FOSFA HC Lvi BřeclavHC Uničov
7:2
ne 14. 11. 2021 11:45 @ Břeclav, FOSFA ARÉNA, 1. liga žen, 5. kolo

Lvice si vybojovaly zpět druhé místo v tabulce

V dalším zápase Lvice doma udolaly dosud neporažený Uničov. Stíhají tak Val. Meziříčí v čele tabulky 1. ligy. Po odloženém zápase a téměř měsíční pauze tak břeclavské hráčky opět naplno bodovaly.

Uničov přijel do Břeclavi jako jediný dosud neporažený tým, který v domácím prostředí zdolal Val. Meziříčí a Valkýry a také v poměru 5:0 zvítězil v Opavě.

Průběh utkání

První třetina začala pozvolna oťukáváním. Jako první se dostávaly do tempa hostující hráčky. Lvice se osmělily až po několika minutách. Do poloviny první části byla ovšem aktivita spíše na hokejkách hostujícího celku. V 8. minutě to vyústilo v trest pro domácí A. Kotounovou. Oslabení Lvice ubránily, což jim dodalo větší sebevědomí a začaly se také ony postupně dostávat do větších šancí. Svoji první přesilovku sice břeclavské hráčky nevyužily, ale 24 vteřin po jejím skončení se v utkání poprvé prosazuje A. Kotounová. Ta svůj dobrý výkon na konci první třetiny korunovala ještě nastřelenou tyčkou.

Jak první třetina skončila, tak ji ještě lépe zahájila A. Kotounová, která seřídila mířidla a dala domácím hráčkám dvoubrankový náskok. Lvice začaly pomalu zápas mít pevně ve svých rukách. Na ledě byly aktivnější, hostující hráčky nepouštěly do žádných akcí. Svůj zlepšený výkon se podepsal také na navýšení skóre po hezkých akcích. Za zmínku stojí zejména branka A. Zálešákové, když při aktivním napadání vybojovaly kotouč H. Zoubková a K. Beňovská, která po vyjetí zpoza branky naservírovala na kruhy najíždějící A. Zálešákové, která nechytatelně propálila vše co jí stálo v cestě. Podobně se po krásné kombinaci v přesilové hře trefila i M. Hodoňová po přihrávkách N. Bartalové a B. Búlikové.

Na začátku poslední části hry se důrazem na brankovišti prosazuje K. Prokopová a zvyšuje již na 6:0. Po minutě ovšem Uničov střílí svoji první branku, po chybě v obranné třetině, a začínající bohorovnosti Lvic. Po této brance opět břeclavské hráčky svůj výkon zlepšují a mají několik šancí, kdy se pouze nedaří zasunout kotouč za již překonanou brankářku hostí. Nakonec se to povede B. Búlikové. Zápas se následně již v klidu dohrává. Poslední branku v utkání střílí hostující tým, když se v oslabení nechytatelně trefuje K. Balážová.

Lvice tak odčinily domácí prohru s Val. Meziříčím a zůstávají tak v přímém souboji o první místo v tabulce 1. ligy žen.

Statistiky

HC Lvi Břeclav : HC Uničov 7:2 ( 1:0, 4:0, 2:2)
 Branky: 14. Kotounová ( Beňovská), 21. Kotounová, 27. Sadílková ( Prokopová), 38. Zálešáková ( Beňovská), 39. Hodoňová ( Búliková, Bartalová), 43. Prokopová ( Kotounová), 49. Búliková ( Zálešáková) - 44. Rožnovjáková, 57. Balážová
 Vyloučení: 3:4  Využití: 1:0, Oslabení: 0:1 Průběh utkání: 0:0, 6:0, 6:1, 7:1, 7:2

Sestavy

Lvice:

Bláhová ( od 52. Kocmanová) - Bartalová, Gajdošová, Kotounová, Zálešáková - Prokopová, Koníčková, Sadílková, Hodoňová, Buociková, Búliková, Beňovská, Zoubková

Uničov:
Martincová - Rožnovjáková, Kopřivová, Mólerová, Handlová - Solovská, Balážová, Hrubanová, Urbánková, Krejčí, Pavlíčková

Dalším utkáním břeclavských Lvic bude venkovní zápas 27.11 od 17:45 na ZS Brno Úvoz proti Valkýrám. Termín odloženého zápasu s Opavou zatím není znám.