Související zápas

FOSFA HC Lvi Břeclav
FOSFA HC Lvi BřeclavHC SPARTAK Uherský Brod
2:6
so 18. 12. 2021 17:00 @ Břeclav, FOSFA ARÉNA, Krajská liga mužů Jižní Moravy a Zlína, 16. kolo

Lvi zakončili rok prohrou. Uherský Brod rozhodl v závěru

Špatný vstup do zápasu a posledních pět minut rozhodlo o dnešní prohře břeclavských mužů

Poslední zápas roku 2021. Uherský Brod se touto výhrou o jediný bod vyhoupl před Lvy, kteří se v tabulce propadli.

Průběh utkání

Utkání začalo velmi rychle a ke zklamání domácích fanoušků lépe pro hostující Spartak. V čase 1:55 se prosadil R. BLUDIL. Začátek nebyl v režii Lvů a hosté se tak během chvíle prosadili i podruhé. V osmé minutě navyšoval M. KUŽÍLEK na 2:0. Břeclaváci však nesložili zbraně. Snahou a bojovností dokázali ještě do první sirény srovnat. O první branku se postaralo bývalé břeclavské druholigové trio DORA - PRŮDEK - Radek ZHÁŇAL, kdy třetí jmenovaný v přesilovce poprvé překonal brankáře Málka. Druhá branka na sebe nenechala dlouho čekat. Naopak nejmladší útok A-týmu, SEDLÁČEK - Vojtěch SVOBODA srovnával necelé dvě minuty před koncem první třetiny na 2:2.

Druhá část začala za vyrovnaného stavu a to samé platilo i na ledě. Oba týmy nechtěly udělat chybu a dostat se do ztráty. Oba brankáři ničili šance svých soupeřů a dlouhou dobu drželi vyrovnaný stav. V čase 38:48 se však Uherský Brod dostal opět do vedení. R. VACULÍN upravoval skóre na 3:2. Do šaten tak Lvi odcházeli s těsnou ztrátou.

Do třetí třetiny vletěli lépe domácí, kteří byli odhodlání utkání otočit. Břeclav svého soupeře takřka 15 minut držela pod tlakem. Před brankou spartakovců se vytvářela jedna šance za druhou, avšak dobrým blokováním střel, zkušeným výkonem brankáře a také velkou dávkou smůly domácího týmu se vyrovnávací branka nepovedla vstřelit. 6 minut a 11 vteřin před koncem se z dorážky podařilo hostům navýšit na 4:2 a položit tím Lvy na kolena. Do půl minuty bylo navýšeno na 5:2 a za další minutu bezmocný brankář Michálek lovil již šestý puk. Utkání tak bylo definitivně rozhodnuto. Lvi sice v závěru vyvinuli tlak v útočném pásmu, utkání již však nezvrátili.

Prohrané, avšak odedřené utkání bylo oceněno potleskem diváků, za což patří veliký dík!

Hodnocení

Zastupující trenér Libor Pantůček (HC Lvi břeclav)

"Kluci dokázali vyrovnat z 0:2 na 2:2. Gól na 2:3, minutu před koncem druhé třetiny byla moje chyba. Třetí třetinu jsem stáhl na tři pětky, Brod byl pod tlakem, ale bohužel jsme nedali gól. A soupeř nás potrestal..."

Fotky

Fotky od Lví fotografky Kamily Krutákové:

Odkaz na album ZDE

Příští zápas odehrají Lvi až po novém roce. 8.1. 2022 na domácím ledě. V rámci 18. kola ligy vyzvou Uherský Ostroh. Utkání startuje v 17:00 a všechny Vás zveme!