51_20230903_162436.jpg
294_20220402_132927.jpg

Jaký byl Lví měsíc BŘEZEN? Postup, reprezentace, ale především blížící se konec sezóny 2021/2022.

Konec sezóny se blíží. Pojďme se společně podívat, jaký byl měsíc pro naše Lvíčky, Lvi a Lvice. Shrneme si jak nejmladší kategorie, tak i ty žákovské. Dorost tenhle měsíc vybojoval v baráži postup do vyšší ligy. Junioři ukončili sezónu v nadstavbě na druhém místě. Ženy se v lize umístily na medailových příčkách na druhém místě. Nesmí chybět i úspěchy našich hráčů v reprezentaci, kde hráčka Tereza Vališová skvěle reprezentovala na olympijském festivalu ve Finsku, odkud si odváží zlatou medaili.

Nejmladší Lvíci

Přípravka a 1. třída má za sebou, pro většinu malinkých hokejistů úplně první zápas. Utkání se odehrálo v blízkém Hodoníně. Vše proběhlo ve velmi milé atmosféře, které děti doplňovaly nefalšovaným hokejovým nadšením.

Ke konci měsíce jela 1. a 2. třída do Vyškova, kde na ledě poměřili své síly proti Kometě Brno a domácímu Vyškovu. Lvíčátka Sehrála vyrovnané zápasy, které i sám trenér ohodnotil kladně jako celou sezónu.

Na 3. třídu čekal multisportovní turnaj, který náš klub uspořádal. S týmy Vyškov, Znojmo a Lamač malí sportovci sehráli utkání v hokeji, ale i fotbalu a basketbalu. Hráči i trenéři si odpoledne velmi pochvalovali.

V tentýž víkend odehrála 4. třída své předposlední zápasy proti Znojmu a Zastávce. V obou utkáních předvedli hráči skvělé výkony. Sami trenéři vyzdvihli u Lvíků především týmového ducha. Jejich poslední zápas letošní sezóny se uskuteční 2.4. 2022 v Kuřimi.

5. třída má za sebou povedený konec sezóny. Prvně vyjela do Boskovic, kde mladí Lvíčci zcela ovládli ledovou plochu, a to i gólově. Druhý zápas odehráli v Blansku a v posledním zápase nestačili na hokejisty z Vyškova. Utkání s Kometou se poslední březnový víkend neodehrálo.

Žákovské kategorie stále hrají

Celkem čtyři zápasy odehráli naši hráči 6. třídy. Tři z nich se Lvům nevydařily. Prohráli s Uherským HradištěmZnojmem a Kroměříží. Zato proti Valašskému Meziříčí vybojovali mladí hokejisté zasloužené vítězství 5:11. Šesťákům však koncem března sezóna nekončí. Ačkoliv na břeclavském zimáku již nebude led,  v sobotu 2.4. se ještě Lvi vydají do Vyškova.

O rok starší sedmáci mají za sebou zápasů hned 6. I přes bojovný výkon bohužel nestačili na týmy Vsetína, Zlína a Šumperka. Úspěch slavili proti Valašskému hokejovému týmu a Znojmu a v posledním utkání taky brněnské Technice. Na Vsetíně zvítězili Lvi 8:5 a to po vyrovnaném souboji obou týmů. Pro soupeře pak lépe vyšla domácí odveta. Ze Znojma naši odjížděli ještě s větším gólovým rozdílem a to výsledkem 2:8. Také v Brně se podařilo vstřelit 6 branek a výsledkem 6:1 k Dyji putovaly další body. Celkový poměr posledního měsíce v sezóně je tedy neutrální tři ku třem.

Osmá třída si ze čtyř z pěti zápasů odvážela plný počet bodů. Jediným nezdařeným utkáním bylo z úvodu měsíce Uherské Hradiště, kde Lvi inkasovali pět gólů. "Rozhodly naše hloupé fauly a neproměňování šancí." Netajil nespokojenost hlavní trenér Radim Juránek. Zbytek zápasů se však sehrál na vlně vítězství. Započalo to výhrou nad Valašským Meziříčím 6:3, následně proti Znojmu 7:3 a tentýž víkend na domácím ledě urvali vyrovnaným utkáním výhru 6:5 nad Hanáky. Střelecká chuť byla poslední pondělí měsíce, kdy Břeclav nasázela 22 branek Vyškovu. Celkové skóre 42:20 tak hovoří jasně kladně. Také osmákům rozpuštěním ledu ve Fosfa aréně nekončí sezóna. 2.4 ještě zamíří na odvetu do Vyškova.

Jako poslední nám ze žákovských kategorií chybí 9. třída, které se tenhle měsíc bohužel gólově nevydařil. Lvi sehráli celkem 6 zápasů. Jeden týden oblékli zápasový dres hned 3x. Bohužel body se získat nepodařilo. Sehráli tři zápasy proti Zlínu ( 1 - 2 - 3 ) a dále potom proti Vsetínu ( 1 - 2 ) a Šumperku. Ani z jednoho utkání si však i přes bojovný výkon nemohli přičíst vítězné body do tabulky.

Dorost oslavil postup, junioři skončili na bedně

Dorost čekaly poslední zápasy v rámci nadstavby. Ve třetím měsíci roku odehráli Lvi celkem 5 duelů, které rozhodly o dalším vývoji sezóny. Hokejisté z jihu Moravy se utkali 2x s brněnským týmem Warrior. Bohužel venkovní i domácí střetnutí s lídrem tabulky skončilo neúspěchem. Prohra přišla také s budoucím vítězem nadstavbové části, kterým je jediný zahraniční celek soutěže, Polsko U16. Naopak proti Frýdku-Místku a Prostějovu si již náš tým body utéci nenechal. Orly přestříleli 6:2, proti týmu z Haly Polárky si pak připsali kladné skóre 7:2.

Celkové třetí místo v nadstavbové části sezóny zajistilo Lvům účast v baráži o vyšší ligu, která po této sezóně vznikne pod extraligou a nad současnou ligou, ve které Břeclav nastupuje. 

Baráž začala ihned následující týden a připravila mladým hokejistům pořádnou porci zápasů. 

16:3. vyjeli Lvi na první zápas do neznámého Sokolova, odkud si bohužel z úvodu odváželi prohru 5:3."Momentálně zažívám nejtěžší období celé sezony a myslím si, že tak strašnou sérii zápasů jsem ještě nezažil." konstatoval po utkání nespokojený trenér Lukáš Hökl. Ve druhém kole naši Lvi zvítězili v domácím duelu s Jabloncem nad Nisou 3:2. Skvělý výkon předvedl zejména brankář David Padělek. Poslední zápas týdne svedli dorostenci proti Telči. Na tamním zimním stadionu dokázali poctivou hrou přehrát Ledové draky a připsat si do tabulky velmi důležité body. Druhý barážový týden nabídl hokejistům stejný rozpis zápasů, jen se prohodila místa konání. Baník na Moravany vyzrál také v Břeclavi a stal se horkým adeptem na první postupovou pozici. Středeční výjezd do Jablonce však nervóznímu týmu spravil chuť. Lvi nasázeli svému soupeři hned 9 branek a starší žák Ondřej Putin, který naskočil do svého prvního barážového utkání mezi staršími si připsal čisté konto. "Zápas proti Jablonci jsme zvládli perfektně. Klukům bych chtěl za výkon poděkovat." Doplnil mladý brankář. V neděli se v Břeclavi sehrál zápas o vše. Vyrovnané utkání se rozhodovalo až v posledních minutách. 3 branky v závěru však rozhodly a Lvi tak mohli slavit vytoužený postup do vyšší ligy. "Výhru sme si užili a oslávili, ďakujem trénerom za príležitosť a za super odvedenú prácu s hráčmi, ďakujem chalanom za super partiu." uvedl pro klubový web kapitán Lvů Mathias Žac. 

Dorostu tedy sezóna skončila. Velmi blízko byl postup do extraligy, ten Lvům utekl až v závěru. Postup do nově vznikající ligy však pro břeclavský hokej znamená jednoznačný úspěch také.
Junioři započali měsíc březen skvělými herními výsledky. Jejich prvním soupeřem se stalo Valašské Meziříčí. Od začátku duelu diktovali tempo Lvi, které si udrželi až do konce utkání. Nakonec se radovali z vítězství 4:1. Ve druhém utkání opět junioři nezaváhali a vybojovali jednoznačným výkonem výhru 7:1 nad Lanškrounem. O jarních prázdninách Lvi sehráli 2 zápasy proti Třebíči a Opavě. V obou případech prohráli (4:1 a 3:2) . Naplánované měli i tento týden 2 zápasy proti České Třebové, ty se ale nakonec na žádost soupeře neodehrály.

V tento týden tedy Lvi ukončili sezónu. V nadstavbě o postup do vyšší ligy Lvi obsadili druhé místo. Do baráže o postup mířila pouze první Třebíč.


Reprezentace

Čerstvou novinkou je výhra turnaje české reprezentace U18 na Evropském olympijském festivalu mládeže ve finském Kajaani, kterého se účastnila Tereza Vališová. V duelu o vítězství české hráčky do osmnácti let svedly náročný zápas proti týmu ze Švédska. Zlaté medaile mohla česká reprezentace slavit až po samostatných nájezdech.

Přinášíme Vám i konečné pořadí turnaje.

1. Česko

2. Švédsko

3. Finsko

4. Švýcarsko

5. Slovensko

6. Maďarsko

Gratulujeme moc nejen českému týmu, ale především Tereze Vališové za vynikající reprezentaci nejen českého dívčího hokeje, ale i našeho klubu. V nejbližší době se můžete těšit také na rozhovor, který s mladou reprezentantkou připravujeme.

Dalším Lvem, který pravidelně figuruje na reprezentační listině je Adam Veselský, kterého si z našeho klubu minulou sezónu vyhlédla Jihlava. Pokud bychom otevřeli kalendář reprezentace U16, na nominaci k nejbližším dvěma utkání se Slovenskem břeclavský odchovanec nechybí.

Ženy

Ženy v závěru sezóny odehrály 3 zápasy. První zápas sehrály s Valkyries Brno, zde jasně ukázaly roli favorita a v Břeclavi nedaly svým protihráčkám jedinou možnost vstřelit branku. Valkyries odjížděli s prohrou 0:9. Druhý zápas skončil prohrou 9:1. Utkání se však netradičně odehrálo mimo víkend, a to v pondělí. Poslední střetnutí Lvice zvládly na výbornou a ukončily svoji sezónu vítězně. Jejich soupeřkami se stala Opava. Hokejistky odehrály jeden z nejlepších zápasů sezóny a mohly se pyšnit vítězstvím 5:0. 

Lvice skončily sezónu 2021/2022 na medailových příčkách, celkově se umístily v soutěži na 2. místě. Celý souhrn toho nejdůležitějšího ze sezóny Lvic se můžete dočíst zde, pokud jste ještě tak neudělali.

Klub součást výzkumu

Na podzim roku 2021 provedla studentka břeclavského gymnázia,  Michaela Raclavská výzkum o motivaci mladých sportovců. Naše mladá trenérka nejmenších dětí slavila se svojí prací úspěch v podobě postupu do krajského kola středoškolské odborné činnosti. Ty nejúspěšnější práce z jednotlivých oborů jsou navrhovány do mezinárodních soutěží jako je European Union Contest for Young Scientists (EUCYS) nebo Regeneron International Science and Engineering Fair (Regeneron ISEF). Práce se na tolik líbila, že byl sepsán odborný článek také na ČUS – Česká unie sportu. 

Výzkum probíhal formou dotazníků a rozhovorů přímo s našimi Lvíčky, Lvy a také trenéry. Náš klub se tak stal součástí velmi obsáhlého projektu, který možná v budoucnu bude ovlivňovat myšlení a kroky ostatních nemalých organizací.

Naší Lvici gratulujeme za náročnou, ale úspěšnou práci, kterou se rozhodla investovat do našeho hokeje. Podobné projekty a píle si zaslouží pozornost a obdiv!

Klub v zahraničních soutěžích

Na našem webu se také objevily paměti pana Raclavského nejstaršího, který spolu se svým synem (bývalým předsedou klubu, panem Jaroslavem Raclavským) stál u zrodu nového hokejového klubu. V obsáhlém článku se ohlížíme na bohaté působení břeclavských hokejistů za hranicemi České republiky.

A jak vypadal Lví měsíc březen na našem webu?

Úterý byla ve znamení týdenních souhrnů, jak už je známe.

8.3.2022 - Výhry i prohry...

15.3.2022 - Povedený týden je za námi...

22.2.2022 - Dorostu začala baráž...

29.3.2022 - Dorost uspěl, sezóna se pomalu chýlí ke konci...

Dorost slavil postup a následné vítezství v baráži.

14.3.2022 - Dorost míří do baráže

27.3.2022 - Dorost slaví postup

Nechyběly ani reporty ze zápasů žen a shrnutí jejich sezóny.

5.3.2022 - Zápas s Brnem

8.3.2022 - Zápas ve Valašském Meziříčí

14.3.2022 - Zápas s Opavou

22.3.2022 - Lvice i v sezóně 21/22 na bedně

Lvi a Lvíci se stali součástí výzkumu motivace ve sportu

12.3.2022 - Lvi a Lvíci součástí výzkumu

Ohlédli jsme se také za působení v zahraničí

27.3.2022 - Historie klubu v zahraničních soutěžích