Související zápas

HC Lvi Břeclav - Muži/Ženy
SHKM HodonínHC Lvi Břeclav
6:2
so 12. 2. 2022 17:00 @ Hodonín, Zimní stadion Václava Nedomanského, Krajská liga mužů Jižní Moravy a Zlína, 23. kolo

Z Hodonína se Lvi vrací bez bodu.

Lídr v domácím prostředí potvrdil své prvenství. Utkání rozhodla třetí třetina.

Šest stovek diváků a šest tref do břeclavské branky. I přes vyrovnaný začátek domácí před svými diváky ukázali, proč jim patří první místo tabulky.

Průběh utkání

Utkání začalo v opatrnějším tempu. Tabulkový lídr měl za sebou nevydařené utkání v Uherském Ostrohu, oproti tomu Lvi měli sebevědomí po domácím skalpu Boskovic. První větší příležitost k otevření skóre měli domácí, kteří dostali na své hokejky přesilovou hru v páté minutě. Břeclavská defenziva však nepadla. První banka jižanského derby padla až v 15. minutě, kdy naší současnou brankářskou jedničku Josefa Michálka překonal kapitán Baníku Petr PEŠ. V čase 16:30 mohlo přijít rychlé srovnání, když hlavní rozhodčí Dominik Poláček poslal hodonínského obránce na trestnou lavici. Přesilová hra Lvů však brankou neskončila.

Do druhé třetiny vcházeli břeclavští hokejisté se ztrátou jedné branky. Ihned z úvodu museli bránit dvouminutové oslabení, ale ani na podruhé domácí početní výhodu nevyužili. Hodonín tvořil hru, avšak značnou převahu jedné strany přítomní diváci pozorovat nemohli. Chvíli za polovinou utkání bylo skóre stále 1:0. Změnit to mohla druhá přesilovka Lvů. Tu však Břeclav nevyužila, do pár minut po jejím skončení navíc inkasovala druhý gól. Za zeleno-černé se prosadil Jakub SAJDL. Za zbylé čtyři minuty se již více zásadního nestalo a do šaten tak týmy odcházely za stavu 2:0.

Třetí třetina znamenala naprostý opak, co se střelených branek týče. V čase 44:27 zajistil domácím tříbrankový náskok Matěj Charvát, útočník, který ještě minulou sezónu nastupoval ve druhé lize v dresu hodonínských Drtičů. Do čtyř minut však přišla odpověď a to dokonce ve vlastním oslabení. První branku Lvů v čase 48:31 vsítil Richard GARČIC, kterému nahrával obránce Marek Göndör. Stav 3:1. Chvíli se hrálo vyrovnaněji, avšak 6 minut před koncem si Hodonín vzal zpět tříbrankový náskok. Autorem čtvrté branky domácích se stal Michal VENCLÍK. O 36 vteřin později to bylo už 5:1, když ihned v dalším střídání navýšil opět Petr PEŠ. Břeclavský tým nesložil zbraně. Stále hrál naplno a po chvíli, konkrétně v čase 56:42, snížil. Přihrávku Vojtěcha Svobody zužitkoval Richard ZAJÍČEK, který překonal brankáře Zollpriestera. Oproti prvním dvěma třetinám, až neuvěřitelnou gólovou smršť zakončil David POLESNÝ, který upravil konečné skóre na 6:2 pro Hodonín.

Hodnocení trenérů

Lukáš Hökl (HC Lvi Břeclav)

"V Dnešním zápase jsme nenastoupili v plné sestavě, kde nám chyběli 4 hráči ze základní sestavy. Měli jsme možnost tak vyzkoušet hráče, kteří dlouhodobě chyběli v tymu. Do zápasu jsme nenastoupili vůbec dobře. Naše hra byla bez pohybu a marná. Soupeře jsme nechali hrát a to nás jasně potrestalo. Hodonín má kvalitu a dnes zaslouženě vyhrál."

Michal Kuba (Hodonín)

*zdroj: web shkmhodonín
"Dnešní utkání bylo z naší strany dobře odehrané. První třetina byla taková oťukávací, druhá a třetí ale byla podle našich představ. Tímto stylem bychom se chtěli ubírat i v nadcházejícím play-off. Byla to dobrá prověrka. Dneska si našla na tribuny cestu i spousta lidí. Děkujeme všem našim fanouškům za podporu, jsou naším šestým hráčem! A v play-off je budeme hodně potřebovat."

Příští utkání bude již v rámci bojů PLAY-OFF. Našim soupeřem se stanou Boskovice. O termínech vás budeme informovat.