Související zápasy

FOSFA HC Lvi Břeclav

Úspěšný týden. Prvňáčci ovládli turnaj v Novém Jíčíně, žáci připsali výhry a dorost s juniorkou upevnili skvělé postavení v tabulce.

Týdenní souhrn 25.10 - 31.10 je tu! A že bylo o čem psát, zápasů se odehrálo opravdu mnoho. Hráli jsme v nejmenších kategoriích, také v žákovských a volno neměli ani nejstarší mládežníci. Nesmí chybět fotky a rozhovory.

Naše nejmladší Lvíčátka z 1. a 2. třídy vyjela v neděli 31.10. na turnaj o Okresní pohár Nového Jičína. HC Lvi postavili dvě družstva A i B. Turnaje se zúčastnila družstva ze Severní Moravy a to místní Ďáblíci Nový Jičín, HC Kopřivnice, Oceláři Třinec, MSK Orlová a HC Studénka. Družstvo B bojovalo a nakonec se umístilo na krásném 4. místě, kdy zaznamenalo tři smolné prohry vždy o jeden až dva góly. Družstvo A s celkovým skóre 70 : 19 a při zisku maximálního počtu bodů celý turnaj ovládlo.

4.třída odehrála v sobotu turnaj se Znojmem a Vyškovem. Odehrály se vyrovnané zápasy, ve kterých mohli přítomní diváci sledovat hokejovou bojovnost malých hokejistů.

Páťáci měli na programu hned dvě utkání. Nejdříve v sobotu na domácím ledě vyzvali "Smečku" z Boskovic. Hráči se chtěli ukázat v co nejlepším světle a tak jsme v tomto utkání mohli sledovat spoustu branek.

V neděli pak Lvíci zavítali na led Blanska, kde se utkali s místními Rytíři. "Kluci zde odehráli dobrý zápas." Vzkázal trenér Radim Lenkovič

Po turnaji čtvrťáků se Fosfa aréna připravila na zápas 6. třídy, která hostila Uherský Brod. Zápas byl velmi vyrovnaný a celou první třetinu dokonce bez branky. Skóre se otevřelo až 3 minuty a 13 vteřin po začátku prostřední části, kdy se dostali do vedení hosté. Lvi ale zvládli zareagovat a během 2 minut ve 32. a 34. minutě obrátili skóre na svoji stranu. To samé však zvládli Spartakovci ve třetí třetině, kdy ve 48. minutě dorovnali a o dvě minuty později se dokonce dostali do vedení. Za další dvě minuty však Břeclav vyrovnala. Stav 3:3 vydržel až do závěrečné sirény a zápas tak skončil remízou.

Druhý den přijel do Břeclavi Uherský Ostroh. Lvi začali velmi slibně, kdy nejdříve otevřeli skóre utkání a po první třetině drželi náskok 2:0. Z úvodu druhé periody hosté dotáhli a následně také dorovnali. Už se zdálo, že prostřední část skončí 2:2, avšak během deseti vteřin se skóre posunulo na 3:3. Ve třetí třetině se domácí dostali opět do vedení, Ostroh dorovnal, ale na více již nestačil a Lvi dvěma dalšími brankami pečetili své vítězství.

Sedmáci v pátek na domácím ledě vyzvali Znojmo. Břeclavi se podařilo otevřít skóre utkání a to již do dvou minut zápasu. Bohužel do 170 vteřin již bylo srovnáno. První třetina tak skončila za nerozhodného stavu 1:1. Druhá část byla více v režii Orlů, kteří dokázali vstřelit čtyři branky po sobě. Lvi zvládli korigovat, kdy během 34 minuty přidali také dvě branky. Ve třetí periodě již hosté jen navýšili a celkově si tedy odváží z Břeclavi 3 body za výhru 8:4.

Lvi z osmé třídy, se stejně jako jejich mladší spoluhráči, v sobotu doma utkali s Uherským Brodem. Zápas začal lépe pro hosty, kteří ve druhé minutě vsítili první trefu zápasu. Dominik Meissner však na začátku páté minuty srovnal. Richard Osička také na nic nečekal a za 32 vteřin zvyšoval na 2:1. Pouhých 16 vteřin však stačilo Brodu na srovnání. Do konce periody přidali ještě jednu branku a třetina tak skončila lépe pro hosty. Z úvodu druhé dvacetiminutovky dorovnal Marek Harnach. Hosté navýšili ale Lvi trefou Šimona Veselského opět dorovnali. Ve třetí třetině přidal Spartak po dvou trefách, Břeclav již jen jednu z hole Patrika Illého a tak velmi těsně podlehla výsledkem 5:6.

Góly: Meissner, Osička, Harnach, Veselský, Illý
Asistence: 2x Kaňa, Švandelka

V neděli se Lvi na domácím ledě postavili Uherskému Ostrohu. Již po deseti vteřinách se břeclavský Dominik Meissner zvládl prosadit. Radost domácích však netrvala příliš dlouho a po 56 vteřinách bylo srovnáno. Ještě v první třetině Lvi navýšili. Nejdříve se prosadil Šťastný a poté v čase 11:29 i Illý. Do druhého dějství stupovali Lvi s náskokem 3:1, ten však Ostroh do 32. minuty stáhl. Ve 36. minutě domácí zařadili vyšší rychlostní stupeň. Nejdříve skóroval Ruml, poté v rozmezí deseti vteřin přidal dva zásahy Jakub Lorenc. Podobně rychlou gólovou smršť ukázal také Ostroh, který během minuty zvládl stav 6:4 otočit na 7:6. Do konce bláznivé druhé třetiny se ještě jednou prosadili Lvi a Meissner dorovnal na 7:7. Ve třetí části opět Dominik Meissner završil hattrick a Strnádel zvyšoval na 9:7. Hosté v závěru korigovali, celkové skóre 9:8 však vychází lépe pro Břeclav.

Góly: 3x Meissner, 2x Lorenc, Šťastný, Illý, Ruml, Strnádel
Asistence: 2x Ruml, 2x Švandelka, Lorenc, Meissner