51_20230903_162436.jpg
163_20210531_192854.jpg

Jaký byl Lví měsíc KVĚTEN? Pokračování letní přípravy, start in-linu i tréninků na ledě...

Vítáme vás u nového formátu, ve kterém pro vás každý měsíc shrneme dění v našem klubu hokejových Lvů za uplynulých 30, nebo 31 dní.

Květen je pro hokejisty tradiční období letní dřiny na předsezónní suché přípravě. Vzhledem k velmi specifické sezóně, kterou máme za sebou, byla letní už v plném proudu a změnou v kalendáři ze čtvrtého na pátý měsíc se pro naše hokejisty nic výrazného nezměnilo. Od přípravky, přes všechny mládežnické kategorie, až po ženy a muže, všichni hokejisté a hokejistky jeli v letním tréninkovém režimu. Jelikož začátkem měsíce byla přísnější vládní opatření, na náš stadion jsme se nedostali. To však nebyl důvod k výmluvám a nebylo to ani vážnější překážkou. Tréninky probíhaly pod zámkem, u Cyklosféry, na hrázi u Kančí obory nebo třeba na trase Břeclav-Hustopeče, kam pravidelně vyjížděli na kolech starší hráči. 

Napříč klubem a doufáme že i veřejností, se začala šířit zpráva o náboru nových malinkých hokejistů, které mezi Lvíky lákal nový letáček, který zaplavil web a Lví sociální sítě. Fyzicky se mimo vchod našeho zimáku dostal například také do všech školek a základních škol v Břeclavi.

Chvíli po smutné zprávě o zrušení in-linových soutěží však začalo přicházet světlo na konci tunelu v podobě vládních rozvolňování. Břeclavská Fosfa aréna mohla otevřít své brány všem sportovcům, což znamenalo položení modré in-line plochy. Sice bez ligových zápasů, i přes to se Lvíci a Lvi na brusle s kolečky dostali a in-linové tréninky se staly součástí letní přípravy. Spolu s našim zimním stadionem se mohlo oficiálně otevřít také moderní tréninkové centrum Puck aréna, kam v rámci spolupráce chodí naši brankáři, kteří si pomocí virtuální reality a syntetického ledu pod vedením našich brankářských trenérů zdokonalují své schopnosti. 

Poslední květnový týden se podařilo zrealizovat další zpestření letní přípravy, kdy se díky otevření zimních stadionů naši Lvíci všech mládežnických kategorií dostali na led. Jelikož my máme na stadionu modrou Stilmat plochu, přesunuli jsme se o víkendových dnech na brněnské hokejové haly u parku Lužánky. Klasická suchá v přírodě i v útrobách našeho velkého stadionu, brusle s kolečky na speciální ploše, tréninky na kvalitním ledě nebo tréninky našich brankářů na nejmodernějších technologiích světa. Tak by se dala popsat letošní letní příprava břeclavských hokejistů během měsíce Května...

Naši muži prostřednictvím webu představili realizační tým, který zůstal beze změn, odtajněna byla také předpokládaná soupiska, která se drží klasického plánu hrát s odchovanci a posilami doplňovat slabá místa. (Například z početního hlediska). Hlavní trenér Filip Hrbatý také představil část z plánů, které má pro novou sezónu připravené.

Můžeme vám také prozradit, že stejný, informacemi naplněný, článek pro vás připravujeme také s našim týmem žen. Veřejný bude začátkem měsíce června. 

A jak vypal měsíc květen na našem webu?

V posledním dubnovém článku jsme vás informovali o soutěži Ledová klapka 2021, kde jsme vám také připomněli obě naše přihlášená videa.

30.5.2021 - Ledová klapka 2021

Prvním květnovým článkem jsme zakončili obsáhlou sérii našeho A-týmu. Průletem kariérou Radima Lenkoviče jsme 24 dílem prozatím ukončili sérii "Poznej Kádr".

5.5.2021 - Radim Lenkovič #24 Poznej Kádr

Hned o den později jsme vás informovali o smutné zprávě, kdy in-linový svaz oficiálně oznámil zrušení soutěží všech kategorií.

6.5.2021 - Zrušení in-linových soutěží

Poté jsme vám sdíleli rozhovor s jedním z našich nejúspěšnějších odchovanců Dalimilem Mikyskou, který se pro web Komety Brno rozpovídal o působení u A-týmu modrobílého klubu.

7.5.2021 - Rozhovor s Dalimilem Mikyskou

Ještě ten den večer jsme publikovali důležitý článek o náboru nejmenších Lvíčků, které jsme zvali na naše tréninky.

7.5.2021 - Přijď mezi Lvíky

Devátého května jsme vám sdíleli další rozhovor s dalším z našich odchovanců, který působí v jiném týmu s vyšší ligou. Aktuálně přerovský brankář Petr Žurek se pro web Hokej.cz rozpovídal o své masce.

9.5.2021 - Petr Žurek o své masce


V polovině měsíce jsme vás hrdě informovali o spolupráci s moderním tréninkovým centrem Puck aréna, ve kterém působí naši brankáři.

15.5.2021 - Brankáři v Puck aréně

Deset dní před koncem měsíce náš A-tým představil realizační tým, předpokládanou soupisku a trenér Filip Hrbatý nastínil plány do nové sezóny.

21.5.2021 - Filip Hrbatý o A-týmu

O dva dny později jsme vám mohli sdělit radostnou zprávu o zajištění tréninků na ledě zimního stadionu.

23.5.2021 - Budeme trénovat na ledě

V posledním článku měsíce května jsme se ohlédli za začátkem in-line hokeje a prvním víkendu na Brněnském ledu.

29.5.2021 - Lvi opět na bruslích

Na závěr bychom chtěli poděkovat Vám všem, kteří si naše články čtete nebo nás sledujete a podporujete na sociálních sítích. Každý pěkný komentář, palec nahoru nebo vlídné slovo je pro nás velikou odměnou a motivací... #SpoluJakoLev