Související zápas

FOSFA HC Lvi Břeclav
FOSFA HC Lvi BřeclavHC Uherské Hradiště
5:3
st 17. 11. 2021 17:00 @ Břeclav, FOSFA ARÉNA, Krajská liga mužů Jižní Moravy a Zlína, 3. kolo

Lvi doma udrželi další tři body

V utkání s Uherským Hradištěm se výhra nerodila lehce.

Ve středeční sváteční den se v břeclavské FOSFA aréně hrálo utkání mužů proti Uherskému Hradišti. S Hradištěm se nehrají většinou jednoduchá utkání, i když je to soupeř ze spodních pater tabulky. Jejich hra je nepříjemná a každý zápas se Lvi hodně nadřou aby prostřelili jejich brankáře. Za Břeclav se do branky opět postavil mladý ruský brankář Kirill DYMSHAKOV a v poli jako poslední zápasy tradičně nechyběli junioři Lukáš TOPOLANSKÝ v obraně a Šimon JUŘIČKA v útoku. Kvůli nedostatku obránců se do obrany domácích museli postavit i dva útočníci.

Průběh utkání

Od první minuty se Lvi ujali iniciativy a začali si vytvářet jednu příležitost za druhou, ale jak již je u Hradiště zvykem, žádná z vytvořených šancí neskončila za hostujícím brankářem. Domácí se snažili a pálili na hostujícího brankáře ze všech stran, ale navzdory tlaku byla jejich hra neuspořádaná a tak po šancích nepřicházely žádné dorážky a hostující vždy dokázali puk dostat pryč z brankového prostoru. Hostující hrozili občasným rychlím brejkem, ale většinou se dostali do střely jen z povzdálí. To však platilo jen do šestnácté minuty, kdy z levé strany střílel přes obránce Petr BURŠA a poprvé se v utkání měnilo skóre. Do konce třetiny se i přes snahu břeclavských nepodařilo branku vstřelit a naopak se podařilo i Slováckému týmu ještě zahrozit. Branka už do konce třetiny nepadla, tak se do kabin šlo za stavu 0:1 pro Hradiště.

Do druhé třetiny už břeclavští přidali i více bruslení, tak by se čekalo, že tlak ještě oproti první třetině zesílí, ale ani toto nebyla pravda. Hostujícím se taktickou hrou podařilo tempo hry vyrovnat. Více šancí si přesto vytvářeli domácí Lvi. I přes ještě zlepšený výkon domácích, se odehrával v podstatě stejný děj jako v třetině první. Ve třicáté druhé minutě však hosté z Hradiště obdrželi trest za to, že už poněkolikáté zdržovali hru při vhazování a o minutu později se o srovnání skóre postaral Roman PRŮDEK. O třicet vteřin později se z pravého rohu v útočném pásmu dokázal dostat až před branku Michal GABRIŠKA a z této pozice se nemýlil. Ve třicáté šesté minutě se dostali hráči v červeném k jednomu ze svých brejků, zakončení se však břeclavskému gólmanovi podařilo vyrazit. Bohužel hradišťským se podařilo puk vrátit opět do brankoviště a tam po několika odrazech se puk dostal za domácí brankovou čáru - David PAVLŮSEK. Další branka do konce třetiny nepadla a tak po druhé třetině byl stav nerozhodný 2:2.

Domácí šli do třetí třetiny s tím, co nejrychleji rozhodnout utkání aby soupeři nedovolili nějakou branku, která by mohla rozhodnout o utkání. Až ve čtyřicáté sedmé minutě se před branku soupeře dostal osamocený Tibor SEDLÁČEK a kličkou zakončenou po zemi pod brankářem se Břeclav dostala už po druhé v utkání do jednobrankového vedení. V padesáté minutě se ke střele dostal z pravé strany opět Roman PRŮDEK a hostujícímu brankáři nedal nádhernou střelou pod horní tyč žádnou šanci. Na to se hostům ještě v padesáté třetí minutě podařilo zareagovat, když se dostali do přečíslení dva na jednoho a po nahrávce se střelou pod břevno nemýlil Filip NOHÁL. Ke konci utkání byl zápas ještě hodně dramatický, ale hostující se vlastní hrou na hraně dostávali do oslabení a když rozhodčí rozhodl o přesilovce břeclavských pět na tři, rozhodl o utkání a o dokonání svého HATTRICKU dělovou ránou od modré Roman PRŮDEK. Domácím se tedy po dramatickém utkání podařilo do tabulky připsat 3 body za výhru 5:3.

Pozápasové hodnocení

Lukáš Hökl (HC Lvi Břeclav)

"Zápas jsme nezačali vůbec dobře. Hra byla z naší strany pasivní a vůbec jsme si nenahrávali, respektive každý chtěl rozhodnout sám. Z obranného pásma jsme se dostávali spíše náhodou a nešikovností soupeře pokrýt střední pásmo. Dlouho jsme si koledovali o problém a taky se tak stalo a soupeř šel zaslouženě do vedení 0:1.
Po první třetině jsme si řekli, že takovou hru nemůžeme předvádět a že bude potřeba začít pracovat kolektivně a od druhé třetiny jsme začali hrát hokej takový, jakým se chceme prezentovat. Zápas jsme otočili a byli jsme jednoznačně lepším týmem na ledě. Brankář z Hradiště měl plno práce, aby držel naději Hradiště. Nikdo by se nedivil, kdyby třetina skončila 5:0 pro nás. Do třetí třetiny jsme naskočili stejně jako v druhé třetině a dostali jsme se do vedení 4:2, ale pak jsme přestali zase hrát a začali jsme hrát bez pohybu a plnění si věcí. Soupeř snížil a drama byla na světě. Naštěstí nedisciplína soupeře nám umožnila v závěru přesilovku 5 na 3 a bylo rozhodnuto. Další utkání nás čeká znovu těžký soupeř - Hodonín a jsem přesvědčen, že když budeme plnit pokyny, které si řekneme, můžeme 3 body udržet doma."

Fotky

Odkaz na fotogalerii od Kamily Krutákové:

Odkaz na album ZDE

Příští zápas odehrají Lvi opět na domácím ledě, kdy v derby znovu vyzvou HODONÍN. Utkání startuje v sobotu 20.11 od 18:00. Všechny na náš zimák srdečně zveme!