Související zápas

FOSFA HC Lvi Břeclav
FOSFA HC Lvi BřeclavDynamiters Blansko HK
5:3
so 4. 12. 2021 17:00 @ Břeclav, FOSFA ARÉNA, Krajská liga mužů Jižní Moravy a Zlína, 14. kolo

Lvi zvládli domácí utkání s Blanskem.

A-tým proti Blansku získal další tři body do vyrovnané tabulky. Rozhodla gólová třetí třetina.

Dobře rozjeté Blansko se i nadále propadá tabulkou. Dynamiti se Lvy hráli dvě třetiny vyrovnané utkání, závěr však dopadl stejně jako v říjnu a Břeclav si tak nad Blanskem připisuje další vítězství poměrem 5:3.

Průběh zápasu

Zápas začal od prvního vhazování. Na obou týmech bylo vidět, že soupeři nedají nic zadarmo. Již v páté minutě se rozvlnila branková síť. Za tým Blanska se prosadil Matouš KRÁL. Břeclavští však i nadále zvyšovali obrátky a těžili do pár minut. Úvodní branku domácích vstřelil teprve osmnáctiletý útočník břeclavské juniorky Tomáš HAVELKA. Blansku však na odpověď stačilo pouhých 64 vteřin a namotivovaný tým šel již podruhé v zápase do vedení. Bez asistence se prosadil Tomáš KUBÍČEK. Diváci břeclavského zimního stadionu však o akce neměli nouzi a divoká první třetina pokračovala stále stejně rychlým tempem. Po pěkné souhře Zháňal - Juřička - GABRIŠKA, se prosadil třetí jmenovaný. V čase 11:49 byl tak stav utkání opět vyrovnaný 2:2. Od této chvíle se utkání malinko uklidnilo a do konce první dvacetiminutovky se skóre již nezměnilo.

V duchu opatrnější hry pokračovala i druhá část. Během druhé třetiny žádná branka nepadla. Blansko nezvládlo využít ani početní výhodu, kterou jim domácí ve 33. minutě nabídli. Bylo to jediné vyloučení, které hlavní rozhodčí R. Volf v tomto utkání rozdal. Oba týmy se prezentovaly velmi čistou hrou. Po druhé třetině tedy do šaten odcházeli nejspokojenější především brankáři, kteří již takřka 30 minut neinkasovali.

Poslední třetina začala malinko nepříjemně, kdy byl po sedmi vteřinách do obličeje zasažen čárový rozhodčí Halás. Byla to také právě poslední dvacetiminutovka, která rozhodla o výsledku tohoto utkání. Ihned z úvodu se za Břeclav opět prosadil šikovný mladík Tomáš HAVELKA. Domácí se tedy poprvé dostali do vedení. Vidina vítězství naše hokejisty namotivovala a 10 minut a 45 vteřin před koncem utkání se prosadil Vojtěch SVOBODA. Do čtyř minut pak výhru definitivně pojistil střelec Kristián LOKAJ, který navýšil na 5:2. Blansko zápas nevypustilo a snažilo se zvrátit výsledek do samotného konce utkání. Korigovat výsledek se podařilo Tomáši VERNEROVI, který 72 vteřin před koncem upravil výsledné skóre na 5:3.

Břeclav si tak připisuje další tři body do tabulky KHL a upevňuje se na čtvrté pozici.

Hodnocení

Marek Papp (kapitán HC Lvi Břeclav)

“Přestože jsme vyhráli, tak se mi zápas hodnotí těžko. Určitě jsme rádi za tři body, které nám opět pomohou si udržet čtvrté místo v tabulce a lehce stáhnout ztrátu na třetí místo. Taky bych chtěl pochválit kluky z juniorky, kteří hráli velmi dobře a zejména pak Tomáše Havelku, který měl na výhře velký podíl.
I přes výhru ale naše hra bohužel nebyla ideální. Chyběl nám lepší pohyb a důraz do zakončení. Z toho se musíme do příštích zápasů ponaučit, protože z lépe bruslícím soupeřem bychom měli s takovým výkonem asi velký problém.”

Fotky

Fotky z objektivu naší fotografky Kamily Krutákové samozřejmě nesmějí chybět:
Odkaz na album ZDE

Příští zápas odehrají Lvi na ledě soupeře. 15. kolo ligy je zavede do Kroměříže. S Hanáky se utkají v sobotu 11.12. v 17:00.