51_20230903_162436.jpg
193_20210901_130312.jpg

Konec prázdnin! Co všechno se odehrálo v měsíci srpnu? Hvězdy budoucího hokeje a mnoho dalšího...

Konec prázdnin a tím i konec přípravy do nové sezóny. Tak by se dal zjednodušeně popsat měsíc červen. Jak tedy probíhal? Jaké slavili Lvi úspěchy? A mnoho dalšího v dnešním článku.

V srpnu se představili na našem ledě a v Piešťanech (Slovensko) hvězdy budoucnosti. Ano, jedná se o Memoriál Ivana Hlinky. Už popáté se stali vítězi hokejisté z Ruska. Nečekané druhé místo obsadil slovenský národní tým. Na konečném třetím místě se umístili hráči Švédska. Český národní tým obsadil 6. místo. Více informací k memoriálu naleznete v našem článku ZDE.

Také samotní Lvi slavili úspěchy v reprezentacích. V červenci ve Švýcarsku získali hráči pro Českou republiku další titul Mistra Evropy v in-hokeji do 16 let. ME si zahráli hráči do 18 let, kde skončili na konečném 5. místě ze 6. týmů. V obou případech se ukázali na poli hráči z řad Lvů.

U reprezentace ještě zůstaneme. Naše hráčka Lvic Tereza Vališová prvně dostala pozvánku na přípravný kemp U16 a po zdařeném výkonu byla pozvána také na kemp U18. Na konci srpna si zahrála první turnaj “Turnaj tří zemí v Maďarsku.“ Oba dva zápasy vyhráli. 

Dále odjel brankář deváté třídy Jakub Hájek na přípravný kemp brankářů slovenské reprezentace do Liptovského Mikuláše.  Pozvánku na přípravný kemp U16 získal ještě Adam Veselský. Více informací najdete v tomto článku.

Nejvíce zápasů měl naplánován dorost, který má v letošním roku cíl – postup do Eliod extraligy. Hlavním trenérem se stal Lukáš Hökl, se kterým odehráli dohromady kolem osmnácti až dvaceti přípravných zápasů. Po ukončení memoriálu se na domácím ledě utkali se Znojmem a slavili první vysokou výhru 12:1. Další týden museli z důvodu nedostatku hráčů oba zápasy se Znojmem a Brückem zrušit. Za velký úspěch považujeme dva vítězné zápasy v polském městě Jastrzębie-Zdrój se zahraničními týmy (UKS Sanok a polským národním týmem) na tomhle turnaji hráli proti finalistům karpatské ligy a vítězi lig v dorostu. Před začátkem soutěže si ještě zahráli v Olomouci a nyní je čekají poslední dva přípravné zápasy a potom vstoupí na led s velkým nasazením a budou bojovat o dosažení jejich velkého cíle.

Junioři odehráli celkem 4 přípravné zápasy. S Uherským Ostrohem (14.8.2021), Znojmem (17.8.2021), poté je čekal odvetný souboj na domácím ledě se zmiňovanými Orli a jako poslední zápas tohoto měsíce odehráli proti Uherskému Ostrohu. Blíže okomentovali přípravné období a zápasy Albert SchewitzerJosef ČaněkDominik Koubek  a Tomáš Havelka. Všechny zmíněné zápasy Lvi vyhráli.

HOKEJ Uherský Ostroh 1:8 HC Lvi Břeclav

HC Orli Znojmo 5:10 HC Lvi Břeclav

HC Lvi Břeclav 5:1 HC Orli Znojmo

HC Lvi Břeclav 8:6 HOKEJ Uherský Ostroh

To není ještě zdaleka vše! Hodně si zažili i ostatní kategorie. První, druhá a třetí třída vyjela na turnaj odkud si Lvíčata z první a druhé třídy odvezla stříbrné medaile a pohár. Kategorie nejmladších si zahrály zápas na konci měsíce s Hodonínem, kde se k samotnému zápasu vyjádřil jeden z lvíčků Kuba Horníček

Hráči 7. třídy zvítězili na turnaji v Uherském Ostrohu, kde porazili všechny 3 týmy. Hokejisté 8. a 9. třídy předvedli dobrý výkon na domácím ledě, kde odehráli miniturnaj. Po zápase se k výkonu vyjádřil Ondřej Ruml.  Poprvé si zahráli na velkém hřišti 4. a 5. třídy. Kategorie 4. třídy odjela na akci s názvem „Moravia Cup“, kde nakonec obsadila 10. místo ze 14 týmů. Turnaj si všichni především užili a to je hlavní. V posledním týdnu si zahráli s rakouskými týmy mladší žáci. Výhru slavili proti Klagenfurtu. Úspěšný turnaj odehrál ročník 2007 a mladší ve Žďáru nad Sázavou. I ZDE máme z předchozího článku podrobnější náhled na turnaj.

Na koho určitě nesmíme zapomenout, jsou ženy a muži.

Ve čtvrtek 19.8.2021 sehráli muži s Hodonínem první přípravný zápas před novou sezónou, ve kterém se jim nepodařilo i po úvodní snaze zvítězit. Prohráli 10:5. Více k tomuhle zápasu i s fotkami si můžete přečíst pouhým kliknutím Zde. I ve druhém přípravném zápasu se Lvům nedařilo, jak by chtěli a s Uherským Ostrohem prohráli 2:5. Pokud jste se ještě nepodívali na fotky ze zápasu a chtěli byste si přečíst ohlas hlavního trenéra Filipa Hrbatého či průběh zápasu zamiřte na náš web.

Ženy sehrály poslední víkend v srpnu historicky první turnaj ženských hokejových týmů a vše se odehrálo u nás na zimním stadionu v Břeclavi. Představili se zde HC Roudnice nad Labem a HC Bílý Tygři Liberec. V sobotu vyhrály nad Tygřicemi z Liberce 3:2. Druhý den prohrály s oběma týmy. Podrobnější informace o tomhle turnaji se dočtete Tady, kde máte možnost i nahlédnout do galerie.

Vznikl i článek, kde se představily nové posily Lvic Marie Gajdošová a Michaela Hodoňová.

Nesmíme ani zapomenout na horkou novinku, kterou zařídil trenér mužů Filip hrbatý. V zimním měsíci přesněji 5.2.2022 se uskuteční v kulturním domě ve staré Břeclavi první „Hokejový ples.“ Více info o vstupenkách najdete v tomhle článku.

A jak vypadal měsíc srpen na našem webu?

V prvním týdnu se na břeclavském ledě ukázaly budoucí hvězdy hokeje a s tím i vyšly 2 články.

1. srpen 2021 Hvězdy budoucnosti v Břeclavi ... HLINKA GRETZKY CUP 2021

Druhý článek byl ohlédnutí za memoriálem a souhrnem.

9. srpen 2021 Memoriál je u konce. Rusové slaví zlato, Slováci překvapení turnaje a Češi skončili na 6. místě.

I ženy přispěly článkem, kdy zvaly na domácí přípravný miniturnaj.

10. srpen 2021 Přípravný miniturnaj ženských hokejových týmů v Břeclavi

Poté jsme Vám přiblížili dějiště před sezónou dvou mládežnických kategorií dorostu a juniorů.

12. srpen 2021 Co je nového před sezónou u kategorií dorostu a juniorů? Pojďme si to přiblížit!

Ohlédli jsme se i za reprezentací v kontextu s břeclavskými Lvy.

14. srpen 2021 Mistři Evropy, nominace na přípravné kempy a první ostré zápasy. Reprezentace není břeclavskému hokeji cizí ani v současnosti.

Vrátili jsme se i k týdenním souhrnům, ve kterých jsme Vám přiblížili dosavadní úspěchy i neúspěchy našich hokejistů.

16. srpen 2021 Další týden je za námi! Nejmenší Lvíčci si zahráli o poháry a medaile, hráči žákovských kategorií, dorostu i juniorky také slavili úspěchy.

23. srpen 2021 Uplynul další hokejový týden. Junioři zůstávají neporaženi, starší žáci hostili miniturnaj a také ostatní Lvíci si zahráli zápasy.

30. srpen 2021 Ohlédnutí za dalším týdnem - Zahraniční turnaje i zápasy, vítězství i premiéry. Srpen je u svého konce.

Články nechyběly ani u mužů

20. srpen 2021 I přes slibný začátek Lvi nezvládli první přípravný zápas s Hodonínem.

30. srpen 2021 Začátek opět dobrý, konec druhé třetiny však rozhodl o prohře Lvů s Uherským Ostrohem ve druhém přípravném zápasu

Ženy nám přiblížily svojí dosavadní přípravu a představily nové posily týmu

21. srpen 2021 Nové posily Lvic, Marie Gajdošová a Michaela Hodoňová v úvodním rozhovoru

31. srpen 2021 Hokejový miniturnaj ženských týmů Břeclav 28.8 - 29.8.

Jako velká novinka přišla ze strany Filipa Hrbatého, kterému se podařilo uspořádat první ročník plesu břeclavského hokeje. Více informací o něm můžete získat v následujícím článku.

25. srpen 2021 První ročník HOKEJOVÉHO PLESU HC Lvi Břeclav !