6:1
po 7. 3. 2022 13:30 @ Zlín, PSG arena, Liga starších žáků "A", 10. kolo
SK H.Slavia TřebíčFOSFA HC Lvi Břeclav
4:1
po 7. 3. 2022 18:00 @ Třebíč, ZS města Třebíče - KHNP ARENA, Regionální liga juniorů, 1. kolo
Valašský hokejový klubFOSFA HC Lvi Břeclav
5:8
út 8. 3. 2022 12:00 @ Vsetín, Zimní stadion Na Lapači, Liga mladších žáků "C", 14. kolo
5:3
út 8. 3. 2022 14:00 @ Vsetín, Zimní stadion Na Lapači, Liga starších žáků "A", 14. kolo
5:11
pá 11. 3. 2022 16:00 @ Valašské Meziříčí, Zimní stadion, Liga mladších žáků "D", 14. kolo
3:6
pá 11. 3. 2022 18:00 @ Valašské Meziříčí, Zimní stadion, Liga starších žáků "B", 14. kolo
ne 13. 3. 2022 13:00 @ Břeclav, FOSFA ARÉNA, Regionální liga juniorů, 15. kolo

Povedený týden je za námi. Dorost i junioři ukončili nadstavby.

Hned 14 zápasů mládeže nabídly jihomoravské jarní prázdniny. Lvi, zejména ti starší, se tedy rozhodně nenudili a v režimu profíků, kdy většina nemusela do školy, se do plna nasytili hokejem. Pro juniorku sezóna skončila, dorost zamíří do baráže o postup do ligy.

5. třída v neděli v 8 hodin odjela od Fosfa arény směr Blansko. Na sportovním ostrově Ludvíka Daňka se Lvíci utkali s místními Rytíři. Utkání, jenž startovalo 11:15, nabídlo třem desítkám přihlížejících diváků hezkou hokejovou podívanou. Břeclavská sestava byla omlazena, kdy šanci dostali mladí hokejisté ze 4. třídy. Utkání se odehrála dle klasického systému, kdy se každá dvacetiminutová třetina počítá jako samostatný zápas, bez oficiálního uvedení výsledku.

Na 6. třídu čekal tento týden jediný zápas. V pátek odpoledne se ve Valašském Meziříčí utkali s místním týmem Bobrů. Utkání začalo lépe pro Lvy, kteří si během první třetiny zvládli vytvořit náskok 2:1. O obě branky první části se postaral Matyáš Černý. Druhá perioda nabídla z úvodu přestřelku. Domácí zvládli během dvou minut srovnat a následně se dostat do vedení. V tom samém čase však bylo srovnáno a do minuty byli naši zásluhou Matyáše Černého zpět ve vedení. Dalších 60 vteřin přineslo pátou branku a 36. minuta dokonce dvě přesné trefy Břeclavi. Celkově tak stav po dvou třetinách na světelné tabuli ukazoval náskok Lvů 8:3. Ve třetí třetině jsme během prvních dvou minut mohli vidět dvě branky obou týmů. Hattrick završil Erik Zhejbal. Závěr si vzal na svoji střelnici Matyáš Procházka, který přidal poslední dvě branky utkání. Celkově si tak Lvi z dalekého výjezdu berou vysokou výhru 11:5.

Góly Lvů: 3x Černý Matyáš, 3x Zhejbal Erik, 2x Procházka Matyáš, Filipi, Skoupý, Vymyslický

7. třída v úterý vyjela Na Lapač. Utkání se Vsetínem nabídlo vyrovnaný hokejový souboj. Lvi otevřeli skóre utkání již ve 3. minutě, kdy se radoval Strnádel Pavol. Chvíli po polovině třetiny Valaši vyrovnali. Jpeště než zazněla siréna byli Lvi opět ve vedení. Martin Špaček poslal svůj tým zpět do vedení, se kterým šli hokejisté také do šatny. Druhá třetina začala skvěle. Hned z první akce se 9 vteřin po začátku radoval Matyáš Procházka, který navýšil náskok na 3:1. Lvi pokračovali v povedeném vstupu do třetiny a měli více ze hry. Další dvě přesné trefy přišly ve 23. a 24. minutě, kdy se střelecky prosadili Matěj Kaňa a Matěj Domanský. Valaši zvládli korigovat až za stavu 5:1, kdy druhou trefou snížili náskok Lvů. Břeclavský tým však stále šlapal na plné obrátky a v čase 31:56 David Doležal upravil náskok zpět na rozdíl čtyř branek. Vsetín odpověděl za tři minuty a do šaten se tak odcházelo za stavu 6:3. V poslední třetině oba týmy přidaly po dvou brankách. Konečné skóre 8:5 tak vyznělo lépe pro Břeclav, která se k Dyji vrací s cennou výhrou.

Góly Lvů: 2x Strnádel, 2x Pricházka M., Špaček, Kaňa M., Domanský, Doležal D.

V sobotu sedmáci na domácím ledě vyzvali Šumperk. Utkání začalo aktivně. Z první branky se mladí Draci radovali už v 5. minutě. Lvům však na srovnání stačila jediná minuta. Do konce první třetiny se naši dokonce dostali i do vedení. Branky si připsali Jan Bošek a Matěj Kaňa. Vstup do druhé třetiny Břeclavi nevyšel a během prvního střídání bylo srovnáno. V 27. minutě se Šumperk zvládl dostat do vedení, které ještě do konce druhé třetiny navýšil. Třetí část začala za stavu 4:2 pro Draky. Lvům se bohužel nepodařilo soupeře přehrát a hosté tak ještě navýšili své vedení. Konečný Výsledek 6:2 pro Šumperk posílá body pryč z Břeclavi.

Góly Lvů: Bošek, Kaňa M.

Osmáci vyjeli spolu s šesťáky v pátek do Valašského Meziříčí. Zápas začal ve svižném tempu. Na obou stranách se hodně bruslilo a hra se minimálně přerušovala. Ve čtrnácté minutě se Lvi zvládli nadvakrát prosadit a získat tak náskok. O góly se postarali Jakub Lorenc a Roman Jedlička. Po první třetině proběhla v kabině bouře a to i přestože se jednalo o pohledný hokej a vedli jsme už 2:0. Ne všechno totiž probíhalo dle představ trenéra Kocúra. Ve druhé třetině se domácí ValMez dostával stále častěji pod tlak a Lvům se dařilo soupeře čím dál víc mačkat v jeho vlastní třetině. Spousta střel ale končila na domácím gólmanovi nebo mimo branku. Borům se podařilo postupně srovnat na 2:2.  Poslední slovo třetiny však měla Břeclav, za kterou se prosadil Šimon Veselský. Na rozdíl od první třetiny ale trenér kluky pochválil, i když ji hokejisté prohráli 2:1. Lvi Zlepšili hru a začali plnit taktické pokyny. To se také vyplatilo ve třetí třetině, kterou jsme vyhráli 3:1 a stanovili tak konečné skóre na 6:3 pro Břeclav.

Góly Lvů: 2x Lorenc, Jedlička, Veselský Š., Harnach, Illý

Devátá třída začala týden hned v pondělí, kdy Lvi vyjeli do Zlína. Utkání začalo lépe pro naše. Ačkoliv na první trefu si přítomní přihlížející museli počkat až ke konci první třetiny. V čase 18:20 se prosadil Marek Harnach. (A: Jedlička, Ruml). Po první třetině se tak Břeclav mohla těšit z vedení 1:0. Druhá třetina se držela poměrně dlouho lépe pro hosty, avšak ve druhé polovině převzal otěže Zlín. Během sedmi minut se dostali do vedení 3:1. Ani ve třetí třetině se už Lvi nezvládli prosadit. Berani navýšili na 4:1 v čase 48:48. Poté v 52. a nakonec i v 58. minutě dalšími trefami do břeclavské sítě stanovili konečné skóre 6:1. Lvi se tak ze Zlína vrací bez bodů.

Gól Lvů: Harnach Marek

Ihned druhý den vyjeli deváťáci spolu se sedmáky na Vsetín. Utkání přineslo vyrovnanou první třetinu, během které si oba brankáři podrželi čisté konto. K otevření brankového seznamu musela pomoci až přesilová hra, kterou na své hokejky dostali Valaši. O dvě minuty později, konkrétně v čase 27:26 přidal Vsetín i druhý gól a vedl již 2:0. Lvi zvládli reagovat až ve 34. minutě, kdy se prosadil Jakub Lorenc. Jen 47 vteřin však stačilo domácím na odpověď. Třetí třetina začínala za stavu 3:1 a byl to opět Vsetín, kdo gólově udeřil. Když čas ukazoval samé čtverky, Zezulka navyšoval na 4:1. Lvi se nevzdávali a stále usilovně šli za lepším výsledkem. Povedlo se v čase 51:04, kdy se trefil Šimon Veselský. Hrálo se až do posledních minut. V 58. minutě se Lvi dostali na rozdíl jediné branky, když Dominik Meissner dotáhl na 4:3. Poslední slovo však měli opět domácí, kteří ještě v téže minutě pátou brankou zrušili naděje Lvů na srovnání. S konečným výsledkem 5:3 se tak devátá třída vrací s prázdnou.

Góly Lvů: Lorenc, Veselský, Meissner

Poslední zápas týdne čekal devítku v sobotu na domácím ledě. Do Břeclavi přijel Šumperk. Utkání začalo velmi vyrovnaně. Hráči obou týmů ukazovali kvalitní výkony podpořené bezchybnými brankáři. První branka padla až chvíli před polovinou zápasu. Skóre otevřel Šumperk. V čase 30:00 hosté navýšili na 2:0. Lvi se však nenechali rozhodit a do minuty stáhli na rozdíl jediné branky. Branku si připsal Jaroslav Prchal, asistence Kaňa F. a Lorenc. Stav vydržel až do konce druhé třetiny, do šaten tak Lvi odcházeli se ztrátou jediné branky. Na začátku třetí části hosté z úvodu třetí brankou podpořili své vedení. Zlom však přišel ve 49. minutě, během které se Draci prosadili hned 2x a dostali se tak na rozdíl čtyř branek. Na konečných 6:1 soupeř upravil 22 vteřin před závěrečnou sirénou. Body tedy tento den zůstávají Šumperku.

Gól Lvů: Prchal Jaroslav

Dorostenci začali zápasový týden ve čtvrtek, kdy na domácím ledě hostili Frýdek-Místek. Utkání Lvi rozehráli dobře. Již ve druhé minutě se mohli radovat z vedení 1:0, kdy se o premiérovou trefu hokejového střetnutí postaral Martin Baláž. V deváté minutě však bylo opět srovnáno. Za hosty se prosadil Szmek Lukáš, který těžil z tlaku po skončené přesilové hře. Pouhých 32 vteřin stačilo Břeclavi, aby si své vedení vzala zpět. Kapitán Kristian Burian překonal brankáře Chlopčíka. Velmi důležité momenty nastaly v 15. minutě. Lvi se zvládli prosadit 2x v rozmezí 49 vteřin. O obě branky se postaral deváťák Alex Marek, který vyhnal Frídeckého brankáře na střídačku. Mezi tři tyče se tak v čase 15:52 postavil Váňa. Druhá třetina přinesla lehké navýšení náskoku hokejistů od Dyje. V čase 31:12 se prosadilo číslo 16, mladý Marek Harnach. Více se skóre však neposunulo a po 40 minutách byl stav utkání 5:1 pro Lvy. Ve třetí třetině Lvi stále měli více ze hry. Napotřetí se prosadil Alex Marek, který svým hattrickem ve 47. minutě upevňoval vedení domácích. Frýdek skóroval až v početní výhodě 5 na 3, kterou Lvi připustili v 51. minutě. Jan Muroň se však stal posledním střelcem hostů. I přes jasnou výhru Lvi hráli až do posledních chvil. Na 7:2 upravoval mladý Ondřej Ruml 52 vteřin před koncem. Břeclavský tým se tak může těšit z dalších tří bodů.

Ze zápasu se můžete podívat na fotky od Michala Martinčíka:

V sobotu do Břeclavi přijel tým polského výběru U16, který vede tabulku ligy dorostu. Utkání nabídlo velmi vyrovnaný start. Oba týmy chtěly ukázat to nejlepší, co v nich na závěr sezóny zbylo. Zejména pro Lvy se jednalo o jeden z klíčových zápasů. První třetina žádnou branku nenabídla a do šaten tak hráči odcházeli za stavu 0:0. Gólový přelom nastal až za polovinou utkání. V 33. minutě otevřel brankový účet asistent kapitána hostujícího týmu. O tři minuty později Polsko navýšilo na dvoubrankový náskok, kdy hokejistům více sedla hra 4 proti 4 určena vinou vyloučení. Do minuty však Lvi dotáhli a byli zpět ve hře. Důležitou branku si připsal starší žák Alex Marek. Asistence si připsali Kreutz a Zapletal. Třetí perioda se 19 minut držela za nerozhodného stavu 2:1. Rozseknutí napínavého zápasu přišlo až v 59. minutě. Polsko navýšilo na 3:1. Břeclavská střídačka reagovala na nepříznivou situaci odvoláním brankáře ihned následující střídání. V čase 59:49 bohužel hosté brankou do prázdné brány pečetili své vítězství.

Poslední zápas základní části přivedl do Fosfa arény brněnský tým Warriors. Utkání druhého s třetím rozhodlo o konečném pořadí tabulky. Zápas před zraky necelé stovky diváků začal lépe pro Brno. Útočník soupeře David Ross překonal domácí defenzivu již ve třetí minutě. Chvíli po obdržené brance museli Lvi bránit dvouminutové oslabení, další branku už nepřipustili. Byl to však opět soupeř našeho týmu, kdo si připsal druhý gól zápasu. V čase 15:49 Petr Baláž navýšil na 2:0. Do druhé třetiny Lvi vstoupili s dvoubrankovou ztrátou. Brankáře brněnské Komety překonal v čase 23:45 Marek Hujela, přihrával mu Alex Marek. Stav utkání byl tedy 2:1. Zdálo se, že tak skončí i druhá dvacetiminutová část, Warrior však navýšil své vedení 36 vteřin před sirénou. Druhou branku Brna si v přesilové hře připsal D. Ross. Ve třetí třetině již šlo o vše. I přes velikou snahu Lvů, to byl opět Warrior, kdo se radoval ze vstřelené branky. Ve 45. minutě se prosadil Kolečkář. Břeclavský tým se snažil o srovnání, avšak nedisciplinovanost a vyloučení v závěru Lvům prakticky znemožnila pokus o obrat. Brno si tedy odváží 3 body za výhru 4:1 a s tím i druhé místo tabulky, které zajišťuje v nadcházející sezóně účast v lize dorostu.

Dorostenci tímto zápasem ukončili základní část. Sezóna pro ně však nekončí. V konečném součtu bodů se umístili na 3. místě. První Polsko zamíří do baráže o extraligu dorostu. Druhý tým, Warrior, má jistý postup do nové ligy juniorů, která vznikne mezi dvě současnými. Břeclav, jakožto třetí tým tabulky nadstavby "O postup" se v baráži popere o místo právě v nově vzniklé lize. Pro ostatní týmy sezóna končí.

Junioři začali prázdninový zápasový týden ihned v pondělí. Cesta našich hokejistů vedla do KHNP Arény v Třebíči, kde se postavili místnímu týmu, jenž vede tabulku.  Utkání začalo velmi vyrovnaně. Bylo vidět svižné tempo i souboje dvou nejlepších týmů tabulky. První větší šance se domácím naskytla, když ve 14. minutě dostali dvě minuty přesilové hry. Skóre se však nezměnilo, Lvi oslabení ubránili a dokonce se i chvíli poté mohli radovat. Skóre utkání otevřel Adam Abazaj, který v čase 17:52 překonal brankáře Vejmelku. Poslední přihrávku si připsal Tomáš Havelka. Do šaten tak Lvi odcházeli s náskokem 1:0. Druhá třetina se nesla v duchu častých vyloučení. Ve 28. minutě z početní výhody těžila Třebíč, která z hokejky Hudečka srovnala utkání. O pět minut později se Horácká Slavia dokonce dostala do vedení, které ji vydrželo až do konce druhé třetiny. Do poslední části vstupovali Lvi odhodláni výsledek vyrovnat, avšak stal se pravý opak. Lvi doplatili na nedisciplinovanost na hřišti. Třebíč nejprve ve 45. minutě využila přesilovou hru 5 na 4. V čase 51:31 pak na Růžička při výhodě pět proti třem upravil na konečných 4:1, což zajistiloTřebíči další tři body do tabulky. Lvi se do Břeclavi bohužel vracejí s prázdnou.

V sobotu se junioři vydali do Opavy. Utkání mělo velmi vyrovnaný průběh. V první třetině dostali domácí v polovině přesilovou hru, Břeclav si však s početní nevýhodou poradila. V závěru byl potrestán také domácí hráč, Lvi tedy třetinu ukončili přesilovkou. Do druhé třetiny vstoupili naši hokejisté za bezbrankového stavu se zbývající početní výhodu, skóre se však neposunulo. První branka utkání padla v neuvěřitelném čase 39:59, kdy pouhou vteřinu před sirénou poslal svůj tým do vedení Šimon Juřička. Asistoval mu Jiří Mácha. Poslední třetina přinesla srovnání domácích, kdy se v 49. minutě prosadil L. Zelinka. Své vedení Opava navýšila 5 minut před koncem, kdy břeclavského brankáře překonal T. Vlach. Lvi se nevzdávali a bojovali do posledních chvil. 55 vteřin před koncem rozradostnil svůj tým Tomáš Havelka. Asistenci si připsal Dominik Koubek. Utkání tedy nerozhodlo 60 minut základní hrací doby a došlo až na samostatné nájezdy. V těch byli úspěšnější domácí. Druhý bod Slezanu vstřelil O. Backa. Lvi tedy vezou domů 1 bod.

Tento týden měli junioři v rozpisu zápasů také dvě domácí utkání s Českou Třebovou. S ohledem na závěr sezóny, jednoznačnou tabulku a také ostatní faktory, se soupeř rozhodl pro kontumaci a pod břeclavský zámek v obou případech hrát nepřijel.

Našim nejstarším mládežníkům tak tento týden sezóna skončila. V nadstavbě o postup do vyšší ligy se umístili s náskokem 12 bodů na druhém místě.