FOSFA HC Lvi BřeclavHC Blansko
24:0
ne 16. 1. 2022 13:00 @ Břeclav, FOSFA ARÉNA, 1. liga žen, 9. kolo

Lvice potvrdily v domácím prostředí roli favorita

Po více než měsíc dlouhé pauze čekalo 16.1. břeclavské Lvice další domácí utkání. Proti Rytířkám z Blanska byla potvrzena jednoznačně role favorita a břeclavské hráčky si připisují tři body do tabulky 1. ligy žen.

Rytířky si v posledním zápase loňského roku připsaly do tabulky první body po výhře na Valkýrami. Sestava domácího týmu je stále sužována nemocemi, ale i přes tyto drobné potíže se před utkáním počítalo se ziskem tří bodů.

Průběh utkání

Od prvních minut byly Lvice aktivnějším týmem, byť hned ve druhé minutě se dostaly do oslabení. V této herní situaci padla první branka tohoto zápasu, když se po přihrávce K. Koníčkové prosazuje K. Prokopová. V 6. minutě další oslabení domácího celku a ihned po jeho skončení se domácí celek po brance kapitánky K. Buocikové dostává do dvoubrankového vedení. I přes trvalý tlak břeclavských hráček je na našich hokejkách vidět dlouhá zápasová pauza a spousta přihrávek je buď nepřesných nebo je kotouč ztracen po špatném zpracování. I tak do konce první části vedou domácí hráčky rozdílem šesti branek.

Ve druhé třetině se již břeclavské Lvice dostávají do zápasového tempa. Dokonce střílí i branku v oslabení 3 na 5. Téměř všechen čas se hraje pouze v útočné třetině. O osudu utkání je rozhodnuto a je tak již pouze otázkou jaké bude konečné skóre a nikoliv to, kdo bude brát body z tohoto zápasu. Po této části svítí na ukazateli stav 18:0.

V poslední třetině ze svého tempa Lvice ubraly. Začaly zkoušet různé herní varianty. I přesto zopakovaly výsledek z úvodní třetiny a tak se nakonec výsledek zápasu zastavuje na čísle 24:0 pro domácí tým. Bodově nejúspěšnější domácí hráčkou byla kapitánka K. Buociková s bilancí 5 + 6

Statistiky

HC Lvi Břeclav z.s. : HC Blansko 24:0 ( 6:0, 12:0, 6:0)
 Branky:  4. Prokopová ( Koníčková), 8. Buociková ( Kotounová), 10. Kotounová ( Sadílková, Duroňová), 12. Koníčková ( Prokopová), 18. Buociková ( Bartalová), 18. Kotounová ( Buociková, Beňovská), 23. Buociková ( Búliková, Beňovská), 24. Koníčková ( Zoubková), 25. Buociková ( Búliková), 27. Zoubková ( Buociková), 28. Prokopová ( Sadílková), 29. Beňovská, 31. Duroňová ( Sadílková), 32. Kotounová ( Buociková, Buliková), 33. Buociková ( Búliková), 35. Kotounová ( Beňovská), 37. Beňovská ( Búliková, Buociková), 38. Sadílková ( Duroňová), 49. Sadílková ( Kotounová, Búliková), 51. Kotounová ( Buociková, Búliková) 52. Kotounová ( Buociková, Búliková), 53. Prokopová ( Sadílková), 54. Sadílková
 Vyloučení: 6:3, Využití: 1:0 Oslabení: 2:0 Průběh utkání: 0:0, 24:0

Sestava Lvice: Kleinarová ( Kocmanová) - Zoubková, Beňovská, Duroňová, Bartalová - Kotounová, Buociková, Búliková, Prokopová, Sadílková, Koníčková

Sestava Rytířky: Ryšavá - Bubíková A., Prokešová, Šantorová, Vallová J. - Šlanhofová, Bláhová, Vallová N., Jílková, Sáňková, Červinková, Pavloňová, Bubíková Z.

Fotky

Z utkání pro vás máme fotky z objektivu Michala Martinčíka

Toto utkání jako první po dlouhé pauze bylo pro domácí hráčky spíše tréninkovým. Lvice teď čekají náročné zápasy na venkovních hřištích a to v neděli 30.1 od 16:00 ve Val. Meziříčí a týden na to v sobotu 5.2 od 13:00 dohrávka 4 kola v Opavě.