51_20230903_162436.jpg
209_20211001_150735.jpg

První mistrovské zápasy, dobré skutky, rozhovor s předsedou a akce Pojď hrát hokej. To vše se uskutečnilo v měsíci září

Další měsíc za námi, ale především nová sezóna před námi. Začaly první mistrovské zápasy napříč kategoriemi. Blíže si shrneme mládežnické kategorie, kromě 1., 2., a 3. třídy, které neměly žádné zápasy, taktéž muže a ženy. Podíváme se na inspirující čin ze psího útulku, kterým vytvářejí naši Lvi úžasný vzor pro mladé hráče. V Břeclavi se opět uskutečnila akce na podporuju mladých hráčů "Pojď hrát hokej". Náš článek ukončíme exkluzivním rozhovorem našeho předsedy. Takže na nic nečekejme a pojďme nato!

Přišel podzim, nová sezóna, a tím spousta zápasů. Nejprve si přiblížíme naši nejmladší kategorii Lvíčků, která tenhle měsíc měla naplánové zápasy a to 4. třídu, která vyjela poslední zářijový měsíc do Ústeckého kraje. Zde sehráli tři přípravná utkání. Všechny tři zápasy vyhráli. Na turnaji dostali jedinečnou možnost podívat se na vrcholové soutěžní utkání. V sobotu na extraligu juniorů Litvínov - Plzeň. V neděli dostali mladí břeclavští hráči příležitost se setkat s českým úspěšným hráčem Jaromírem Jágrem, kde předal našim mladým nadějím mnoho cenných rad. Organizaci a program obstarával reklamní partner našeho klubu Rico a.s. Z celé akce se můžete mrknout na pár fotek zde a rovněž pokud jste tak ještě neučinili, přečíst si článek na našem webu

Touhle kategorií ještě nekončíme. Musíme si ještě připomenout vícesportovní den, který se konal v polovině měsíce. Tehdy si hráči vyzkoušeli 3 sporty. Fotbal, basketbal a hokej proti Slovakia Wolwes. Sportovní den je skvělým nástrojem, jak ukázat dětem i rodičům, že všestrannost je opravdu důležitá a v břeclavským hokeji ji neopomíjíme.

Shrnutí celého dne nám přiblížil trenér Radim Lenkovič. 

Kategorie 5. tříd vstoupila do nové sezóny přátelským utkáním proti Uherskému Hradišti. Následující týden s nimi odehrála odvetu. Pokud Vás zajímá ohlas z tohoto zápasu, poskytla nám shrnutí trenérka Nela Bartalová. 

Mladší žáci (6. třída) si změřili své síly v září s Technikou, Kometou, Pardubicemi, Uherským Brodem, s Hodonínem a Zlínem. S posledním jmenovaným týmem vyhráli v poměru 4:1.

Starším z dvoj ročníkové kategorie, 7. třídy, přinesl start do nové sezóny prohru proti Jihlavě, následně sehráli zápasy proti Orlům Znojmo, Technice a HK Kroměříži, se kterou vyhráli 9:7. 

Starší žáci v prvním zápase podlehli hokejistům z Jihlavy, více sdělili naši hráči Jakub Lorenc a Jaroslav Prchal. Ve druhém zápase už slavili vítězství proti Uherskému Ostrohu, a to vysokou výhrou 10:5.

Osmá třída si zahrála ještě proti Hodonínu a deváťáci proti KH Kroměříž.

Nyní už zavítáme k dorostu, kterému začal hned od počátku sezóny tvrdý boj k postupu do extraligy. Ještě poslední prázdninový den sehráli proti Olomouci přátelské utkání. Následovali ho ještě dva přátelské zápasy, a to v sobotu 4.9. proti vítězi maďarské U16 ligy Budapešť MAC. K tomuhle zápasu se více vyjádřil hlavní trenér dorostu Lukáš Hökl v našem týdenním shrnutí. Hlavní sezóna dorostu započala 18.9. proti Technice Brno. Nadcházející týden odehráli zápas proti Horácké Slavii Třebíč. I přes vysoké ambice Vysočinského kraje však tým nedokázal vyzrát na naše Lvy výsledkem 7:1. Po zápase opět shrnul vše trenér Lukáš Hökl, hned další týden se znovu potkali na ledě s Třebíčí. Zápas neskončil pro Lvi úspěšně. Po náročném přátelském utkání, dorostence v tomhle týdnu čekalo první mistrovské utkání proti Technice Brno B. V zápase obstáli a připsali si hned na úvod 3 body to tabulky. K prvnímu mistrovskému zápasu dorostenců se vyjádřil jejich hlavní trenér. Druhý zápas v sezóně se našim Lvům nevydařil a prohráli s Warriorem Brno 6:1. Opět se více můžete dozvědět po kliknutí na tento odkaz.

Poslední mládežnickou kategorii, na kterou nesmíme zapomenout jsou Junioři. Ti vstoupili do sezóny prohrou se Slavií Třebíč v poměru 7:1. K zápasu se vyjádřil obránce Jiří Mácha. Příští týden je čekali 2 mistrovské zápasy. V pátek se postavili proti Orlům Znojmo, kde slavili vysokou výhru 8:1 a v neděli je čekal Prostějov, se kterým po nájezdech juniorský břeclavský tým vyhrál 3:4. Za tyhle dva skvělé výkony na ledě, si připsal juniorským tým 5 bodů do tabulky. Nesmí chybět ani pozápasový ohlas, a to od střelce vítězného nájezdu Libora Sokoly. Podrobněji se můžete dočíst o prvních zápasech juniorů na našem webu.

Ženský tým vykročil do sezóny 2021/2022 vysokou výhrou nad Prostějovem. První utkání v 1. lize žen se odehrálo na domácím ledě v neděli 26.9. V sestavě se ukázali hned tři nové tváře K. Höklová z brněnského Warrioru, S. Lyčková z Kopřivnice a A. Kleinarová z Přerova. I o tomto průběhu zápasu máme více informací, které najdete tady. Tuhle neděli 3.10. vyjedou do Blanska. Na další domácí utkání se můžete těšit 17.10. a to proti Val. Meziříčí.

Břeclavské mužstvo mužů tento měsíc sehrálo dohromady šest zápasů. Půjdeme hezky popořadě. Třetí přípravné utkání proti Hodonínu Lvi prohráli 4:6. Fotoalbum a především průběh zápasu i s ohlasy hlavního trenéra Filipa Hrbatého, útočníka Richarda Garčice a trenéra Hodonínského týmu Michala Kuby najdete, kde jinde, než na naší stránce. Následovali ještě 3 přípravné zápasy, jeden z nich odehráli Lvi proti Moravské Třebové, kde se vraceli s nepořízenou. Následující utkání sehráli na domácím ledě, kde odehráli odvetu, už se zmiňovanou Moravskou Třebovou. I v tomhle zápase na hráče nestačili. V posledním přípravném zápase na ledě soupeře Lvi oslavili výhru. Ke všem třem přátelským utkáním jsme dostali rozhovory od trenéra Filipa Hrbatého, útočníka Patrika Kunce, obránce Marka Göndöra a trenéra Uherského Ostrohu Ivana Klaudy. V prvním mistrovském utkání na břeclavském ledě Kroměříž nestačila na A-tým a odjela bez jediného bodu domů. Mužstvo slavilo vítězství 5:3. Opět nesmíme zapomenout zmínit, že celý průběh zápasu i s rozhovory obou trenérů z týmů, si můžete přečíst na tomhle odkaze, rovněž se můžete podívat do fotoalba Kamily Krutákové. V dalším utkání se střetl A – tým s Uherským Brodem, se kterým nemůže prolomit neúspěšnou sérii zápasů. Podlehli týmu ze Zlínského kraje 6:4. Bližší informace a ohlasy už jsou na naší stránce. Příští zápas Lvi čeká na domácím ledě proti Uherskému Hradišti v 17:00. Na zápas se nezapomeňte přijít podívat! 

Na co nesmíme ještě zapomenout, je poděkování všem fanouškům, kteří se po celou dobu všech zmíněných zápasů podíleli na skvělé atmosféře na zimním stadionu.

Na konci zářijového měsíce se uskutečnila akce Pojď hrát hokej, která je už mezi námi od roku 2010. Na zimním stadionu došlo více než dvacet hokejistů ve věku 4 – 8 let. Seznámení hráčů se odehrálo v dopoledních hodinách, kde děti čekalo úvodní přivítání a pár slov tajemníka klubu pana Veselského. Poté už se mladičcí hokejisté převlékli do hokejové výstroje, nasadili brusle a zúčastnili se herního dopoledne na ledě. Na děti bylo radost se dívat, protože jim ve tváři zářily úsměvy. Celou akci dokumentoval mladý brankář a trenér Michal Martinčík, jehož video o téhle akci najdete na sociálních sítích našeho hokeje. Zbytek článku si můžete dočíst zde.

Břeclavský hokej pomáhá, jak to jen jde. Hráči A – týmu zopakovali akci a podpořili i tento rok útulek pro opuštěné psy v Bulharech. Pro připomenutí se jedná o myšlenku Kamily Krutákové, která je zdravotnicí mužstva. Bližší informace jsou na k dostání na břeclavské stránce, kde náš reportér sepsal moc hezký, inspirující článek. I vy, rodiče, hokejisté, fanoušci můžete podpořit pejsky bez domova. Stačí sledovat aktuální dění v útulku na jejich webu či facebooku a tím se připojit, a především inspirovat mladé hokejisty ke správným skutkům.

Shrnutí máme téměř za sebou. Exkluzivní rozhovor s námi udělal pan předseda Jakub Klimovič, který shrnul svůj příběh do pár odstavců. Celé jeho vypravování jsme Vám už zveřejnili.A jak vypadal měsíc září na našem webu?

Všechny zápasy mužů jsou rozepsané detailněji na těchto odkazech.

4. září 2021 https://www.hclvibreclav.cz/c/...
6. září 2021 https://www.hclvibreclav.cz/c/...
11. září 2021 https://www.hclvibreclav.cz/c/...
13. září 2021 https://www.hclvibreclav.cz/c/...
19. září 2021 https://www.hclvibreclav.cz/c/...
26. září 2021 https://www.hclvibreclav.cz/c/...

Přiblížili jsme si ženský start do sezóny.

26. září 2021 https://www.hclvibreclav.cz/c/... 

Ohlédli jsme se za týdenními úspěchy a neúspěchy mládežnických kategorií.

6. září 2021 https://www.hclvibreclav.cz/c/...
14. září 2021 https://www.hclvibreclav.cz/c/...
20. září 2021 https://www.hclvibreclav.cz/c/...
28. září 2021 https://www.hclvibreclav.cz/c/...

Podpořili jsme psí útulek v Bulharech.

22. září 2021 https://www.hclvibreclav.cz/c/...

Na led se přišli podívat nejmladší hokejisté díky akci Pojď hrát hokej.
7. září 2021 https://www.hclvibreclav.cz/c/...
25. září 2021 https://www.hclvibreclav.cz/c/...

Jako poslední povyprávěl svůj příběh nejvyšší člen našeho klubu Jakub klimovič

16. září 2021 https://www.hclvibreclav.cz/c/...