Související zápasy

FOSFA HC Lvi Břeclav

Další hokejový týden je minulostí. Lvi na ledě bojovali udatně. Jak tedy zápasy dopadly?

Uplynulo dalších sedm dní a to znamená i další týdenní souhrn mládeže, který jsme si pro vás připravili. Pojďme se ohlédnout za všemi zápasy, které naši malí i velcí Lvi odehráli.

3. třída v Lužánkách přehrála Kometu i Warriors. Lvíčata z 3 třídy tento víkend vyjela na mistrovský turnaj do brněnských Lužánek, kde je čekala Kometa a Warriors Brno. V prvním utkání s Kometou naši hráči předváděli řadu kombinací i dovednostních akcí jednotlivců, které přineslo poměrně značný výkonnostní i brankový rozdíl. Hráči obranou hrou pomohli brankáři Davidu Královi a utkání dotáhli do zdárného konce. Na druhé straně si trenér Šenekl chválil zejména přehled malých Lvíků. "Kluci se snažili. Líbilo se mi, jak občas zvedli hlavu a hledali, komu by nahráli". Druhé utkání s Warriors bylo velmi vyrovnané. Celé utkání se přesouvalo z jedné strany na druhou s řadou nebezpečných akcí. Lvi měli v první třetině i přesto více ze hry. Obzvlášť, když byl na ledě útok Andreje Trubače, který dokázal dělat domácím velké problémy. Ve druhé i třetí třetině naši hráči Warriors mírně přehrávali a utkání dotáhli do vítězného konce.

5. třída v závěru s Hodonínem již nesrovnala
V nedělním poledni vyjeli na ledě Hodonína naši hráči 5 třídy, kdy ve velmi vyrovnaném utkání těsně nestačili na domácí mužstvo. První část utkání nebyla z naší strany příliš dobrá. Byla vidět zejména v obrané hře spousta nepřesností, což soupeř využíval. Hodonín přidal v závěru třetiny dvě branky a vyhrál ji 3:1. Druhá třetina již byla velmi vyrovnaná s mírnou převahou našich hráčů, kde překážkou byl zejména domácí brankář. Celkové skoré po dvou třetinách bylo 5:3. V posledním dějství nabádali trenéři naše hráče k útočnému agresivnějšímu hokeji, což přineslo z naší strany produktivitu. Bohužel otevřenou hrou se i soupeř dostával do nebezpečných brejků, které lehce proměňoval. Utkání skončilo těsnou výhrou 11:10 pro domácí tým Hodonína.

Šesťáci v sobotu vyjeli do Hodonína. Derby začalo od první minuty.  První branku domácí vstřelili již po 87 vteřinách. Do konce druhé minuty to pak bylo už 2:0 pro Hodonín. Také naši Lvi však na odpověď nečekali dlouho a v čase 2:09 kapitán Lukáš Podlucký korigoval na 2:1. Od této chvíle však led patřil domácím, kteří v první třetině nasázeli celkem pět gólů do břeclavské brány. Druhá část začínala za stavu 5:1 a končila výsledkem 11:1. Třetí třetina přinesla dalších 6 přesných tref domácích. Lvi se prosadili v 57 minutě, kdy druhou branku svého týmu přidal Matěj Kaňa. Utkání tak skončilo jednoznačným výsledkem 17:2.

Góly Lvů: Podlucký L., Kaňa M.

Sedmáci se v sobotu dopoledne na domácím ledě utkali se Zlínem. Utkání Lvů nevyšlo dle představ. Ačkoliv začátek byl vyrovnaný. První branka zápasu přišla až v 17. minutě, kdy se prosadili hosté. Do druhé třetiny se tak vstupovalo pouze s jednobrankovým rozdílem. Zlín po pěti minutách navýšil na 2:0, avšak stále jsme sledovali vyrovnané utkání. Zlom přišel až za polovinou utkání, kdy se Zlín od 35. do 40. minuty prosadil celkem 3x a velmi rychle tak odskočil na 5:0. Poslední třetina pouze poupravila konečný výsledek na 6:0 pro Berany.

8. třída v Hodoníně navazovala na své spoluhráče ze šesté třídy. Z papírového hlediska jakoby zápas začal až v polovině druhé třetiny. První záznam v zápise najdeme až ve 26. minutě, kdy Lvi poprvé čelili oslabení. Zdálo se že hru 5 na 4 Břeclav zvládne, avšak 2 vteřiny před vypršením prvního trestu přišel druhý. Ihned vteřinu po vhazování zvládl Hodonín využít "hru" pět proti třem a otevřít tak skóre utkání. Druhá branka domácích pak přišla 20 vteřin před koncem druhé třetiny. Ještě než se diváci po druhé pauze stihli usadit, Lvi zvládli snížit. V čase 40:31 Pavel Švandelka dotahoval na 2:1. Konečné skóre utkání však skončilo vítězně pro mladé Drtiče, kteří zvítězili 4:1.

Gól Lvů: Švandelka

"Výsledek je sice jasná prohra, ale náš tým si zaslouží obrovskou pochvalu za bojovnost a týmový výkon. Do zápasu jsme nastoupili ve značně okleštěné sestavě téměř na hranici minimálního počtu hráčů, protože druhá polovina našich bojovala doma proti Zlínu. Naopak Hodonín zůstal vzhledem k nabité sestavě daleko za očekáváním. Čekali jsme, že na nás od začátku vletí, ale nestalo se. Resp. dařilo se většinu pokusů eliminovat. Naši kluci si plnili na jedničku své povinnosti. Každý byl, kde měl být a makal. Tým, oproti zápasu ve Znojmě, fungoval jako celek a zejména v první třetině bez nějakých větších chyb. Díky tomu se dařilo eliminovat hodonínské útočné pokusy. Trochu škoda je některých neproměněných šancí na naší straně. Obrovskou pochvalu si zaslouží brankář Ondra Putin, který celý zápas chytal skvěle a držel naděje na dobrý výsledek."

9. třída se ihned po sedmé třídě postavila stejnému soupeři, Zlínu. Utkání začalo lépe pro domácí, kdy kapitán Ondřej Ruml ve druhé minutě otevřel skóre utkání. Ještě před polovinou první třetiny už to bylo 2:0. O druhou branku Lvů se postaral Richard Osička. Hosté ze Zlína nezvládli odpovědět a v první dvacetiminutovce brankáře Hájka nepřekonali. Do druhé periody Berani vletěli zcela opačně a do 48 vteřin se prosadili. Branka je viditelně namotivovala a v čase 23:30 již bylo vyrovnáno. Skóre 2:2 vydrželo až do poloviny utkání. Zpět do vedení poslal Břeclav opět kapitán Ondřej Ruml, který využil přesilovou hru. V čase 31:12 přidal svoji druhou trefu také Richard Osička a skóre utkání už bylo 4:2 pro Lvy. Další průběh zápasu branku nenabídl. Až minutu a půl před koncem výhru navýšil Alex Marek, který stanovil konečné skóre 5:2.

Góly Lvů: 2x Ruml, 2x Osička, Marek

"Ze zápasu bereme plný počet bodů, hra ovšem z naší strany nebyla ideální. V sezóně už jsme právě se Zlínem sehráli lepší utkání."
Doplnil trenér Libor Kocúr

V pátek na Lvy čekalo těžké utkání. Do Břeclavi přijel lídr soutěže, doposud neporažená Třebíč. Soupeř se kterým se břeclavští junioři potkali již v rámci základní části. Zápas začal od počátku v rychlejším tempu. První kdo se radoval ze vstřelené branky byli Lvi, kteří zásluhou Šimona Juřičky v osmé minutě otevřeli skóre utkání. Asistenci si u prvního zářezu připsal Tomáš Havelka. Břeclav se tak dostala do lehčího klidu, což se projevovalo zejména v precizní obraně. Ta se pořádně zapotila především u prvního oslabení, které přišlo v 11. minutě, hosté však branku nepřidali. Srovnání přišlo až v čase 17:59, kdy David Michalčuk přesnou střelou překonal brankáře Dymshakova. Do šaten se tak odcházelo za stavu 1:1. Druhá perioda nabídla velmi rychlý vstup. Lvi se již po dvou minutách dostali opět do vedení. Tomáš Kubíček přihrál Tomášovi Havelkovi, který ke své dosavadní asistenci připsal také branku. Čas 22:42 a skóre 2:1. Trvalo to pět minut něž Horácká Slavie opět srovnala. Zdeněk vedral si najel k levému kruhu a prudkou střelou vsítil další branku. Ve 34. a 37 minutě dostala Třebíč možnost dvou přesilových her pět na čtyři, skóre se však neposunulo a po čtyřiceti minutách svítily na světelné tabuli dvě dvojky. Třetí třetina přinesla závěrečný hokejový souboj. Už se mohlo zdát, že utkání bude pomalu směřovat do prodloužení, avšak opět Šimon Juřička se postaral o navýšení skóre. U překonání brankáře Vejmelky mu asistoval páteční kapitán Albert Schweitzer. Závěr byl opravdu dramatický, avšak Lvi si již svůj těsný náskok uhlídali a mohli se tak radovat z velmi cenného vítězství 3:2.

Třebíč v této sezóně doposud neprohrála v základní hrací době. Lvi tak ukončili 30 zápasů trvající sérii svého soupeře.

Utkání zhodnotil Albert Schweitzer
"Zhodnotil bych to velice kladně. Zápas měl úroveň i tempo. Třebíč je náš velký rival, se kterým budeme bojovat o první pozici v tabulce, takže výhra za 3 body je velice cenná."

V neděli čekal Lvy výjezd do Valašského Meziříčí. Vstup do zápasu byl ze strany našich hráčů vlažnější. Ve vlastní přesilové hře dokonce inkasovali první branku, kdy ze zmatku před brankou a nepřesné přihrávky přes brankoviště těžil kapitán domácích Tomáš Omelka. V čase 10:54 tak již tabulkově lepší Břeclav musela dohánět jednobrankové manko. Oba týmy dostaly v první třetině přesilovou hru a oba týmy zvládly prověřit obranu a brankáře svého soupeře. Skóre se však nezměnilo a po dvaceti minutách se šlo do šaten za stavu 1:0 pro Bobry. Do druhé třetiny vletěli Lvi jako jiný tým. Hra byla aktivnější a soupeř se dostával do šancí pouze z rychlých protiútoků, jinak se puk držel na břeclavských hokejkách. V čase 25:55 mladý Marcus Kósa srovnával na 1:1. Obránci, kterého si trenéři vytáhli z dorostu přihrával Tomáš Havelka. Druhá třetina nabídla opět po dvou přesilových hrách na obou stranách, skóre se však drželo na nerozhodném stavu. Ve třetí třetině se Lvům podařilo poprvé v zápase dostat do vedení, když v čase 48:23 Šimon Juřička proměnil přihrávku Michala Jurici. Vedení vydrželo Lvům 5 minut. Tým od Dyje doplatil na sérii vyloučení. První početní výhodu využili domácí 20 vteřin před jejím skončením, když Jan Matějíček, který si v letošní sezóně připsal starty také za Břeclav, uklízel odražený puk do prázdné brány. Ihned po obdržené brance zabrzdila Lvy další dvě oslabení, ve kterých si Bobři zvládli vytvořit tlak. V čase 59:10 si náš tým vzal oddechový čas a vše směřoval k ukončení zápasu v základní hrací době. Nezkušení čárový rozhodčí a jejich technicky zle provedené signály zapříčinily, že ještě v čase 59:10 Lvi dostali dvouminutový trest za špatně provedené vhazování. V oslabení tak naši dotáhli zápas až do samostatných nájezdů. V těch se Lvi prosadili pouze jednou. Domácí si tak dvěma trefami do branky zajistili i druhý bod nedělního utkání.

Utkání zhodnotil Šimon Juřička: “Naše první třetina se nepodařila, nebylo to to co jsme chtěli. Hráli jsme spíš jejich hokej a bohužel tam padl od nich gól v naši přesilovce, ale to se stává… bohužel. Od druhé třetiny už jsme začali hrát. Myslím že už jsme hráli tu naši hru. Ukázala se nám naše mladá posila která se hned prosadila gólem. Ve  třetí třetině jsme dali na 2:1 a chtěli to udržet ale bohužel se to srovnalo na 2:2 a šli jsme do nájezdů. Tam nám to bohužel nevyšlo…”