Související zápas

HC Lvi Břeclav - Muži/Ženy
Hokejový klub Opava s.r.o.HC Lvi Břeclav
2:1
so 5. 2. 2022 13:00 @ Opava, Zimní stadion, 1. liga žen, 4. kolo
270_20220206_204839.jpg

Lvice z Opavy body nepřivezly.

V Opavě se Lvicím nedařilo zejména střelecky. Lvice tak v sezoně 2021/2022 podruhé prohrály.

 Do Opavy odjížděly břeclavské hráčky v pozici favorita, ovšem opět vinou různých příčin ve velmi omezené sestavě.  


Průběh utkání

Úvod do zápasu se Lvicím vydařil, dostaly se k několika šancím a povedlo se vstřelit i úvodní branku. Do 10. minuty první třetiny byly na ledě lepším týmem a domácí hráčky do své třetiny téměř nepouštěly. Bohužel  břeclavská převaha nevedla k dalším brankám v síti domácího celku. Domácí hráčky se začaly postupně čím dál více osmělovat a přebírat aktivitu v zápase. Zejména svým důrazem získávaly čím dál více kotoučů. Branka v této části hry už nepadla. 

Do druhé třetiny lépe vstoupil domácí tým. Dalo by se říct, že tvrdší hra, plná osobních soubojů, Lvicím příliš nesvědčila a nevěděly si rady. Opava měla stále více střeleckých příležitostí a Lvicím se nedařilo téměř nic. Nakonec Opava po zásluze srovnává těsně před polovinou utkání, když si vlastní střelu doráží D. Šoltysová. O 34 vteřin později se domácí hráčky prosazují podruhé. Otřesené Lvice si nepohlídaly na kruzích A. Pížovou, která procedila puk mezi betony D. Kocmanové a domácí hráčky rázem vedly. Břeclav reagovala výměnou brankářky, aby dostal tým nějaký další impuls ke zlepšení výkonu. To se bohužel do konce druhé třetiny nedaří a Opava si vytvořila ještě několik šancí.  

Třetí třetina byla již plně v režii Lvic. V úvodních deseti minutách první třetiny se domácí tým osvobozuje pouze zakázaným uvolněním, jinak se do své útočné třetiny ani nepodívá. V domácí brance ovšem čaruje A. Lasák. I v posledních deseti minutách Lvice tlačí, byť se domácím povede okolo pěti rychlých kontrů. Lvice ovšem připisují další a další pokusy, které všechny končí v lapačce, či výstroji domácího gólmana. Lvicím prostě nebylo přáno a tento den by branku asi nevstřelily, i kdyby utkání trvalo další 60 minut.

Statistiky


HK Opava : HC Lvi Břeclav 2:1 ( 0:1, 2:0, 0:0)
 Branky: 28. Šoltysová ( Galejová), 29. Pížová ( Lesníková) - 4. Búliková ( Beňovská)

Vyloučení: 1:1, Využití: 0:0, Oslabení: 0:0 Průběh utkání: 0:1, 2:1

Sestava Opava: Lasák - Vlašánková, Gilíková, Pěluchová, Šoltysová, Maxnerová - Mrňková, Kučerová, Galejová, Horová, Krpcová, Lesníková, Pížová

Sestava 
Lvice: Kocmanová ( od 29. Bláhová) - Dobrovolná, Zoubková, Beňovská, Bartalová - Prokopová, Buociková, Búliková, Kotounová, Koníčková, Hodoňová, Vališová V sobotu 19.2. budou mít Lvice v domácím prostředí šanci na reparát. Doufejme, že tentokráte budou mít na svých hokejkách více klidu a střelecké štěstí bude na naší straně.