225_20211109_103646.jpg

Dorostenci míří do skupiny o postup do extraligy

Základní skupina ligy dorostu dospěla ke svému konci. Lvi obsadili první příčku a proto se ve druhé části sezóny dostávají do skupiny, jenž vyvrcholí baráží o extraligu.

DOROST má za sebou deset zápasů základní skupiny 1. ligy.  Během měsíce a půl se Břeclav utkala s týmy Hodonín, Boskovice, Znojmo a oběma brněnskými celky Technika a Warriors.

Během šesti set odehraných minut Lvi nastříleli 97 branek a velmi těsně se přibližují průměru 10 branek na mistrovské utkání. Činila se také defenziva. Břeclavští brankáři inkasovali pouze 20x a mají tedy lichotivý průměr dvě branky na celý zápas. S celkovým skóre +77 a 27 body se hokejisté od Dyje vyhřívají na prvním místě. Během deseti zápasů ZK získali 27 bodů, kdy si připsali 9 výher. Jediné zaváhání přišlo ve druhém kole, kdy ve studené brněnské hale prohráli s Warriors, tedy druhým týmem tabulky, jehož od úplného vrcholu dělí pouze rozdíl ve skóre.

V jediném ligovém zápase zvládli svěřenci trenéra Hökla nastřílet hned 26 branek. Celkem dvakrát pak maskovaní muži mohli slavit čisté konto.

Ze šesti týmů pouze dva nejlepší postupují do vrchní nadstavbové části, která nese jméno " O postup". Spojí se v ní nejlepší týmy ze tří skupin, kterými jsou:

Břeclav, Warriors Brno, Prostějov, Polsko U16, Tigers Zlín, Frýdek Místek, Uherské Hradiště a Orlová. V "Olomoucké" skupině se všechny týmy potkají vzájemně třikrát, na Lvy tedy do druhého víkendu v březnu čeká porce 21 zápasů.

Po odehrání všech utkání v této nadstavbové skupině, se úplně nejlepší tým, tedy tým jenž skončí na prvním místě, dostane do bojů o nejvyšší ligu.

Vyšší nadstavbové skupiny, jsou napříč republikou čtyři. Nižších skupin "O umístění" je celkem 9. V dosavadní základní části, která nyní končí, pak skupin bylo 13.

Po této sezóně však čeká dorostence v českém hokeji novinka. Dle modelu juniorů vznikne nová prostřední liga, jenž má za účel zejména zkvalitnění extraligy dorostu, ve které po tomto ročníku dojde ke značnému zúžení. Od sezóny 2022/23 bude tedy Extraliga dorostu, liga dorostu a regionální liga dorostu.

Do "ligy dorostu" se dostanou nejhorší týmy současné extraligy a nejlepší celky současné nižší ligy.

Když se na to podíváme z pohledu Břeclavi. Pokud Lvi skončí v nadstavbové skupině první a nedostanou se do extraligy, automaticky se dostávají do nové (prostřední) ligy. Pokud skončí v nadstavbě na druhém místě, nezúčastní se baráže a rovnou putují do ligy dorostu. Týmy na třetí pozici nadstavby "O postup" se pak utkají mezi sebou napříč čtyřmi skupinami a dva nejlepší se taktéž dostanou do ligy dorostu. Ostatní týmy z vyšší i nižší nadstavbové skupiny zůstávají v nejnižší soutěži, tedy regionální lize dorostu.

Našim dorostencům gratulujeme a držíme palce v následujících zápasech vyšší nadstavbové skupiny.