Související zápasy

FOSFA HC Lvi Břeclav

Předvánoční čas s sebou přináší nové výsledky. Týden byl ve znamení velkého množství zápasů napříč kategoriemi

Předvánoční týden si zapsal do své statistiky jak vítězné dny, tak i ty méně úspěšné. Za nejmladší zastoupila třetí třída, která podala skvělý výkon v Brně a 5. třída, která nastoupila v Boskovicích. Zápasový týden starších měl svůj začátek hned v první pracovní den, tedy v pondělí. Naplánováno bylo utkání 7. třídy, 9. tříd a dorostu. Na ledě se v týdnu podařilo překonat soupeře 6. třídám, které vyhrály nad PSG Berani Zlín, dorost porazil dvakrát stejného soupeře Tigers Zlín a poslední adventní neděli v Břeclavi zvítězili junioři nad Uherským Ostrohem.

V neděli 19.12. se vydali naši třeťáci na zápasy do Brna, kde se naše dva výběry utkaly s oběma týmy Znojma a následně s brněnským Warriorem a Zastávkou u Brna. Hráči odehráli dva zápasy. Výběr žraloků i medvědů (jak se kluci sami pojmenovali dle týmů NHL) předvedl pěkný výkon podpořený skvělými brankáři. Spokojenost neskrývali také trenéři Filip Šenekl a Libor Pantůček  "Dnes jsme měli 20 hráčů a 2 brankáře. Musíme vyzdvihnout brankáře Kubu Horníčka, který týmu Žraloků proti Znojmu A vychytal nulu. Kluci makali a chtěli, ať Kuba nedostane góla. Medvědi makali taky. Oba zápasy od všech byly super. Rádi bychom kluky pochválili a všem klukům i rodičům za nás popřáli pěkné svátky a klukům bohatého ježíška."

5. třída se také v neděli vypravila na zápas do Boskovic. Domácí tým byl poměrně oslaben, proto se ještě před zahájením utkání trenéři obou týmů dohodli na drobnostech, aby měl zápas pro hráče co největší hokejový význam. Přesto měli Lvíci zápas od začátku až do konce pod kontrolou. Do své branky nepustili jediný puk, zato Boskovicím uštědřili přes tři desítky tref.

Mladší žáky čekala minulý víkend dvě utkání.

V sobotu dopoledne sehráli zápas proti Uherskému Hradišti ve stejnojmenném městě. Domácí od začátku byli těžkým soupeřem, což se ukázalo hned
v prvních minutách hry. Celkem se trefili v první třetině do branky břeclavského týmu hned šestkrát. V následující dvaceti minutách se sice Lvům nepodařilo střelecky dorovnat, ale alespoň padly do branky Uherského Hradiště dvě trefy z hokejek Strapiny a Dvořáka. Poslední třetina už patřila gólově opět soupeři. Zápas skončil vítězstvím Uherského Hradiště 15:2.

Následující den v neděli sehrála stejná skupina, 6. třída, zápas proti Zlínu. Utkání se od samotného začátku vyvíjelo lépe pro naše Lvy. Hned druhou minutu se prosadil náš Matyáš Černý. První třetina se dalších gólů nedočkala, zato druhá byla vstřelenými brankami doslova nabitá. Na straně Zlína padly tuhle třetinu dva góly, které byly jedinými v zápase. Naši hráči se také prosadili dvakrát. Na 2:0 navyšoval Dvořák a druhou branku třetiny přidalo číslo 68, Procházka. Do poslední třetiny žáci vstupovali na vítězné straně a tímhle způsobem se následujících dvacet minut hrálo. Břeclaváci dokázali využít svých šancí a zvýšili svůj náskok. Druhou trefu si připsal Procházka, po jedné brance pak také Maslín a Král A. Lvi tak uskočili soupeři na rozdíl 6:2 a upevnili si vítězství v zápase.

Ze zápasu 6. třídy se Zlínem, máme také pár fotek od Michala Martinčíka- Odkaz na album

Sedmáky
čekal v pondělí 13.12. zápas. s týmem z Olomouckého kraje. V první třetině se na obou stranách hrálo vyrovnaně, i když Lvům scházel k dorovnání jeden gól. Poté zápas patřil Šumperskému týmu. Především druhá třetina, kde zvýšili svoje skóre o dalších pět vstřelených branek, čímž byl zápas rozhodnutý. Po 40 minutách bylo skóre 7:2. V poslední třetině se Lvi snažili zmenšit náskok soupeře. Podařilo se jim vstřelit dva góly, ale to už nemělo žádný výrazný vliv na celkový stav. Šumperk se ještě totiž prosadil i v téhle třetí části utkání a zajistil si vítězství 4:11.
Góly Lvů: 2x Hoďovský, Domanský, Strnádel

O rok starší hokejisty, osmou třídu, čekalo v tomto kole Uherské Hradiště.

Zápas byl vyrovnaný. Ačkoliv to byl břeclavský Tomáš Doležal, kdo vstřelil úvodní branku zápasu, dále se v úvodní části prosazoval soupeř. Následovně byla gólová prodleva v podobě jedné branky obou dvou týmů ve 35. minutě a až poslední třetina byla produktivní. Na naší straně padly během následujících šesti minut čtyři góly. Třetí třetina začala za stavu 6:2 pro domácí. V 55. minutě už ale bylo srovnáno. Bohužel v posledních třech minutách vstřelili domácí gól. Vítězný tým Uherského Hradiště slavil výhru 7:6.

Góly: Doležal, Kaňa, Hájek, Špaček, Hoďovský, Osička - Asistence: Jedlička, Illý, Doležal

Zápas okomentoval vedoucí Zdeněk Hrabě:
"Obvykle si nestěžuju, ale tentokrát se  musím vyjádřit k výkonu sudích, kteří byli jednoznačně nejslabší články celého zápasu. Klobouk smekám před našima klukama, kteří nesložili zbraně ani za stavu 2:6, kdy už zápas vypadal, že ho Hradiště v pohodě vyhraje. Dokázali se z nejhoršího zvednout a výborným týmovým výkonem srovnat na 6:6. Bohužel se štěstí nakonec přiklonilo na stranu Hradiště. I to ale k hokeji patří..."

V pondělí třináctého se hrál v Břeclavi ještě jeden zápas devátých tříd. Od začátku oba dva týmy prokazovaly na ledě své síly. Přineslo to na obou stranách dva góly. Přitom zápas otevřel břeclavský Sebastian Hájek hned první minutu. Druhá branka Lvů pak padla naopak poslední minutu třetiny a to z hole Ondřeje Rumla. Po uplynutí čtyřiceti minut hry Lvi skórově vyhrávali poměrem 4:3. Další dvě branky přidali Tomáš Doležal a znovu Ruml.  V závěru se sehrál napínavý souboj, ve kterém byli úspěšnější Šumperští hráči. Dokázali nakonec přehrát Lvy a zajistili si těsnou výhru 4:5.

Góly Lvů: 2x Ruml, Hájek S., Doležal T.

Dorost čekal náročný týden. Dohromady Lvi sehráli tři zápasy a dohnali tak zápasovou ztrátu, jenž způsobila marodka.

První se odehrál v Brně proti Warrioru.
První třetina byla ve znamení brněnských gólů a jak zápas začal, v takovém duchu se i dále vyvíjel. Lvům se podařilo prolomit obranu až v 28 minutě kdy Hugo Zálesňák korigoval tříbrankové manko, ale domácí do minuty reagovali další brankou a poté už zůstala brána pro břeclavské hráče uzavřená. Svoje vítězství brňané potvrdili v závěru utkání. Na informační tabuli svítilo po ukončení zápasu skóre 5:1.

Naši dorostenci tak museli po velmi dlouhé době zkousnout prohru. Naposledy Lvi prohráli koncem záři, kdy ještě v základní skupině podlehli současnému lídrovi tabulky, právě brněnskému Warrioru.

Gól Lvů: Zálesňák

Následoval zápas ve středu, ve kterém se Lvi postavili proti Tigers Zlín. Skóre otevřel soupeř, ale hned poté se ujali vedení v zápase už naši Lvi, když v osmé minutě dvakrát skórovali. Nejdříve se prosadil Zálesňák. 18 vteřin po něm pak Zapletal. Dlouho se čekalo na další vstřelenou branku, ta přišla až v polovině utkání, kdy se prvně prosadil břeclavský Zálesnák, avšak následně po sobě dvakrát během dvou minut domácí tým. Ve druhé třetině bylo také nejvíce trestů. Vítězství si Lvi pojistili ještě v poslední třetině, kdy H. Zálesňák zkompletoval hattrick a v padesáté minutě na konečných 5:3 upravil skóre Richard Rusnák. Konečný stav skončil ve prospěch břeclavských hokejistů.

Góly Lvů: 3x Zálesňák, Zapletal, Rusnák

Odveta následovala hned v poslední adventní neděli. Zápas zahájili Lvi skvěle. O výsledku rozhodla první třetina, ve které se ujali zápasu hned ve čtvrté minutě Lvi a už si nenechali po zbytek zápasu vzít svoji roli lídra. První třetinu si vzal do parády Marek Zapletal, který během 16 minut zkompletoval hattrick. V polovině přišla snaha o vyrovnání ze strany zlínských hráčů, ale nestačilo to na už vzniklý gólový rozdíl z předešlé dvacetiminutovky. V posledních sekundách se ještě zvětšil náskok Lvů trefou v power-play z hole Kristiana Buriana. Tímto gólem Lvi utvrdili vítězné postavení ze středečního utkání a zvítězili výsledkem 4:2.

Góly Lvů: 3x Zapletal, Burian

Třígólový Marek Zapletal zhodnotil třetí utkání tohoto týdne:

Vstřelil jsi hattrick. Jak jsi se cítil a jak by jsi zápas zhodnotil?

"V sobotním zápase proti Zlínu jsem se cítil výborně, ty góly mi určitě pomohly v mém výkonu, protože mi daly vetší sebevědomí. Do zápasu jsme šli s tím, že musíme vyhrát. Se stejným soupeřem jsme hráli i pár dni dopředu, takže jsme věděli do čeho jdeme a byli jsme připraveni. Měli jsme ranní rozbruslení, které si myslím že nám pomohlo. V První třetině jsme dali tři góly a do kabin se šlo za stavu 3:0. Bohužel ve druhé a třetí třetině jsme se uspokojili s výsledkem a náš týmový výkon šel dolů. Toho bychom se měli do dalších zápasů vyvarovat a dávat si na to pozor. Ale jako tým jsme nesmírně rádi, že jsme zápas dotáhli do vítězného konce a bereme tři body."

Junioři měli na programu klasické dvoukolo pátek a neděle.

V pátek přijela do Břeclavi Kroměříž, která Lvům v tabulce ze třetího místa šlape na paty. Namotivovaní Hanáci vstoupili do utkání lépe, když se v osmé minutě ze samostatného úniku a prudkou trefou mezi nohy břeclavského brankáře dostali do vedení. Hra byla vyrovnaná, ale Lvům jakoby chyběla pohoda v zakončení. První třetina tak skončila za těsného náskoku hostů. Druhá třetina byla aktivnější. Hned v první přesilovce utkání padl gól a bylo to z hole Zdeňka Ambrože, který srovnával na 1:1. Radost Lvům vydržela jen minutu, protože Kroměříž se z přečíslení dostala opět do vedení. Do konce druhé třetiny přidali hosté ještě další dvě branky, na které Břeclav reagovala pouze jedním přesným výstřelem Filipa Janoštiaka. Stav po 40 minutách tak byl 4:2 pro Kroměříž. Třetí třetina se dlouho držela bez branky. Brankáři mařili šance soupeřů a i přes tlak domácích Lvů se stále nedařilo rozvlnit síť soupeřovi brány. Až v čase 58:50, kdy se Lvi pustili do risku hry bez brankáře, se podařilo střelou Z. Ambrože dotáhnout skóre na rozdíl jediné branky. Ani 70 vteřin však nestačilo na srovnávací trefu a v čase 59:59 se ruské posile Hanáků, Kurbanovi, podařilo trefit prázdnou bránu Lvů a završit hattrick a vítězství svého týmu na břeclavském ledě.

Góly Lvů: 2x Ambrož, Janoštiak

Ze zápasu pro vás máme také fotky od Kamily Krutákové:

Odkaz na album

V neděli do Břeclavi přijel Uherský Ostroh. Zápas s papírově slabším soupeřem začal velmi aktivně. Byl to břeclavský útočník prvního útoku, Tomáš Havelka, kdo otevřel skóre utkání. Po minutě však bylo srovnáno. Na to za 46 vteřin reagoval Zdeněk Ambrož, který Lvy poslal opět do vedení. O dvě minuty později, konkrétně v čase 13:02, se však Ostrožanům podařilo opět srovnat. Na to však znovu reagoval lídr bodování ligy, Zdeněk Ambrož, který za 37 vteřin poslal Břeclav zpět do těsného náskoku. Nečekaně na góly bohatá první třetina, tak skončila poměrem 3:2. Prostřední část začala opatrněji. Další branka padla až v polovině zápasu, kdy se hostům z nahrávky před bránu a prudkou trefou "pod ledem" podařilo opět dorovnat výsledek. Trvalo však jen minutu, než Tomáš Havelka vrátil domácí zpět do vedení. Také druhá třetina tak skončila jen těsným náskokem Břeclavských hokejistů. Třetí perioda měla obdobný průběh. Uherský Ostrov ve 44. minutě dorovnal na 4:4. Za pár minut T. Havelka opět určil vedoucí tým a v čase 49:12 svým čtvrtým gólem tohoto zápasu uklidnil svůj tým náskokem 6:4. I přes závěrečný tlak si Lvi již pohlídali výsledek a připsali si tak důležité tři body do tabulky, které jim stále drží náskok na druhém místě tabulky.

Právě to jim zajišťuje postup do nádstavby "o postup" do ligy, která započne na přelomu ledna a únoru.

Góly Lvů: 4x Havelka, 2x Ambrož

Utkání zhodnotil stálý člen realizačního týmu juniorů. Trenér brankářů, Miroslav Foukal:
"Poslední 2-3 zápasy to není ono. Kdo byl dnes na zápase, tak to viděl. V týmu není ta pohoda a klid. Nenahrajeme si a přesilovky (kterých dnes bylo víc než dost) jsou chaotické. Musíme si sednout a znovu začít tvrdě a poctivě makat. Především na tréninku chceme vidět všechny poctivě trénovat a vrátit se k tomu, jak jsme hráli před 3-4 zápasy. Poděkovat musím brankáři Michalovi Martinčíkovi za dnešní výkon, kdy nás podržel..."