých 6 minut před koncem Jiří Šmahel, již podruhé tento večer, překonal brankáře Michálka a navýšil skóre na 6:2. Ve stejné minutě se však domácí dostali do oslabení a to Lvi zvládli využít. Marek Dora střílel od modré, Brankář Vlach puk pouze odrazil, k němu se dostal Kristián Lokaj a Libor KOCÚR se stal osobou, která si připsala vstřelenou branku. Čtyři minuty před koncem se domácí dostali opět do oslabení a Břeclav zariskovala hrou bez brankáře. Bohužel v power-play Lvi inkasovali sedmou branku. V samém závěru utkání se ještě chytl veterán domácího týmu Z. Němec s Michalem Gabriškou, nic na zápase to však již nezměnilo.

Blansko si připsalo teprve čtvrtou výhru v základní hrací době a Lvi se tak k Dyji musejí vrátit s prázdnou.

Hodnocení

Bronislav Čápek (HC Lvi Břeclav)

"Těžko se mi hledají slova. Včera na tréninku nám vyšlo téměř všechno na co jsme šáhli, bohužel dnes to bylo úplně naopak. Dostaneme se do vedení dva nula a přestaneme hrát, koukáme na soupeře a čekáme co s námi udělá. Chybí nám pár zápasů do konce základní části a možná je to potřebná facka, která nás nastartuje a my mohli projít prvním kolem play-off a dostat se co nejdál..."

Příští zápas odehrají Lvi opět venku. Netradičně v pondělí se vydají do Brna na dohrávku utkání s brněnskou Technikou. Utkání startuje 31.1. v 18:30 na Hokejových halách dětí a mládeže.