51_20230903_162436.jpg
250_20220101_224522.jpg

Jaký byl Lví měsíc PROSINEC? Vánoční turnaje, nahlédnutí do minulosti a ukončení hokejového roku.

Poslední měsíc roku 2021 nechyběly v závěru tradiční Vánoční turnaje. Rozhovor s J. Raclavským, který nám přiblížil minulost břeclavského hokeje. Odkaz v reprezentaci a samozřejmě pořádná nálož zápasů napříč všemi kategoriemi.

Mládež

Nejmenší Lvíčci

Přípravka dosahuje dalších hokejových pokroků. Ti nejšikovnější mají možnost podívat se k první a druhé třídě. Nejmenší hokejisty neminula návštěva čerta s andělem, ani hokejový zápas v rámci jednoho z tréninků mezi svátky, kterého se mohli nejmenší naděje zúčastnit.

Také 1. a 2. třídu navštívila druhou adventní neděli vzácná návštěva. Zápasy má tato kategorie již v rámci své soutěže. Druhý týden měsíce čekala na naše Lvíky porce hned deseti zápasů v rámci domácího hracího dne a výjezdu do Kuřimi. Koncem měsíce, 29.12. pak domácí Vánoční turnaj, na kterém naši kulíšci brali třetí a páté místo.

  3. třída se první týden vydala do Boskovic. Za 14 dní pak do Brna. Třeťáci dělají pokroky. Trenéři si chválí zejména brankáře, kteří v této kategorii začínají být pevněji určení. Současná třetí třída má celkem 5 hráčů, kteří se v brankářské výstroji pravidelně připravují pod vedením našich brankářských trenérů. Koncem měsíce a také roku samozřejmě nechyběl domácí Vánoční turnaj, kde naše naděje braly 3. a 4. místo.

  4. třída rozdělena do dvou týmů měla uprostřed měsíce domácí zápasový den, kde se v rámci ligových utkání postavila Kometě a Blansku. 28.12. se pak kategorie, která má největší počet hráčů, jenž hrají také se staršími (páťáky), ukázala na domácím Vánočním turnaji. Lvíci skončili ve skupině A i B na druhém místě. Lepší byl pouze seskládaný slovenský výběr. V sestavě čtvrté třídy na turnaji se zapojil a rozhodně neztratil také šikovný Lvík ročníku 2014.

  5. třída hraje každý týden a na celé hřiště. Nejdříve v rámci ligy čekal naše Lvíky výjezd na brněnský Úvoz. Další týden byl zápas opět s brněnským týmem, tentokrát však s královopolskou Technikou. Poslední ligový zápas tohoto roku zavedl páťáky do Boskovic. Výsledky se v soutěži oficiálně nepočítají. To však neplatí o domácím turnaji, který domácí Břeclaváci vyhráli. V mezinárodní konkurenci dokázali svěřenci Radima Lenkoviče získat zlaté medaile.

  Vánoční turnaje se také letos povedly. Odkazy na fotky a více informací se o nich dočtete v samostatném článku. Lvíci si zahráli spoustu zápasů, získali medaile a odnesli si další sportovní zážitky. A nejen sportovní, dětí také s oblibou vypráví o večerech po skončení turnaje, který probíhá (nejen) v prostorech V.I.P. Ukončení roku se tedy u všech neslo na pozitivní vlně.


  Mezi žáky zářila osmá třída

  Mladší a starší žáci odehráli ve dvanáctém měsíci dvanáct ligových utkání. Přesně jedna třetina z nich skončila vítězně.

  6. třída měla v prosinci na programu tři zápasy. První byl z úvodu měsíce, kdy doma v derby hostili Hodonín. Na mladé Drtiče však nestačili. O 14 dní později se Lvíci vydali do Uherského Hradiště. Ani tady však neuspěli, když inkasovali o třináct branek více, než soupeř. Hned druhý den však k Dyji přijel Zlín, který naše v minulých zápasech přehrával. Nyní však odjížděl s prázdnou, protože břeclaváci zvládli zvítězit 6:2. 

  7.třídu čekaly také tři zápasy. Dva z toho byly se Šumperkem. Na Draky však venku, ani doma nestačili. To se ale nedá říci o Přerovu, který v MEO aréně přehráli výsledkem 7:1 a slavili výhru. Od 13.12 pak měli sedmáci zápasové volno.

  8.třída měla mezi žáky měsíc nejnabitější. Zápas měli mladí hokejisté každý týden. A dá se říci, že se poslední měsíc kalendářního roku povedl. Nejdříve Lvi zvládli derby s Hodonínem, kterému nadělili 14 branek. O týden později v Rosicích o deset branek přestříleli Zastávku u Brna. V posledním ligovém utkání roku, které se konalo v Uherském Hradišti prohráli jen velmi těsně. Vyrovnané utkání skončilo rozdílem jediné branky. Naladění osmáci se pak ještě koncem roku vydali do Přerova na dvoudenní turnaj. Ve velmi silné konkurenci získali čtvrté místo, když v napínavém posledním utkání prohráli až na samostatné zápasy. Svěřenci Libora Kocúra tak v extraligové konkurenci zanechali dobrý dojem.

  9.třída měla v zápasovém kalendáři také tři zápasy a stejně jako u sedmáků to znamenalo dvoukolo se Šumperkem a výjezd do Přerova. Deváťáci bohužel na výhru nedosáhli, výsledky se však stále zlepšovaly. První zápas v Šumperku skončil o 8 branek, kdy se nepodařilo překonat domácího brankáře. V Přerově se již výkon zlepšil a zmenšil se výsledkový rozdíl zápasu. V posledním zápase, který se odehrál v polovině měsíce se už hrálo do poslední minuty a velmi vyrovnané střetnutí skončilo 4:5.

  Dorost dohrál chybějící zápasy. Juniorka zaváhala

  Dorost měl nabitý měsíc. Po nemoci celé kategorie a nutnosti přeložení řady zápasů, přišel také čas je dohrát. První střetnutí po skoro tří týdenní zápasové pauze bylo hned na ledě brněnského Warrioru. Lvi však nezvládli najít správný recept a měsíc zahájili prohrou. Ještě tento týden čekalo dorostence dvoukolo s Tigers Zlín. Ve středu venku i v sobotu doma Břeclaváci získali plný počet bodů. V pondělí 20.12. následovalo mezinárodní utkání s Polskem U16. Zápas jenž byl obohacen o program pro diváky, skončil pro dorostence výhrou. Dva dny před Štědrým dnem se pak v posledním ligovém zápasu roku 2021 naladili vysokou výhrou proti Orlové, které nadělili 12 branek.

  Aktuálně se dorostenci nachází na druhém místě tabulky. Mají stejný počet bodů a o jeden zápas méně, než aktuálně vedoucí Polsko, které v posledním hracím týdnu porazili.

  Junioři neměli v prosinci klid na hokejkách. Po změnách, které měli nejstarší mládežnické kategorii pomoci a byli odměnou za výborné výsledky, jakoby se narušil zaběhlý systém. Z úvodu Lvi odehráli dobrý zápas na ledě Třebíče. S prvním týmem tabulky, který byl doposud jediný se kterým podlehli, odehráli vyrovnané utkání, které skončilo nezdarem o jediný gól. O dva dny později však přišla nečeká prohra se Znojmem, které se tak stalo druhým klubem, se kterým junioři letos v lize prohráli. Další týden si Lvi spravili náladu výhrou 6:0 na ledě Prostějova, ale v dalším důležitém zápasu s třetím týmem tabulky opět prohráli. Ačkoliv v posledním utkání roku s Uherským Ostrohem si opět připsali 3 body, ztratili vysoký náskok v tabulce. Od třetího místa je nyní dělí 4 body a na první jim schází bodů hned 11. 

  V příštím měsíci, který rozhodne o postupu či nepostupu do nadstavby o ligu, může trenérské duo Sítek- Hrbatý počítat s plnou sestavou, včetně brankáře Martinčíka, kterého uvolnil druholigový Hodonín, i obránce Sokoly, který doléčil poranění zápěstí. Chybět by neměl ani R. Kruták z přerovské ligové juniorky a elitní první útok břeclaváků Kunce, Ambrože a Havelky. 

  Reprezentace

  Co se týče reprezentace, nemůžeme nezmínit Adama Veselského, který před sezónou odešel do dorostu Jihlavy. Adam zazářil v domácím turnaji národního týmu do šestnácti let, který se konal ve Zlíně. V utkání se Slovenskem zaznamenal hattrick a navedl český tým k výhře. Více k utkání najdete v oficiálním reportu na serveru hokej.cz

  Adamovi gratulujeme a držíme palce do dalších zápasů.

  A-týmy mužů a žen

  Muži odehráli tři mistrovské zápasy. První domácí se našemu áčku povedl. V rámci 14.kola Lvi zvítězili nad Blanskem. Další utkání zavedlo Břeclavské do Kroměříže. I přes dvě trefy Zháňala však utkání bylo jasně v režii Hanáků, kteří vysoko zvítězili. Poslední utkání roku 2021 pak do Břeclavi přivedlo Uherský Brod. Vyrovnané střetnutí rozhodli hosté v závěru ve svůj prospěch. Lvi si tak z prosincových potencionálních devíti bodů odnáší tři. V tabulce se tak malinko propadli na 6. místo. Na pátý a čtvrtý tým jim chybí jediný bod. Na sedmý pak mají náskok 7 bodů.

  Ženy v prosinci odehrály jediné utkání. V oslabené sestavě se vydaly do Prostějova. Domácí Rebelky se pyšnily neporazitelností v domácím prostředí, avšak naše Lvice zvládly utkání na výbornou a v napínavém závěru zvládly ukořistit vítězství a další důležité 3 body. V tabulce se aktuálně nachází na druhém místě.

  A jak vypadal Lví měsíc prosinec na našem webu?

  Všechny zápasy mládežníků jsme si každý týden shrnuli.

  6.12.2021 - Dorostu se zápasy...

  13.12.2021 - Zimní týdenní souhrn je tu...

  20.12.2021 - Předvánoční čas s sebou přináší...

  26.12.2021 - Dorostenci měli do konce roku...

  Áčko seniorského týmu také hrálo

  6.12.2021 - Zápas s Blanskem

  11.12.2021 - Zápas s Kroměříží

  18.12.2021 - Zápas s Brodem

  Mistrovské utkání měly také naše Lvice

  12.12.2021 - Utkání v Prostějově 

  Hostem naší rozhovorové série byl pan Jaroslav Raclavský nejstr.

  16.12.2021 - Rozhovor s J. Raclavským nejst.

  Koncem roku se zrealizovaly tradiční Vánoční turnaje

  26.12.2021 - Tradiční Vánoční turnaje chybět nebudou...

  30.12.2021 - Vánoční turnaje Lvů a Lvíčků...