Související zápasy

FOSFA HC Lvi Břeclav - MUŽI / ŽENY
220_20211101_100333.jpg

Úspěšný týden. Prvňáčci ovládli turnaj v Novém Jíčíně, žáci připsali výhry a dorost s juniorkou upevnili skvělé postavení v tabulce.

Týdenní souhrn 25.10 - 31.10 je tu! A že bylo o čem psát, zápasů se odehrálo opravdu mnoho. Hráli jsme v nejmenších kategoriích, také v žákovských a volno neměli ani nejstarší mládežníci. Nesmí chybět fotky a rozhovory.

Naše nejmladší Lvíčátka z 1. a 2. třídy vyjela v neděli 31.10. na turnaj o Okresní pohár Nového Jičína. HC Lvi postavili dvě družstva A i B. Turnaje se zúčastnila družstva ze Severní Moravy a to místní Ďáblíci Nový Jičín, HC Kopřivnice, Oceláři Třinec, MSK Orlová a HC Studénka. Družstvo B bojovalo a nakonec se umístilo na krásném 4. místě, kdy zaznamenalo tři smolné prohry vždy o jeden až dva góly. Družstvo A s celkovým skóre 70 : 19 a při zisku maximálního počtu bodů celý turnaj ovládlo.


4.třída odehrála v sobotu turnaj se Znojmem a Vyškovem. Odehrály se vyrovnané zápasy, ve kterých mohli přítomní diváci sledovat hokejovou bojovnost malých hokejistů.


Páťáci měli na programu hned dvě utkání. Nejdříve v sobotu na domácím ledě vyzvali "Smečku" z Boskovic. Hráči se chtěli ukázat v co nejlepším světle a tak jsme v tomto utkání mohli sledovat spoustu branek.


V neděli pak Lvíci zavítali na led Blanska, kde se utkali s místními Rytíři. "Kluci zde odehráli dobrý zápas." Vzkázal trenér Radim Lenkovič


Po turnaji čtvrťáků se Fosfa aréna připravila na zápas 6. třídy, která hostila Uherský Brod. Zápas byl velmi vyrovnaný a celou první třetinu dokonce bez branky. Skóre se otevřelo až 3 minuty a 13 vteřin po začátku prostřední části, kdy se dostali do vedení hosté. Lvi ale zvládli zareagovat a během 2 minut ve 32. a 34. minutě obrátili skóre na svoji stranu. To samé však zvládli Spartakovci ve třetí třetině, kdy ve 48. minutě dorovnali a o dvě minuty později se dokonce dostali do vedení. Za další dvě minuty však Břeclav vyrovnala. Stav 3:3 vydržel až do závěrečné sirény a zápas tak skončil remízou.

Druhý den přijel do Břeclavi Uherský Ostroh. Lvi začali velmi slibně, kdy nejdříve otevřeli skóre utkání a po první třetině drželi náskok 2:0. Z úvodu druhé periody hosté dotáhli a následně také dorovnali. Už se zdálo, že prostřední část skončí 2:2, avšak během deseti vteřin se skóre posunulo na 3:3. Ve třetí třetině se domácí dostali opět do vedení, Ostroh dorovnal, ale na více již nestačil a Lvi dvěma dalšími brankami pečetili své vítězství.

Sedmáci v pátek na domácím ledě vyzvali Znojmo. Břeclavi se podařilo otevřít skóre utkání a to již do dvou minut zápasu. Bohužel do 170 vteřin již bylo srovnáno. První třetina tak skončila za nerozhodného stavu 1:1. Druhá část byla více v režii Orlů, kteří dokázali vstřelit čtyři branky po sobě. Lvi zvládli korigovat, kdy během 34 minuty přidali také dvě branky. Ve třetí periodě již hosté jen navýšili a celkově si tedy odváží z Břeclavi 3 body za výhru 8:4.

Lvi z osmé třídy, se stejně jako jejich mladší spoluhráči, v sobotu doma utkali s Uherským Brodem. Zápas začal lépe pro hosty, kteří ve druhé minutě vsítili první trefu zápasu. Dominik Meissner však na začátku páté minuty srovnal. Richard Osička také na nic nečekal a za 32 vteřin zvyšoval na 2:1. Pouhých 16 vteřin však stačilo Brodu na srovnání. Do konce periody přidali ještě jednu branku a třetina tak skončila lépe pro hosty. Z úvodu druhé dvacetiminutovky dorovnal Marek Harnach. Hosté navýšili ale Lvi trefou Šimona Veselského opět dorovnali. Ve třetí třetině přidal Spartak po dvou trefách, Břeclav již jen jednu z hole Patrika Illého a tak velmi těsně podlehla výsledkem 5:6.

Góly: Meissner, Osička, Harnach, Veselský, Illý
Asistence: 2x Kaňa, Švandelka

V neděli se Lvi na domácím ledě postavili Uherskému Ostrohu. Již po deseti vteřinách se břeclavský Dominik Meissner zvládl prosadit. Radost domácích však netrvala příliš dlouho a po 56 vteřinách bylo srovnáno. Ještě v první třetině Lvi navýšili. Nejdříve se prosadil Šťastný a poté v čase 11:29 i Illý. Do druhého dějství stupovali Lvi s náskokem 3:1, ten však Ostroh do 32. minuty stáhl. Ve 36. minutě domácí zařadili vyšší rychlostní stupeň. Nejdříve skóroval Ruml, poté v rozmezí deseti vteřin přidal dva zásahy Jakub Lorenc. Podobně rychlou gólovou smršť ukázal také Ostroh, který během minuty zvládl stav 6:4 otočit na 7:6. Do konce bláznivé druhé třetiny se ještě jednou prosadili Lvi a Meissner dorovnal na 7:7. Ve třetí části opět Dominik Meissner završil hattrick a Strnádel zvyšoval na 9:7. Hosté v závěru korigovali, celkové skóre 9:8 však vychází lépe pro Břeclav.

Góly: 3x Meissner, 2x Lorenc, Šťastný, Illý, Ruml, Strnádel
Asistence: 2x Ruml, 2x Švandelka, Lorenc, Meissner


Komentář Radim Juránek (hlavní trenér):
"Dneska od začátku zápas nahoru a dolů. Hru hodně ovlivnila vyloučení, hra 5 na 5 nikdy nevydržela příliš dlouho. Jsem rád, že se kluci nenechali vyprovokovat. Pochvalu si zaslouží mladý třetí útok, který předváděl pěknou hru a přidali i góly. Pro příště je potřeba se vyvarovat slabším pasážím, kdy jsme schopni inkasovat během chvíle více gólů a soupeře tím zbytečně dostáváme zpátky do zápasu."

Komentář Richard Osička (obránce):
"První třetinu jsme zvládali více bruslit a šli jsme do vedení. Druhou třetinu se zápas začal zbytečně vyhrocovat a ve třetí třetině už to byla taková přetahovaná o výsledek."

Zápasový týden odstartovala 9. třída, která první zápas odehrála již ve čtvrtek, kdy ve 12:15 na domácím ledě Lvi vyzvali Šumperk.

První třetina se Lvům nepodařila dle představ. Mezi dvanáctou a sedmnáctou minutou si Draci zvládli vytvořit náskok 3:0. Druhá část již byla zajímavější. Domácí nejdříve trefou Hurnického stáhli na 3:1. O dvě minuty později hosté odpověděli a znovu se dostali do tříbrankového náskoku. Lvi ale zdaleka nesložili zbraně. Do minuty opět stáhl Filip Kaňa a v polovině zápasu skóre ještě poupravil Ondřej Ruml na 4:3. Do konce druhé periody ještě Šumperk navýšil na 5:3. Zápas však nebyl rozhodnut. Hned 11 vteřin po začátku poslední části Hájek dotahoval na 5:4. Svoji druhou brankou zápasu pak 15 minut před koncem vyrovnal Ruml. Napínavý závěr však lépe zvládli hosté, kteří z tlaku odskočili na 6:5 a trefou do prázdné brány pak 3 vteřiny před koncem pečetili svoji výhru.

Góly Lvů: 2x Ruml Hurnický, Kaňa, Hájek

Ze zápasu máme fotky od Michala Martinčíka

Fotoalbum ZDE


Dorostenci v sobotu vyjeli na led Nevoga arény, kde se utkali s místním týmem Orlů.  V zápase byli lepší Lvi, kteří v sedmnácté minutě odskočili na 2:0. Skóre utkání otevřel Szabó Adam. Druhou brankou Lvů odstartoval své skvělé utkání Lukáš Suchyňa. Domácí však bojovali a ve druhé třetině zvádli dorovnat na 2:2. Tomu řekl "NE" opět Suchyňa, který ještě ve druhé části poslal svůj tým zpět do vedení. Ve třetí periodě pak zkompletoval hattrick. Pojišťovací trefou zajistil výhru 5:2 Hugo Zálesňák.

Góly Lvů: 3x Suchyňa, Szabó, Zálesňák


Pozápasový ohlas nám poskytl hlavní trenér Lukáš Hökl:
"Zápas byl pro nás formou přátelského utkání, kde už nám o nic nejde a Znojmu také ne. Výsledek pro nás nebyl v tomhle zápasu tak důležitý, jak spíše projev hry a splnění úkolů, které jsme si řekli před zápasem. Po konci utkání jsme se rozhodli že budeme muset udělat závazné kroky v sestavě a určitě nebudou chybět pohovory u hráčů. U některých hráčů visí otazník zda budeme pokračovat a nebo nebudeme pokračovat ve spolupráci dál. U některých hráčů po zápase panovalo velké zklamání. Máme před sebou poslední dva zápasy této základní části a určitě u těchto zápasů budeme sledovat u některých hráčů, zda uděláme rázný krok anebo ne. K soupeři můžu říci, že jsem obdivoval po zápase jejich chuť bojovat o výsledek."

Junioři v neděli hostili vzdálený Frýdek Místek. Lvy naladil Michal Jurica, který vstřelil první branku zápasu a poslal Břeclav do vedení. V 16. minutě ze skvělé přihrávky brankáře Dymschakova těžil Dominik Koubek. První třetina tedy skončila lépe pro domácí, kteří vedli 2:0. Frýdek však nesložil zbraně a mezi 24.-27. minutou zvládl srovnat. Ještě do konce třetiny však vylepšil skóre navrátilec po zranění Tomáš Havelka, který v souhře se Zdeňkem Ambrožem přidal dvě trefy. Skóre po čtyřiceti minutách tedy bylo 4:2 pro Břeclav. Hosté chtěli zápas otočit, avšak čtyři a půl minuty po začátku třetí třetiny navyšoval Adam Abazaj. Šestý gól domácí Břeclavi vsítil Zdeněk Ambrož, po nahrávce Kunce. Frýdek-Místek jednou trefou ještě korigoval avšak závěrečné skóre 6:3 hovoří lépe pro Lvy.

Góly Lvů: 2x Havelka, Jurica, Koubek, Abazaj, Ambrož

Po utkání přidal pár slov trenér brankářů našich juniorů Miroslav Foukal:
"Naše vítězství se nerodilo lehce, ale především bych chtěl vyzdvihnout výkon Kirila Dymschakova, který byl celý zápas oporou a chytil několik vyložených gólovek Frýdku především v první třetině."

Velmi obsáhlou fotogalerii ze zápasu, z objektivu Ondřeje Součka, najdete ZDE