Související zápasy

FOSFA HC Lvi Břeclav

Dorost uspěl v baráži. Sezóna se pomalu chýlí ke konci a tím i klesá počet zápasů.

První zápas přípravky, multisportovní den třeťáků, zápasy a turnaj žáků a především úspěšná baráž dorostenců. Další týdenní souhrn je tady!

V pondělí se zápasu dočkala také naše nejmenší Lvíčátka z přípravky a první třídy. Malincí hokejisté ročníku 2015 a 2016 v pondělí k večeru zamířili do Hodonína, kde se utkali s místními Drtiči. Za Břeclav vyjelo více než 20 malých nadějí včetně dvou brankářů. Kluci a holky rozděleni do dvou týmů si zkusili opravdový zápas, který byl pro většinu úplně první v jejich začínající hokejové kariéře. Hrálo se na půlky, malí hokejisté tedy střídali ze střídaček. Utkání řídili opravdoví rozhodčí. Před utkáním nechyběla týmová rozcvička ani pár slov trenérů. Nejen o tyto postřehy se malí Lvíci po utkání podělili. Zápas si všichni užili. Branek padlo na obou stranách zhruba stejně a s přičtením téměř stovky diváků a podporovatelů byl zápas napínavý každou minutu.

"Jsem rád, že jsme s Hodonínem tuto akci pro naše nejmenší uspořádali. Velká většina začala s hokejem letos a byla na zápase úplně poprvé. Bylo vidět, že si to děti užívají a to je to hlavní. Všem, v čele se šikovnými golmánky, patří veliká pochvala." Dodal hlavní trenér přípravky Michal Martinčík.

Z utkání pro vás máme fotky z objektivu Radka Karlína:

3. třídu čekaly v neděli "sportovní hry" které náš klub uspořádal. Multisportovní program nabídl našim malým hokejistům hned tři sporty. Naši Lvičci nejprve odehráli svá utkání ve fotbalu a basketbalu a následně se přesunuli na zimní stadion, kde odehráli dvě utkání také v hokeji. Přijeli k nám týmy Znojmo, HC Lamač a Vyškov.
"Všichni si turnaj v hokeji, fotbale a basketbalu užili." hodnotí odpoledne trenér Radim Lenkovič.

Na pár fotek se můžete podívat zde

7. třída se do zápasového programu opřela hned v pondělí. Do Břeclavi přijelo Znojmo. Lvi do zápasu vstoupili výborně připraveni a velmi rychle se dostali do vedení. Skóre otevřel v první minutě utkání Jan Bošek. Před polovinou třetí minuty už to bylo 2:0, když v dobrém výkonu celého týmu pokračoval Lukáš Podlucký. V desáté minutě přišla třetí branka, o kterou se postaral Tomáš Dvořák a Lvi se tak mohli těšit z rychlého vedení. Znojmo však nesložilo zbraně a ještě v první třetině přišlo s odpovědí. Ve třinácté minutě se v přesilové hře prosadil D. Železný, který stáhl na rozdíl dvou branek. Poslední slovo divoké první třetiny však patřilo opět Lvům, kteří si do šatny zajistili vedení 4:1, když se prosadil kapitán Erik Zhejbal. Ve druhé třetině Lvi navázali na výborný výkon z první části. V čase 23:55 skóroval Tomáš Dvořák a vedení Lvů se tak ještě více navýšilo. Dvě a půl minuty před polovinou zápasu T. Dvořák završil hattrick a posunul skóre na 6:1. Za tohoto stavu také skončila druhá perioda. Ve třetí dvacetiminutovce už Břeclav hrála klidněji. Chyb domácího týmu Znojmo zvládlo využít dvakrát a ve 42. a 46. minutě hosté zmírnili náskok domácího týmu. Konečné skóre 6:3 však hraje lépe pro Břeclav, která bere zasloužené 3 body to nadstavbové tabulky ligy mladších žáků.

Góly Lvů: 3v Dvořák, Bošek, Podlucký, Zhejbal

Starší žáci se v pátek a sobotu vydali do Orlové, kde sehráli turnaj. Ve své skupině s názvem "Bílá" vyzvaly týmy AZ Havířov, Gelezins Vilkas a Vlci Český Těšín. Základní skupinu Lvi odehráli v pátek 25.3. Zápasy o umístění byly na programu druhý turnajový den. Z turnaje si Lvi vezou do Břeclavi medaili za vybojované třetí místo.

V neděli přijela na lví zimák 9. třída Valašského hokejového klubu. Vsetín se zvládl rychle prosadit a ukázal Lvům, že je nečeká jednoduchý zápas. Ještě před polovinou první třetiny se našim podařilo srovnat a zásluhou Martina Špačka bylo skóre vyrovnané. Divoká karta však pokračovala. Vsetín se ve 12. minutě dostal zpět do vedení a Lvi opět do malé chvíle srovnali, když se prosadil Branislav Šťastný. Přetahovanou v první části vyhráli hosté, kteří zvládli protlačit za brankovou čáru i třetí gól a do šaten tak odcházeli s vedením 3:2. Ještě než 4 desítky diváků usedly zpět na svá místa již bylo vyrovnáno. V čase 20:07 na 3:3 zarovnal Jaroslav Prchal. Břeclavská střídačka se radovala zejména ve 23. minutě kdy kapitán Richard Osička poslal svůj tým poprvé v zápase do vedení. Valaši ale nesložili zbraně a ještě do konce třetiny zvládli srovnat a následně navýšit na 5:4. Poslední třetina našim hokejistům nevyšla a dobře rozehraný zápas začal postupně padat více na stranu soupeře. Dvě branky v rozmezí dvou minut a závěrečná tečka 3 vteřiny před koncem určila konečné skóre 4:8, které hovoří lépe pro Vsetín. Lvi tedy tuto neděli bod nezískali.

Góly Lvů: Špaček, Šťastný, Prchal, Osička

Dorostence čekal druhý týden barážových bojů o postup do ligy dorostu.

Ve středu Lvi na domácím ledě hostili Sokolov. 18:15 se vhodil první puk a pro 36 mladých hokejistů začaly napínavé sportovní chvíle.

Jak se na baráž sluší, zápas začal ve vysokém tempu. Hned ve druhé minutě už hlavní rozhodčí Robert Čech udělil první trest. Byl to Baník, kdo jako první otevřel skóre utkání. V čase 6:13 započal brankový účet A. Sobotka. Jen 59 vteřin stačilo Lvům ke srovnání. Adam Szabó využil přihrávku L. Suchyni. V 10. minutě dostal dvouminutový trest také Sokolov a Břeclav nezaváhala. V čase 11:57 poslal svůj tým do vedení Lukáš Suchyňa. (Asistence Polýnek P.)  Bohužel náskok Lvům do šatny nevydržel a ještě před koncem třetiny Sokolov hokejkou Berana srovnal. Druhá třetina začala vyrovnaně a dlouho se hokejistům nedařilo překonat brankáře. Ve 33. minutě se Sokolov dostal opět do vedení, když se prosadil J. Rybář. Znovu to ale netrvalo dlouho a Lvi srovnali. V čase 35:49 ve vlastním oslabení překonal brankáře Zmrhala kapitán Mathias Žac. Třetí třetina tedy začínala za stavu 3:3. Břeclavský tým udeřil ihned v první minutě a v čase 41:00 opět dvojice Zálesňák- Žac překonala defenzivu soupeře. Tempo stoupalo a do pár minut Baník opět srovnal. 49:05 ukazovala světelná tabule, když Marek Zapletal vstřelil pátý gól Lvů. Asistence si připsali Drábek a Polýnek. Vítězství bylo nadosah. Byla to však opět nedisciplinovanost domácích, která znamenala ztrátu. Dvě branky po dvou faulech překlopily skóre na stranu hostů a Sokolov si tak po povedeném závěru odvezl domů všechny body za výhru 6:5.

"Zápas proti Sokolovu byl z naší strany velmi aktivní, vytvářeli jsme si šance, měli jsme lepší pohyb a hru jsme měli ve vlastní režii. Bohužel nás opět trápila koncovka, kde jsme neproměňovali vyložené šance a soupeř nás trestal defakto ze všeho. Ve třetí třetině jsme opět naskočili aktivně a dvakrát jsme se dostali do vedení, ale opět nás potrestala naše nedisciplinovanost v závěrečných minutách, kde soupeř využil 2x přesilovku a zápas otočil ve svůj prospěch. Tyhle zápasy nás stojí hlavně po psychické stránce strašně moc sil. Klukům neustále říkám, že je potřeba hrát v pěti a ne ve čtyřech. Teď nás čeká cesta do Jablonce s jasným cílem a to 3 body. Potom doma o postup s Telčí. Závěr sezony je pro nás hodně těžký z pohledu psychiky, kde se hráči ještě nevyrovnali z nepostupu do baráže o ELD. Kluci stále mají v hlavě osobní neúspěch a teď nás to vše dohání. Našim hlavním cílem je teď mužstvo psychicky dávat do pořádku a soustředit se na maličkosti hry. Pořad máme tým, který si zaslouží minimálně 1.ligu."

V pátek se dorost přesunul do Jablonce. V 17:30 začal velmi důležitý zápas, který Lvi potřebovali zvládnout k udržení ve hře o ligu. Utkání začalo dle přání Lvů. První gólové radosti se náš tým dočkal již po 35 vteřinách, kdy rychlou brankou otevřel skóre útočník první formace Marcus Kósa. V čase 3:50 už to bylo 2:0 a Lvi byli na koni. Autorem druhé branky se stal Kamil Drábek. Trenéři Jablonce po nepovedeném startu již ve 3. minutě sáhli pro oddechový čas. Krátká bojová porada nejspíše zabrala, jelikož ani jeden tým do konce třetiny již neinkasoval. Druhá třetina byla opět v režii Lvů. Ve 26. minutě využil nabídku přesilové hry Kristian Burian. Přesně v polovině utkání sáhl k oddechovému času také břeclavský kouč Hökl. Do dvou minut už to bylo o čtyři branky. Další trefu si opět v přesilové hře připsal Martin Polzer. Třetí třetina začínala za stavu 4:0 pro Břeclav. Naději na srovnání vzali Lvi domácím hned v první minutě po začátku. Alex Marek navyšoval na 5:0. Po čísle 15 skórovala také čísla 14 a 13, tedy ve 46. minutě Lukáš Suchyňa a ve 47. minutě Martin Baláž. Zápas byl již rozhodnut, přesto Lvi nepolevovali a již se připravovali na další důležité utkání. V čase 54:08 svoji druhou brankou navýšil na 8:0 mladý Alex Marek. Konečné skóre 9:0 určil Hugo Zálesňák. Lvi si tak připsali vysokou a především tabulkově důležitou výhru v baráži.

V zápase navíc nastoupil do branky starší žák Ondřej Putin, který si ve své barážové premiéře připsal čisté konto.

“Zápas proti Jablonci jsme zvládli perfektně a ani dlouhá cesta autobusem na to neměla žádný vliv. Jablonečtí byli hodněkrát vylučování, tak jsme toho využili a potrestali jejich chyby. Jinak naše hra byla lepší a zaslouženě jsme vyhráli. Klukům bych chtěl poděkovat protože bez nich bych tu nulu určitě neměl.”
dodává mladý brankář.

V neděli po obědě začal v břeclavské Fosfa aréně zápas o vše! Do Břeclavi přijela Telč s vědomím, že vítěz zápasu si zajistí postup do vyšší ligy. Za podpory více než stovky diváků začalo poslední barážové utkání. Zápas byl velmi vyrovnaný. Oba týmy se již neměly na co šetřit a do zápasu šly naplno. První třetinu provázela řada vyloučení. V čase 4:52 dostali Lvi první příležitost přesilové hry. Přesně o minutu později dokonce 5 proti 3. Branka však nepadla. Hned 8 trestných minut rozdal rovnoměrně oběma týmům hlavní rozhodčí Přemysl Skopal 5 vteřin před osmou minutou. Ani tato událost však s výsledkem nepohnula. Zdálo se, že první třetina skončí bez branky, Lvi však v čase 18:36 získali těsný náskok. Mladý útočník Alex Marek překonal brankáře Račana po přihrávkách od M. Polzera a H. Zálesňáka. Druhá třetina nabídla bojovnost a hokejové akce, avšak branku žádnou. Kdybychom nahlédli do zápasu od trestoměřičů, jediná událost by byla v čase 35:17, kdy Břeclav dostala dvě minuty přesilové hry. Do třetí třetiny tak Lvi vstoupili s jednobrankovým náskokem. Dlouho však těsné skóre nevydrželo. V čase 41:34 D. Pytlík srovnal skóre na 1:1. O celé sezóně rozhodly až poslední minuty. V čase 53:49 čísla 4 a 3, což znamená Marcus Kósa a přihrávač Ondřej Ruml navýšili na 2:1. Zlomová chvíle přišla přesně v čase 55:00, kdy Kristian Burian navýšil na 3:1. Přihrávku si připsal Kamil Drábek. Výhra a postup byli na dosah a Lvi si tuto šanci již nenechali vzít. 120 vteřin před koncem zápasu pečetili svoji výhru čtvrtou brankou, kterou si připsal symbolicky kapitán týmu Lvů Mathias Žac.

Lvi tak zvládli poslední utkání a tím i celou baráž. V příští sezóně tedy kategorie U16 bude hrát druhou nejvyšší ligu.

Utkání zhodnotil kapitán Lvů Mathias Žac:

"S chalanmi sme si pred zápasom povedali, že posledný a najdôležitejší zápas sezóny si ideme užiť a vyhrať. Zápas nebol jednoduchý, predsa len je Telč kvalitný súper, na oboch stranách bolo vela nepremenených šancí. Výhru sme si užili a oslávili, ďakujem trénerom za príležitosť a za super odvedenú prácu s hráčmi, ďakujem chalanom za super partiu.

Nakoniec by som chcel popriať veľa štasťia budúcoročným dorasťencom. Ďakujem za rozhovor"

Ohlas poskytl také hlavní trenér dorostu Lukáš Hökl:

"Zápas proti Telči byl od začátku ve vysokém tempu, soupeř nastoupil s ofenzivní hrou a to nám samozřejmě vyhovovalo, kluky jsme před zápasem varovali, že to bude úplně jiný zápas, než jsme hráli v Telči a jsem za to moc rád, že tým v dnešním zápase přistoupil velmi zodpovědně. Hlavním bodem zápasu jsme si řekli, že disciplína je důležitá a poukazovali jsme na historii zápasů v baráži kde nás disciplína stála celkem 5 bodů z 9. Jako je prohra doma ze Sokolovem a také ztracený bod doma s Jabloncem. Z pohledu střídačky musím říci, že jsme hru měli velmi dobře rozehranou a hlavně pod kontrolou. Už po prvním gólu který jsme dali a nebyl uznán, to kluky psychicky nepoložilo, ale naopak nabudilo. Nepříjemnou částí zápasu byla 3. třetina, prvních 10 minut kde jsme byli pasivní a zápas tou hrou byl vyrovnaný. Museli jsme si říci o time-out a kluky uklidnit a vrátit do naši hry. Trošku jsme promíchali hráče a naštěstí se to vyplatilo. Po brance kde jsme se dostali do vedení, jsem věděl, že už tohle nepustíme a zápas dohrajeme vítězně. 100% klid týmu vstřelil Kristián Burian (Kiko) na 3:1 a už jsme věděli, že zápas je náš.

Za celou sezonu a baráže bych chtěl poděkovat všem hráčům, že to nevzdali a i přes naše osobní cíle, které jsme měli jako tým vyšší, porvat se o postup do ELD, se kluci nevzdali klubového cílu a vybojovali postup do 1.ligy dorostu. Byla to těžká zkouška pro kluky hlavně po psychické stránce a toho si hodně vážím."