HC REBELS 2017 Prostějov, z.s.FOSFA HC Lvi Břeclav
6:7
ne 12. 12. 2021 15:00 @ Prostějov, Zimní stadion, 1. liga žen, 8. kolo

Lvice i s deseti hráčkami v poli odvezly z Prostějova 3 body.

Jako první tým vůbec berou Lvice v Prostějově plný počet bodů. Rebelky v plné sestavě nakonec podlehly tlaku břeclavských hráček v posledních minutách utkání.

Prostějovské Rebelky se v průběhu soutěže jak herně tak i výsledkově zvedají. Zejména v domácím prostředí zatím působily velmi zdatně a porazily Blansko, Opavu i Valkýry. Na Lvice navíc bylo v domácí aréně v Prostějově připraveno 18 hráček a dvě brankářky. Z Břeclavi vyjíždělo z různých důvodů pouze 10 hokejistek a taktéž dvě brankářky.

Průběh utkání

Že zápas nebude jednoduchý, se ukázalo hned v první minutě, když se prosadilo nejproduktivnější duo domácího týmu a to nahrávající M. Rullová - ještě loni hrající extraligu v drese Karviné a L. Fajková druhá nejlepší střelkyně domácího celku. O necelých pět minut později se pro změnu prosazuje nejproduktivnější Lvice této sezóny a kapitánka K. Buociková a stav utkání srovnává. Prostřední část úvodní třetiny ovšem patří brankově domácímu celku. Nejprve se prosazuje opět Fajková a ve 13 minutě zvyšuje na dvoubrankový rozdíl A Florýková. Na dostřel dostává Lvice S. Sadílková, ale o minutu a kousek později si domácí tým bere zpět dvoubrankové vedení, když se prosazuje A. Kantorová.

Druhá třetina byla do své poloviny na větší události chudá. Lvice se snažily dostat k obratu vývoje zápasu a domácí Rebelky poctivě bránily a naši bránu také ohrožovaly. Od 30. minuty se dostaly Lvice poprvé do oslabení a to po minutě hned dvojnásobného. Domácí hráčky toho dokázaly využít a v polovině zápasu už vedly 5:2. V čase 31:50 šli Lvice opět do dvojnásobného oslabení, ale toto se již povedlo ubránit. Na začátku 37. minuty opět dává Lvicím naději B. Búliková a snižuje vedení domácího celku. Následně se na ledě začalo přitvrzovat a Rebelka M. Rullová s Lvicí  A. Kotounovou měly v utkání i menší ruční výměnu názorů. Co bylo ovšem důležitější, že v poslední minutě druhé třetiny se prosazuje K. Koníčková a velmi důležitým gólem vlévá Lvicím další sílu do svalů. Do kabin se jde pouze s jednobrankovým mankem.

Podobně jako druhá třetina i třetí část byla zpočátku na události chudší. Přibyla vyloučení, kdy Lvice ubránily dvě oslabení a domácí tým jedno. Za polovinou třetí třetiny začaly padat i branky. Krátce po návratu K. Buocikové z trestné lavice tato připravuje střeleckou pozici M . Hodoňové a po delší době je srovnáno. V 56 . minutě nešťastně trefí v obranné třetině kotouč. K. Prokopová, vyhazuje jej ven ze hřiště a Lvice jdou opět do oslabení. Rebelky jsou v tento moment jako polité živou vodou a po 18 vteřinách si berou vedení v utkání zpět. V tento moment reaguje trenér Lvic D. Bartal oddechovým časem s jasným úkolem. Vyrovnat a pokud možno zápas v posledních minutách zvrátit. O 36 vteřin později je první část úkolu splněna po brance K. Buocikové. Lvice jsou i nadále v tlaku a necelé dvě minuty před koncem dostávají výhodu přesilové hry. Oba týmy posílají na led ty nejlepší hráčky. Domácí trenér musí také využít oddechového času, když časomíra ukazuje 58:58. Obranná čtveřice domácího celku je v jednom kole. Oddych domácímu celku nestačil, Lvice si vytváří čím dál větší tlak, který ústí v branku K. Prokopové 21 vteřin před koncem utkání. Lvice se tak vůbec poprvé tento den dostávají do vedení. Na tuto branku již domácí tým nestíhá reagovat a Lvice aktivní hrou ani nedopustí možnost power play.

Lvice tak opět ukázaly bojovné srdce, touhu po vítězství, i když se úplně nedaří. Zápas zejména svojí zarputilostí dovedly do vítězného konce. Z Prostějova si tak jako první tým vezou 3 body.

Statistiky

HC Rebels 2017 Prostějov : HC Lvi Břeclav 6:7 ( 4:2, 1:2, 1:3)
 Branky: 1. Fajková ( Rullová), 10. Fajková ( Rullová), 13. Florýková ( Kantorová, Stýblová), 16. Kantorová, 31. Kantorová ( Stýblová), 57. Rullová ( Kantorová) - 5. Buociková ( Prokopová), 15. Sadílková ( Hodoňová), 37. Búliková ( Prokopová), 40. Koníčková ( Duroňová), 51. Hodoňová ( Buociková), 57. Buociková ( Zoubková), 60. Prokopová ( Buociková)
Vyloučení: 4:8 Využití: 2:1 Oslabení: 0:0  Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 5:2, 5:5, 6:5, 6:7