Související zápasy

FOSFA HC Lvi Břeclav

Výhry i prohry. První březnový týden se dařilo zejména juniorům. Výhru slavila také 5. a 7. třída

9 Zápasů. 5 výher a 4 prohry. Bojové výkony, rady trenérů, hokejové akce i góly. Další týdenní souhrn je tu!

Tento víkend měla naše 5. třída na pořadu 23. kola domácí utkání s Boskovicemi. Hostující tým přijel ve velmi oslabené sestavě. Utkání se také v tomto duchu odvíjelo. Hostující mužstvo dovolilo našim hráčům prosazovat se individuálně. Svou bruslařskou i kolektivní hrou se Lvům podařilo v první třetině nasázet Boskovicím třináct branek. Druhá část hry se odvíjela ve stejném duchu, kdy tato třetina skončila 12:2. Poslední část hry byla již vyrovnanější 7:3.  "I přesto, že se v podstatě jednalo o tréninkové utkání, bylo na našich hráčích vidět, že přenášejí z tréninkového procesu některé prvky do utkání, což nám dělá samozřejmě radost." doplnil trenér Turčan. V dalším, tedy 24.kole, jedou naši páťáci do Blanska.

6. třída v neděli přivítala Uherské Hradiště. Počtově slabší soupisku Lvů doplnili také čtyři páťáci a dokonce i jeden čtvrťák, kteří se oťukávají mezi staršími. Vstup do utkání našim hrozivě nevyšel a po 25 vteřinách již prohrávali 2:0. Po prvním střídání se hokejisté trochu rozkoukali, avšak v 6. minutě znovu inkasovali. Během první periody se Břeclavi nepodařilo prosadit a do šaten tak hráči odcházeli se ztrátou 6:0. Do poloviny utkání přidali hosté dalších 6 branek. Ve 31. minutě se prosadili také Lvi, když Lukáš Podlucký vsítil první branku svého týmu. Stav po druhé třetině však byl 16:1. Třetí třetina přinesla další dvě trefy Lvů. V čase 45:12 přidal svoji druhou branku Lukáš Podlucký. Dvě a půl minuty před koncem pak zužitkoval přesilovou hru svého týmů páťák Matěj Bedřich, který přidal třetí branku Lvů. Konečné skóre zápasu se však zastavilo na nepříjemném výsledku 3:22 pro Uherské Hradiště.

Góly Lvů: 2x Podlucký L., Bedřich

7. třída odstartovala zápasový týden, když hned v pondělí vyzvala Vsetín. První puk zápasu padl na led v 15:45. Utkání se začalo lépe vyvíjet pro naše Lvy. Byl to Martin Špaček, kdo otevřel skóre utkání, když v 10 minutě překonal brankáře Vyškovského. Vyrovnanou hru však Valaši zvládli dorovnat také výsledkově. O 4 minuty později se za hosty prosadil Němec. Odpověď Lvů na sebe nenechala dlouho čekat. O 66 vteřin později již byli domácí opět ve vedení. Druhou branku si připsal David Doležal. Druhá třetina však přinesla zlom. Vsetín se prosadil ihned v úvodu. Do vedení se dostal o dvě minuty později. Na 4:2 pak hosté upravili 33 vteřin po poslední brance, tedy v čase 24:38. Poté přišlo gólové zklidnění. Třetí třetina nabídla aktivní hokej. Lvi zvládli v čase 56:51 dotáhnout na rozdíl jediné branky. Druhou trefu utkání si připsal Martin Špaček. Vsetín však nepřipustil v závěru drama a dvěma dalšími góly pečetil své vítězství s konečným výsledkem 6:3.

Góly Lvů: 2x Špaček, Doležal D.

V neděli vyjeli sedmáci do Znojma. Lvům se vydařil vstup do utkání, jelikož do dvou minut vedli. Úvodní branku trefil Pavol Strnádel. Do dalších dvou minut se prosadil také Matěj Strapina a bylo to již 2:0. Hra se ale následně srovnala a do konce první třetiny jsme již další branku neviděli. Do druhé třetiny vstoupili lépe domácí Orlové, kteří v přesilové hře zvládli dotáhnout na těsný jednobrankový rozdíl. Velmi důležitý čtvrtý gól utkání se podařilo najít Lvům, za které se prosadil Tomáš Dvořák a posunul skóre na 3:1. Do konce dvacetiminutovky překonali brankáře Slavíka ještě Jan Bošek a Martin Špaček. Poslední část přinesla opět rychlé snížení Znojma, které se prosadilo v prvním střídání. Více už ale Lvi nepřipustili. Druhou branku zápasu si zapsal Jan Bošek a Tomáš Dvořák, jednou se také prosadil Adam Král. Do Břeclavi se tak Lvi vracejí s plným počtem bodů a výhrou 8:2.

Góly Lvů: 2x Bošek, 2x Dvořák, Strnádel, Strapina, Špaček, Král A.

8. třída v neděli doma hostila Uherské Hradiště. Ihned z úvodu Lvi museli bránit oslabení. Chvíli po uplynutí dvouminutového trestu poprvé inkasovali. Hra v první třetině byla vyrovnaná, avšak byli to znovu červenobílí hosté, kdo za hry 4 na 4 prostřelil brankáře soupeře. Do šaten tak Lvi odcházeli se ztrátou 2:0. Z úvodu druhé třetiny Břeclav využila početní výhodu a hokejkou Šimona Veselského dotáhla na 2:1. O osudu utkání rozhodla přesilová hra, která Lvům na hokejky přišla koncem 33. minuty. Nejen že domácí nepřekonali soupeřova brankáře, ale bohužel stihli třikrát inkasovat. Hradiště se tak dostalo na rozdíl čtyř branek. Ve třetí třetině již branka nepadla. Hosté ubránili ještě jednou oslabení a mohli se na břeclavském ledě radovat z výhry 5:1.

Gól Lvů: Veselský.

Trenér Radim Juránek: "Dneska jsem zklamaný z předvedeného výkonu a nasazení některých hráčů. Po delší době jsme poskládali tři celé pětky. Možná už tento fakt nás trošku uspokojil. Rozhodly naše hloupé fauly a neproměňování šancí. Soupeř měl větší hlad po vítězství a zaslouženě vyhrál. Vrcholem jsou tři inkasované branky během naší dvouminutové přesilové hry…"

Ze zápasu pro vás máme pár fotek od vedoucího týmu Zdeňka Hraběte:

V sobotu přijel do Břeclavi v rámci 19. kola postupové části ligy dorostu Prostějov. Utkání začalo vyrovnaně obohaceno o bezchybné výkony brankářů. Na první branku se muselo čekat 23 minut a jednu vteřinu. V tomto čase se prosadil Kamil Drábek. O 35 vteřin později už to ale bylo 1:1. Střelnice však zůstávala otevřena a na další branku se nemuselo dlouho čekat. V čase 24:37 poslal tým Lvů zpět do vedení Lukáš Koubek. 52 vteřin před polovinou utkání na 3:1 navýšil Adam Szabó. Po brankově velmi aktivní pasáži přišel opět malinko útlum a další gólovou radost diváci do konce druhé třetiny již neviděli. Gólový účet třetí části otevřel střelec první branky zápasu, Kamil Drábek. Do dvou minut navýšil Kristian Burian. Lvi tak 10 minut před koncem zápasu měli na svých hokejkách vedení 5:1. V čase 51:08 pojišťoval příznivý výsledek domácích starší žák Ondřej Ruml. Prostějov se nevzdával a bojoval do posledních chvil. Koncem 56. minuty zvládl snížit na 6:2, na body již ale nedosáhl a Lvi si tak připisují další cennou výhru.

V neděli čekal naše dorostence těžký zápas na Úvoze. Místní tým Warriors se nachází hned na 3. místě tabulky za Břeclaví. V utkání začali lépe domácí, kteří se v páté minutě zvládli dostat do vedení. Vyrovnaný zápas zvládli Lvi výsledkově srovnat v deváté minutě. Brankáře Matouška překonal mladý Alex Marek. V půli jedenácté minuty se Břeclav dostala do vedení. Patrik Polýnek proměnil svoji šanci a posunul skóre na 1:2. O náskok přišli Lvi v závěru první třetiny, kdy domácí 31 vteřin před sirénou zvládli využít přesilovou hru. Ve vyrovnané druhé třetině se dokázali prosadit opět domácí Warriors. Hattrick završil doposud jediný střelec brněnského týmu David Röss. Do šaten se tak odcházelo za těsného stavu 3:2. Ve třetí třetině měli více štěstí domácí. 5 vteřin před polovinou utkání se prosadil brněnský útočník Klouda a skóre se Lvům začalo vzdalovat. V 56. minutě na 5:2 navýšil kapitán domácích. V závěru dostali Lvi příležitost přesilové hry, do které nastoupili bez brankáře. Risk však nevyšel a Warriors zvládli přidat do odkryté klece i šestý gól. Z Brna se tak Lvi vrací poraženi. Na první Polsko jim stále jeden bod chybí. Na třetí příčku mají náskok dva body.

-

Junioři se v pátek na domácím ledě utkali s Valašským Meziříčím. Utkání měla Břeclav pod kontrolou doslova od prvních vteřin. Jen 13 sekund po vhazování již byli domácí ve vedení. V prvním střídání se prosadil Patrik Kunc, kterému asistoval Zdeněk Ambrož. Druhý zářez přidali Lvi po patnácti minutách. Autorem druhé branky se stal kapitán Albert Schweitzer (asistence Juřička a Jurica). Pozdrav do šatny poté zajistil Richard Kruták, který po asistenci Patrika Kunce 35 vteřin před první sirénou navyšoval na 3:0. Ve druhé třetině naše hokejisty brzdily vyloučení, i přes to však konto břeclavského brankáře zůstávalo čisté, naopak Lvi navýšili na rozdíl čtyř branek, když se v čase 32:02 prosadil Zdeněk Ambrož. Asistence si připsali Jurica s Koubkem. Poslední třetina již jen ukončila dobře rozjetý zápas břeclavského oddílu. Jediné zaváhání přišlo v 51. minutě, kdy Bobři přidali "čestný gól" jinak však konečné skóre 4:1 hovoří lépe pro domácí Břeclav, která si tak v nadstavbě připisuje další 3 body do tabulky.

Junioři zakončili týden domácím zápasem proti Lanškrounu. Vstup do utkání si vzal na starosti Šimon Juřička, který naladil svůj tým. V čase 4:39 a 9:49 přidal dvě hezké branky a v polovině první třetiny tým Lvů vedl 2:0. Dařilo se také ostatním hráčům. Břeclav ukazovala sebejistý výkon. V 16. minutě navyšoval Patrik Kunc. Minutu a tři vteřiny před sirénou na 4:0 upravil Tomáš Havelka. Čtyři branky v první třetině domácí viditelně uklidnili a druhá třetina již byla v pomalejším tempu. Břeclavská obrana dokonce připustila jedno zaváhání a ve 31. minutě se prosadili také Orli. Druhá třetina tak skončila výsledkem 4:1. Třetí perioda přinesla opět zlepšený výkon domácího družstva. Lanškroun již nenechali prosadit a navyšovali své vedení. Ve 46. minutě na 5:1 navýšil Albert Schweitzer. Začátkem 53. minuty přidal druhou branku Havelka a v čase 53:54 završil hattrick Šimon Juřička. Utkání tak skončilo jednoznačným výsledkem 7:1. Za zmínku také stojí, že v tomto utkání byl udělen jediný dvouminutový trest a to na břeclavské straně. Lanškoun vyloučen nebyl.