Související zápasy

FOSFA HC Lvi Břeclav
278_20220220_152607.jpg

Stoprocentní junioři i dorost. Další zápasy nabitý týden je minulostí.

Celkem 18 zápasů čekalo tento týden naše mladé Lvíky. 4 výhry si připsal dorost s juniorkou. Mezi žáky bylo střetnutí během víkendu hned 6. Ukázali se také nejmenší Lvíci. Čtvrtá a pátá třída dokonce na Olympijském festivalu v Brně.

2. třída v těžké konfrontaci s nejlepšími
Naše první a druhá třída v rámci Jihomoravského minihokeje pořádala mistrovský turnaj, kde přivítala těžké soupeře ze Znojma a Vyškova. V prvním utkání  předvedlo naše mužstvo velmi pěkné utkání ze Znojmem. Již další po sobě těžké utkání z mužstev odpočatého Vyškova bylo pro naše hráče velice náročné, bohužel z tohoto utkání vyšlo lépe pro výběr Vyškova. Náš druhý tým s mužstvem Vyškova zdárně obstál a zvítězil. V celém turnaji si zaslouží pochvalu všichni naši obětaví brankáři Machovský, Mikulec a Kalužík.V pátek čekalo Lvíky ze 4. a 5. třídy ukázkové utkání na Olympijském festivalu v Brně. Více v samostatném článku.


Naši hráči ze 4. třídy v nedělním časném ránu vyjeli na turnaj do Znojma. V prvním utkání jsme sehráli velmi kvalitní střetnutí s místním Znojmem, kde byla vidět řada pěkných kombinací, dovedností hráčů  propojených s herním myšlením. Utkání se přetahovalo z jedné strany na druhou a obě mužstva prokazovala , jak fyzickou, tak i technickou vybavenost. Mužstvo Znojma mělo ze hry mírnou převahu a utkání zdárně strhlo na svou stranu . Ve druhé utkání jsme sehráli souboj s odpočatým Warriors Brno. Obě naše mužstva prokazovala velmi konfrontační hokej s řadou brankových příležitostí. Výsledek utkání se přesouval z jedné strany na druhou. V závěru došli našemu oslabenému týmu síly a utkání překlopili na svou hráči Warriors. Také dle slov trenéra naši mladí hokejisté odehráli slušná utkání.Mužstvo 5. třídy přivítalo brněnský Warriors. Hosté začali velmi aktivně , svými nebezpečnými útoky si vytvářeli řadu šancí, ze kterých první třetinu zvítězili 2:7. Ve druhé třetině naši hráči zlepšili obranou činnost, ztížili tak hostujícímu mužstvu zejména ve středním pásmu rychlý přechod do přečíslení. I přesto jsme druhou třetinu prohráli 1:2. Poslední dějství bylo velmi vyrovnané naši hráči bohužel nedokázali i přes řadu brankových příležitostí soupeře přetlačit. Konečný stav Břeclav-Warriors 4:12.  Zásahy brankářů  21:18. 
"Po první třetině, která se nám moc nepovedla, jsme druhou a třetí třetinu zlepšili hru a odehráli vyrovnané utkání." Shrnul zápas hlavní trenér Radim Lenkovič


V neděli do Břeclavi přijelo Blansko. Lvíky ze šesté třídy čekal zápas v okleštěné sestavě. Blansko začalo zápas lépe, když se již ve druhé minutě dostali do vedení. Lvi však zvládli srovnat krok a dlouhou drželi nízké skóre. 4 minuty před koncem se hosté prosadili podruhé a do konce první třetiny ještě jednou. Do druhé části nastupovali Lvi se ztrátou tří branek. Výkon mladých hokejistů byl vyrovnanější, než se před zápasem mohlo čekat. Blansko zvyšovalo na 4:0 ve 25 minutě. "Čestný gól" přidali také domácí. V čase 31:19 při hře čtyři na čtyři překonal brankáře Rytířů Matěj Kaňa, který skóre upravil na 4:1. Třetí třetinu již docházely síly a hosté měli hru pod kontrolou. Šest dalších tref do břeclavské sítě určilo konečné skóre 1:10.

Gól Lvů: Kaňa M.

Sedmáky čekal v sobotu výjezd do Zlína. Utkání začalo 14:30 v horní PSG aréně. Lvům se vydařil začátek, když už ve třetí minutě byli zásluhou kombinace na jejímž konci stál Pavol Strnádel ve vedení. Berani si však prohru nepřipustili a koncem sedmé minuty zápas srovnali. Do minuty dokonce navýšili a Lvi tak museli dohánět jednobrankovou ztrátu. Na vyrovnání se však nečekalo dlouho. V čase 9:53 Matyáš Procházka překonal brankáře Zlína. Druhých deset minut již bylo brankově klidných a do šaten se tak odcházelo za nerozhodného stavu. Druhá třetina začala velmi aktivně. Minutu a padesát vteřin po jejím začátku se radovali domácí hráči. Přesně půl minuty však Lvům stačilo k vyrovnání. Prosadil se Erik Zhejbal. V čase 25:24 naši dokonce navýšili na 4:3 a druhým gólem útočníka Pavola Strnádela se dostali do vedení. Ve druhé polovině třetiny se však více dařilo Beranům. Nejdříve srovnali. Dvěma slepenými brankami ve 38. minutě pak odskočili na 6:4. Poslední část přinesla jedinou trefu Lvů v 53. minutě z hokejky Alexeje Hoďovského. Zlín však překonal brankáře Brůčka celkem 5x a potvrdil tak svoji výhru 11:5. 

Berani dostali k dispozici celkem 7 dvouminutových přesilových her a dokonce i jeden samostatný nájezd. Břeclavskou defenzivu však nepřekonal ani jednou.

Góly Lvů: 2x Strnádel, Procházka, Zhejbal, Hoďovský

Utkání zhodnotil hlavní trenér Libor Kocúr"Dvě třetiny jsme hráli se soupeřem vyrovnanou partii. Bohužel třetí třetina z naší strany byla nepovedená. Soupeř zaslouženě vyhrál..."

Vstup do utkání s Technikou našim sedmákům nevyšel zcela dle představ. Domácí technika se dostala do vedení již ve druhé minutě. V čase 14:11 už to bylo 2:0, ale Lvi nesložili zbraně. Do dvou minut od druhé inkasované branky dotahoval na 2:1 Matěj Strapina. Do konce první třetiny si však domácí vzali dvoubrankový náskok zpět. Začátek druhé třetiny si naši zapomněli hokejky v šatně a ve druhé minutě už prohrávali 5:1. V čase 25:45 však přišel kontaktní gól o který se zasloužil Pavol Strnádel. Jen pár minut po svém spoluhráči se prosadil také Matyáš procházka, který upravoval na 5:3. Technika zvládla rychle odpovědět, avšak závěr třetiny již byla hra vyrovnanější. Do třetí třetiny Lvi vstupovali za stavu 6:3 s odhodláním vyrovnat a také se tak stalo. 15 minut si Břeclav vytvářela tlak, avšak stále se nedařilo překonat brankáře Zahradníka. Zlom přišel v 54. minutě, kdy se podruhé prosadil Matyáš Procházka. O dvě minuty později přidal Pavol Strnádel svou druhou branku a dotáhl na 6:5. Adam Král dvě a půl minuty před koncem dokonal skvělý obrat. Utkání skončilo remízou 6:6. 

Góly Lvů: 2x Strnádel, 2x Procházka, Strapina, Král A.

Pozápasové hodnocení trenéra L. Kocúra"Zápas probíhal přesně naopak než se Zlínem. Soupeře jsme nechali odskočit během dvou třetin na 6:2. Třetí třetinu jsme pomalu soupeře nepustili z pásma a stáhli na 6:6."

S ohledem na množství zápasů, které se v neděli hrály nastoupili naši osmáci do utkání s Blanskem v deseti hráčích. Zpočátku zvládali se soupeřem držet krok. První třetina skončila těsnou ztrátou 1:0. Ve druhé třetině Blansko ve třetí minutě navýšilo na 2:0, avšak až do poloviny utkání jsme další branku neviděli. 31. a 33. minuta znamenala zlom, kdy se mladí Rytíři dostali do čtyřbrankového náskoku. Do třetí třetiny šli Lvi s bojovností a ve 46. minutě se Jiří Kufa zvládl prosadit. Asistenci první břeclavské branky si připsal Jakub Helešic. Soupeř však do konce periody přidal další tři branky a celkově si tak domů odvezl pohodlné vítězství 7:1.

Gól Lvů: Kufa 

9. třída se spolu se sedmáky v sobotu vydala do Zlína. Také této kategorii se podařil vstup do utkání a ve druhé minutě se již kapitán Jaroslav Prchal a zbytek týmu radovali z vedení 1:0. Berani zvládli v desáté minutě odpovědět, více branek však vyrovnaná první třetina nenabídla a do šaten tak oba týmy odcházely za vyrovnaného stavu. Z úvodu druhé třetiny Břeclav využila přesilovku a zásluhou Sebastiana Hájka byla opět ve vedení. Poté se však k puku dostali spíše domácí a minuty okolo poloviny zápasu patřily jim. Góly ve 26., 30. a 32. minutě odskočili do vedení 4:2. třetí třetinu tak Lvi začínali se ztrátou dvou branek. V čase 43:00 na 4:3 dotahoval Dominik Meissner. Obrat se však nekonal berani si zvládli pohlídat závěr utkání a přidat další dvě branky. Ze Zlína se tedy nakonec Lvi vrací bez bodu.

Góly Lvů: Prchal, Hájek S., Meissner.

Vyrovnané utkání zhodnotil trenér Libor Kocúr: "V oslabené sestavě kluci předvedli bojovný výkon. Tentokrát Zlín posbíral plný počet bodů."

Nedělní utkání deváté třídy Na Lapači začalo dle představ. V čase 12:12 otevřel brankový účet kapitán Ondřej Ruml. 4 vteřiny před patnáctou minutou navyšoval na 2:0 Tomáš Doležal. Vsetín zvládl do konce první dvacetiminutovky reagovat, třetina však skončila vedením Lvů poměrem 2:0. Do druhé třetiny domácí vletěli velmi aktivně a 27 vteřin po jejím začátku již bylo srovnáno. Dlouho pak byl bezbrankový stav, třetina však neskončila nerozhodně. V 36. minutě se domácí dostali do těsného vedení. Vstup do poslední části vyšel opět lépe pro Valachy. V čase 41:51 přidali další branku a upevnili své vedení. Břeclavští hokejisté se však nevzdali a zvládli utkání srovnat. Nejdříve se v čase 47:32 ukázal opět Ondřej Ruml. O šest minut později na 4:4 upravil Jakub Lorenc. Radost Lvům bohužel nevydržela příliš dlouho, jelikož Vsetín se o 59 vteřin později dostal zpět do vedení. těsný náskok si již udržel a Lvi se tak domů vraceli s těsnou porážkou 5:4.

Góly Lvů: 2x Ruml, Doležal T. Lorenc


V sobotu se dorostenci vydali do daleké Orlové. Již v 10:30 byl začátek mistrovského utkání. Lvi měli utkání pod kontrolou po celých 60 minut. Brankový účet otevřel ve 4. minutě mladý Alex Marek, který jako první během přesilové hry překonal brankáře Klepka. Tři a půl minuty před koncem třetiny navýšil vedení svého týmu Adam Szabó. Do šaten tak oba týmy odcházely za stavu 2:0 pro hosty. Druhá třetina nabídla rychlý gól z úvodu, který nejspíše určil zbytek zápasu. Důležitou trefu si připsal opět Alex Marek. Poté následovalo téměř 17. minut bez branky. Brankář David Padělek stále držel čisté konto, úspěšně bránili také domácí Orli. Čtvrtý zářez Lvů přišel v čase 37:30 z hokejky Marka HujelyVe třetí třetině byl zajímavý zejména závěr. Po dalších téměř 17 minutách přišli rychlé zásahy Lvů. V čase 56:50 se prosadil Marcus Kósa. Mohlo se zdát, že výsledek 5:0 se stane konečným, Lvi však i při takovémto výsledku šlapali až do samého konce. V čase 59:10 navyšoval Kristián Burian. 40 vteřin před ukončením zápasu pak rozebranou obranu domácího týmu překonal druhý starší žák v sestavě dorostu. Alex Marek se stal autorem sedmé branky. Naopak čisté konto si připsal šikovný břeclavský brankář, David Padělek.


Právě brankář David Padělek utkání zhodnotil: “Myslím si, že se nám zápas dost povedl. I když jsme jeli brzo ráno, nebylo na nás poznat brzké vstávání, ani dlouhá cesta autobusem a hned v 5.minutě jsme dali gól, který byl i výherním. První třetina byla z naší strany docela dost aktivní, co se týče bruslení. Ve druhé už tam bylo i víc nahrávek a celkově jsme soupeře přebruslili. Ke konci druhé třetiny nás soupeř i trochu tlačil ale kluci mi vzadu suprově pomohli a šli jsme za stavu 4:0 do kabiny. Ve třetí třetině mi kluci pomohli a už na mě moc střel nešlo. Myslím, že čisté konto a vysoké skóre našeho týmu nám pomohlo a v příštím zápase snad bude ještě lepší. Bez kluků a bez štěstí bych tu nulu neměl. Timto bych jim chtěl poděkovat.”

Juniory čekala ve středu dohrávka 2. kola s Valašským Meziříčím. Utkání začalo vyrovnaně a dlouho se čekalo na první branku. Ta přišla až během první přesilové hry zápasu. Jan Matějíček překonal brankáře Lvů a poslal svůj tým Bobrů do vedení. Stejně jako při nedělním venkovním utkání s Valašským Meziříčím, ani nyní Lvi nezvládli do konce první třetiny na úvodní branku soupeře odpovědět. Druhá třetina začala za stavu 1:0. Vyrovnání se Lvi dočkali v čase 26:25, kdy Patrik Kunc využil spolupráci Jiřího Máchy. Do vedení se poprvé v zápase domácí dostali 4 minuty před koncem druhé části. Na 2:1 upravoval Zdeněk Ambrož, kterému nahrával střelec první branky Patrik Kunc. V polovině třetí třetiny se Bobrům podařilo srovnat. Kubín Adam se stal autorem druhé branky hostů. Zdálo se, že také toto vzájemné střetnutí doputuje až do samostatných nájezdů, avšak Lvi skvěle zvládli závěr. 3 minuty před koncem utkání se prosadil Tomáš Havelka (asistence Patrik Kunc). V závěrečné přesilové hře vzal svému soupeři veškeré naděje Patrik Kunc, který si připsal čtvrtý bod a pečetil tak 3 body pro svůj tým Lvů.


Patrik Kunc
utkání zhodnotil: “I když z mého pohledu byl zápas od 1. třetiny vyrovnaný, tak jsme si vyslechli intenzivní projev od trenérů a do 2.třetiny jsme vlétli jako vyměnění. Díky tomu se dostavily góly.
Ve 3.třetině jsme se nechali zbytečně vylučovat a díky tomu přišlo srovnání Valmezu.
Se štěstím jsme nakonec strhli zápas pro náš prospěch. Je potřeba se nad zbytečnými fauly a laxním vstupem do zápasu vyvarovat a více na tom zapracovat.”

V pátek se Junioři vydali do Lanškrouna. V 19:00 se na hale Boži Modrého vhodil první puk a začal zápas Lvů s Orly. Začátek utkání probíhal dle papírových předpokladů. Lvi se prosadili již ve 3. minutě. Autorem úvodní branky večerního střetnutí se stal Šimon Juřička. Asistenci si připsal kapitán Albert Schweitzer. Byl to také právě on, kdo ve 12. minutě poslal Lvy do dvoubrankového vedení. Asistenci u branky kapitána si připsal právě Šimon Juřička. Možná že se Lvi nechali ukolébat dobrým začátkem. Během jediné minuty domácí dvakrát překonali břeclavského brankáře Dymshakova. První třetina tedy skončila nerozhodným výsledkem 2:2. Ve druhé dvacetiminutovce v čase 25:49 Dominik Havlát poslal Břeclav zpět do vedoucí pozice. Vedení však vydrželo jen 4 minuty. 33 vteřin před polovinou zápasu. Martin Jáneš srovnával na 3:3.  V přestřelce pokračoval Patrik Kunc, který v čase 35:29 překonal brankáře jménem Marek Bezstarosti. (asistence Tomáš Havelka). Do poslední části tak Břeclav vstupovala s těsným vedením. Ve třetí třetině domácí těžili z přesilové hry a 14 minut před koncem srovnali na 4:4. Břeclavský tým si v závěru vzal oddechový čas se snahou rozhodnout zápas v základní hrací době, bohužel se tak nestalo. Utkání dospělo až do samostatných nájezdů. V těch byli úspěšnější Lvi, kdy se autorem vítězné branky stal Dominik Havlát. Z Lanškrouna tak vezeme 2 body.

V neděli čekal juniory poslední z třetice mistrovských zápasů. Do utkání vstoupili lépe hosté. Opava se prosadila již v první minutě. Brankáře Dymshakova překonal Ladislav Zelinka. Lvi se probrali a začínali se dostávat více ke slovu. Vyvrcholení přišlo v čase 11:09, kdy Patrik Kunc srovnal skóre utkání. Asistovali mu Zdeněk Ambrož a Tomáš Havelka. První třetina tedy skončila nerozhodně. Nástup do druhé části byl ze strany Lvů znatelně lepší. V čase 21:23 už byli ve vedení. Druhou branku střelil opět hráč s číslem 61, Patrik Kunc. (Asistoval mu Tomáš Havelka). Zlom v zápase přišel chvíli po polovině. V čase 32:17 navýšil na 3:1 Michal Jurica. Hned na něj navázal Dominik Koubek, který upravil na 4:1 a pojistil tak vedení svého týmu. Ve třetí třetině byl dlouho bezbrankový stav a zdálo se, že výsledek 4:1 bude konečný. Opava však v závěru ještě korigovala na 4:2. Na 3 body domácího týmu to však nemělo vliv a Lvi si tak užili výhru za plný počet bodů.