Související zápasy

FOSFA HC Lvi Břeclav

Dorostenci měli do konce roku ještě dvě dohrávky.

Vánoční týden měl na programu dva zápasy. V pondělí 20.12. a ve středu 22.12. se břeclavští dorostenci dvakrát utkali na domácím ledě. Souboj s Polskem navíc doprovázel program pro diváky.

V pondělí 20.12.2021 se na břeclavském zimním stadionu odehrálo mezinárodní utkání. V rámci dohrávky 7. kola ligy dorostu k Dyji přijel tým Polsko U16. Utkání doprovázel také divácký program. Již od jedné hodiny se na ledě proháněly krasobruslařky místního oddílu. Stejně tak i mezi třetinami. Před začátkem utkání se po vzoru NHL postavily první formace obou týmů na led a samozřejmě se sundanými helmami se poslechly hymny obou zemí. Ve 14:00 se vhodilo první buly.

Oba týmy začaly utkání opatrně. Hra se přelévala z jedné strany na druhou. Hráči si vytvářeli šance, avšak  brankáři byli v první třetině bezchybní. Obě družstva dostala také nabídku přesilové hry, avšak bez využití. Ve druhé třetině se zpočátku navázalo na nevýraznou hru, avšak k polovině zápasu se otevřel brankový účet. Matyáš Bohatý, který letos v rámci spolupráce obléká také dres Olomouce, si připsal první branku utkání, kdy v čase 29:09 poslal svůj tým do vedení. Trvalo to jen 3 minuty  a 20 vteřin, kdy opět Matyáš Bohatý proměnil nabídku svého spoluhráče. Do konce povedené třetiny se břeclavští prosadili ještě potřetí, kdy si minutu a půl před koncem Adam Szabó k asistenci připsal také branku. Do šaten po dvou třetinách tak Lvi odcházeli s příjemným vedením 3:0. Přívětivý výsledek domácí nejspíše ukolébal, protože Polsko se již po devíti vteřinách prosadilo a zásluhou Hofmana snížilo na 3:1. Lvi se však velmi rychle probudili a dobře rozjeté utkání si již pohlídali. Výsledkem 3:1 si tak připisují další 3 body do tabulky.

Druhý zápas na sebe nenechal dlouho čekat. Hned ve středu břeclavský hokejový tým přivítal na svém ledě Orly z Orlové. Zápas začal klasicky. Lvi se potřebovali chvíli rozehrát a přečíst hru soupeře. Po deseti minutách si už ale otevřeli střelnici. Vše začal Kamil Drábek, následovali Ondřej Ruml, Lukáš Bošek a nakonec, tři vteřiny před koncem třetiny, Adam Kreutz zvyšoval na 4:0. První třetina tedy rozhodla o osudu utkání. Také hosté se však dostali ke slovu. Pět minut po začátku druhé třetiny Jiří Lerch korigoval na 4:1. Další branka už ale patřila opět Lvům, kdy minutu po polovině utkání zvyšoval náskok Adam Szabó. Poté opět zahrozili hosté a ve 32. minutě byl stav utkání 5:2. Do minuty se však prosadil šestný břeclavský střelec, kterým byl Alex Marek. Skóroval také odchovanec Marek Zapletal. 21 vteřin před koncem třetiny zahrozil Vojtěch Matějka, který si připsal druhou branku utkání a snížil rozdíl na skóre 7:3. Poslední perioda už byla kompletně v režii břeclavských Lvů, kteří Orlové nedovolili žádný další gól. Oni sami pak přidali ještě pět tref. Skóroval Hugo Zálesňák a svoji druhou branku přidali Marek, Kreutz, Drábek a Zálesňák. Břeclavští dorostenci tak zvítězili v dalším utkáním a vyšvihli se na samé čelo tabulky ve skupině v boji o extraligu.