Související zápasy

FOSFA HC Lvi Břeclav

Zpět na vítězné vlně. Poslední únorový týden je za námi a i mladší Lvi se opět naladili výhrami.

Období od 21. do 27. února, během kterého proběhlo deset mládežnických zápasů si shrneme v již 27. díle letošní rubriky Týdenních souhrnů zápasů mládeže.

3. třída měla v sobotu domácí mistrovský turnaj. Lvíci se rozdělili do dvou týmů a na hřištích, které tvořila polovina ledové plochy se utkali se svými soupeři. Nejdříve na led nastoupili mladí hokejisté Komety. Po nich následovaly na jedné straně Boskovice a na druhé Hodonín. Všichni mladí hokejisté bojovali a snažili se ukázat před přihlížejícími rodiči a diváky. "Kluci předváděli místy krásný hokej. Šlo vidět, že když jim člověk často opakuje, že je to kolektivní hra, tak se snaží zvednout hlavu a nahrát spoluhráči." Doplnil hlavní trenér třeťáků Filip Šenekl.

Na domácím ledě tak naše Lvíčatka zakončila sezónu, jelikož sobotní turnaj byl poslední v rámci rozpisu soutěže.

V sobotním duelu v brněnských Lužánkách hrála naše 5. třída s místní Technikou. Naše mužstvo mělo od začátku mírnou převahu v pohybu i kombinační hře. "Po posledních dvou vyšších porážkách se naše mužstvo soustředilo zejména na oblast obrany". Doplnili trenéři Turčan s Lenkovičem. Toto se našim hráčům vyplácelo. Tým také podporoval zlepšeným výkonem brankář Vožda. V první třetině naši obránci v čele s Adamem Podluckým nepouštěli protihráče do zakončení. Nebezpečné brejky likvidovali již ve středním pásmu. První trefou otevřel vývoj utkání na naši stranu Adam Šteflík. Jediným golem tato třetina skončila 0:1. Druhá třetina skončila ve znamení první, kdy naši hráči aktivní a zodpovědnou hrou zvýšili dvěma brankami Michala Sítka a Davida Turčana. Soupeř v závěru druhé třetiny snížil z trestného střílení na 2:3. Tento stav se po dvou třetinách nezměnil. Třetí třetinu začalo naše mužstvo opět velmi aktivně, kdy dvěma rychlými brankami opět Davida Turčana a Michala Sítka zvýšili náskok na rozdíl tří branek. Soupeř zvyšoval pro zbytek utkání svůj tlak, což přineslo snížení hostujícím hráčem. V závěru utkání ještě skóroval Richard Helešic. Utkání tak naši hráči dovedli do vítězného konce 3:6 po třetinách 0:1,1:2, 2:3. Zásahy brankářů 18-19.

Šestá třída nastoupila v sobotu dopoledne ve zlínské PSG aréně k utkání s místním týmem Beranů. Skóre utkání Lvi zvládli otevřít v 10. minutě ve vlastním oslabení, když se prosadil Adam Král. O dvě minuty později domácí odpověděli a srovnali skóre utkání na 1:1. Lvíci si však do konce 1. třetiny vzali své vedení zpět, když zlínského brankáře překonal Matěj Kaňa. Druhá třetina již byla v režii našich hokejistů, kteří postupně navyšovali své vedení. Berani zvládli korigovat jedinou trefou do sítě hostů. Celkově druhá část skončila za stavu 7:2. Dvě branky v rozmezí pěti minut zaznamenal Tomáš Dvořák. Třetí dvacetiminutovka jen potvrdila převahu našeho týmu, kdy Lvi přidali dalších 5 branek a pečetili tak svoji vysokou výhru 12:2.

Góly Lvů: 4x Dvořák, 2x Král A., 2x Procházka, 2x Kaňa M., 2x Procházka M.

Našim osmákům se postavilo jedenáct hráčů s mladším žákem v Bráně. Utkání s hokejově horším týmem však zpočátku nemělo zcela jednoznačný průběh. První branku utkání vstřelila v 5. minutě Zastávka. Lvi zvládli do chvíle odpovědět. Roman Švestka však přidal do minuty druhou branku utkání a dostal svůj zeleno černý tým opět do těsného vedení. Čas 6:51, skóre 2:1. Poté však na hokejkách soupeře přišel dlouhý brankový útlum. V desáté minutě srovnával kapitán Lvů Tomáš Doležal. Zlomových bylo posledních 6 minut první třetiny, během kterých si Lvi zvládli získat náskok 6:2 a ukázat svoji sílu. Ve druhé třetině se zvládli prosadit pouze Lvi, kteří přidali další čtyři branky. Dařilo se především Jakubu Lorencovi, který po uplynulých 40 minutách měl na svém kontě již 4 branky a přihrávku. Třetí třetina, která začala za stavu 10:2, již byla spíše z povinnosti. Ve 43. minutě Jakub Lorenc přidal další gól a posunul svůj tým na devítibrankový náskok. Zastávka se nevzdávala, probral se střelec Matyáš Obadal a během 4 minut přidal velice překvapivé tři branky. Skóre tedy bylo 11:5. K zázračnému obratu však nedošlo. Lvi do konce utkání přidali ještě dvě branky a pečetili tak cennou výhru vysokým poměrem 13:5.

Góly Lvů: 5x Lorenc, 2x Jedlička, Meissner, Doležal, Slovák, Helešic, Švandelka, Kufa

9. třída doma vyzvala Mladé draky. Utkání začalo velmi slibně, když se již ve 2. minutě prosadil kapitán Jaroslav Prchal. O čtyři minuty později však bylo srovnáno. Nerozhodný stav 1:1 vydržel do konce první třetiny. Druhá perioda začala vyrovnaně. Ve 24. minutě zápasu se dostal Šumperk do vedení, 54 vteřin před polovinou zápasu však bylo opět srovnáno, když Tomáš Doležal využil vlastní oslabení. Poté se však začalo více dařit hostům. Do konce druhé periody si získali náskok 4:2. V poslední dvacetiminutovce pak dokonali své vítězství, když Lví defenzivu překonali ještě 4x. Utkání tak skončilo jasným výsledkem 8:2 pro Šumperk.

Góly Lvů: Prchal, Doležal

Dorostenci se v neděli vydali do Uherského Hradiště. Utkání měli naši Lvi pod kontrolou po celých 60 minut. Jako první se prosadil Mathias Žac, který překonal brankáře Staška již v první minutě. Do konce první třetiny Břeclav přidala ještě jednu branku. V čase 12:26 se trefil Patrik Polýnek a upravil stav na 2:0. Druhá třetina již měla jasnější průběh. Ve 24. minutě se střelecky prosadil Lukáš Koubek. Do minuty na 4:0 navyšoval kapitán M. Žac. Jakmile se překlopila polovina zápasu, bylo na ledě vidět Lvy ještě více. V čase 31:40 skóroval Kamil Drábek. Za stavu 5:0 v polovině utkání proběhlo také střídání brankářů, kdy bezchybnou jedničku našeho dorostu Davida Padělka nahradil starší žák Ondřej Putin, který si svými výkony pravidelně říká o starty mezi staršími. Lvi přidali další rychlou branku. Byl to opět Matthias Žac, který ve 33. minutě završil hattrick. Poté přidali "čestný gól" také domácí, za které se prosadil Václav Smetana. Lvi zařadili vyšší rychlostní stupeň a i nadále pokračovali v kanonádě hradišťské defenzivy. Ve 35. a 36. minutě z toho pramenily další dvě branky z hokejek Lukáše Koubka a Richarda Rusnáka. Třetí třetina začala za stavu 8:1 a o vítězi střetnutí již bylo rozhodnuto. I přesto naši Lvi přidali další 4 branky. Pořádně se rozjel starší žák Alex Marek, který během osmi minut zaznamenal hned tři branky. Minutu a půl před koncem na konečných 12:1 zarovnával rovněž starší žák Ondřej Ruml.

Utkání zhodnotil mladý brankář Ondřej Putin:

"Zápas se nám povedl velice dobře, soupeře jsme přebruslovali a nedali mu šanci k výhře. Kluci bojovali a hodně mi pomohli a za to bych jim chtěl poděkovat."

Juniorka se ve středu vydala na led posledního Lanškrouna. Utkání s papírovým outsiderem však nezačalo zrovna nejlépe, jelikož Lví defenzíva inkasovala již ve druhé minutě. Skóre utkání otevřel asistent kapitána domácích Michal Macháček. 6 minut si Orli užívali vedení. Srovnání zajistil Tomáš Havelka, kterému asistoval Richard Kruták. Ještě do konce třetiny se Břeclav dostala do vedení. V čase 15:43 prostřelil brankáře Lanškrouna dorostenec Matias Žac. V čase 16:15 nařídil hlavní rozhodčí Miroslav Sedlák trestné střílení. Patrik Dohnal však svoji příležitost srovnat nevyužil. O minutu později se prosadil další mladík, který doplnil soupisku břeclavský juniorů. Na 3:1 navyšoval Adam Kreutz. Vstup do druhé třetiny hosté nepodcenili a vlétli na svého soupeře jako uragán. V první minutě se prosadilo duo Ambrož - Havelka, kdy si druhý jmenovaný připsal již druhou branku utkání. O minutu později to bylo již 5:1. Asistenci kapitána Schweitzera zužitkoval Šimon Juřička. Ještě než se přehoupla polovina utkání už to bylo 6:1. Šestou branku si připsal opět dorostenec, břeclavský odchovanec Lukáš Suchyňa. Domácímu týmu se stále nedařilo najít na rozjetý břeclavský vlak recept a ve 31. minutě opět museli vytahovat puk z vlastní branky. Hattrick završil Tomáš Havelka. Po sedmé brance se hra malinko uklidnila a do konce druhé třetiny již gól nepadl. Třetí třetinu byl zápas již rozhodnutý. Lvi přidali ve 44. minutě osmou branku, kterou si připsal kapitán Albert Schweitzer. V závěru Lvi pravděpodobně ztratili pozornost a při nevýhodě pět na čtyři nechali dvakrát prosadit autora první branky domácích. Michal Macháček během tří minut korigoval na 8:3. Jednoznačné utkání to však výrazně neovlivnilo a Lvi si tak domů odvezli 3 body.

Na další zápas junioři nemuseli čekat příliš dlouho. Ihned v pátek je čekal výjezd na večerní zápas do České Třebové. Také v tomto hokejovém střetnutí Břeclavi utekl začátek a již v první minutě museli naši hokejisté dohánět ztrátu. Chvíli poté dostali přesilovou hru. Tu se využít nepodařilo, ale rozhodně to tým Lvů probralo. V čase 6:07 dorostenec Adam Kreutz srovnal skóre utkání. Do vedení se břeclavský tým dostal ve 14. minutě zásluhou Tomáše Havelky. Třebová i na tento vývoj utkání zvládla zareagovat a v 17. minutě bylo opět srovnáno. O příjemnější přestávku se postaral Patrik Kunc, který 24 vteřin před sirénou poslal svůj tým opět do vedení 3:2. Druhá třetina byla na góly velmi chudá. Jedinou branku vstřelili domácí, kteří opět zvládli srovnat skóre na 3:3. Poslední perioda naopak otevřela střelnice. 27 vteřin po nástupu na led se ukázal Tomáš Havelka. Zkušený střelec se podepsal také na další brance, která tým modrožlutých uklidnila, jelikož skóre i díky hattricku Havelky bylo již 5:3. Za tohoto těsného stavu se hrálo až do poslední desetiminutovky. Vteřinu před 52. minutou navýšil Albert Schweitzer. Česká Třebová odpověděla brankou na 6:4, 55. minuta však nepřipustila obrat domácích. V rozmezí 29 vteřin se Lvi prosadili hned dvakrát. O obě branky se postaral rozjetý Tomáš Havelka, který tento večer opravdu zářil. Divoký závěr zakončily branky na obou stranách. V 58. minutě přidal pátý gól domácích Otto Slezák. Konečný výsledek pak zajistil 42 vteřin před koncem opět Tomáš Havelka, který si v nadstavbové části o postup do ligy juniorů připsal neuvěřitelných 6 branek.

Šestibrankový Tomáš Havelka také utkání zhodnotil: "Do zápasu jsme vstoupili naneštěstí velmi špatně, ale i tak jsme si vytvořili spoustu šancí. Jelikož jsme hráli na 12 hráčů a potom i na míň, bylo to fyzicky velmi náročné. Ve druhé třetině jsme měli hodně krát gól na hokejce, ale nedokázali jsme situaci proměnit. Do třetí třetiny jsme se všichni podpořili a na štěstí jsme to urvali. I přes to že to nebyl jednoduchý zápas a měli jsme dost problémů, jsme ukázali že jsme tým. Vyzvednout by zasloužil výkon Zdeňka Ambrože, který dokázal nahradit chybějící obránce a plnit roli defenzivní, ale i ofenzivní."

Týden nejstarší mládežníci zakončili na ledě KHNP Areny v Třebíči. Na led lídra Lvi vyjeli v oslabené sestavě s jedním brankářem a dvanácti hráči. Utkání bylo zpočátku velmi vyrovnané. Byla k vidění aktivita obou týmů, branka však ani na jedné ani druhé straně nepadla. První třetina tak skončila nerozhodný stavem 0:0. Druhá třetina prvního a druhého týmu nadstavbové tabulky již změnu skóre nabídla. Prosadili se domácí hokejisté. Pomohla k tomu první přesilová hra, která se Třebíči nabídla. Kapitán domácích Zdeněk Vedral se podepsal na otevření brankového účtu. Od té doby šla obraná fáze Lvů pravděpodobně do šatny. Do dvou minut to již bylo 2:0. Zdálo se že takto druhá část již skončí, ruský brankář Dymshakov však inkasoval ještě potřetí, když se 27 vteřin před sirénou prosadil mladý David Krotký. Do třetí třetiny šli Lvi s touhou po srovnání, veškeré plány však narušil Zdenko Hudeček, který minutu a 52 vteřin po začátku navyšoval na 4:0. Poslední branku utkání jsme mohli vidět ve 48. minutě, kdy se prosadil opět Hudeček a určil tak konečné skóre 5:0. Lvi bohužel v utkání s lídrem brankáře Vejmelku nepřekonali.