271_20220208_152104.jpg

A-tým míří do PLAY-OFF!

Letošní základní část Krajské ligy se dočkala svého konce. Lvi skončili na pátém místě a z historicky nejlepší pozice od novodobé éry působení v KHL se tak přesouvají do vyřazovacích bojů play-off.

V sobotu 12. února 2022 Břeclav zakončila základní část. 22 zápasů letošního ročníků určilo postavení týmů v tabulce a také čtvrtfinálové dvojice vyřazovacích bojů.

Statistiky

Lvi si letos nevedli vůbec zle. Během více jak 1300 zápasových minut zvládli vstřelit 93 branek. Jen o tři více jich pak inkasovali. Výher bylo letos více něž proher. Celkem 10x o úspěchu rozhodla základní hrací doba. 2x se pak nakonec vítězné utkání muselo prodlužovat. Proher bylo 10, z toho jedna v prodloužení. Celkem to hokejistům od Dyje vyneslo 35 bodů, které zajistily 5. místo tabulky.

Když se podíváme na statistiky hráčů po základní části, mezi Břeclaváky zvítězil ostrostřelec Michal Gabriška, který si za 20 branek a 7 asistencí připsal 27 bodů. Mezi všemi týmy se pak umístil na 12. pozici. Po něm následuje s dvaceti body Kristián Lokaj a top trojku Lvů zakončuje Radek Zháňal. Nejlépe bodovaným obráncem se stal opět kapitán Marek Papp, který rozdal deset asistencí a vsítil dvě branky.

Celkové statistiky najdete ZDE

Konečná tabulka

Na prvním místě skočil dle předpokladů silný Hodonín, ihned pod ním pak dlouhodobě kvalitní Uherský Ostroh. Top trojku uzavírá možná trochu překvapivě Kroměříž, která až v posledním kole definitivně přeskočila čtvrté Boskovice. Páté místo patří Břeclavi. Pod Lvy se zařadil Uherský Brod, Technika a Blansko. Poslední dva týmy, tedy Uherské Hradiště a Brumov-Bylnice se pak do play-off nepodívají.

TABULKA

Boskovice

"Našim cílem je probojovat se letos do play-off a začínat ho doma..." řekl před letošní sezónou tehdejší hlavní trenér Filip Hrbatý, který po debaklu ve čtvrtém kole na vlastní žádost rezignoval z pozice "lodivoda" Jeho nástupce Lukáš Hökl dokázal tým Lvů dovést do play-off a to s historicky nejlepším postavením. Na domácím ledě však začínají pouze první čtyři týmy, do kterých se Břeclav s mezerou šesti bodů nedostala. Začátek tak bude na ledě čtvrtých Boskovic.

S Boskovicemi si Lvi drží slušnou bilanci. Poslední zápas, který se odehrál v rámci předposledního kola základní časti skončil jednoznačným výsledkem 4:0 pro Břeclav. Branku Boskovice nevstřelily ani na svém ledě. Utkání skončilo výhrou našich v prodloužení, ve kterém padla jediná branka večera. Pokud bychom nakoukli až do předminulé sezóny, kdy se odehrály s tímto týmem přechozí dva zápasy. Doma jsme se neradovali, avšak ve 12. kole na boskovickém ledě, kam zamíříme v rámci letošního prvního utkání play-off, jsme zase zvítězili. S Boskovicemi si tak držíme z posledních čtyř zápasů kladnou bilanci 3:1. Na branky je to pak 13:11.

První zápas začneme na ledě Boskovic. Následovat bude "gameday" v Břeclavi. Čtvrftfinále se hraje na dva vítězné duely, takže je možné, že bude již rozhodnuto, pokud ne, podíváme se opět do Boskovic.

Do Boskovice se vypravíme již ve středu 16.2. Utkání začíná v 18:00

Domácí zápas čeká naše fanoušky v pátek 18.2. Začátek utkání je v 17:00. Vstupné dobrovolně, ke vstupu není potřeba žádných dokumentů, ani potvrzení...

Potencionální třetí utkání by se odehrálo v neděli 20.2. na ledě Boskovic

čtvrtfinálové dvojice play-off 2022

1. SHKM Hodonín
8.  Dynamiters Blansko HK
2. HOKEJ Uherský Ostroh7. TECHNIKA HOCKEY BRNO
3. HK Kroměříž6. HC Spartak Uherský Brod
4. SKMB Boskovice5. HC Lvi Břeclav

DĚKUJEME všem za ohromnou podporu. Ať už našim partnerům v čele s městem Břeclav. Nebo našim skvělým fanouškům, kteří jsou našim šestým hráčem. Bez vás by hokej nebyl tím čím je a náš tým tolik silný. Moc si každé podpory vážíme.
Pojďme spolu ukázat LVÍ SÍLU také v letošním PLAY-OFF!