181_20210801_173137.jpg

Jaký byl Lví měsíc červenec? Led v Břeclavi, příměstská soustředění a začátek memoriálu

Letí to jako voda a je tu již třetí díl série článků, ve které se ohlédneme za uplynulým měsícem z pohledu našeho klubu. Tradiční otázka tedy zní. Jaký byl Lví měsíc červenec?

Červenec byl přelomový měsíc. Lvíci měli začátkem volno, Lvi se připravovali na suchu. Od 12. dne v kalendáři se břeclavský zimní stadion znovu natěšeně oddal našemu klubu. Pokud jste prošvihli minulý článek, nezapomeňte to napravit.

Pokud to vezmeme časově postupně, druhý týden sedmého měsíce se břeclavští hokejisté vydali opět na led. Tentokrát již ve známém domácím prostředí. O detailním průběhu prázdninové ledové přípravy jsme vás informovali již v samostatném článku. Tam se dočtete o režimu, ve kterém jednotlivé kategorie trénovaly. Někdo měl dva i více ledů denně, jiní měli led jeden. I přes to na zimáku strávili celý den a tak dále. Z tréninků nesmí chybět ani pár fotek. Ty najdete také ve zmiňovaném článku stejně jako ohlasy hráčů a trenérů. A to nejen k tréninkům, ale i zápasům, které kluci odehráli. Dorostenci vyjeli dokonce na zahraniční turnaj. 9.třída si zase "zaturnajovala" doma. Je toho celkem dost a bylo by zbytečné se opakovat.

Hned v rámci prvního týdne ledů se také začala realizovat dříve avizovaná spolupráce s extraligovým dorostem Olomouce.

I přes namražený chladný led, se ještě pár našich hráčů vrátilo na kolečka a to v rámci mistrovství Evropy, kam koncem měsíce odjeli celkem čtyři neohrožení břeclaváci. Ve Švýcarsku se představili nakonec Adam Abazaj, Marek Zapletal, Matyáš Bohatý a Lukáš Suchyňa. Ještě jednou posíláme velikou gratulaci za nominaci. O Výsledku turnaje vás budeme informovat v samostatné zprávě.

Pokud se přesuneme do internetového prostředí, nespí ani náš klubový E-shop, který pracuje na jedné novince za druhou. Veliký úspěch zaznamenalo představení nových krytů na telefony. Hned první den po představení se uskutečnilo několik objednávek, další pokračují v průběhu dnů. A nemusíte mít strach, další novinky jsou v procesu.

Nakonec jsme prostřednictvím oficiální "kampaně" lákali do, k hokeji neodmyslitelně patřící pozice, hokejového rozhodčího.

Poslední týden v červenci si náš zimák zabydlela reprezentace do 18 let. Z důvodu pandemických omezení tento režim neumožňoval břeclavským Lvům a Lvíkům trénovat doma. K dispozici však hráči měli několik ledů na již známých hokejových halách v Brně.

Poslední den v měsíci se pak celé město a hokejové okolí naladilo na reprezentační vlnu, kdy mladistvý český národní tým odstartoval memoriál přípravným zápasem s USA. O turnaji Hlinka Gretzky Cup 2021 jsme vás také informovali na sociálních sítích a přesně na přelomu měsíce v nočních hodinách také v novém článku na webu.

Muži zakončili letní přípravu hned dvěma zápasy proti fotbalovým týmům Lanžhot B i Týnec. Z obou však odcházeli z utkání radostnější. Po přesunu na led se dokončil finální rozpis přátelských zápasů. V domácí Fosfa aréně se Lvi představí celkem 3x. Na utkání se připravují v klasickém letní režimu, kdy od druhého červencového týdne absolvovali celkem 3 tréninky týdně na ledě, doplněné o suchou přípravu. Vše pod taktovkou Filipa Hrbatého, který tým pomalu v praxi seznamuje s koncepcí a plány do sezóny.

Ženy se zatím připravují individuálně. Za nedlouho však své fanoušky budou informovat o nově připravené hokejové události.

A jak vypadal měsíc červenec na našem webu?

Poslední červnový článek informoval o posilách A-týmu.

Sedmý měsíc na našem webu začal článkem o nominaci našich Lvů do in-linových reprezentací U16 a U18.

1.7. - Lvi v in-linové reprezentaci

Každé tři dny jsme vám přinášeli nové zprávy. 3. července jsme se vyjádřili k tragické události v našem kraji. Informovali jsem o pomoci kterou klub poskytuje.

3.7. - Lvi se snaží pomoci

Následně jsme zkompletovali všechny uplynulé události a v samostatném článku jsme shrnuli uplynulé přátelské zápasy mládeže.

6.7. - Přátelské zápasy Lvíků

Když už jsme u zápasů, muži sehráli fotbalové utkání, o tom jsme vás také nemohli ochudit.

9.6. - Fotbalové zápasy mužů

U zápasů i A-týmu zůstaneme i v dalším publikovaném článku, tentokrát jsme však představili rozpis "přáteláků" před hokejovou sezónou.

13.7. - Rozpis přátelských zápasů A-týmu

Středem měsíce nechyběl již tradiční rozhovor, tentokrát z pohledu rodiče.

16.7. Rozhovor s Václavem Kosinou

Poté jsme se již vydali na led. V rámci maličkého statistického experimentu, jsme vydali hned dva články ve stejný den i čas.

V jednom jsem se podívali na uplynulých 14 dní na břeclavském ledě z pohledu na mládeže.

26.7. - Lvíčátka a Lvíci na domácím ledě

Také naši muži měli, jak je tomu již zvykem, samostatné shrnutí.

26.7. - Lvi na domácím ledě

O dva dny později jsme naše čtenáře a nejen je, lákali do pozice hokejového rozhodčího. Pomohly k tomu oficiální materiály, které jsme publikovali na našem webu.

28.7. - I ty se můžeš stát hokejovým rozhodčím