Související zápasy

FOSFA HC Lvi Břeclav

Povedený týden. Lvi zvládli derby s Hodonínem napříč kategoriemi.

Až na sedmou třídu, které souboj s Brnem velmi těsně utekl se mohly všechny kategorie Lvů radovat. Doma nezůstali ani nejmenší Lvíci. Pojďme si to vše shrnout v novém článku, který jsme pro vás připravili.

Naši Lvíčci ze třetí třídy se vydali na dvojzápas do Blanska. Břeclav poskládala dva týmy, konkrétně výběr "žraloci" a "medvědi". Každý celek odehrál jeden zápas s domácími Rytíři a také s brněnským Warriorem. Blansko z důvodu malého počtu hráčů poskládalo tým z hráčů ročníku 2012, avšak Lvi se nezalekli a udatným výkonem vybojovali výhru. Trenér Šenekl pochválil výkony obou golmánků, u hráčů pak ocenil zlepšené bruslení a samozřejmě bojový výkon.

Pátá třída se utkala s Vyškovem a to v neděli od 12:30 na domácím ledě. Utkání pro náš web krátce zhodnotil trenér Radim Lenkovič "V zápase se nám moc nedařilo. Se zápasem nemůžu být spokojený a musíme zapracovat v trénincích a připravit se na další utkání."

Nyní se již přesouváme k žákovským kategoriím.

6. třída se v neděli vydala na do blízkého Hodonína. Domácí vstřelili první branku zápasu, avšak druhou a dalších pět přidali až ve třetí třetině. Mezi tím naši Lvi do minuty odpověděli na úvodní branku a postupně přidali zbylých sedm. Jižanské derby tedy šesťáci zvládli 8:6.

Sedmičky již v sobotu na domácím ledě přivítali brněnské Sovy. Hosté zvládli otevřít skóre utkání, avšak do konce první třetiny již bylo srovnáno. Ve vyrovnané druhé třetině se Technika druhou brankou dostala do těsného náskoku. V poslední části hosté hned z úvodu navýšili a deset minut před koncem vstřelili čtvrtý gól. Lvi se však nevzdali a v 54. a 56. minutě dotáhli na 4:3. Více branek však nestihli a těsně podlehli 3:4.

8. třída vycestovala také do Hodonína.

Také v tomto zápase to byli Drtiči, kdo vstřelil první branku utkání, avšak od té doby měli zápas ve své režii Lvi. Hodonín přidal v každé třetině po dvou trefách, zatímco Břeclav v prvních dvaceti minutách hned 8, ve druhé třetině 4 a v poslední části tři góly, které daly dohromady výsledek 6:15.

Góly: 5xLorenc, 4xPrchal, 2xMeissner, 2xRuml, 2xKaňa

Asistence: 5xPrchal, 4xLorenc, 3xRuml, 3xMeissner, Illý, Helešic

Komentář Pavla Švandelky (asistent trenéra): "Kluci se k jižanskému derby postavili výborně. Ještě k výrazně vyššímu výsledků našeho týmu zabránil i přes patnáct obdržených gólů dobře chytající domácí brankář, na kterého šlo neuvěřitelné množství střel. Každopádně musím kluky za převedený výkon pochválit."

Dorostenci měli o víkendu dva zápasy. První odehráli v sobotu na zimním stadionu Václava Nedomanského v Hodoníně. Dá se říci, že zápas byl kompletně v režii Lvů. Domácí přidali jednou branku a to v polovině zápasu. Oproti tomu naši Lvi vsítili celkově patnáctkrát. Dokonce pět přesných zásahů přidal v tomto mistrovském ligovém zápase Mathias Žac. Za zmínku také stojí Alex Marek, který nastřílel hattrick.

Góly Lvů: 5x Žac, 3x Marek, 2x Zálesňák, Baláž, Polzer, Burian, Kalman, Szabó.

Druhý zápas odehráli hned v neděli a to na domácím ledě. Ve 13:00 vyzvali "otloukánka" skupiny HC Boskovice. Boskovice v tomto zápase překročily nelichotivou hranici 200 inkasovaných branek v deseti zápasech. Hosté se zvládli prosadit dvakrát, oproti tomu Lvi devatenáctkrát. V utkání dostali příležitost hráči z 9. třídy a nutno podotknout že již před utkáním proběhla domluva obou trenérů, aby měl zápas co největší možný smysl.

Góly Lvů: 5x Marek, 4x Suchyňa, 3x Štětiarová, 2x Konobejt, Polýnek, Zálesňák, Polzer, Kreutz, Bošek

Utkání zhodnotil hlavní trenér Lukáš Hökl: "Dnešní zápas se nám opravdu vyvedl podle našich představ a od začátku jsme jasně dominovali po hokejové stránce, tak i po bruslařské. Předvedli jsme výkon vhodný do nástavby a ukázali ze na nástavbu jsme připraveni bojovat o postup do extraligy. V zápase s Boskovicemi jsme zapojili také hráče z 9. třídy."

Junioři měli v původním plánu klasické dvoukolo pátek a neděle. Avšak v pátek ráno, pár hodin před odjezdem se z důvodu karantény soupeře musel zápas odložit. Nedělní domácí střetnutí s Rožnovem však vyšlo a junioři si po zdařilém výkonu připsali další 3 body do tabulky.

Zápas začali lépe domácí, kdy se již do čtyř minut prosadil Zdeněk Ambrož, na druhou branku se nemuselo čekat dlouho a v deváté minutě navyšoval obránce Dominik Koubek. 25 vteřin před koncem třetiny poslal gól do šatny Alexandr Dolák a Lvi tak odcházeli do kabin za stavu 3:0. Ve druhé třetině se dle slov hlavního trenéra Sítka zlepšila hra jeho svěřenců. Břeclav přidala další branku z hole Buriana a po čtyřiceti minutách měla na svém kontě vedení 4:0. Poslední třetinu začali lépe opět domácí, kdy se po čtrnácti vteřinách trefou mezi nohy prosadil Tomáš Havelka. Hosté prostřídali brankáře, ani ten však neudržel čisté konto a v čase 51:20 Kunc navyšoval na 6:0. Vzhledem k výsledku byl závěr utkání ne zrovna klidný. Hlavní rozhodčí Volf nechal i přes mnoho hraničních zákroků volnou hru. Nelíbily se mu však reakce hráčů obou týmů a tak rozdal nejeden trest za nesportovní chování. V početním oslabení Lvi inkasovali branku a břeclavský brankář tak přišel o slibně vyhlížející čisté konto. Lvi v závěru druhou trefou Ambrože pečetili svoji výhru 7:1.

Góly Lvů: 2x Ambrož, Koubek, Dolák, Burian, Havelka, Kunc

Utkání zhodnotila nedávná posila, Lukáš Topolanský:

Jak by jsi zhodnotil dnešní vítězné utkání?

Dnešní utkání hodnotím rozhodně kladně, protože jsme s přehledem získali tři body. Chtěl bych vyzdvihnout druhou třetinu. I když jsme nedali tolik gólů, tak herní projev byl výborný.

Včera jsi hrál za A-tým, dnes za juniory. Jaký cítíš největší rozdíl?

Rozdíl cítím rozhodně ve zkušenostech, kterými to v A-teamu jenom srší. Přece jenom už je to dospělý hokej. A jsem strašně rád, že jsem dostal tu příležitost si za A-tým zahrát.