Související zápas

FOSFA HC Lvi Břeclav
FOSFA HC Lvi BřeclavSKMB Boskovice
4:0
so 5. 2. 2022 17:00 @ Břeclav, FOSFA ARÉNA, Krajská liga mužů Jižní Moravy a Zlína, 22. kolo

Brankář Michálek vynuloval favorizované Boskovice.

Změny v sestavě přinesly úspěch. Lvi aktivní hrou přejeli Boskovice

Pravděpodobný soupeř Lvů v play-off odjíždí z Břeclavi bez vstřelené branky.

Průběh utkání

Zápas pod břeclavským zámkem začal od první vteřiny. Lvům se podařilo otevřít skóre utkání velmi rychle. Již v čase 1:14 se mohli domácí hokejisté a přítomní diváci radovat. Břeclavská sedmička Roman PRŮDEK proměnila přihrávku svého nového parťáka v lajně Richarda Zajíčka. Boskovice mohly vzápětí srovnat, když ve druhé minutě dostaly přesilovou hru. Brankář Michálek se však dostával do tempa a v čele s perfektní obranou nedopustili srovnání. V 9. minutě putoval na trestnou lavici také obránce hostů a Lvi se pustili do tlaku. 28 vteřin po vypršení trestu brankář Huzlík již podruhé lovil z branky. Michal Gabriška vybídl Tibora SEDLÁČKA, který se nemýlil. Čas 11:50 a skóre zápasu 2:0. Stejně jako po první brance, také nyní dostaly Boskovice vzápětí šanci na dorovnání v podobě přesilové hry. A také nyní byla břeclavská defenzíva bez chyby. Po minutě se počet hráčů srovnal na 4-4, ale ani otevřenější hra změnu skóre nepřinesla. Do šaten se tak po uplynutí dvaceti minut odcházelo za stavu 2:0, který hrál do karet domácímu týmu.

Ani ve druhé třetině se na nic nečekalo. Kdo z diváků se zdržel v bufetu, nestihl přesilovku Lvů, která proběhla v úvodu. Branka však nepadla. Boskovice ukazovaly svoji zkušenou hru, avšak Břeclav aktivním pohybem svého soupeře místy přehrávala. Další branka byla pro osud utkání velmi důležitá. Pro Boskovice mohla znamenat kontakt, avšak byli to Lvi, kdo se prosadil. Kristián Lokaj přesnou přihrávkou nabil hokejku Libora KOCÚRA, který zevnitř rozvlnil sít soupeře. Veškeré akce které strádající Boskovice vymyslely končily na skvěle chytajícím Michálkovi, který ukazuje formu připravenou na play-off. Druhá třetina tak skončila za stavu 3:0, který dodával hráčům v modrých dresech klidu.

Posledních dvacet minut nabídlo neméně napínavý hokejový souboj. Hosté šli za vyrovnáním, domácí zase urputně obhajovali své vedení. V závěru se Boskovicím několikrát podařilo překonat obranu Lvů, avšak Michálek stále držel čisté konto. Necelých 7 minut před koncem pak diváky rozjásalo duo Zháňal-Zajíček. Břeclavská sedmnáctka projela obranou Minervy jako nuž máslem. Zadovkou mezi nohy překonal Zháňal obránce a připravil se zakončit před roztáhlým Huzlíkem. Puk se však těsně před brankou posunul na dojíždějícího Richarda ZAJÍČKA, který z druhé strany doťuknul do odkryté branky. Stav 4:0 se nakonec stal konečným a Lvi z Břeclavi se tak mohou radovat z veledůležité výhry 4:0.

Brankář Josef Michálek si pak připsal první nulu v letošní sezóně.

Hodnocení

Brankář Josef Michálek (HC Lvi Břeclav)

"Dnes jsme dokázali vyhrát důležité utkání, které mělo parametry play-off. Moc děkujeme fanouškům, za to že nás podporují a jsou naším šestým hráčem na ledě. Myslím si, že ta nula je dnes zásluha všech našich fanoušků, realizačního týmu, hráčů. Prostě Spolu Jako Lev..."

Fotky

Odkaz na celé fotoalbum od Kamily Krutákové:

Příští zápas bude poslední v základní části. Lvi se vydají na horký led do blízkého Hodonína. Jižanské derby startuje na zimním stadionu Václava Nedomanského v sobotu 12.2.2022 v 17:00. Přijďte břeclavské hokejisty podpořit!