Související zápasy

FOSFA HC Lvi Břeclav
232_20211121_153234.jpg

Juniorka i nadále stoprocentní, dorost musel zápas odložit, žákům se nedařilo. Zápasy sehrály také nejmenší kategorie.

Třetí listopadový týden je za námi. Zápasů se odehrálo veliké množství. Jak už to ve sportu chodí, ne všechny však skončily výhrou.

3. třída v neděli od deseti hodin přivítala na domácím ledě týmy Znojma a Vyškova. Naši malí Lvi rozdělení do dvou družstev ukázali divákům Fosfa arény bojovný výkon podpořený skvělými výkony brankářů. K vidění byla vidět spousta gólů, ale i zákroků brankářů a obrany. 


5. třída se v sobotu vydala do nedaleké Nevoga arény, kde se Lvíci utkali s místním týmem znojemských Orlů.
Hráči odehráli se Znojmem vyrovnané utkání, kde byly vidět šance na obou stranách. Jak už je tradicí každá třetina se počítala jako nový zápas. První třetinu byl úspěšnější domácí tým, druhou a třetí zvládli lépe břeclavští Lvíci.


6. třída odehrála hned dva zápasy. Nejdříve se v sobotu na domácím ledě Lvi utkali s Uherským hradištěm. Utkání nabídlo doslova gólové hody. Skóre otevřeli hosté již v průběhu třetí minuty. Během celého zápasu padlo dokonce 35 branek. O poznání více jich bohužel skončilo v břeclavské síti.

Hned druhý den se Lvíci vydali do Uherského Brodu. Gólu bylo k vidění méně. Celkem se síť zavlnila osmkrát. Sedm tref z toho bylo do branky Lvů. jedinou trefu hostů zaznamenal Šimon Lisoň, který v sedmé minutě první třetiny dorovnával na 1:1. Od té chvíle však pálili pouze domácí.
7. třída v sobotu na svém ledě přivítala lídra tabulky Kometu Brno. I přes tabulkový rozdíl sedmi týmů, které se mezi družstvy nachází, to byla právě Břeclav, kdo otevřel gólový účet. Po 198 vteřinách se prosadil David Doležal. Do konce třetiny zvládlo Brno dorovnat a do šaten se tak šlo za stavu 1:1. Druhá třetina započala podobně rychle jako ta předchozí. Ve 23. minutě bylo skóre 2:2. Chvíli před polovinou zápasu se Kometa dostala do těsného vedení 3:2. Poslední perioda začala lépe pro hosty, kdy nejdříve Matyáš Brýdl přidal čtvrtý gól sebe i svého týmu. Do padesáté minuty pak modrobílí odskočili na 5:2. Lvi však nesložili zbraně a i nadále makali naplno. V padesáté šesté minutě dotahoval Strnádel, následně dvě trefy přidal Špaček. Tu poslední v čase 59:54. Kdyby zápas trval déle, možná že by břeclavští ukousali nějaké body. Kometa však bere všechny 3 za výhru 6:5.

Góly Lvů: 2x Doležal, 2x Špaček, Strnádel


V neděli se pak družstvo sedmáků vydalo do Zlína. Utkání začalo poměrně jednoznačně, kdy více ze hry měli domácí. V první třetině si vytvořili pohodlný náskok 3:0. Krátce před polovinou zápasu přišel nádech Lvů, kteří zásluhou Matyáše Procházky snížili na rozdíl dvou branek. O minutu později se však znovu prosadil Zlín. V poslední třetině se z úvodu prosadil Martin Špaček, který dotahoval na 4:2. 9 minut a 9 vteřin před koncem však Berani pečetili svoji výhru 5:2.

Góly Lvů. Procházka, Špaček


8. třída se v sobotu doma postavila Uherskému Hradišti. 

Hradiště do zápasu doslova vlétlo a postaralo se o pořádný vítr v naší obranné třetině. Ve svém tlaku dál pokračovalo a ve dvanácté minutě vedlo už 3:0. V ten moment to pro nás nevypadalo moc dobře. Naději na návrat do zápasu vykřesal přesnou střelou Martin Hrabě, kterému zpoza branky mezi kruhy skvěle nahrál Michal Hurnický. Břeclavští Lvi se poté začali více dostávat do šancí. Potvrdil to Jakub Helešic, který ze samostatného úniku bekhendovou kličkou překonal gólmana Hradiště a snížil rozdíl skóre na jediný gól. To bylo ale bohužel ze strany břeclavských vše. Hradiště postupně opět přidalo na tempu a břeclavští si tak občas museli připadat jak na kolotoči. Konečný výsledek se zastavil za stavu 5:2 pro Hradiště. Nutno podotknout, že obrovskou pochvalu si zaslouží zejména domácí gólman Ondřej Putin, který pochytal velké množství střel, dlouho tak držel domácí při životě a měl velkou zásluhu na tom, že rozdíl skóre nebyl daleko vyšší.

Góly: Hrabě, Helešic (A: Hurnický)

V neděli se pak osmáci vydali do Uherského Brodu.

Úvod zápasu patřil jednoznačně Lvům, kdy se první formaci podařilo soupeře zamknout v jeho obranném pásmu a notně jej tam potrápit. Tento úvodní tlak neskončil gólem a ze strany Lvů to navíc byl bohužel jeden z mála světlých momentů zápasu. Domácí postupně převzali otěže zápasu a dokráčeli si k pohodlnému a zaslouženému vítězství 5:0. Z týmu břeclavských stojí za vyzvednutí zejména výkon skvělého Jakuba Hájka, který místy v bráně doslova čaroval a byl pro hosty výraznou oporou.

9. třída hraje se stejnými soupeři jako jejich o dva roky mladší spoluhráči. V sobotu tedy doma přivítali Kometu a v neděli vycestovali do Zlína.

Domácí zápas z úvodu víkendu měl poměrně jednoznačný průběh. Kometa, která také v této věkové kategorii vede tabulku, začala svoji střeleckou kanonádu již ke konci 3. minuty. V čase 10:32 byl zápas již 4:0. Druhá třetina začala z úvodu opět trefou Komety. Lvi se zvládli nadechnout, když ve 34. minutě vstítil branku Břeclavi Sebastian Hájek. Druhá část však skončila 8:1, kdy se Brňanům již podruhé v tomto utkání podařilo dát dva góly během dvaceti vteřin. Poslední dvacetiminutovka jen pečetila náskok Brna. Na Rondo tak putují 3 body.

Gól Lvů: Hájek

Nový den nová příležitost. Tak by se dal charakterizovat výjezd do Zlína. Zápasu 9. třídy s Berany předcházel týmový oběd, který řádně posílil naše hokejisty. Samotné utkání pak začalo velmi rychle, kdy se již ve čtvrté minutě zápasu Lvi mohli těšit z náskoku 2:0. V polovině první třetiny ještě přidal druhý gól v zápase Lorenc a spolu se svými spoluhráči odcházel do šaten za stavu 3:0 po první třetině. Ve druhé části Lvi navázali na aktivní hru a do tří minut přidali další trefu. Polovina zápasu byla brankově velmi bohatá, hosté se dostali do náskoku 5:0, domácí se však vzchopili a překazili dosavadní čisté konto brankáře Putina. Břeclav se nenechala rozhodit a do tří minut opět rozvlnila Zlínskou síť. Jen 74 vteřin čekali Berani na odpověď. Skóre po 40 minutách tak bylo 6:2. V poslední třetině oba týmy přidaly po jedné brance (opět v těsném rozestupu) a deváťáci tak, jako jediní ze všech žákovských kategorií, za výhru 7:3 ukořistili cenné tři body.

Góly Lvů: 2x Lorenc, Marek, Ruml, Harnach, Meissner, Doležal


Sobotní domácí utkání dorostenců s Frýdkem-Místkem muselo být z důvodu vysoké marodky odloženo.

Juniory čekalo klasické dvoukolo pátek-neděle.

Poslední pracovní den přivítali na svém ledě Opavu, která se v tabulce nachází hned pod Břeclaví, tedy na 3. místě. 

Utkání začalo aktivně a zpočátku se zdálo, že soupeř v červeném dresu má více ze hry. V desáté minutě však Jiří Mácha otevřel skóre utkání a poslal svůj tým do vedení. Od této chvíle přebrali Lvi na ledě režii a mezi 16. a 18. minutou se dvakrát prosadil Tomáš Havelka. Po první třetině tedy spokojení Břeclaváci odcházeli do šaten za stavu 3:0. Druhá část však neprobíhala úplně dle představ. I přes tlak Lvů to byla Opava kdo přidal další branku zápasu, kdy ve vlastním oslabení zvládli hosté proměnit přečíslení dva na nikoho. Studená sprcha pak přišla o 81 vteřin později, kdy Slezané přidali druhou branku a dotáhli tak skóre na 3:2. Ve třetí třetině se opět více k puku dostávali Lvi a v čase 43:31 Zdeněk Ambrož pojiš´toval výsledek na 4:2. Zápas však ještě nebyl u konce. Vojkůvka Marek 44 vteřin před koncem vymetl pavučinky pravého rohu a vysloužil tak svému týmu pokus o hru bez brankáře. Lvi však zvládli ubránit závěrečný nápor. Tři vteřiny před koncem utkání mohli přihlížející diváci ještě sledovat pěstní souboj mezi Dominikem Koubkem a opavským Tomsou. Bitka i zápas skončil lépe pro Břeclav a junioři se tak mohli těšit z obhajoby stříbrného místa tabulky.

Góly Lvů: 2x Havelka, Mácha, Ambrož

V neděli kolem páté hodiny ráno se nejstarší mládežníci vydali do dalekého Nového Jíčína. Nový Jíčín se letos krčí na spodu tabulky. Papírové předpoklady se potvrdily také na ledě, kdy gólový účet otevřel již ve druhé minutě Tomáš Havelka. Ještě v první třetině ho pak následoval Zdeněk Ambrož. Druhá třetina začala opět lépe pro Břeclav, kdy v čase 22:05 Adam Abazaj zvyšoval na 3:0. Domácí však zvládli odpovědět a to hned třikrát během osmi minut. V čase 31:32 tak bylo srovnáno. Lvi zařadili vyšší rychlostní stupeň a do konce druhé třetiny navýšili na 6:3. Druhou trefu zápasu přidali Havelka a Abazaj, po jedné brance také obránce Topolanský. Třetí dvacetiminutovku si již Lvi pohlídali, soupeře již nenechali skórovat a postupně trefami Juřičky, Ambrože, Havelky a Havláta nadělili Ďáblům deset branek.

Během tohoto víkendu se tak Lvi spolu s vedoucí Třebíči dostali za hranici třiceti bodů a i nadále s rezervou hájí pozici zaručují postup do vyšší nádstavby soutěže.

Góly Lvů: 3x Havelka, 2x Ambrož, 2x Abazaj, Topolanský, Juřička, Havlát.

Obě utkání zhodnotil útočník Tomáš Havelka

Běhen posledních dvou zápasů jsi vstřelil 5 branek. Jak bys víkend ohodnotil a jak se aktuálně na ledě (po zranění) cítíš?

"Naše dvě utkání bych zhodnotil pozitivně, ale je stále na čem pracovat a stále si na sebe na ledě zvykáme s novými spoluhráči. Řekl bych, že to byly povinné výhry, ale neprobíhaly úplně podle našich představ. Za 6 bodů jsme samozřejmě rádi, ale musíme zlepšit hlavně obranné pásmo a více gólmanům pomáhat v předbrankovém prostoru.
Na led si ještě sám po měsíční pauze zvykám. Každý den se cítím lépe, ale musím stále pracovat, abych kluky fyzicky dohnal. Jsem rád, že se nám daří a že mi spoluhráči pomáhají se vrátit zpět. Doufám, že tuhle sezónu dosáhneme na nejvyšší cíle a že na sobě nepřestaneme pracovat."