Související zápas

FOSFA HC Lvi Břeclav
FOSFA HC Lvi BřeclavHOKEJ Uherský Ostroh
6:5
so 8. 1. 2022 17:00 @ Břeclav, FOSFA ARÉNA, Krajská liga mužů Jižní Moravy a Zlína, 18. kolo

Radek Zháňal v prodloužení rozhodl utkání s Uherským Ostrohem

První domácí utkání nového roku se Lvům povedlo. Zlepšeným herním projevem berou proti silnému Uherskému Ostrohu cenné dva body.

Utkání nabídlo velmi vyrovnanou hru. Ze strany břeclavského týmu byla vidět sehranost a větší klid na hokejkách, který v posledních duelech chyběl. Narozdíl od čtvrtečního utkání se Lvi nyní v prodloužení již nemýlili.

Průběh utkání

Utkání začalo aktivně, pomohla tomu také přesilovka, která Lvům přišla již ve třetí minutě. Početní výhodu se využít nepodařilo, i přes to to byli právě břeclaváci, kdo otevřel skóre utkání. V čase 8:24 Libor KOCÚR poprvé překonal Michala Šurého. (asistence Chlubna, Garčic). Lvi si šli za důležitou domácí výhrou, zkušený tým Ostrohu se však nenechal rozhodit. Pět minut před koncem třetiny již bylo srovnáno. Marek Rauš zužitkoval přihrávku Juračky. Vyrovnaný stav však vydřel jen 64 vteřin. Lvy znovu do zápasu vrátil Jakub ABAZAJ, který ve spolupráci s Juránkem a Svobodou a poslali Břeclav od vedení 2:1. Více se v první třetině již nestalo a do šaten tak odcházeli spokojenější domácí.

Druhá část začala malinko opatrněji. Svůj den měl náš brankář Josef Michálek, který likvidoval šance soupeřů. I přesto však přišlo zaváhání břeclavské defenzivy, kdy se ve 29. minutě Ostrohu podařilo skórovat dvakrát během devatenácti vteřin (góly Juračka, Mika) . Než se diváci Fosfa arény nadáli Lvi museli odhánět ztrátu. Břeclavská střídačka se však semkla a týmovým výkonem stále naplno plnila svoji hru. Netrvalo to ani dvě minuty a Radek ZHÁŇAL srovnal stav utkání. U branky mu asistoval kapitán Marek Papp. Místo aby se Ostroh po dvou sloepených brankách dostal na koně, odehrávala se na ledě vyrovnaná hra "nahorů-dolů". Nerozhodný stav rozsekl důležitým gólem břeclavský trenér mládeže, Libor KOCÚR, který zaznamenal druhou branku utkání. Asistenci si připsali Chlubna a Lenkovič. Do konce druhé třetiny se již nikdo neprosadil a Lvi tak odcházeli do šatny opět s vedením na hokejkách.

Začátek třetí třetiny byl velmi důležitý, ještě než Uherský Ostroh stihl pořádně zabrat, musel Brankář Šurý lovit puk z brány. Duo Kristián Lokaj - Richard GARČIC poslali v první minutě Lvi do dvoubrankového vedení. Hráče však čekalo ještě dlouhých 19 minut. Druhý tým tabulky zvládl ukázat zkušenost a ve 45. minutě, jedna z opor týmu, Vít Mika, v otevřené hře čtyři na čtyři, svým druhým gólem dotáhl náskok domácího týmu. Vyrovnání přišlo v čase 56:45 kdy ke zklamání domácích, David Rauš dokázal srovnat skóre utkání na 5:5.

Utkání tak dospělo do prodloužení. Pro břeclavské hokejisty to znamenalo již druhé prodloužení v jednom týdnu. Pět minut hry 3 na 3 ukázalo vítěze. Po třech minutách a pěti vteřinách Marek Papp poslal puk na Radka ZHÁŇALA, který v důležitý moment utkání nezaváhal a vstřelil svému modrožlutému týmu druhý bod večera.

Konečné skóre zápasu 6:5 po prodloužení, tak Lvů zajistilo dva body do vyrovnané tabulky.

Hodnocení

Útočník Radek Zháňal (HC Lvi břeclav)

"Po sérii proher jsme museli zabrat a hlavně odčinit předchozí vzájemný zápas s Ostrohem, což se nám myslím povedlo. Chtěl bych pochválit všechny kluky za bojovnost. Troufnu si říct, že jsme dnes odehráli jeden z nejlepších zápasů sezony. Bojovali jsme jeden za druhého a už z předchozího zápasu (jak jsme vyrovnali za 10 minut ) cítím, že se náš výkon zvedá a pomalu ladíme formu na play-off, kde bude vše otevřené. Rád bych poděkoval divákům za perfektní kulisu, zápas se jim dnes musel líbit, dnes to mělo parametry play-off a my v tom musíme pokračovat."

Miroslav Foukal (trenér brankářů HC Lvi Břeclav)

"Dnes to byl hokej nahoru-dolů. Spousta šancí a na našich hráčích bylo vidět odhodlání vyhrát! Vynikající výkon předvedl náš brankář Josef Michálek, který vychytal několik tutovek Uherského Ostrohu."

Fotky

Utkání svým objektivem zachytil David Korda:

Příští zápas odehrají Lvi malinko netradičně v neděli, jelikož vyjedou na vzdálený led Brumova- Bylnice. Utkání na tamním stadionu startuje v 17:00.