288_20220314_095441.jpg

Dorost míří do baráže. Zabojuje o postup do ligy.

Základní část i nadstavba jsou minulostí. Břeclavský dorost se umístil na 3.místě, které posílá tým Lvů do baráže o postup do nově vzniklé ligy dorostu.

V neděli 13.3.2022 proběhl poslední zápas nadstavby ligy dorostu. Poté, co se Lvi umístili na 1. místě v základní části, následovaly hokejové kroky dorostenců do druhé části ligy. V nadstavbě "O Postup" se po 21 zápasech naši Lvi umístili na konečném třetím místě.

První Polsko U16 si zajistilo účast v extralize dorostu. Nakonec těsně druhý Warrior z Brna si zajistil přímý postup do ligy dorostu. Lvi se o účast v této lize pro nadcházející sezónu poperou v baráži, která je nyní čeká.

Dorostenecké soutěže Českého hokeje prochází reformou, jejímž cílem je zvýšit kvalitu nejvyšší ligy. Ta projde výrazným zúžením počtu účastníků. Po vzoru juniorů na místo současných dvou lig, budou od nové sezóny soutěže tři. Nově vzniklá liga se zařadí mezi dvě současné. Posunou se do ní nejhorší týmy extraligy a nejlepší týmy nižší ligy. O účast v ní nyní zabojuje také Břeclav.

Sportovní boje proběhnou v rámci baráže. V té se potkají čtyři týmy: Břeclav, Telč, Sokolov a Jablonec nad Nisou. Týmy se utkají systémem každý s každým doma i venku, celkem tedy mladé hokejisty čeká ještě 6 zápasů, které odehrají ve třech hracích dnech. Těmi jsou středa, pátek a neděle.

Rozlosování zápasů

Středa: 16.3.2022
Sokolov - Břeclav

Pátek: 18.3.2022
- Jablonec n.N

Neděle: 20.3.2022
Telč - Břeclav

Středa: 23.3.2022
- Sokolov

Pátek: 25.3.2022
Jablonec n.N - Břeclav

Neděle: 27.3.2022
- Telč

Dva nejlepší týmy si zajistí postup do ligy. 3. a 4. manšaft pak poputuje "dolů" do regionální ligy dorostu.

K nadstavbě se vyjádřil také hlavní trenér dorostenců Lukáš Hökl.:
"Nadstavbová část o postup o ELD se nám dařila celou dobu. Naše hra byla velmi dobrá, i když se stále dalo na něčem pracovat a pracovalo se. Tuhle část sezony jsme měli velmi dobře rozjetou a měli to ve svých rukách. Čím víc jsme se blížili k závěru sezóny, tak byla na klubech vidět nervozita, ale také uspokojení. Kluky jsem na to upozorňoval, že závěr sezony bude náročný a těžký a že se nesmíme nechat uspokojit tím, že jsme byli první v tabulce. Každý soupeř se na nás bude chystat a bude chtít ulovit nějaké body. Na naše kluky padla střelecká deka k závěru nadstavby a tam se to celé prolomilo a z pozice, kde jsme měli vše ve svých rukách se najednou rozpadl plán o boje o ELD.

V posledních pěti zápasech jsme se střelecky trápili a kluci začali být frustrovaní z koncovky a projevovalo se to taky samozřejmě na dalších zápasech a křeč se více a více prohlubovala v celém týmu.

3. místo v nastavbě o boje o ELD je pro nás jednoznačně neúspěšná koncovka, ale teď nás čekají boje o 1. ligu, která příští rok bude hodně kvalitní soutěž. Čekají nás teď těžké boje nejen na ledě, ale hlavně v hlavách, aby kluci zahodili neúspěch a soustředili se na klubový úspěch, který také znamená pro kluky hodně. Kluci si minimálně zasloužili bojovat o baráž ELD, ale takový je sport. Z naší strany jde gratulace do Polska U16, které si vybojovalo účast v baráži o boje do extraligy dorostu a do Brna které si vybojovalo pevnou pozici na příští rok 1. ligy dorostu. My ještě musíme bojovat. Bohužel nás v závěru stále trápí dlouhodobá zranění hráčů, ale na to se nebudeme vymlouvat."

Našim Lvům držíme palce!