Související zápas

FOSFA HC Lvi Břeclav
FOSFA HC Lvi BřeclavSHKM Hodonín
4:5
so 20. 11. 2021 18:00 @ Břeclav, FOSFA ARÉNA, Krajská liga mužů Jižní Moravy a Zlína, 12. kolo

Břeclavští ani po čtvrté v sezóně nestačili na Hodonín.

Lvi si utkání prohráli v posledních sedmi minutách.

Průběh utkání

Obě mužstva do utkání nastoupila velice opatrně a soustředila se spíše na kvalitní práci v obraně. Sem tam byla v prví třetině vidět nějaká střela, ale jinak se oběma týmům dařilo obranu držet pevně. Ani jeden z týmů se nedostal do vyložené šance. Domácím se naskytla dvakrát příležitost početní převahy, ale toho se jim nepodařilo využít. Patnáct vteřin před koncem třetiny hostující faulovali ujíždějícího Tibora SEDLÁČKA a rozhodčí odpískal trestné střílení. K nájezdu se postavil Michal Gabriška, ale střelou na vyrážečku se mu nepodařilo hodonínského brankáře překonat a tak se šlo do kabin za stavu 0:0.

Do druhé třetiny nastoupila obě mužstva v podobném duchu jako do první. Ale ve dvacátédeváté minutě už se přece jenom rozjel brankový účet utkání. Střelou z pravého kruhu se prosadil Michal GABRIŠKA. Za pouhých třicet vteřin náskok domácích zvyšoval Libor KOCÚR. Pak domácí ve třicáté sedmé minutě opět hráli přesilovou hru, ale hodonínským se podařilo dostat do situace 2:1 také na takový stav snižoval Jakub SAJDL. Tímto poměrem branek skončila druhá třetina.

Nejvíce emocí i branek přinesla třetina třetí. Čtyřicátá třetí minuta přinesla navýšení náskoku Lvů hned o dvě branky. Nejdříve Tibor SEDLÁČEK bekhendovou střelou dostal puk za hodonínského brankáře. Poté se z pravé strany podařilo před prázdnou bránu dostat Michalu GABRIŠKOVI  a domácí už v utkání vedli 4:1. Od tohoto okamžiku bylo na ledě vidět hodně emocí a začalo se na ledě jiskřit. Tento stav vydržel až do padesáté třetí minuty, kdy se podařilo snížit Matěji CHARVÁTOVI. V padesáté třetí minutě došlo ke zranění domácího obránce Patrika RUTKOVSKÉHO a hodonínský hráč obdržel 2 + 2 minuty. Tak se zdálo, že domácí si utkání již pohlídají, ale opak byl pravdou. Když se břeclavským po dvou minutách nepodařilo přesilovku využít, přišlo vyrovnání sil na ledě. Hodonínu se podařilo po skončení trestu využít krátkou přesilovou hru v padesáté sedmé minutě Matěj CHARVÁT. Od tohoto okamžiku, jakoby břeclavští odešli z ledu a bylo vidět pouze mužstvo hostujících, kteří přidali ještě dvě branky do konce utkání - Petr PEŠ a Aleš DUFEK a tím dokonali obrat a rozhodli o tom, že v dalším utkání se zase Břeclavi nepodařilo Hodonín porazit.

Hodnocení trenérů

Lukáš Hökl (HC Lvi Břeclav)

"Dnešní zápas se mně hodně těžko hodnotí. 50 minut máme zápas v naši režii, hru jsme měli po celou dobu pod kontrolou, kluci makali a zodpovědně plnili, co se řeklo v kabině a pak přijde nepochopitelně kolaps v posledních pár minutách a zápas ztratíme. Hold takový zápas se stane. Klukům jsem po zápase poděkoval za dobrý odmakaný výkon. Myslím si osobně, že se hokej musel fanouškům líbit, až na ten závěr. Ukázali jsme, že můžeme hrát hokej úplně s každým a že soupeř s námi bude muset počítat. Teď se kluci musí ze zápasu dostat myšlenkami pryč a začít se soustředit na další zápas. Sezóna je ještě dlouhá a čeká nás spoustu zápasů (úspěšné i neúspěšné). Cíl máme jasně daný a to dostat se do první čtverky play-off a tam přijít připravení na 100% a vyvarovat se tomu, aby se tohle už neopakovalo. Klukům a fanouškům bych chtěl dnes poděkovat za dobře odvedený výkon jak na ledě tak i na tribunách. Doufejme, že se nám nezranil další hráč na delší dobu a brzo se uzdraví."

Michal Kuba (SHKM Hodonín)

zdroj: web shkm

"Dneska nás čekalo další derby s Břeclaví, bohužel se nám zranilo několik hráčů základní sestavy, další kluci měli pracovní povinnosti. Ale kádr máme natolik široký, že svou šanci zase díky tomu dostali jiní hráči. Břeclav předvedla skvělý výkon, dobře bruslila, hrála nepříjemný a jednoduchý hokej. My jsme hráli hodně rozpačitě. Byli jsme všude a zároveň nikde. Po dvou třetinách to bylo 2:1 pro domácí. Nástup do třetí třetiny byl jak z hororu. Po dvou individuálních hrubkách v obranné třetině soupeř během snad dvaceti vteřin odskočil na 4:1. Za nepříznivého stavu jsme opět sáhli do sestavy a posledních patnáct minut jsme odehráli na dvě formace. Podařilo se nám snížit na 4:2. Pak jsme ale udělali faul na čtyři minuty za vysokou hůl. Pořád jsme věřili, že s tím můžeme něco udělat. A co bylo ještě důležitější, bylo vidět, že i hráči tomu věří. První dvě minuty jsme ubránili, pak soupeř udělal faul a byla hra ve čtyřech. Na konci této fáze hry se nám podařilo dát vyrovnávací gól na 4:4. A dvanáct vteřin před koncem se nám podařilo vstřelit gól na 4:5 a dokonat obrat. Nedokážu ani slovy popsat to, co se během těch posledních sedmi minut stalo. Bylo tam tolik emocí, víry a přesvědčení, že to dokážeme, že to snad ani nemohlo dopadnout jinak. Chtěl bych klukům poděkovat, že ukázali i takovou tvář našeho mužstva. To odhodlání vyhrát bylo obrovské."

Fotky

Fotky z objektivu naší dvorní fotografky Kamily Krutákové:

Odkaz na album ZDE

Příští zápas odehrají Lvi opět na domácím ledě, kdy v sobotu 27.11. v 17:00 přivítají brněnskou Techniku