51_20230903_162436.jpg
262_20220123_170333.jpg

Přípravka potrénovala pod otevřeným nebem.

Kategorie nejmenších Lvíčátek si zkusila, jaké to je, trénovat pod otevřeným nebem. Čtvrtý lednový víkend si tak děti užily východ slunce z mikulovské otevřené ledové plochy.

V době, kdy se na břeclavském zimním stadionu konaly závody krasobruslařek, se nejmenším břeclavským hokejistům dostalo zajímavého zpestření. Zkusili si jak probíhal hokej za dob minulých. Ledová plocha v Mikulově, kterou břeclavští hokejisté již dobře znají z loňské kovidové sezóny, je znovu otevřena.

"Náš zimák mělo na celý víkend zarezervované kraso. Znamenalo by to tedy, že by přípravka měla místo tří tréninků v týdnu pouze jeden ve středu. Našim nejmenším Lvíčkům se podařilo zajistit náhradní led a především veliké zpestření v podobě tréninků v Mikulově." Přibližuje situaci hlavní trenér přípravky Michal Martinčík.

"Musím říct, že fungování ledové plochy v Mikulově, je opravdu vzorové. V čele se správcem panem Králíkem tam vše funguje jak má. Led je v rámci okolních možností nadstandartně připravený. Jen si říkám že je škoda, že něco podobného nemáme i u nás v Břeclavi..." Dodává.

"Děti si trénink užily. Dost koukaly, když jsem jim řekl, že dřív byly všechny zimáky bez střechy. Jsem rád, že nám vedení klubu a také Mikulov tyto ledy umožnili. V lednu máme naplánované celkem tři. Vždy když není prostor na břeclavském stadionu. Dokud to teploty umožní, rád bych tuto možnost pro naše nejmenší ještě využil." Zakončuje Martinčík.

Z tréninku pod otevřeným nebem máme také pár fotek: