51_20230903_162436.jpg
279_20220227_110302.jpg

Únor za námi. Opět měsíční shrnutí před námi. Co vše břeclavskému hokeji přinesl?

Shrnutí měsíce je opět zde. V článku se ohlédneme za nejmladšími, žákovskými kategorii, dorostem a juniory, muži a ženami.

Naši malincí

Přípravka má za sebou další povedený měsíc. Také v únoru nechyběl doplňkový led pod otevřeným nebem v Mikulově. Klasické tréninky přípravky občas zavítají zpestřit starší Lvíci, kteří pomáhají trenérům. I k blížícímu se konci letošní hokejové sezóny se řady nejmenších bojovníků stále rozrůstají.

Malí hokejisté z 1. a 2. třídy se předvedli na turnaji v rámci jihomoravského minihokeje, ve kterém si změřili své síly se Znojmem a následně i s Vyškovem. V obou zápasech ukázali hokejisté hezký herní výkon.

3. třída Třeťáci se představili o víkendu v polovině měsíce na mistrovském turnaji u brněnských Lužánek, kde svedli dvě utkání proti týmům Kometa Brno a Warriors Brno. Zápasy byly kvalitní i sám trenér Šenekl si herní výkon hráčů pochvaloval. Druhý zápasový den čekal Lvíky poslední únorový víkend, kdy vyzvali Kometu Brno a Hodonín spolu s Boskovicemi. 

Šikovní a poctivý kluci se i nadále dostávají ke starším, se kterými jezdí na zápasy. Brankář Jakub Horníček si dokonce připsal zápas za pátou třídu, tedy s o dva roky staršími kluky.

Lvíci ze 4. třídy se utkali na domácím mistrovském turnaji v minihokeji, kde porazili jak Kometu Brno a Hodonín tak i Zastávku u Brna. Na ledě svedli skvělý výkon. V neděli 20.2. sehráli dva vyrovnané zápasy se Znojmem a Warriors Brno.

Spolu s pátou třídou vyrazili v pátek 18.2.2022 během Zimních olympijských her 2022  do Olympijské vesnice v Brně. Zde měli možnost nejen si zahrát, ale také vyzkoušet ostatní zimní sporty, mezi které se například řadí i biatlon. 


5. třída spolu se čtvrťáky zavítala do Olympijské vesnice viz. na našem webu. Během měsíce únor sehráli tři zápasy se Znojmem, s Hodonínem a Warriors Brno. Ve všech třech zápasech nestačili na svého soupeře. Utkání však byla vyrovnaná.

Naši žáci


Kategorie šestých tříd bojovala ve čtyřech zápasech. Prvně se ukázali na ledě proti Znojmu, ve kterém podlehli 14:4. Následoval zápas proti Hodonínu, který se v začátcích zápasu nevyvíjel pro naše Lvi vůbec špatně. Bohužel v následujících třetinách se Lvům nedařilo ochránit svoji branku a prohráli nakonec vysoko. Poslední zápas proti Blansku byl vyrovnaný, ale i přesto zápas skončil výhrou hostujících 1:10. Měsíc však zakončili vítězně, když ve Zlíně zvítězili rozdílem deseti branek 12:2.


Kategorie sedmé třídy sehrála v únoru čtyři zápasy. Začneme tentokrát od konce, tedy posledního zápasu, který sehráli s Technikou Brno. Začátek zápasu nebyl úspěšným pro naše Lvy, ale během následujících dvacetiminutovek se zápas stával vyrovnanějším a závěrem dokázali hráči srovnat na konečný stav 6:6. Jak již bylo zmíněno v úvodu hokejisté mají za sebou další tři utkání, ve kterých všechny týmy (Šumperk, na domácím ledě Zlín a na
hostujícím ledě Zlín) Lvy přestříleli. "Myslím si, že soupeř byl na zápas více připraven než my." Zhodnotil pokorně utkání se šumperkem kapitán Erik Zhejbal

V tabulce se Lvi nachází na 9. místě s náskokem 8 bodů na desátou Kroměříž.


Osmáci
se předvedli ve čtyřech zápasech proti Znojmu, Hodonínu a Blansku. V prvním utkáním se Znojmem si vedli Lvi až do druhé třetiny vyrovnaně. Zbytek zápasu ovládl soupeř a rozdílem šestnácti branek na domácím ledě slavil výhru. Zápas s Hodonínem skončil vítězně pro Drtiče 4:1. Do posledního utkání odjížděli Lvi pouze
v počtu deseti hráčů, což mělo i vliv na konečný výsledek 1:7 pro Blansko. Stejně jako šestá třída, také osmáci zakončili měsíc vítězným pocitem. Na domácím ledě si poradili se Zastávkou, které nasázeli 13 branek.
Lvi atakují střed tabulky. Po deseti zápasech jim patří 6. příčka ligy starších žáků.


Devátá třída odehrála čtyři zápasy. Vítězným utkáním se stal zápas proti Beranům Zlín, ve kterém přestříleli soupeře 5:2. Lvi na ledě začali lépe, ale v průběhu hry Berani dokázali srovnat. Zápas se obrátil ve prospěch Lvů v polovině a od té doby břeclavští hokejisté nedali gólově možnost hráčům ze Zlína. Další utkání proti Šumperku v počtu deseti hráčů skončilo prohrou 8:6, ale jak hráč Filip Kaňa uvedl v pozápasovém hodnocení, zápas nebyl špatně odehraný a hodnotí jej kladně. Poslední zápas sehráli proti Valašskému hokejovému týmu 5:4. Začátek zápasu patřil břeclavským hráčům, poté se podařilo soupeři vstřelit branky. V průběhu zápasu dokázali Lvi srovnat, výsledek jim ale dlouho nevydržel a soupeř převzal vedení, které si už nenechal vzít. Na výhru Lvi nedosáhli ani poslední únorovou sobotu, kdy na domácím ledě vyzvali Šumperk.

14 odehraných zápasů pasovalo Břeclav na 6 pozici v tabulce ligy starších žáků "A".

Dorost odpočíval, Junioři dohrávají zápasy a drží skvělou formu 


O prvním únorovém víkendu se Lvi z kategorie dorostu předvedli proti Polsku U16, se kterým prohráli 4:3. Druhý den svedli vítězný souboj se Zlínem 4:5. Další utkání dorost čekal až za 14 dní, kde Lvi sedmi přesnými zásahy v zápase zvítězili nad MSK Orlová 0:7. Soupeři nedali žádnou šanci a celých šedesát minut měli zápas ve svých rukou. Čtvrtý zápas dorostenci odehráli v neděli, kdy se vypravili do Uherského Hradiště, kde zvítězili s velikým přehledem poměrem 12:1. 

V únoru dorostenci odehráli čtyři zápasy, připsali si další body a po 16 kolech se drží v tabulce o postup na prvním místě hned před týmem Polsko U16, který má však o zápas méně a ztrácí na naše kluky jen 2 body. Tabulka je tedy vyrovnaná, ale zatím Břeclav hájí postupovou pozici do nejvyšší národní ligy.

Junioři měli na programu dohrávky odložených zápasů. V kratším měsíci stihli odehrát 9 zápasů. Poslední dva týdny hráli systémem hracích dnů středa, pátek, neděle.  Celkem zaznamenali 22 z 27 možných bodů.

Začátkem měsíce se Lvi plní očekávání vydali do Opavy. Místní tým přejeli 10:3. Celkově bych řekl, že jsme byli lepší tým, střídačka žila a i toto nám pomohlo k vysoké výhře." Zhodnotil první utkání nadstavby kapitán Josef Čaněk, který v době vydání tohoto článku stále léčí poranění horní části tělaSice bez výstroje, i přes to však nechybí na žádném utkání svého týmu. Další týden v pátek na domácím ledě Lvi porazili favorita ligy Třebíč poměrem 3:2. Stejným poměrem však v neděli podlehli ve Valašském Meziříčí. Utkání rozhodly až nájezdy. Další týden Lvi vydělali skvělých 9 bodů. Ve středu doma porazili Valašské Meziříčí 4:2. V pátek pak těsně, avšak úspěšně zakončili výjezd do Lanškrouna a v nakonec v neděli pečetili úspěšný týden vítězstvím 4:2 nad Opavou. Poslední týden začali opět ve středu výjezdem do Lanškrouna, kde zvítězili poměrem 8:3. Pátek Lvi nasázeli 9 branek v České Třebové, kde ve večerním utkání, jenž startovalo až ve 20:00 zvítězili 9:5. Poslední utkání měsíce zavedlo oslabenou sestavu juniorů k favorizované Třebíči. V utkání se bohužel nikdo z Lvů neprosadil a poslední zápas měsíce tak skončil prohrou 5:0.


Výběry krajů VTM

Koncem měsíce, tedy v sobotu 26.2. dostal pozvánku na další akci projektu Výchovy talentované mládeže Ondřej Ruml. Hráči se pod záštitou svazu Českého hokeje potkali v Ledči nad Sázavou. Rozděleni do tří skupin po vzoru druhé ligy spolu mladí hráči odehráli 2 zápasy. Naše skupina východ nejdříve padla se západem. Následně porazila tým skupiny střed. Ihned u dvou ze sedmi vstřelených branek se náš Lev podílel, kdy si v každém zápase připsal po jedné asistenci... Dobrá práce!

Mužům skončila sezóna, ženy pokračují na 3. místě tabulky

Lvi odehráli poslední dva zápasy základní části. Nejdříve na domácím ledě vynulovali Boskovice. Druhý týden v jižanském derby podlehli na půdě Hodonína. Následoval postup do PLAY – OFF, kde vyzvali tým Boskovic. V základní části se Lvi umístili na pátém  místě, což je jejich nejlepší umístění KHL. V prvním čtvrtfinálovém duelu se A – týmu nepodařilo na domácím ledě Boskovic vyhrát a první čtvrtfinálový zápas skončil poměrem 6:2. O průběhu zápasu se dozvíte více v samostatném článku.  Druhý čtvrtfinálový zápas svedli na domácím ledě v Břeclavi, ve kterém podruhé soupeři podlehli 0:4. Také o tomhle utkání si můžete přečíst více na břeclavském webu. Na stránkách HC Lvi Břeclav je rozepsán celý článek o sezóně 2021/22 A- týmu. Zde se můžete dočíst postřehy, statistiky, soupisku a celý průběh sezóny.

Lvice sehrály zápas proti Opavě, který už podruhé v sezóně neskončil vítězstvím. První branka patřila Lvicím. Ve druhé třetině se dařilo více domácímu týmu a vstřelil dvě branky. V poslední dvacetiminutovce převzaly hru břeclavské hráčky, ale nepodařilo se jim zvýšit stav utkání. Zápas po třech třetinách skončil 2:1. Více o průběhu zápasu si můžete dočíst na našem webu.

V neděli 27.2. se pak ženy vydaly do Uničova. Domácí měly zápas velmi dlouho pod kontrolou a 5 minut před koncem Uničov vedl 5:2. Poslední minuty však byly jako z jiného zápasu. Lvice zvládly do konce základní hrací doby skóre srovnat a v závěrečných nájezdech braly další bonusový bod.

Svého soupeře tak v tabulce sice nepředběhly, ale na druhé místo našemu ženskému týmu nyní chybí pouhé dva body a do karet jim hraje také zápas k dobru, který oproti prvním dvěma celkům mají. Za suverénním Valašským Meziříčím a Uničovem nyní Břeclav hají třetí místo tabulky 1. ligy žen.

A jak vypadal Lví měsíc únor na našem webu?

Každé úterý ráno na vás čekal týdenní souhrn mládeže

8.2.2022 - Nedařilo se dle představ...

15.2.2022 - Další hokejový týden je minulostí...

22.2.2022 - Stoprocentní junioři i dorost...

Každý zápas A-týmu mužů najdete podrobně popsaný, stejně tak i shrnutí celé sezóny mužů

5.2.2022 - Utkání s Boskovicemi

12.2.2022 Utkání v Hodoníne

12.2.2022 - A-tým míří do play-off!

17.2.2022 - Play-off v Boskovicích

18.2.22 - Play-off s Boskovicemi

23.2.2022 - Ohlédnutí za sezónou A-týmu

Ženy odehrály dva zápasy

6.2.2022 - Zápas v Opavě

Návštěva a zápas Lvíků na Olympijského festivalu

20.2.2022 - Návštěva Olympijského festivalu