374_20240514_165949.jpg

Vážení rodiče, členové klubu a fanoušci břeclavského mládežnického hokeje,

obracíme se na vás v souvislosti se změnami ve vedení hokejového klubu HC Lvi Břeclav. Ty vešly v účinnost 13.05.2024.

Jak jste již byli informováni, klub se nově skládá ze dvou spolků, kdy jeden zastřešuje dospělé hráče a hráčky a druhý péči o mládež.

Spolek HC Lvi Břeclav se bude starat o muže a ženy.

Spolek HC Lvi Břeclav – mládež bude mít na starosti mládež (přípravka – junioři).

Spolek HC Lvi Břeclav nově povede tým sestavený z rodičů, kteří se za tímto účelem spojili.

- Martin Rubáš,

- Jiří Ciprys,

- Miroslav Máčal

- Michal Lukáč.

Všichni máme hokejové srdce a rádi bychom se ve spolupráci s vámi všemi pokusili o vytvoření co nejlepšího prostředí pro vaše děti. Připravujeme proto pro náš klub novou koncepci rozvoje mládeže a celkového fungování klubu. Rádi bychom v rámci činnosti klubu nevychovávali jen hokejisty a hokejistky, ale především mládež, která si bude osvojovat hodnoty a dovednosti které kolektivní sport a hokej zvlášť, přináší nejen do sportovního, ale i běžného života..

V čele spolku HC Lvi Břeclav – mládež, bude nově působit tým lidí, kteří mají nejen shodnou filosofii v přístupu k vedení mládeže břeclavského hokeje, ale také jim záleží na dobré spolupráci v prostředí našeho klubu, vstřícné a věcné komunikaci a především na zdravém rozvoji našich dětí. Zároveň si velmi dobře uvědomujeme, že klub jsme my všichni dohromady, ať se jedná o vedení, trenéry, naše děti, rodiče nebo fanoušky. Proto je pro nás důležité na nikoho nezapomínat a hledat taková řešení, která budou nápomocná a spravedlivá k nám všem, kteří klub tvoříme.

S nastavením co nejlepší sportovní strategie a koncepce rozvoje našich malých a mladých hokejistů a hokejistek nám bude pomáhat zkušený trenér, pan Jakub Peslar, s více než desetiletou praxí v trenérství, tříletou praxí na pozici asistenta hlavního trenéra a asistenta trenérky národního týmu žen. Pan Peslar působil jako skills kouč v extraligových Karlových Varech, kde pracoval s hráči působícími jak v NHL, tak v týmech národních mládežnických výběrů, a je jedním ze zakladatelů úspěšného projektu zaměřeného na hokejový rozvoj dívek Through Generations s působností po celé naší republice.

Na seznámení se se stávajícím stavem věcí v klubu budeme potřebovat trochu času a stejně tak na přípravu a nastavení celkové koncepce, proto bychom Vás rádi požádali o čas a shovívavý přístup k této změně. My vám na oplátku můžeme slíbit transparentnost a maximální otevřenost v rámci komunikace s vámi a širokou břeclavskou hokejovou komunitou.

Začínáme dnešním dnem a v průběhu příštích dnů / týdnů budeme průběžně zveřejňovat nové informace.

Čeká nás tak především:

- Sdělit jména trenéru.

- Nastínit nový koncept.

- Představit plánované změny v stanovách a směrnicích

- Zveřejnit etický kodex

- Uveřejnit cíle spolku nejen na příští sezónu

- Úprava webového rozhraní a mnoho dalších

Rozhodování pro nás nebylo lehké, nakolik k tomuto úkolu přistupujeme s maximálním respektem a zodpovědností, která je nám vlastní. Zároveň je pro nás hokej koníčkem a někdy až vášní a velmi nám záleží na tom, aby u nás vyrůstaly nejen velké talenty, ale především zdravá mládež s hodnotami, které jí pomohou i v životě mimo led. Hokej je kolektivní hra a my věříme, že i ve vedení je potřeba opírat se o dobré fungování všech, kteří se na jeho vedení a práci s dětmi podílejí. My se budeme snažit, abychom všechny naše malé a mladé hráče nezklamali a připravili jim skvělé podmínky pro rozvoj.

V této fázi se budeme snažit vám postupně předávat co největší množství informací o dění v klubu. Následně bychom rádi nabídli nástroj pro vaše otázky a připomínky. V tuto chvíli by jich ale nejspíš vznikalo tolik, že bychom jen velmi pomalu postupovali v práci, které nyní máme opravdu hodně. Dejte nám proto, prosím, čas a my vám brzy dáme možnost se ptát na vše, co se nám v první fázi nepodaří dostatečně vysvětlit.

Závěrem bychom rádi poděkovali všem členům stávajícího vedení klubu i všem trenérům za čas a hromadu práce, kterou našemu klubu věnovali, s láskou k hokeji a uděláme vše, abychom na ni v tom nejlepším navázali.

Vám všem předem moc děkujeme za vaši podporu a těšíme se na budoucí spolupráci s každým, kdo se na nás obrátí.