Související zápas

FOSFA HC Lvi Břeclav
HC Bobři Val. MeziříčíFOSFA HC Lvi Břeclav
9:1
po 7. 3. 2022 18:15 @ Břeclav, FOSFA ARÉNA, 1. liga žen, 10. kolo
284_20220308_200452.png

Valašské Meziříčí potvrdilo proti Lvicím roli favorita

Dohrávka 10. kola 1.ligy žen byla na programu netradičně v pondělí 7.3. Lvice měly podruhé s tímto soupeřem výhodu domácího prostředí. Nevýhody ovšem spíše převažovaly.

Na jižní Moravě začaly jarní prázdniny, a bylo tak několik omluvenek  a děvčata měla v nohách i sobotní utkání, a Val. Meziříčí mělo volno. Hostům sice ze základního kádru chyběla T. Sovjáková jako nejlepší střelec soutěže, ale jinak byl tým téměř kompletní a navíc se S. Čajanovou, která dodala hostům další dávku sebevědomí a sil do krve. Lvice postrádaly kapitánku K. Buocikovou, K. Prokopovou, D. Dobrovolnou, K. Höklovou. A. Kotounovou a mohly bychom pokračovat ještě chvíli dál. 

Průběh utkání:


 Od prvních minut měl zápas daleko rychlejší tempo, než souboj s Valkýrami. Prvních pět minut se lítalo nahoru a dolů. Příliš příležitostí ke střele k vidění nebylo, a pokud již střela prošla na branku, skončila bezpečně ve výstroji brankářek. Postupně ovšem hostující tým začínal přitápět pod kotlem a vytvářet si brankové příležitosti. V 11. minutě se Val. Meziříčí dočkalo. Tato branka na Chvíli Lvice ochromila. Hosté si vytvořily souvislý tlak a mezi 14. a 16. minutou již pojistily své vedení o tři branky. Za tohoto stavu se šlo i do kabin. 

Ve druhé části se Lvice chtěly vrátit do utkání. Trochu sil jim dodalo i první bezpečně odehrané oslabení. Hra se vyrovnala a i Lvice  se dokázaly dostat do několika příležitostí. Na začátku 29. minuty si i Lvice vybojovali možnost přesilové hry. První polovina se moc nepovedla. Zkušené Val. Meziříčí nasadil to nejlepší co měl na soupisce a Lvice se tak nemohly usadit v útočném pásmu. Po vystřídání formací T. Vališová vyslal do úniku B. Búlikovou, která obehrála dvě soupeřky a povedlo se ji zakončit mezi nohy brankářky Val. Meziříčí. V polovině zápasu ovšem přišlo vyloučení na straně Lvic za příliš mnoho hráčů na ledě, následované po dvou minutách nedovolenou hrou tělem a Val. Meziříčí opět získalo pevnou půdu pod nohama. Další branka již do konce druhé části nepadla. 

Do třetí třetiny vletěly lépe hostující hráčky. Na Lvicích již začala být velmi patrná únava z náročného programu. Na ledě začal koncertovat jediný tým. Mezi 43. a 47. minutou Lvice udělaly hned po sobě několik chyb, Val. Meziříčí všechny s přehledem využilo a navýšilo vedení  hned o čtyři branky a bylo prakticky po utkání. S těmito ranami a únavou se již břeclavské hráčky nesrovnaly. Do konce zápasu rozjetý soupeř ještě přidal další dvě.

 Val. Meziříčí zvítězilo zaslouženě a vzhledem ke stabilním výkonům ( prohra pouze v 1. kole v Uničově, pak již jel tým bez zaváhání) si plně zaslouží vítězství v soutěži a vstupenku do baráže o extraligovou účast.  

Statistiky: 


 HC Bobři Val. Meziříčí : HC Lvi Břeclav 9:1 ( 3:0, 0:1, 6:0)


Branky: 11. Březovjáková ( Veselá E., Barochová L.), 14. Barochová L. ( Čajanová), 16. Veselá E. ( Čajanová, Baslová), 43. Veselá N.( Matějová, Jasenská), 45. Matějová ( Veselá N.) 46. Baslová ( Barochová L.) 47. Matějová, 59. Baslová (Čajanová), 59. Barochová L.( Veselá E., Baslová) - 29. Búliková ( Vališová)

 Vyloučení: 2:6 Využití: 0:1 Oslabení: 0:0 Průběh utkání: 3:0, 3:1, 9:1


Sestavy: 

 

Lvice: Bláhová ( od 57. Kocmanová) - Bartalová, Hrdinová, Zoubková, Vališová - Búliková, Koníčková, Hodoňová, Sadílková, Beňovská, Duroňová

 Val. Meziříčí: Barochová S. - Čajanová, Adamová, Maliňáková, Crhová, Březovjáková - Baslová, Matějová, Krňová, Jasenská, Veselá N., Veselá E., Barochová L.


Fotky

Fotky z utkání od Davida Kordy:Lvice se ještě poperou v sobotu od 17:15 hod na domácím ledě s Opavou.