9:0
so 5. 3. 2022 15:30 @ Břeclav, FOSFA ARÉNA, 1. liga žen, 13. kolo

Lvice doma potvrdily dobrou formu a Valkýry odjíždí s prázdnou

Břeclavské hráčky udržely čisté konto a v klidu si došly pro další body do tabulky 1. ligy

S brněnskými Valkýrami se většinou hrají zápasy plné osobních soubojů. Tentokráte šli Lvice do zápasu s jediným cílem. Pokud možno co nejdříve zápas rozhodnout.

Průběh utkání

Od úvodního buly tak byl vidět tlak Lvic a jejich střelecké příležitosti. Ty také nezůstaly nevyužity a zápas tak získával pro domácí hráčky ten správný scénář. Ve třetí minutě na červené čáře u mantinelu dostává do jízdy kotouč B. Búliková, která udělá kličku dvěma hráčkám soupeře a při nájezdu na brankářku hostujícího celku naznačí pohyb doprostřed branky, na který gólmanka soupeře reaguje a rychlou změnou pohybu zasouvá kotouč k nyní odkryté bližší tyči. 1:0 pro Lvice. O necelou minutu později dostává od K. Höklové nabito M. Hodoňová a je to 2:0 pro domácí tým. Po této brance se začal osmělovat i hostující tým a také jejich hráčky se dostávají do prvních šancí. Lvice také pokračují v útočném snažení. V osmé minutě dostává na modré čáře nabito D. Dobrovolná a zvyšuje na rozdíl tří branek. Domácí hráčky se definitivně uklidňují a do konce první části hry se ještě prosadí K. Beňovská a B. Búliková.

Do druhé části se tak jde s pětibrankovým vedením. Od začátku se břeclavské hráčky ženou za dalšími brankami s jednoznačným cílem. Otupit možný nápor soupeřek. To se daří v rozmezí 26. a 32. minuty utkání, kdy se postupně trefují S. Sadílková, K. Beňovská a K. Buociková. Závěr této části hry ještě vyšperkuje S. Duroňová, která na červené čáře přebírá puk mezi dvěma protihráčkami, které obskakuje a ujíždí sama na brankářku Valkýr. Tu nechytatelně prostřeluje a uzavírá skóre prostřední třetiny.

Třetí část zápasu se již jenom dohrávala. Valkýry se k větším šancím nedostávaly a Lvice už i přes několik hezkých akcí další branku nepřidaly. Cíl byl splněn. Pokud možno odehrát klidné utkání, ve kterém bude o vítězi jasno co nejdříve a pošetřit síly na další zápasy příštího týdne.

Statistiky:

HC Lvi Břeclav : WHC Valkyries Brno 9:0 ( 5:0, 4:0, 0:0)

Branky: 3. Búliková ( Buociková), 4. Hodoňová ( Höklová), 8. Dobrovolná ( Buociková), 18. Beňovská ( Duroňová), 19. Búliková ( Buociková), 25. Sadílková ( Prokopová), 26. Beňovská ( Zoubková), 32. Buociková ( Bartalová), 37. Duroňová

Vyloučení: 1:1, Využití: 1:0, Oslabení: 0:0, Průběh utkání: 0:0, 9:0

Sestavy

Lvice: Kocmanová - Dobrovolná, Zoubková, Bartalová, Vališová, Gajdošová - Koníčková, Buociková, Búliková, Prokopová, Höklová, Hodoňová, Beňovská, Sadílková, Duroňová

Valkýry: Havránková - Vojtěchová, Střížová, Lenertová M., Lenertová Z.,- Janáčková, Záňová, Veselá, Kurtaničová, Mičínová, Vodičková, Regecová, Benešová, Nedoma.

Již v pondělí 7.3. břeclavské hráčky čeká dohrávka s Val. Meziříčím a v sobotu 12.3. poslední kolo na domácím ledě proti Opavě..